Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125cc kross seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar buna benzer konular oldugunu biliyorum fakat sorularımı tam olarak yanıtlamadıgı için böyle bi konu açıyorum...
    yakında 125cc lik bir kross-offroad motorsiklet alacam fakat cok fazla param yok bu yüzden iyi markaları rafa kaldırdım ve yaptığım araştırmalardan sonra iki marka arasında kaldım ki bunların da fiyatları birbirine çok yakın

1-Kanuni Cheetah 125
    2- Zongshen ZS125GY-A

aldıım bilgilere göre zongshen kanuniye göre daha güvenilir ve az sorunlu imiş fakat benim için (daha dogrusu parayı verecek olan ailem için :D) önemli olan bişey de yedek parça fiyatları ve bulma olanıgı.. kanunin bu konuda cok iyi oldugunu biliyorum zaten bi yakınımız bu motordan aldı ve yedek parca ucuzlugundan cok mutluydu (bi tane de hondası var).

Eğer zongshende de buna yakın bir durum söz konusu, servis agı yeterli ve yedek parca ucuz ise hiç düşünmeden alacam..

bana tercih yapmamda yardımcı olursanız cok sevinirim simdiden teşekkürler...

cvp yazan olmamış soruma ama ben bi yakınımızdan çin motorsikletleri hakkında baya bişey öğrendim.. kendisi de bayilik alcakmış yakında..
    çinde bu motosikletleri üreten üç dört tane fabrika ve bunların da kendine ait modelleri varmış. Türkiyede ise pekçok firma bunları kendileri seçip getirip üzerine kendi armalarını falan yağıştırıp satıyorlarmış. Yani farklı markalar arasında aynı yada çok benzer modeller bulmak mümkün.
    Şimdi asıl soru o zaman şu noktada ortaya çıkıyor; bu motosikletler arasında kalite farkı olması durumu o zaman çindeki markanın kalitesiyle alakalı oluyor.
    Zongshen 125lik modelinin aynısının 150lik modeli ile 200lük modeli farklı markalar adı altında satılıyor. O zaman eger zongshen saglamsa bu modelller de saglam olmalı..
    Zira zongshen 125likten farklı tipte olan kanuni cheetah 125 bi yakınımız almış ve oldukça şikayetci.. vites kolu yamulmuş, arka fren kolu devamlı yamuluyormuş, 3 ayda 3 kere değişmiş, vb.. ayrıca kendim kullanırken bu motoru ufak bi kaza geçirdim bir iki çizik var kolumda fakat bu kaza ile kanunin malzeme kalitesi hakkında iyicene fikir sahibi oldum zira aletin gidonu bayagı bi yamuldu..
    Bu yüzden baya ortada kaldım..
    salcanonun 200cclik modelini bi yakınımız getirecekmiş onun için bu model üzerine yogunlaştım bu ara aen azından bi sorun cıkarsa başına ekşiyebileceim bi yakınımız olabilcek yine de arastırmaya devam ediyorum..

fiyatı uygun sıfır saglam bir kross arıyorum sonuçta herkes gibi ve artık cc sınırlamam da kalktı gibi...

sizce ne almalıyım kendi izlenimlerinizden bana tavsiyede bulunabilirseniz sevinirm...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NeTMaViSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 motosiklet parçaladım şimdi tabanvayım :)
    ben sana kullandıgım motoru tavsıye ederım yanı ZELSUN 200 GY-A [ zongshen aynı zaten ] yedek parca ucuz ve 3 gunde adanadan gelıo [ kargoyla ] cok hor kullanmama ragmen genede gıdıo kanunı nın crosunu bılmıorum ama race i mantarmıs niceman soledi
    øØ |[ ߀Nim s€vdคM maviDir , mคvi iSe uMut... รєภ ђ€p yür€ğiNi mคvi Tut... ® ]| Øø
    TR - - A Rh+ ---> MæVi PæNT€RL€R -

ben sanırım salcano nun sm 200gy-2 modelini alcam sanırım bu da zongshen oluyor zaten bazı ülkelerde bu model ismiyle zongshenler mevcut.. bu modelden bi yakınımız getişrecek onun için bana en mantıklı bu gözüküyor. fiyatı ise 2.600 zongshen den 250 ytl ucuz

NeTMaViSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 motosiklet parçaladım şimdi tabanvayım :)
    mantıklı şimdiden hayırlı olsun diyim
    øØ |[ ߀Nim s€vdคM maviDir , mคvi iSe uMut... รєภ ђ€p yür€ğiNi mคvi Tut... ® ]| Øø
    TR - - A Rh+ ---> MæVi PæNT€RL€R -

yuceinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 125R
    Netmavisi motorundan biraz bahsedebilirmisin ? hızlanması nasıl, son gordugu hız vs..

prelude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim gidon da yamuldu bir arkadaş binmek için aldı geri geldi düşmüş fren kolu kırılmış, ben sana motorumda çıkan sorunları yazayım arka kuyrukta çatlak var ağır bir kişi oturdumu çatlıyo çamurluğun bağlantısı kırıldı sağlam metal kullanılmamış sinyaller koptu başka tip sinyal taktım.Motorun performansından ve yakıtından memnunum frenler çok iyi , motorum 4500 km yaptım yazdıklarımdan başka sorun çıkarmadı.Fren kolu istedim İstanbul dan İzmir e parça 3 günde geldi bence iyi,
    Başka soru olursa yazarım...

MaDMaX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 350 TS
    arkadasım bide mondialın cross motoruna bi bak sanırım 2.300 fiyatı
    ÇOKCA ZEWK;ÇOKCA PARA İLE OLUR..

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    asya motorun getirdiği as 200 gy-2, zongshen ve zealsun ın zs 200 gy -a motorları arasında fark var mı? varsa nelerdir? hangisi tavsiye edilir, kullanan var mı? servis ve parça duru mu vs...?
    "İnsanların sizden neler beklediği değil, sizin kendinizden neler beklediğiniz önemlidir." N.F.ERES

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar bence eğer makinanızı kros amaçlı kullanacaksanız, seçtiğiniz marka ne olursa olsun, mutlaka 200 cc lik bir model olsun. Bunların beygir güçleri 125 ve 150'lik modellere göre yaklaşık %30 - %50 arasında daha fazla. Bu da arazi şartlarında size daha iyi performans sağlar. Sonuçta yakıt konusunda her iki model de yaklaşık aynı. Fiyatları arasında da öyle çok fark yok. O zaman neden 125'lik bir kros alacaksınız ki? Selamlar.

TNT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR8 dönüşte :D
    Bendede var zs-200gy-a hızlanması iyi son hızı da 120km/s gösterdiğini yapıyo fiyat/kalite oranı yüksek bi motor aynı zamanda parçaları da ucuz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler