Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

RKS Titanic 200 İlk 1000 km sonrasında Genel İnceleme - foto ve videolu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Merhaba Arkadaslar. Kuba nin yeni markasi olan RKS nin, Keeway RKV 200 olan modelinin TR ye getirilip isminin Titanic 200 olarak sattigi bir motordur kendileri. Ben motosiklet konusunda uzman biri değilim ama şu zamanda kadar scoter ve vitesli olarak toplamda 20 000 km lik deneyimleri sonucu oluşan tecrübe ile yazıyorum bunları.

Teknik verilerle baslayalim. Ön taraftan arkayadoğru sırayla;

Ön Takım:

Ön Tekerlek : 17 " boyutunda ve yeterince kalin. Tam ebatlar 100 / 80 - 17" 200 KG kaldırma kapsiteli ( Cordial Marka. Sitesinde ve Broşürdeki veriler örtüşmüyor )
    Ön Disk Fren : 240 mm çift pistonlu kaliper destekli. Disk Çapı 260 mm sanırım.
    Ön Maşa : Teleskopik TERS Çatal ( Tam emin değilim ama 40 mm olması lazım )
    Sertiliği ayarlanabilmesi için fren kolunun yanında aparat var.

Boyutlar - Genel :

Sele yüksekliği : broşürde 110 cm, sitesinde 785 mm yazıyor. Ama broşür doğru
    Uzunluk : 2130 mm
    Genişlik : 770 mm
    Dingil mesafe: 1360 mm
    Yakıt Kapasite : 15 + 2 litre yedek
    Yakıt Tüketimi : ( Rodajda; 100 km 3.12 litre )
    Boş Ağırlık : broşürde : 128 KG sitesinde : 135 kg yazıyor

Ön fren sertlik ayarı var 4 kademe.

Motor Özellikleri :

Silindir Hacmi : 197 cc ( Tek silindir / 4 zamanlı / 4 valf - Egzantirikli)
    Soğutma Sistemi : Yağ ve Hava Soğutma ( motorun ön tarafında yağ radyatörü var)
    HP ( Beygir ) Gücü: 18 HP ( Teknik veriler sitede ve broşürde farklı ama bence güç bu )
    sitesinde: Maksimum Güç 12 kW / 9000 rpm yazıyor
    sitesinde: Maksimum Tork 14.5 Nm / 6000 rpm yazıyor
    sitesinde: Sıkıştırma Oranı 9.5:1
    Ateşleme: CDI
    Yakıt Sistemi: Karbüratör
    Şanzıman : 5 Vites
    Sitesinde Ek özellik olarak yazanlar : "GS ALT MOTOR, DT-I DUPLI ATEŞLEME SİSTEMİNİN İMPARATORU OLUP, YAKIT TASARRUFUNDA BİR YILDIZDIR. ? BU DA ONUN SAHİP OLDUĞU TEKNİK PATENTLERDEN DEVRİM NİTELİĞİNDE OLANLARDAN SADECE BİR TANESİDİR. ? ŞUANA KADAR DÜNYADAKİ EN İYİ MOTOSİKLET ALT MOTORU. ? GS KING DT-I DUPLI IGNITION FUEL SAVING STAR ®, WHICH GET MANY TECHNICAL IVENTION PATENTS "

Gösterge Paneli Özellikleri:

Motor Devir göstergesi
    Yakıt durumu dijital
    Uzun far gösterge, Vites boşta ve sinyal çalışma ışığı
    Saat
    Motor Stop - Start için ek buton
    Vites Göstergesi ( sağ üstte )
    Toplam Km ve Tripmetre göstergesi
    Anahtar Koruma aparatı.

Arka Takım:

Arka Teker : 17 " boyutunda. Tam ebat 130 / 70 - 17" 265 KG yükleme kapasite.
    Arka Süspansiyon: Hidrolik ( sertliği ) Ayarlanabilir Azot Gazlı süspansiyon
    Arka Fren : 240 mm olması lazım, Tek piston kaliperli Disk Fren
    Aksesuar olarak motor üstünde çamurluk uzatması vardı.

