Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu 4 Çinliden Hangisini Seçerdiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    BuMoto Var onları bi araştır çok şekil duruyor makineler.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    maskeli ben sadece kişisel fikrimi söyledim ister katıl ister katılma orası seni ırgalar benim yazdıklarımda beni alakadar eder
    benim ne yazdığıma yönetim müdahele edemez sonuçta kimseye ana avrat küfür etmiyorum fikir paylaşmak yasak mı?
    yasak sa biz neden buradayız?
    draggy bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    RKS motora durup dururken 5400 tl istemezler kanuni niye istemiyor 5400tl RKS avrupadada var youtube de videoları var demek ki avrupa standartlarına uygun kaliteli bir marka

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çinliye bak sen kawasaki farını çalmış
    Ninja

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    o zaman her önüne gelen istediği motora pislik atsın.

sonrada çıksın "bu motor çok b.ktan yea" dşye yorum yazsın.

kendi fikrin olabilir ama bir dayanağı olmazsa hava da kalır. bana da birçok motor öyle geliyo.

ama insanları yanlış yönlendirmemek için yazmıyorum.

son durumda; eğer bilgi sahibi isen yaz,
    yoksa "ben öyle hissediyorum" diye çıkıpta çocukluk yapma...

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bunlardan birine alacaksan RKS al derim. Vites göstergesi, devir saati, Dijital tablo ve çok güzel bir kafa yapısı var.
    Km 15 krş yakıyor. Hızlı ve güçlü bir motor. Şekil itibari ile de çok güzel. Ben olsam RKS alırdım.

Japon alcak olursan da YBR 125 derim. Ekonomi çılgınlığı için ise CB125 ama biraz zayıf kalır.

Burdan sana kim akıl verirse versin. Gidip görmeden binmeden alma.
    Zaten bayiden içeri girince sana hitap eden motor gel buraya gel buraya diyor.
    Kal Sağlıcakla.
    windyS150 bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Alıntı Ozzycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR'nin sıfırı 4300 TL, Apache 4100 TL, CB 125 3650 TL....

Ne Çin'i be kardeşim, yapma etme ;-) tamam bütçe meselesi haklısın ama Küba'ya 3500 vermeyi kabul ediyorsan o zaman en azından CB'ye girebilirsin demektir.. Aynı para ;-)

Çin alacağına bu dediklerimin temiz ikinci eline bak ama gene Çin alma! Ben insanlık vazifemi yaptım....
    Konuda ne yazıyor görmedin galiba şu marka fanatikliğini bırakın lütfen en azından lütfen ybr-cbf tavsiye etmeyin yazan konularda tavsiye etmeyin sunları.

oralet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu fiyatlara ybr alınır mantıken.
    Ama sen bu şekilde düşünmüyorsan canın hangisini istiyorsa onu al.
    Başka birşey diyemeyiz çünkü.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @F54 nerden biliyorsun arkadaşım ?

deneyip gördünmü ? kaç km yol yaptın ? neyle kıyaslıyorsun ?

adamı çıldırtmayın ya.

"parayı hak etmiyor" demek ayrı kendi çapına göre fazla fiyat istiyorlar demek ayrı.

başlıcam böyle işe. önüne gelen motora b.k atıyo. "çinlilerin hepsi kötüdür."

nerden biliyosun arkadaşım. kaç tane deneyen oldu ? kaç problem çıktı ?

sırf bu tür insanlar için artık forumu bırakacam. her gelene bütün herşey yazılıyo ediliyo. kimsede açıp bi ne yazılmış ne edilmiş bakmıyo.

modlar ne iş yapıyo yönetim ne iş yapıyo ?

yeni çıkan bir motor için her önüne gelen forumda göz boyamak adına pislik atmasın.

adam akıllı çıksın desinki;

bu motorla şu kadar km yanyana gittik veya şu kadar km kullandık. yolda giderken tekeri düştü, orası burası çıktı fırladı.
    100 km de sınıfında şu kadar yakıyo bu şu kadar fazla yakıyo.
    bi parça istedik yurtışından 3 ay sonra gelir dediler motor yatıyo.

bunları böyle açıklamaları ile yaz gel, başımın üstünde yerin var.

ama bilgi sahibi olmadan araştırmadan insanları yanlış yönlendirmeyin...
    nedyon birader sen yahu...ulan hurdaya hurda kötüye kötü denmez olmuş zaman...

