Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mondial Xtreme Supermoto 250cc ilk 1500km sonrası değerlendirme

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @Lucas abi, Ayıb eddin Ya şu konyalının teki yüzenden bizimde bozuldu gonuşmamız.

Benim ~150 TL den kastım benzer gösterge panellerinin, aliexpress tarzı yerlerde 80~90 $ civarında fiyata satılıyor olması. Oradan devirli mevirli, janjanlı bir gösterge sipariş edersin, "free gemicilik" ile, takarsın motoruna. Zaten üniversal denilen bağlantı tipinde hepsi, bir uyumsuzluk söz konusu da değil.

Senin göstergeleri bilemeyeceğim ama. Bir de, hayırdır kaç para bayıldın ki sen ??
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    yoh la ucuza yaptırmış bu lucas temsilcisi kendi göstertgesini.
    Adama bi göstermiş

Yine geyiğe kayıyo bak konu ziyaaaaa
    ANGARAJ

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Ben paylaşımda video izleyemedim. Youtum linki atmanızı rica ederim. Mumkunse..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ziya gosterge alacaksan Koso alacaksin, parayi bayilip
    Benim gostergenin yenisi 1200 lira falan sanirim, tamir olmayaydi o zaman Cuma gunleri cami cikislarinda elime kesme seker kutusu alir, Yunus'a da emzik verir yanimda oturturdum, aha bu benim velet, daha 3 yasinda boyuna posuna aldanmayin vb. replikler esliginde...

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ziya gosterge alacaksan Koso alacaksin, parayi bayilip
    Benim gostergenin yenisi 1200 lira falan sanirim, tamir olmayaydi o zaman Cuma gunleri cami cikislarinda elime kesme seker kutusu alir, Yunus'a da emzik verir yanimda oturturdum, aha bu benim velet, daha 3 yasinda boyuna posuna aldanmayin vb. replikler esliginde...
    Düşünce mantıklı lakin figüran tutarsız işte,
    Hani manken yapıcam neyin desen eywallah da bu tipe bu endama kimi inandırırsın bilemem artık
    ANGARAJ

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temsilci olduğunuza göre tecrübelisinizdir biraz diye düşünüyorum. Ancak bahaneniz biraz garip geldi bana. Bu tür motorlarda depoda kilit olmaz. Orjinal olarak olanını görmedim. Ayrıca 20 TL ye halledersiniz isterseniz. Bir de göstegenin dijital olmasına dua edin. Genelde sadece hız göstergesi olan analog birşey itelerler bu türdeki motorlara. Çoğunda devir göremeyebilirsiniz. 100~150 TL ye o da hallolur. Hadi siz alın motoru bunlar benden hediye olsun, tek bahaneniz bunlar ise...
    Açıkçası Supermotolar ve crosslar hakkında çok bilgi sahibi değilim. Belki son 2 haftadır ilgimi çekti ve araştırıyorum, küçük cc supermotoya çevrilebilecek crosslara baktım. Genelde uygun fiyata olan crossların depoda kilit olmadığını ve göstergesinin ucuz olduğunu biliyorum. "Maliyetten kısmak içindir" diye düşünüp es geçiyordum. En son buna geldim, aralarında en kalitelisi bu geldi bana ki öyle.Dediğiniz gibi ucuza kapatılabilecek bir iş depo işi. Ama "supermoto şehir içindir, baştan niye düşünülmemiş?" ve "1500 tl lik cg lerde bile devir saati var bunda neden yok" düşüncesinden dolayı böyle birşey dedim. Motorun şu an için maalesef alıcısı değilim, ama alıcı gözüyle baktım, bu motoru almaya gitsem ve bu eksiklikleri görsem içimde kalırdı anlamında gönül rahatlığıyla alabilirdim dedim. Söylediğim gibi supermoto kültürü hakkında tecrübeli değilim, yeni heves ettiğim bir tür. Bu kadar ters yapmanıza gerek yoktu. Açıklamalarınız için teşekkürler.
    GaCCaLL ve alijian bunu beğendiler.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    devir saati ve benzin depo kapağı benim motorda da yok ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @lucas tabi kosolar daha kaliteli ama neden öyle dedin ? yani bizim çinli tipler illaki bozuluyor mu tecrübelerine göre? Yani ~150 TL yi en fazla 1 yıl sağlam kalacak bir göstergeye vermeyi ben de istemem doğrusu, tecrübelerini bekliyorum Bir de gösterge için KOSO dışında marka tavsiyesi olan var mı??