Gelelim yorum bölümüne;

Motorun hoşuma giden özellikleri;

Gücü ( 162 cc olan mondial 150 MR den sonra gayet tatminkar. )
    İvmelenmesi ( yine eski motorumdan daha çok haz vermekte. Gazı açınca şehir içinde uzayabiliyorsunuz. Yağ + Hava soğutma görevini başarıyla yerine getiriyor. Şişme vb olmuyor. Gazı açın ve keyfinize bakın )
    Sürüş Karakteristiği ( Önde ters çatal, Arka süspansiyonlar, Teker ebatları olarak çok başarılı. Kasislerde ve virajlarda motor kendini çok çabuk topluyor ve güven hissi veriyor )
    Görüntü: 150 likler gibi sönük kalmayan, çok abartılı olarak kaslı demesemde göz dolduran bir duruşu var. Motorum ve Kaskım beyaz. Reflektörlü yelek giyince Polis zannediliyorum
    Frenleme : Şehir içi ve Uzun yolda frenlemeler harika. Birkaç kez panikle arka arka tekeri kitledim ama motor hiç kendini atmadı yada arka tekeri yanımda görmedim.
    Yakıt : Rodajda iken 100 km de 3.1 litre harcama yaptı. Rodajdan sonra daha da düşeceği için memnunum 150 lik gibi yakan bir makine bu ;)

Motorun hoşuma gitmeyen özellikleri;

Titremesi : Mondial 150 MR motorumdan daha fazla titreşim var. Uzun yolda ellerimi karıncalandırdı. ve Egzantirik sesi diyorlar. Servisle konuştum, Sübab ayarı yaparız hallolur dediler. Titreşimi azaltmak için bende egzos ile oynama yaptım. Biraz farketti ama tam bitmiş değil.
    Kesiciye girmesi : Bazen 8500 de bazen 9500 de kesici devreye giriyor. Adamı korkutacak düzeyde oluyor bazen.
    Rolanti ayarı : bir türlü düzene sokamadım. Bazen yolda giderken motorun stop etmesi ise beni deli etmekte. Ama bu madde halledilebilir birşey sanırım.

Şunlar olsaydı süper olurdu dediğim noktalar;

Arka Süspansiyon Ortada tek olsaydı daha spor bir görüntü olurdu.
    Dörtlü Flaşör butonu olsaydı.
    Sesi daha tok olabilirdi. Ama 150 lik gibi değil en azından.
    Benzin deposu alt kıvrımı olmasaydı daha güzel olabilirdi.

İlk aldığımdaki ufak tefek aksaklıklar vardı. Vites kolu düştü Yolda giderken ayağımı atıyorum yok, vites koluna baktım civatası düşmüş. Servise gittim, civata taktılar tekrar "loktayt" mı ne sıktılar, bidaha da sorun olmadı. Gösterge panelinde bi zırıltı var, en yakın zamanda içini açıp bakacam ne var diye

GENEL OLARAK ŞÖYLE DİYEBİLİRİM;
    Abicim motor güzel. Görüntü güzel, Ses idare eder, Gücü - İvmelenmesi güzel, Her türlü gideri var Şu titreşim olayı sübab ayarı ile giderse tamamdır. Geri kalanda 10 000 km ye kadar kronik sıkıntı olacak mı ona bakarım. Kronik birşey çıkmaz inşaAllah ta Japon ayarında motor derim. Daha da kimseye bişey söyletmem. Bi italyan kadar kesinlikle olamaz ayrı ama motor hakketen duruşu, görüntü ve teknik veriler güzel. Yakıt 150 lik gibi. Rodajda 3.12 litre tükettim daha ne olsun. Rodaj sonrası sakin kullanımda 3 litrenin az aşağısına iner gibi. Tabi ben ne kadar sakim kullanabilirim orası ayrı konu Ön Fren ve Arka Süspansiyon sertlik ayarlaması olsun, Tekerlerin virajlardaki verdiği his olsun, Kasisler ve ani haraketlerde kendini çabuk toparlaması olsun gerçekten es geçilir şeyler değil. Sürüş karakteristiği 150 MR den sonra benim çok hoşuma gitti.