bu markaların geçmişi nedir geleceği ne olsun...bu adamlar ve ben bişeyler bilmesek bunları yazarmıyız...tabi b.k atıcam...hatta b.ka bulayacam bu marka ve modelleri...

bunlara motosiklet diyenin alnını karışlarım...

neden denesin nesini denesin...aerodinamik testimi yapsın...senin kafan basmıyormu bu modellerin beş par etmediğine..o kadar acziyet içersindemisin...iyi vardır çok iyi vardır...bunlar kötü bile değil...hepsi baş belası...

servet düşmanı bu marka ve modeller...para tuzağı...bildiğin nitelikli dolandırıcılık...bile bile lades...nesini kullanacağızda kalite algımız değişecek...

çok seçeneğimiz yok alternatifimiz yok işte...ybr tvs cbf...çılgın üçlü seç birini kafan rahat etsin...2+2 4 gibi...bize başka bir şey sunulmadı...gerçek tektir...kubaymış kanunuymiş mondıalmiş bunları geçelim gündemimize bile almayalım..vakit kaybıdır emek kaybıdır...para kaybıdır...

ama arkadaş öğrenci nüfus cüzdanı verip 36 taksitle alacak galiba bu yüzden seçeneği yok...

o zaman KUBA veya KAUNI derim içim kan ağlayarak servis ağı babında...ama üzülerek diyorum...alma bu marka modelleri...

7 yıldır bu forumdayım çinlileri almayın diye diye biryerlerimi parçaladım...peki SYM xs125 alsana mesela...

bu seçenek sunduğun modeller hilkat garibeleri...bizi dinle boşa konuşmuyoruz...forumda olma gerekçelerimden biri doğruya iyiye seni önlendirmek..yemişim forumu...sen yanlış karar alma yeter ben daha çok mutlu olurum..

modlar ne iş yapıyo demişsin modlar bu yorumlara karışmaz...özgür iradenle düşünceni yazıyorsun ne yani modlar napsın silsin mi işine gelmeyenleri...

olayın nedir ...hangi markanın adamısın hangi modeli kullandın beğendin de çinliler senin nazarında değer kazandı..

ben Hondanın Yamahanın SYM nin Kymconun adamıyım.bu markalara hizmet ederim överim...sahip çıkarım...bir yağ eksiltmesi var diye cbfyi öldürmem...ama motorun 3 yerinden de ayrı ses gelirse çaynaları yerden yere vururum...bu örnekteki markalar ithalatcı dikkat et...amacları sadece para kazanmak...ama bizim bahsettiğim markaların bir geçmişi var...sym kymco bile nazarımda efsanedir...ama skutır istemiyor arkadaş commutercı...ybr cbf tvsnin nesini beğenmedin de çözümü ilacu bu dandirik uyduruk modellerde buldunuz allahaşkına...

bana Çinlilerle gelmeyin..ybr cbfde çin malı ama bu markaların çin fabrikasında üretiliyor...bana çini savunmasyın...kalp kırarım...bana aklı baliğ diyaloglarla gelin...saçmalamayın...çaynayı savunanların kendisini kandıranların Allah yardımcısı olsun...ülke ekonomisine verdikleri zararlarda malum...

KUBA modelini veya rksmidir aroramıdır nedir o markaların hangi modellerini alıcanda deneyip tecrübe sahibi olacaksın...

wındy birader sakın bunlardan alma...aman diyim...sana yalvarıyorum ülen bu yaşda daha ne diyim artık ...alma arkadaşım kafandan sil...benim karizmam yerlerde sürünsün ama bu markalar para kazanmasın...

kaç paran var onu söyle sen makinanın kralını alıcam sana aga...bu işi onur meselesi yapıyorum bana ulaş beraber araştıralım parana göre bişey bulalım...bana bi duat etsen yeter...ve bana güven...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Metehan abi eyvallah saol ama gerçekten makseliye de hak veriyorum acaba bu adamlar kaç tane eskitmiş bu modelden bu kadar kötü yorum yapıyorlar örneğin yeni çinliler mondial mh-mcx-mr kanuni puma-windy s şikayetçi olan varmı bu modellerden ya da kronik bir sorun çıkartan varmı abi? En fazla şikayetleri belli bir devirden sonra titremesidir baska şikayeti olan yok gördügüm kadarı ile.Ben zaten eger alabilirsem kuba yı zorlamıcam motoru sadece görüntüsünü begendim zaten teknik özelliklerinin suanki motorumdan pek farkı yok.Motorun hemen dagılıcagını sorun cıkartıcagını da sanmıyorum ama sende kesinlikle haklısın tabi eski çinlilere bakıcak olursak çok kişinin başı agırmıs.