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası Supermotolar ve crosslar hakkında çok bilgi sahibi değilim. Belki son 2 haftadır ilgimi çekti ve araştırıyorum, küçük cc supermotoya çevrilebilecek crosslara baktım. Genelde uygun fiyata olan crossların depoda kilit olmadığını ve göstergesinin ucuz olduğunu biliyorum. "Maliyetten kısmak içindir" diye düşünüp es geçiyordum. En son buna geldim, aralarında en kalitelisi bu geldi bana ki öyle.Dediğiniz gibi ucuza kapatılabilecek bir iş depo işi. Ama "supermoto şehir içindir, baştan niye düşünülmemiş?" ve "1500 tl lik cg lerde bile devir saati var bunda neden yok" düşüncesinden dolayı böyle birşey dedim. Motorun şu an için maalesef alıcısı değilim, ama alıcı gözüyle baktım, bu motoru almaya gitsem ve bu eksiklikleri görsem içimde kalırdı anlamında gönül rahatlığıyla alabilirdim dedim. Söylediğim gibi supermoto kültürü hakkında tecrübeli değilim, yeni heves ettiğim bir tür. Bu kadar ters yapmanıza gerek yoktu. Açıklamalarınız için teşekkürler.
    Ters olmuşsa açıklamam gerçekten kusura bakmayın. Maksadım terslemek değildi. Bazen üslubu ayarlayamıyorum galiba Bende doğrusunu söylemek gerekirse, tanıtımını yapan kişi misal çelik hortumlardan bahsederken başka birisi de "depo da kilit nasıl olmaz" gibisinden tepki göstermiş şeklinde algıladım Hani garip gelmişti bence o açıdan. Ben de arkadaşlara devir göstergesi olması gerektiğini anlatıyorum ama "SM'dir ne gerek var, olmaz öyle şey" diyorlar Halbuki şehir içinde kullanıyorsa bence devir saati güzel bir detay oluyor...
    mehmetmumtaz bunu beğendi.
    #sürenadam

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @lucas tabi kosolar daha kaliteli ama neden öyle dedin ? yani bizim çinli tipler illaki bozuluyor mu tecrübelerine göre? Yani ~150 TL yi en fazla 1 yıl sağlam kalacak bir göstergeye vermeyi ben de istemem doğrusu, tecrübelerini bekliyorum Bir de gösterge için KOSO dışında marka tavsiyesi olan var mı??

Ters olmuşsa açıklamam gerçekten kusura bakmayın. Maksadım terslemek değildi. Bazen üslubu ayarlayamıyorum galiba Bende doğrusunu söylemek gerekirse, tanıtımını yapan kişi misal çelik hortumlardan bahsederken başka birisi de "depo da kilit nasıl olmaz" gibisinden tepki göstermiş şeklinde algıladım Hani garip gelmişti bence o açıdan. Ben de arkadaşlara devir göstergesi olması gerektiğini anlatıyorum ama "SM'dir ne gerek var, olmaz öyle şey" diyorlar Halbuki şehir içinde kullanıyorsa bence devir saati güzel bir detay oluyor...
    Yani anlatmak istediğim buydu, çelik fren hortumu bile varken ki maaliyeti binlerce üretime vurduğunda acayip arttıracak bir unsur, çok daha ucuza kapatılabilecek devir saati ve depo kilidi olmaması garip geldi bana da Anlaşabildiğimize sevindim, yanlış anlaşılmak istemem. Motorun kalitesi ortada
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    Bende sm arayisindayim japonlar beni bu cinliden daha cok korkutuyor sonucta bu motorun bastan asagi yedek parcasi mevcut ve ucuz. Derbiden sonra yedek parca paranoyagi oldum gpr 125 ile 5000 tl cop olunca

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Mondial sitesinden kaldirilmis bu model, akibetini bilen varmi? yenisi yada esdereri gelirmi bir daha TR ye?

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bizim motorlar tutulup, kullanıcı sayısı artınca, 250 cc lerin pabucu dama atıldı
    Şaka bi yana acaba neden kaldırıldı. yeni bir model mi gelecek. Yoksa fazla satamadıkları için mi kaldırdılar.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Fazla satamama söz konusu değil. Az getirdiler, hepsini sattılar... Ama
    Niye az getirdiler,
    az olsa da hepsini satmalarına rağmen niye siteden kaldırdılar,
    bir daha gelecek mi,
    yoksa yeni bir model mi gelecek

kimse bilmiyor. Mondial yılbaşından sonra yeniden getireceklerini hatta yedek parçaları da büyük kısımla temin edeceklerini söylüyor ama güvenmiyoruz tabi doğal olarak
    #sürenadam

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ben daha mondial servisine güvenmiyorum. Kaldı ki Türkiye distribütörlüğüne güveneyim
    Daha iyi ve yeni modelleri artık Türkiye de ucuza görmek istiyorum.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)