Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR250r mı Yamaha YZF125r mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar.Yaklaşık 10000 km scooter deneyimim var ve vitesli motor kullanmayı biliyorum.Şu an 125 cc lik bir scooterım var ve artık yetmemeye başladı. Seneye İstanbulda bir üniversiteye geçiş yapacağım ve İstanbul trafiğini kaldırabilcek,biraz görüntüsü olan ve sağlam bir motosiklet arıyordum bütün modelleri eledim ve bu ikisi kaldı.İkisi de fiyat olarak birbirine denk.İkinci el pazarında honda daha aktif.Ama en azından ikisi de beni 4 sene götürebilcek iyi motosikletler.yakıtta çok fazla fark eder mi? son hız ve hızlanma olarak birbirileri arasında aşırı farklar var mı? Hangisi daha dengeli motor? Sizce hangisini almalıyım? Kullanan,bilen,fikir sahibi olan abilerim beni aydınlatırsa çok sevinirim.Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    cbr250r mı ninjamı veya gt250r mı cbr250r mı desen anlıycamda 125cc ile 250cc aletler nie karşılastırılır ne denilmesi beklenir :D schooter yetmemeye başlamış 125 lik yamaha cok fazla fark yaratmıycak cbr250r ile yzf 125r aralarındaki ivmeleme cok farklı cünki cbr250r ın marifeti 0-100km de fişek gibi fiyata takılma cbr250r dan şaşma YZF ÇABUK SIKAR 4 YIL DEĞİL 4 AY BİLE SÜRMEZ BEN NAPTIM DEMEN İÇİN:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şehir içerisinde sürüş için R125 de Cbr250 de yeterli olacaktır. Fakat arada şehir dışına kaçarım çevre illeri gezerim dersen 125cc zamanla sıkabilir. Her ne kadar R125 yakışıklı olsa da piyasası ve + gücü bakımından cbr250 derim.
    cabriyo bunu beğendi.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    düşünmene gerek yok 2 seçenek arasında tabiki cbr250
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

cabriyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R125
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içerisinde sürüş için R125 de Cbr250 de yeterli olacaktır. Fakat arada şehir dışına kaçarım çevre illeri gezerim dersen 125cc zamanla sıkabilir. Her ne kadar R125 yakışıklı olsa da piyasası ve + gücü bakımından cbr250 derim.
    r125 kullanıcısı olarak katılıyorum. diğer yorumlara katılmıyorum. r125 sıkmaz hatta kendine aşık eder. esas 250r sıkar. r125te görüntü tartışılmaz. son süratte arada 20-30 km fark ediyor şehirler arası. sen zannetme 250lik motorla dip gaz 1 saat sürebileceğini, tek silindir titreşiminden ne bileğin kalır ne belin ağrımadık. o yüzden arada cc farkı gibi 2 kat fark var zannetme yorumlara bakarak. biri 15hp diğeri 25hp. r125de küçük dişliyi değiştirdinmi 150 yapıyor son süratte. normalde 135. ama senin gideceğin 120-130 şehirler arası. 250liklerde honda en iyisi değil ama 125liklerde yamaha gerçekten en iyisini yapmış. şunuda unutma sürüş tarzı çok önemli motorda. yani önemli olan hangi özelliğin üstün olduğu değil, senin hangi özelliğini fazla kullanacağın... 1-2 haftada bir gün şehirler arası gidip geleceksen haftanın 6 günü şehir içinde kullanacaksan ona göre seçim yapmak gerekir. hondanın 2. eli iyiymiş... :S ikisinide satsan aradaki fark 300-500ü geçmez :S şimdi 300-500 için 2. eli kıyaslamak doğrumu? bu r125 ile ilgili çok yanlış yargılar var anlamış değilim. çok ilginç kıyaslamalar yapılıyor...

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    r125 tam ss tarzı bir motor uzun yolda adamı çok yoruyor.
    cbr250r ss ama otoruş pozisyonu olarak supertouringe daha yakın uzun yolda çok fazla yormaz.

