Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Scorpion EXO-500 Kask Hakkında Bilgi İsteyenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shark s900 kaskım var... motosikletim de ybr 125 esd. aldığımdan beri hiç yıkamadım. (pedleri biraz söndü) yaklaşık 9 aylık... 90+ hızlarda kaskım alttan aldığı rüzgar yüzünden rüzgarlı havada ıslık öttürüyor. çenemin oraya elimi koyunca ses kesiliyor. ilk aldğımda yoktu... acaba neden yapıyordur? motorum naked olduğu için mi?
    exo500de böyle bir durum var mı? gerçi sizin motosikletinizde ls2 taksan yine rüzgar sesi duymazsın
    Çene Altı Perdesı olmayan kasklarda maalesef bu rüzgar sesiyle karsılasılıyor Çene altı perdesı satılıyorsa; satınalıp takabılırsın
    Ben özellikle Çene Perdesı olan kaskları satın alıyorum. EXO larda böyle bir ses olmuyor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaslar;
    "S" bedenlerın ic vizörlerınde ses ve tıkırtı oldugundan dolayı KAsKIMI "M" beden ıle degıstırdım.

Bekleyenler için;
    Kaskı denedim. Aerodinamik yapısı hoş, 300 km/h kadar cıktım sallantı vs. yok...
    Fakat 110 km/h den sonra bariz sekilde ses alıyor. Uğultu dolasıyor içeride Benım Motorun oturus pozisyonundan da kaynaklanıyor olabilir tabi
    Kaskın kafaya oturma yapısı güzel, rüzgara karsı güzel ama uğultu maalesef oluyor exo450 lerde oldugundan daha da fazla ayrıca

Bu arada Günes vizörü güzel, tünellerde sıkıntı yaratmadı, güneşte görüşümü kısmadı
    papazkemal bunu beğendi.
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    Arkadaşlar ben yeni başlayanlardanım ve motoru almadan ilk kaskımı alayım dedim. Exo500'de karar kılıp aldım Kızıltoprak'taki motomax'tan.
    Fakat yorumları okuduğumda güneş vizörü tıkırtısından ve başın üst kısmına yaptığı baskıdan bahsedilmiş.
    Motoru henüz almadığım için motor üzerinde kullanmam mümkün olmadı henüz.Sadece başımdayken hızlıca sallayıp güneş vizörü tıkırdıyor mu diye denedim ama tıkırtı gelmedi.

Şöyle ki; motor üzerinde giydiğimde bu iki sorun veya benzeri sorunlarla karşılaşırsam değiştirmem falan mümkün olabilir mi bu kaskı?

Motosikleti
    Benelli TnT 25
    ARKADAŞLAR YENİ ALDIM EXO 500 KASKI 1 HAFTADIR KULLANIYORUM BUNDAN ÖNCEKİ İLK KASKIMDI VE 20 TL ALMIŞTIM MEYEERSEM ONA KASK BİLE DENMİCEK KADAR KÖTÜYMÜŞ BUNU BAYA ARAŞTIRDIM ALDIM İYİKİ ALMIŞIM ARTILARINI EKSİLERİNİ SAYACAK OLURSAK EKSİLERİ YOK BEN HİSSETMEDİM ARTILARINA GELİRSEK
    1.TÜM HAVA VİZÖR KAPALI OLURSA SES ÇOK AZ DUYARSINIZ BU SES 1.500 KASLARDADA VARMIŞ YANİ NORMAL.
    2.VİZÖR ÇOK KALİTELİ O KADAR İYİKİ GÖZÜMÜN ÖNÜNDEKİ VİZÖRÜ GÖREMİYORSUN YOKMUŞ GİBİ NET GÖRÜYORSUN SÜPER YANİ BUĞUDA YAPMIYOR HUH DİYE ÜFLE BUHAR ALIP HEMEN KAYIP OLUYOR ŞAHANE BİŞEY
    3.İÇİ TAMAMI ÇIKIP YIKANIYOR OLMASI TEMİZLİĞE ÖNEM VERENLER İÇİN SÜPER BİRŞEY VEDE ÇOK RAHAT KAFAYI ETTİROYOR
    4.HAVA KALANLARININ TÜMÜNÜ AÇIP İLERLERSENİZ MOTORLA İÇİNDEKİ PİS NEFESİNİZİ BİLE ALIP EMİZLİYEN BİR HAVA AKIMI SAĞLIYOR HARİHA BUDA
    5.EN ÖNEMLİSİ ALMADAN ÖNCE MUTLAKA KENDİ KAFANIZA GÖRE UYUM SAĞLAMASI İÇİN BİZZAT KAFANIZDA TAKIP DENEYİN DERİM

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tıkırtı ;
    Her model veya Her bedende olmuyor. Mesela EXO500 lerin; Beyaz olan bir modeli var. O modelin hiçbir bedenınde ses bulunmamaktadır.
    Kullanılmamıs bır kask ıse; Motomax değişim yapıyor...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

memetozjan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cakalaz exo 500 kaskinin aynisindan aldim M beden kask cok rahat satan adama africa twin im oldugunu soyledigimde bu kaski onerdi ve cok memnunum tavsiye ederim

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    iyi geceler arkadaşlar
    agv k3 kaskımı yakın bir arkadaşıma verdiğim için kendime yeni bir kask almam gerekiyordu.aciliyetim olduğu için çok detaylı bir piyasa araştırması yapamadım.agv nin stealth sv modelini alma niyetindeydim bu kaskı satan birkaç firmayı aradım ama malesef bana uygun bedeni (S) kalmamış .istediğim şey fiyat performans açısından güzel ve de içten güneş vizörü olan bir kask almakdı.sonunda scorpion exo 500 almaya karar verdim.kaskım bu işte resimler

şimdi kaskın bazı özellikleri hakkında zaten konuyu açan arkadaş gerekenleri yazmış.
    bana gelen kask haliyle bedenim olan ''S'' beden söyledim ama küçük geldi içinde de 56-S yazıyor ama çenem öndeki çeneliğe değiyordu.bir de burnum vizörün önündeki rüzgarlığa değiyordu.kaskı bu haliyle de olsa denedim.
    kaskın artıları
    --aerodinamiği çok güzel (bukadar iyi olacağını beklemiyordum naked motor kullanıyorum 150 km hıza çıktım kafamda bir rahatsızlık olmadı )
    --güneş vizörü çok pratik ve buranın gözünüze ok gibi giren güneşinde bile mükemmel iş görüyor
    --yanak pedlerini şişiren hava pompasının olması da ayrı bir güzel.oradaki hava hem kaza esnasında hava yastığı görevi görür hem de ilerde yıpranan hava pedlerinden genişleyen kaskı burayı şişirerek kafanıza rahatça oturtabilirsiniz
    --kaskın iç pedleri oldukça hoşuma gitti basit değil yani adamlar özenmiş yapmış.
    --dış yapısı polikarbon olmasına rağmen piyasadaki diğer polikarbon kasklardan çok farklı.sanki fiberglas malzemeden yapılmış gibi giydiğinizde farkı hissettiriyor.
    --belki bir çoğunuza saçma gelecek ama kaskın ''darbe dağıtım''özelliği de müthiş yani darbeyi aldığı noktada kalmıyor hissiyat .kafanızdayken elinizle hafif dokunduğunuzda dokunduğunuz yerin tam simetrik olarak arkı tarafında beliriyor darbe hissiyatı.aerodinamiğinden sonraki en güzel özelliği bence bu.
    --bahsedilen güneş vizöründen ses gelmesi olayını da ben yaşamadım çok şükür
    gelelim eksilerine
    --80 km/s hızla giderken içerde fırtınalar kopuyor.ve hatırı sayılır bir uğultu var kaskın içinde ama bu uğultu 120 km/s hıza çıktığınızda da aynı artmıyor azalmıyor da...
    --havalandırmaları çok yetersizgerçi zaten heryerinden hava giriyor.(kask küçük olduğu için çene perdesini takmadan denedim)
    --hava çıkışlarının olduğu yerdeki parçalar biraz eğreti gibi duruyor
    nitekim bu kask küçük ve uğultu problemi yüzünden geri yolladık.bugün scorpion exo 500 shodow ''M'' beden kaskım geldi (önceki chameleon modeliydi beden olmadığı için shadow istedim)hemen inceledim .şimdilik görünürde bir kusuru yok.ama tam kafama göre.çene kısmı da önceki gibi rahatsız etmiyor.inşallah motosiklet üzerindeyken şu uğultu problemi de olmaz yarın ilk işin motorda deneyip sizlerle bilgi paylaşımı yapacağım .önceki denememden şunu söyleyebilirim ki fiyat performans açısında parasını hakeden bir kask.piyasada bu ayarda olan başka marka kasklar 650-750 tl arasında geziniyor.hatta bazı markalar scorpionun bu modeli kadar kaliteli bile değil.tecrübeyle sabit.
    işte yeni gelen kaskım

appl15 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)