Motosikleti
    Alıntı windyS150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi eyvallah saol ama gerçekten makseliye de hak veriyorum acaba bu adamlar kaç tane eskitmiş bu modelden bu kadar kötü yorum yapıyorlar örneğin yeni çinliler mondial mh-mcx-mr kanuni puma-windy s şikayetçi olan varmı bu modellerden ya da kronik bir sorun çıkartan varmı abi? En fazla şikayetleri belli bir devirden sonra titremesidir baska şikayeti olan yok gördügüm kadarı ile.Ben zaten eger alabilirsem kuba yı zorlamıcam motoru sadece görüntüsünü begendim zaten teknik özelliklerinin suanki motorumdan pek farkı yok.Motorun hemen dagılıcagını sorun cıkartıcagını da sanmıyorum ama sende kesinlikle haklısın tabi eski çinlilere bakıcak olursak çok kişinin başı agırmıs.
    kanka sen yapma bari...ben çinliye güvenip İstanbul dışına bile çıkamam...yağını suyunu koy bakımını yap tıkır tıkır çalışır mantığı yok bende...aerodinamik diye bişey var...ergonomi...dayanıklılık...stabil yolda dayanıklılık...az da olsa mühendislik...yamahada hondada tvsde en azından bir kaç mühendis olduğunu biliyoruz bu markalarda sence varmı..hayır..montajcı ve taklitciler...

ganga kaç paran var onu desene sen...nedne kaliteli motora binmek istemiyorsun...ben san abulucam diyorum taksitse taksit sıfırsa sıfır 2.else 2.el...sen bana bütçeni nakitini kart limitini ne maddi anlamda yapabileceğini yaz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka sen yapma bari...ben çinliye güvenip İstanbul dışına bile çıkamam...yağını suyunu koy bakımını yap tıkır tıkır çalışır mantığı yok bende...aerodinamik diye bişey var...ergonomi...dayanıklılık...stabil yolda dayanıklılık...az da olsa mühendislik...yamahada hondada tvsde en azından bir kaç mühendis olduğunu biliyoruz bu markalarda sence varmı..hayır..montajcı ve taklitciler...

ganga kaç paran var onu desene sen...nedne kaliteli motora binmek istemiyorsun...ben san abulucam diyorum taksitse taksit sıfırsa sıfır 2.else 2.el...sen bana bütçeni nakitini kart limitini ne maddi anlamda yapabileceğini yaz...
    Abicim ilgilendiğin için çok teşekkür ediyorum ama inan bana cbf-ybr almak istemiyorum zaten bütçem 3500 felan.Daha dogrusu suan yok ama ayarlıcam.Ben zaten motormdan memnunum ama bu kubanın tipini begendim ama biliyorum at görünümlü eşşek Yoksa motor değiştirmeye ihtiyaç duymuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

Abi ayrıca bu kuba dan forumda bir kişide var fotolarını gördüm oda forumda düzenlenen gezilere felan katılmıs uzun yola cıkmıs motor ve bir sorun cıkarmamıs.

Motosikleti
    Abicim ilgilendiğin için çok teşekkür ediyorum ama inan bana cbf-ybr almak istemiyorum zaten bütçem 3500 felan.Daha dogrusu suan yok ama ayarlıcam.Ben zaten motormdan memnunum ama bu kubanın tipini begendim ama biliyorum at görünümlü eşşek Yoksa motor değiştirmeye ihtiyaç duymuyorum.
    gel sana plakasız cb 125 alalım...paranda varmış...en azından balansör var...titreşimsiz bir motora binme keyfini yaşa...zıfır beyaz kasa faturalı plakasız o paraya alabilirim buradan sana...edirnede plaka çıkarırsın 120 lira herşey içinde...

Kuba makina şık duruyor evet ama eninde sonunda bu motorda tüm parçaları şasiden ayrılma ihtiyacı hissedecek...

ya da 4100 liraya plakasız cbf 150 alalım ...bana güven yav...ramazanın zıfıra yakın tvs apaçisi var indirimle alırız mesela...