Bu motor hakkında en çok merak edilen başka bir konuda
    "Bu gadder paraya değermi arkadaşım"
    Evet değer. Ben 150 lik motora 3000 TL para verdim. Buna 5000 TL. Vicdanen özellikleri ve bana verdiklerini karşılaştırıp ikisini yanyana koyduğumda BU PARAYA DEĞER BU MAKİNE. Tabi eğer kronik bir sorunu çıkmazsa. Onuda 10 000 li km lere geldiğimizde anlarız ;) Çünkü motor sürüş sırasında zevk veriyor. Kendini çabuk topluyor ve şehir içinde ani hızlanmalara verdiği cevap çok iyi.

Fotoları büyüterek görüntülemek için : http://rkstitanic200.blogspot.com/20...-inceleme.html

Bunlarda Ankara MT olarak yaptığımız iftar programı sırasında çekildi. Buraya koyma amacımda, diğer motorlar arasında nasıl durduğu hakkında fikir etsin diyedir

son olarak yaptığım video çekimlerinden en beğendiğim (her ne kadar sallantılı olsada )

buda motorun genel olarak özellikleri hakkında çektiğim ilk video:

bu yazı güncellenecektir. bu arada;

Seramik silindirli oldugu hakkinda konusulan konu: http://www.motosiklet.net/forum/mark...ikli-imis.html

Motorun kendi basligi : http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1 ( Egzos çalismasi sayfa 4 ve Yakit Durumu hakkinda bilgi sayfa 3 te )

Motoru ilk aldigimda açtigim konu : http://www.motosiklet.net/forum/moto...lim-aldim.html

Bu ilk gezim : http://www.motosiklet.net/forum/moto...nic-200-a.html

Hakkinda tuttugum Blog ve Foto-Video vb detalar için : http://rkstitanic200.blogspot.com/

yardimlariniz olursa;
    1) Koruma Demiri arayisim hakkinda baslik : http://www.motosiklet.net/forum/moto...l-sekilde.html
    2) Gidon veya Depo üstü tutacagi hakkinda baslik : http://www.motosiklet.net/forum/moto...-hakkinda.html

Kalın sağlıcakla. Kasksız çıkmayın ;)
    erimozel, talip333, nezih77 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Gayet başarılı bir inceleme yazısı olmuş,emeğinize sağlık.
    Allah kaza bela vermesin,iyi günlerde nice 1000 kilometrelere ...

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    ben bu motor da her ne kadar şimdilik bir fiyat dezavantajı görülse de satış potansiyelinin olduğunu görüyorum...

güle güle kullan makseli....

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    teşekkür ederim arkadaşlar

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Son sürat hakkında bahsetmemişim. İnş. 2000 km ye yakın video çekerim ;)

bu arada trafikte rahat etmek için katlanır aynalar istiyorum. bilen varsa yazarsa sevinirim...

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son sürat hakkında bahsetmemişim. İnş. 2000 km ye yakın video çekerim ;)

bu arada trafikte rahat etmek için katlanır aynalar istiyorum. bilen varsa yazarsa sevinirim...
    hocam bu sertliği ayarlanıyo dediğin fren mi yoksa ön süspansiyon mu anlamadım?nasıl farkediyo ayarlar arası ?

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @kaan ön fren sertliği ayarlanabiliyor. 2. resimde gidonda sağ elin olduğu yeri fotolamıştım. Kullanıcının sürüş alışkanlığına göre fren hidrolik sıkma bilmem nesine etki ediyor.

Ayarlanabilen Arka süspansiyon. Hava basınçlı Azot gazlı amortisör var

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Güzel motorsiklet,kasasız belasız güle güle kullanın.

150_zat_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat, vulture, rs200, dominar400
    sevgili makseli ,150mr başlığını da ihmal etme emi bu arada hayırlı olsun
    harika bir motor bence bana birisi 150mr den önce bu şekilde açıklasaydı bende düşünebilirdim,tipini yakından görmedim ama fotolarda çok yakışıklı duruyor, teknik olarakta kağıt üstünde oldukça doyurucu bu başlığı da takip etmek lazım artık..

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    teşekkür ederim @mami daha iyisi senin olsun inş.

---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:50 ----------

@150_zat teşekkürler. Ama 150 MR yi satıyorum. Çok fazla 150 MR başlığına yazabileceğimi zannetmiyorum.

ama şu varki 150 MR başlangıç için çok ideal motor. bu arada http://mondial150mr.blogspot.com blogumda ilgini çekecek şeyler olabilir...

150_zat_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat, vulture, rs200, dominar400
    teşekkür ederim @mami daha iyisi senin olsun inş.

---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:50 ----------

@150_zat teşekkürler. Ama 150 MR yi satıyorum. Çok fazla 150 MR başlığına yazabileceğimi zannetmiyorum.

ama şu varki 150 MR başlangıç için çok ideal motor. bu arada http://mondial150mr.blogspot.com blogumda ilgini çekecek şeyler olabilir...
    blogunu zaten tek seferde bitirmiştim motoru aldığım gün, oldukça başarılı bir çalışma ve bi sürü dua aldın benden motoruna hakim olan arkadaşlarla aynı motosiklete binmek kesinlikle avantaj, iki çift laf edebileceğin adamların olması güzel bir de memnundun motorundan boyle kısa zamanda değiştirmenin nedenini merak ettim.. kim bilir belki ışıklarda karşılaşırız ankarada kaç tane rks 200 kaç tane 150 mr var değilmi, orda sorarım
    makseli bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    frendeki ayar, amortisör değil fren için sertlik ayarıdır.

Ayrıca japon ayarında olabilmesi için, (yazıyı dikkatlice okudum, ayrıca motoru fuarda incelemiştim) çok yol kat etmesi gerekli. daha rolantide bile durmuyor...

motorunuzu güle güle kullanın yakıtı gerçekten düşükmüş.
    Mengu16 bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @150_zat_ank doğru karşılaşabiliriz Ben biraz sabırsız biriyim. 12 000 km dir biniyorum 150 MR ye. hep aynı tat. biraz borca girdik ama hayırlısı olsun değiştirdik bakalım.

@özgür fren sertlik ayarı için o aparattan harici arka amortisör sertliği de ayarlanabiliyor. Arka amatortisörün kendi üzerinde. yazarken anlatım ve noktalama hataları yapmış olabilirim. yanlış anlaşılmasın.

iyi niyet dileğin için teşekkür

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    vibrasyon olayı kesilmiyor.........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @ TEKTEKER_RAMÇO sebeb ?

yani bir kullanıcının motorundan mı biliyorsun veya teknik başka bir bilgin mi var ?

Motosikleti
    @ TEKTEKER_RAMÇO sebeb ?

yani bir kullanıcının motorundan mı biliyorsun veya teknik başka bir bilgin mi var ?
    kullanan arkadaşım var ordan biliyorum..şuan 5000 km den fazla olmuştur.. en son 4000 küsürdü... ama motor her geçen km de kendini daha çok gösteriyor.. onun gösterge panelide bozulmuş.. garanti güç bela değiştirimini kabul etmiş ama yaklaşık 2 aydan beri parça yokmuş.. en son bilgileri alamadım ama ...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    hmm.

150 lik mi 200 lük mü ?

"her geçen gün kendini gösteriyor" derken titreşimi fazlalaşıyor mu demek istedin ?

gösterge panelinden başka sıkıntısı olmuş mu ?

görüşürsen tekrar bi sorarsan ve motor hakkında genel bilgiler paylaşırsa çok iyi olurdu ;)

Motosikleti
    hmm.

150 lik mi 200 lük mü ?

"her geçen gün kendini gösteriyor" derken titreşimi fazlalaşıyor mu demek istedin ?

gösterge panelinden başka sıkıntısı olmuş mu ?

görüşürsen tekrar bi sorarsan ve motor hakkında genel bilgiler paylaşırsa çok iyi olurdu ;)
    far ampülü patlaması tazzikli su ile atan boyalar ve ve gösterge şuan sorun çıkan yerleri... 200 lük olanı... vibrasyon en arkada çok fazla imiş.... motorun gidişi daha güzel olmuş km artıkça.... birde eğzost son bağlantı noktasından kırılmış...

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    bende tanzikli su ile yıkadım ama boya atmadı. Egzos kırılan yeri fotoğraflayabilir misin acaba rica etsem. Şimdiden bir önlem almak gerekiyorsa halledeyim.

farlar sürekli açık gezerim. herhangi birşey olmadı bende. Göstergede zırıltı sesi geliyo. başka birşey olmadı.

Evet KM arttıkça motor daha bi oturuyor gibi geldi banada. Son hız sürekli artıyor ve rölanti düzene girdi. Stop etme yok artık. Son hız her geçen gün artıyor ;)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)