Motorların tipi kişiye göre değişir, tarışmaya açık bir konu değil.
    Şehir içinde cbr250r ile daha rahat edersin yine oturuş pozisyonundan dolayı düşük hızlarda daha dik oturursun.
    Scooterdan geçimişin şehir içi r125 yetsede uzun yolda yine sıkılıp bir kaç ay sonra 250cc arayışına gireceksiniz.
    Satarken hondada fazla zarar etmezsiniz ikinci elide hızlı ama r125te öyle değil aylarca duran ilanlar var.Ki r125 bence çok sınırlı bir kesime hitap ediyor çoğu insan 9binlira 125cc bir motora vermiyor ( bana göre abartılmış şişirilmiş bir rakam)
    üstte yazan arkadaşa bakma 125cc bir morla sıkıştırarak dişli değiştirerek o bu yaparak 150 giderken cbr250 ile rahat gidersin buda sana yakıt olarak geri döner.
    Cbr250 nin sınıfı 125likler değildir hyo25-ninja250 ile kıyaslanmalı.
    Bu iki tercih arasında kesinlikle cbr250r
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    aman aman bir güç farkı yok.scooterdan sonra yzf de sana çok güçlü ve seri gelebilir.yzf gerçekten çok güzel bir motor ama oturuş pozisyonu da bir hayli zorlayıcı.şehir içinde o pozisyonda şahsen ben rahat edemem.daha dik oturmayı seviyorum.ama herkesin zevki farklıdır.dersen ki benim güzel bir motorum olsun gücüymüş hızıymış önemli değil yzf tercih edilebilir.
    yzf 125 ile cbr 125 aynı fiyatta olsa herkes yzf yi tercih eder ama yzf nin fiyatı o kadar yüksek ki mecburen cbr 250 mi yzf mi diye arada kalıyor insan hatta aralarına gt 250r da katılabilir.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    nie sadece yzf ve cbr.bence ninja çok daha iyi bir secenek 2 silindir motor.yzf ve cbrden daha seri.birde acelen yoksa 2013 ninjalar yeni kasasıyla Türkiye ye gelecek gibi.o otomarsan gorunumlu analog gosterge problemi yeni kasayla bitiyor.yeni kasada fotolarda gorundugu kadarıyla cok hos dijital gösterge olacak.egzoz sesinide yzf ve cbrye göre daha iyi alırsın cunku ninja cift silindir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

http://www.kawasaki-cp.khi.co.jp/mcy...m_gallery.html
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Eğer parana biraz daha para katıp ninja alabilirsin yada şimdi istiyorsan bence onların aralarına hyosung gt 250r ı ekle hatta direk gidip hyosung gt 250r al nedenmi 250cc çift silindir ve hyosung gt 650r ın kasasını alıp direk içine 250cc lik motor koymuşlar yani gören 600cc lik motor sanıyor ayrıca 650cc likle aynı kasa kullanıldığından yedek parçada hiç bir sorun çekmezsin ayrıca bir bastınmı rahat 180 i görüyorsun bende okadar para olsa düşünmeden hyosung gt 250r alırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Bu linke bakmanı tavsiye ederim seninde geleceğinin bire bir aynısı artık karar senin ben ginede gt250r almanı tavsiye ediyorum.
    http://www.motosiklet.net/forum/mark...urmusunuz.html
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    Alıntı MotorHstası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer parana biraz daha para katıp ninja alabilirsin yada şimdi istiyorsan bence onların aralarına hyosung gt 250r ı ekle hatta direk gidip hyosung gt 250r al nedenmi 250cc çift silindir ve hyosung gt 650r ın kasasını alıp direk içine 250cc lik motor koymuşlar yani gören 600cc lik motor sanıyor ayrıca 650cc likle aynı kasa kullanıldığından yedek parçada hiç bir sorun çekmezsin ayrıca bir bastınmı rahat 180 i görüyorsun bende okadar para olsa düşünmeden hyosung gt 250r alırım
    hızı biraz abarttın ama neyse.yedek parça da bulunmuyor değil ama gerçekten pahalı yedek parçaları.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    çeşitli motorlar kullandım cbf ybr filan
    bir gün dedim ss alayım artık para da biriktirdim
    benim motoruda ne zamandır bir arkadaşım istiyordu satayım dedim
    üstüne eklerim bir ss alırım dedim
    alacagım ss cbr 125 r yada cbr 250 r
    gittim showroom a baktım
    cbr 125 r cok kucuk geldi
    cbr 250 r da oturuş pozisyonu olarak ebat olarak tasarım olarak ss değil touring i andırıyordu
    vazgeçtim
    yamahaya gittim yzf 125 r ı gördüm
    begendim hatta ill gördüğüm de 600 cc filan sandım
    ama fiyat olarak 9 küsürdü
    değmez dedim bıraktım
    250 ninjaya baktım düşündüm onunda diğerlerine göre fiyatı yüksekti
    vazgeçtim
    iyiki vazgeçmişim
    şuan 2013 ninja fuar sonrası cıkacak deniyor
    yamahanın atagı da geçikmeden gelecek deniyor 250 cc de
    yani bu yıl ss motor alınmaz arkadaşlar
    hem 2. el hemde sıfırda
    köklü değişimler olacak deniyor
    ninja 250 cıktıgı eski kasa bariz değer yitirecek
    ninja 250 cıktıgı an yamaha yzf 125 r satışı düşecek ve fiyatı aşagı çekmek zorunda kalıcak
    yamah 250 cc cıkardıgında cbr 250 r gibi tourng gibi bir ss yapmazsa
    büyük rekabet olacak ve hondanın zararlı cıkacagı kanısındayım
    şuan biz 2013 ninjayı resimlerdeki kadar biliyoruz
    fakat baya bir öne geçti ss 250 cc sınıfında '' zaten öndeydi''
    bu yuzden firmalar filan ne cıkaracaksa cıkarsın ona göre karar verelim
    hem ikinci elde hem sıfırda
    cunku fiyatlar birbirine göre cok etkileşim gösterecek
    KeaSH-07 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Biri 125cc digeri 250cc secmek zor olmasa gerek 2 si de bilinmis kaliteli markalarin urunu zaten

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çeşitli motorlar kullandım cbf ybr filan
    bir gün dedim ss alayım artık para da biriktirdim
    benim motoruda ne zamandır bir arkadaşım istiyordu satayım dedim
    üstüne eklerim bir ss alırım dedim
    alacagım ss cbr 125 r yada cbr 250 r
    gittim showroom a baktım
    cbr 125 r cok kucuk geldi
    cbr 250 r da oturuş pozisyonu olarak ebat olarak tasarım olarak ss değil touring i andırıyordu
    vazgeçtim
    yamahaya gittim yzf 125 r ı gördüm
    begendim hatta ill gördüğüm de 600 cc filan sandım
    ama fiyat olarak 9 küsürdü
    değmez dedim bıraktım
    250 ninjaya baktım düşündüm onunda diğerlerine göre fiyatı yüksekti
    vazgeçtim
    iyiki vazgeçmişim
    şuan 2013 ninja fuar sonrası cıkacak deniyor
    yamahanın atagı da geçikmeden gelecek deniyor 250 cc de
    yani bu yıl ss motor alınmaz arkadaşlar
    hem 2. el hemde sıfırda
    köklü değişimler olacak deniyor
    ninja 250 cıktıgı eski kasa bariz değer yitirecek
    ninja 250 cıktıgı an yamaha yzf 125 r satışı düşecek ve fiyatı aşagı çekmek zorunda kalıcak
    yamah 250 cc cıkardıgında cbr 250 r gibi tourng gibi bir ss yapmazsa
    büyük rekabet olacak ve hondanın zararlı cıkacagı kanısındayım
    şuan biz 2013 ninjayı resimlerdeki kadar biliyoruz
    fakat baya bir öne geçti ss 250 cc sınıfında '' zaten öndeydi''
    bu yuzden firmalar filan ne cıkaracaksa cıkarsın ona göre karar verelim
    hem ikinci elde hem sıfırda
    cunku fiyatlar birbirine göre cok etkileşim gösterecek
    Hocam söylediklerin doğru kawasaki ninja 250r ın yeni kasasını getirecek deniyor kafa grenajı değişmiş süper gösterge hız dijital olmuş tasırım ve duruş değişmiş ama bence buna karşılık yamahada senelerdir beklettipte getirmediği r4 ü yani yzf250r ı getirir diye düşünüyorum sonumuz hayırlı olsun.
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

magicboy135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 r50
    Gidilecek yer, yolun kendisidir...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    cbr 250 tabiki. Yzf fiyatıyla hemen hemen aynı ama yzf yetersiz kalacaktır çoğu yerde.

20 30 km farkmı var? yzf senin deyiminle uzar gider diyorsun yani? cbr 125 desen neysede yzf ? arkadaşlar yzf çok hantal bir motor videolardanda anlaşılıyor zaten ben videoya bakarak yorum yapmıyorum yüksek devirde yüksek güç üreten motor her zaman daha hızlıdır YANİ HONDA CBR 125 yzf dende max süratı daha hızlıdır yzf 130 km hızı afadersinize zıça zıça yapar.
    cbr 125 ve cbr 250 her türlü klas

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)