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    gel sana plakasız cb 125 alalım...paranda varmış...en azından balansör var...titreşimsiz bir motora binme keyfini yaşa...zıfır beyaz kasa faturalı plakasız o paraya alabilirim buradan sana...edirnede plaka çıkarırsın 120 lira herşey içinde...
    Abi bu motorda balansörlü (sözde ) Gerçi çinli motor titreşimsiz olmaz bnm windy s te üstten egzantrikli ama titreşim var çok değil fakat ben burdayım diyor 6bin devirden sonra :D

Motosikleti
    mesajıma eklemeler yaptım kararını ver bildir bu işi zam gelmeden bitirelim...la dua etcen diyorum bana...ya da 2.el bakalım ilanlarda...

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Eyvallah abi saol.Biliyorum haklısın bu motor belli bir süre sonra dagılıcak cbf-ybr-cb bunun gibi 4-5 tane cıkarır cebinden ama ben zaten bu motoru sakin kullanıcam 80km yi çok fazla geçmicem rodajda 5-6 bin deviri geçmeyi düşünmüyorum bakımlarını tam yaptırıcam.Kubanın görüntüsüne aldandım desem yeridir zaten Ufak tefek sorunlar cıkarırsada sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama bilmiyorum artık bekleyip görücez

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1 ayrıca 5 ve 7. sayfalarda bir arkadaşın eklediği resimler var motor gerçekte de çok şık duruyor.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

Kuba makina şık duruyor evet ama eninde sonunda bu motorda tüm parçaları şasiden ayrılma ihtiyacı hissedecek...

ya da 4100 liraya plakasız cbf 150 alalım ...bana güven yav...ramazanın zıfıra yakın tvs apaçisi var indirimle alırız mesela...
    Bencede bu adamı dinle emin ol senin iyiliğin için yarın birgün küba alırsan aminim kafanı duvarlara vuracaksın ama giden geerii gelmeyecek edilen zararlar telafi olmayak bak hakkın yolu meetehani dinlemek Gerçekten dua edersin bu adama metehan zaten cennete giderse çinli almaya giden adama cbf 150 aldırıdıgıı için sevaptan gider
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    [QUOTE=sedat_57;2733800]Bencede bu adamı dinle emin ol senin iyiliğin için yarın birgün küba alırsan aminim kafanı duvarlara vuracaksın ama giden geerii gelmeyecek edilen zararlar telafi olmayak bak hakkın yolu meetehani dinlemek Gerçekten dua edersin bu adama metehan zaten cennete giderse çinli almaya giden adama cbf 150 aldırıdıgıı için sevaptan gider [/QUOTE

Tmm da ben diyorum ki ybr-cbf alıcagıma windy ile devam ederim çünkü cc leri aynı sayılır ybr-cbf görüntüsünü de pek begenmiyorum sadece daha saglam ama zaten bnm motor da şu ana kadar bir sorun cıkarmadı ki en azından almısken biraz daha gösterisli birşey almak istiyorum yani ya kuba fastwind alıcam ya da windy ile devam edicem

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    [QUOTE=windyS150;2733804]
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede bu adamı dinle emin ol senin iyiliğin için yarın birgün küba alırsan aminim kafanı duvarlara vuracaksın ama giden geerii gelmeyecek edilen zararlar telafi olmayak bak hakkın yolu meetehani dinlemek Gerçekten dua edersin bu adama metehan zaten cennete giderse çinli almaya giden adama cbf 150 aldırıdıgıı için sevaptan gider [/QUOTE

Tmm da ben diyorum ki ybr-cbf alıcagıma windy ile devam ederim çünkü cc leri aynı sayılır ybr-cbf görüntüsünü de pek begenmiyorum sadece daha saglam ama zaten bnm motor da şu ana kadar bir sorun cıkarmadı ki en azından almısken biraz daha gösterisli birşey almak istiyorum yani ya kuba fastwind alıcam ya da windy ile devam edicem
    tvs Apavhe al ozaman gösterişse gösteriş eski kasa cbr 125 al madem ondada gösteriş var illa alacağim diyorsan bişey diyemem hayırlısı olsun..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    [QUOTE=sedat_57;2733807]
    tvs Apavhe al ozaman gösterişse gösteriş eski kasa cbr 125 al madem ondada gösteriş var illa alacağim diyorsan bişey diyemem hayırlısı olsun..
    apache yaklasık 600-700 tl daha pahalı ve 2. el cbr de almak istemiyorum zaten racing tipi sevmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Ve apache nin edirne de bayi ve servisi yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)