Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Racer 200 mü ?Honda Cbr 125 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkeze slmlar aranıza yeni katılıyorum....

Başlıktaki gibi 2 motor arasında kararsız kaldım Racer 200 mü alsam yoksa CBR 125 mi bu konuda bana yorumlarınız la yardımcı olursanız sevinirim....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boyle bir baslik var sanirim, neden bi kontrol etmiyorsun!!

Evet Başlıkları takip ediyorum sadece hem tanışma hem bilgi almak açısından açmıştım topic i....

numaniko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 600 Diversion F, PCX 125
    arkadaşım kalite falan fistan diosan honda tabiki ama kanuni de boş değil. sonuçta sen bunu başlangıç olarak alıcan (yanılmıyosam ) o yüzden kanuni al derim boşuna cbr 125 e okadar para yatırma. ayrıca cbr 125 motorlu bisiklet gibi ya....
    Hayat, hâyâl..

Evet kardeş yaw Cbr cidden çok küçük geldi bana .. dediğin gibi yeni başlıca yani önceden pek bi tecrubem yok....Fakat bu Kanuni hakkında pek bi bilgim yok KAnuni Türk Malımı ?

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    kanuni iyidir
    4-5 ay popcorn deneyimim oldu sağlam aletti
    yeri geldi 3 kişi gezdirdi
    yeri geldi o kadar çukura düşürdük tın demezdi

numaniko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 600 Diversion F, PCX 125
    ya tam türk malı sayılmaz. dış grenaj falan türkiyede yapılır ama zanediosam motorunu dışardan getiriolar. burda kullanan bi ark. var. memnun bi şikayeti yok 1 aydır. sen ginede biraz daha araştır derim.
    Hayat, hâyâl..

Eyw saol... Nisan 20 de geliyormuş buraya Racer 200 o zaman a kadar karar vermem gerekiyor ama zannedersem Kanuni alıcam Hem Görünüş hemde güç bakımından biraz daha iyi gibi geldi bana aklımdaki tek soru işareti marka olayı....

kabil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Four wheels good , two wheels better...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    kanuninin oturuş pozisyonu race gidi değil çok dik. honda küçük ama bu hondayı seçmen için bir eksi değil bence. zaten incelersen kaliteyi belli ediyor honda. ama zealsun dersen bilemem
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    CBR çok güzel alet, ama resimleri sanki akşam yatağımın altına koyabileceğim boyuttaymış gibi hissettiriyor.

Ckabil karşılaştırman için teşekkür ederim... özellikler bakımından racer 200 daha ağır basıyor gibi... görünüş açısından da daha baba duruyor zannedersem racer 200 alacam yaw yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar...

Motosikleti
    Yok
    Bende racer 200 modelini yakından inceliyorum.
    Şimdiye kadar sadece bir motorunda çıkan elektrik sorunları dışında olumsuz bir şeye rastlamadım.
    Onun da elektrik sorunları dışında motorla ilgili bir olumsuz eleştirisi yok.

Kalite olarak mükemmel değil ama şimdilik görünen, ödenen paranın hakkını veren bir motosiklet.

Fiyatına göre çok iyi buluyorum kendisini.Yine de yorumlarım oldukça eklerim.

Benim CBR'ı direk elememdeki tek sebep; görmem, denemem ve motoru benimseyemememdir.

Sonuçta karar sana kalmış.Bence herşeyden öte iki motoru da yakından gör. Bin, dene. Eğer mümkün olursa test sürüşü yapmayı talep et.
    Bir bayiyle konuştuğumda test için bir tanesini kendileri kullanacaklarını söylemişlerdi.

Sonra düşün taşın, hangisi içine daha çok sinerse onu alma kararını ver.
    Sonuçta senin motorun olacak, teknik özellikler, çekiş, performans, yakıt tasarrufu, yedek parça ve servis ağı, marka güveni, kalite, fiyat vb özellikler önemlidir kabul.

Ama hepsinden önemlisi senin kullandığın makineyi, motorunu sevmendir.

Saygılarımla...

Motosikleti
    Yok
    Sistemimdeki bir sorundan ötürü flood olmuştur...

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı merssk adlı üyeden alıntı
    Ckabil karşılaştırman için teşekkür ederim... özellikler bakımından racer 200 daha ağır basıyor gibi... görünüş açısından da daha baba duruyor zannedersem racer 200 alacam yaw yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar...
    cbr125 su soğutmalı bu arada. 2. el temiz bulursan bence en mantıklısı bu olur.

motosport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW boxer (nostalji) inşallah
    cbr 125 derim bende bu ikisinin karşılaştırmasına göre ama kanunide fena değil
    [URL="http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8625"]KONYALI MOTORCULAR TOPLANIYORUZ[/URL]

Motosikleti
    Yok
    Evet motor teknolojisindeki gelişimin sıvı soğutmalı sistemin üstünlüğünü ortaya koyduğu kesindir.

Fakat bu tartışmaya girmeden evvel kıyaslanan modellerin 125cc ve 200cc'lik modeller olduğu ve tasarımı yapan proje ekiplerinin en iyi fiyat/performans oranını yakalamaya çalıştıklarını belirtmeye sanırım gerek yoktur.

Kullanıcılarından edindiğim bilgilere dayanarak söyleyebilirimki, ben ne Honda'da Kanuni'de hararet problemi yaşayan kimseyi duymadım.

Bu iki marka ve model arasındaki soğutma sistemi farklılığının kendi başına motosiklet seçimini direkt etkileyecek kadar güçlü bir unsur olduğunu düşünmüyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    soğutma sisteminin farkını uzun yollarda ve yüksek devirli kullanımda yaşıyorsun. 80 km/h ile gidersen sorun yok ama 130-140 la gidersen durmadan 100km sibop sesinden anlarsın hava soğutmanın negatif yönünü.

özellikle kıyaslamadaki motorlar kanuni ve honda olunca bence soğutma sistemi en önemli faktör. hızları arasında da en fazla 15 km/h vardır.

kanuniyi yakından inceledim enduro motor dersek daha doğru olur. grenaj olması racing olması demek değil.

motoru alınca 2. elinide düşünün sonuçta 3000ytl kanuni. satmaya kalksan alan çok zor bulursun. ama cbr125 ler 3500ytl ye rahat satılıyor.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    ylmzzz ikinci el Kanuni'yi de 2300-2500 arasına satarsın gibi geliyor bana. 2006'da piyasaya çıkan bi motorun ikinci elinin oturması zaman alır.

Bu iki motor da 130-140'la uzun süre gidebilecek aletler değil bence. Kısa süreli 140+ çıkmayı başarabilirler belki, ama ikisi de o hızda stabil gidebilecek gibi görünmüyorlar.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ben de çin malı kullanıyorum ama 2. elleri sıfır denecek kadar az.
    ilk başta haklı olarak görünüşlerine ya da 200cc olmasına aldanıyorlar.
    kanuninin motoruda çin malı. 5000km den sonra motorların sesi bile değişiyor.

140 km/h örneğini verirken son gazla giderken demek istedim.
    çin mallarının ilanlarına bakarsanız millet 1500 ytl lik motora 1400 ytl istemiş zaten satış masrafı 200ytl den fazla. sıfırdan pahalı oluyor yani.

ayrıca hondanın boyasını malzemesini inceleyin. sıfır honda almak mantıklı değil ama az km de temiz bir cbr125 almak daha iyi.

ayrıca bi sorum daha olcak. cbr125 le kaç km? kanuniyle kaç km sorunsuz yapabilirsiniz?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler