Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

F650gs vs.MT03

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 T
    BMW f 650 gs mi yoksa Yamaha mt-03 mü?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Hımm bu soruya benzer bir soru soruldu diye hatırlıyorum. İki motorun yapısı farklı. Yamaha sport roadster, BMW ise enduro sınıfında. Motor gücü ve teknoloji olarak BMW'nin üstünlükleri var. BMW 'nin gücü daha yüksek ve max torku daha düşük devirde verebiliyor. Ayrıca opsiyonel seçenekleri (ABS, Çantalar vb.) BMW'de oldukça fazla. İki motorunda ağırlıkları birbiriyle aynı gibi. Neticede seçiminizi kullanım tarzınıza göre belirlemeniz gerekiyor.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Sin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha MT-03

Slwer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE300 & Honda CRF250
    bmw taıkıde otesı yok..!
    m € c l ü q

freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikisinin de farklı tarz olduğunu Makine yazmış zaten.. bundan dolayı "birbirinin muadili diil ki bunlar.. ne alaka" demeyeceğim ama MT03 hakkında geçen hafta bir Yamaha servisindeyken gelen kullanıcısı tarafından fazla vibrasyon şikayeti duydum.. sonuçta herikisi de tek silindir motor ve virasyonu göze almak gerekir..
    ama bu paralara ben olsam çift silindir alırdım.. aldım ve zevkle de biniyorum aslında

nickjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motordan inilmeyen inilirse tekrar binilemeyen bi yerden
    mt03 aynı resmim gibi

alperm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman400
    f650, cok rahat ve dengeli.

odokdok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF1000
    boyum 1.68 mt 03 un alcak sele opsiyonu yok ama boyu dusurulebiliyor mu. blen var mi

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    F650 GS'de ABS standart ve kullanınca ABS'sisz motor kullanılmayacağına karar veriyorsun. Tavsiye ederim, çok rahat ve dengeli bir motor, ayrıca fazlasıyla atak.

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    bmw nin 650 gs dewri geçti gençler MT 03

atatürk , yenilikçi insanı sever
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Bugün MT03 test sürüşüne çıktım arkadaşlar. Güzel makina. Japon kullanmanın zevki başka... Torku müthiş, harika ivmeleniyor. Şehir içinde ani ataklara tamamen cevap verebilecek bi makine bence..

Ancak alacak kişinin titreşimi freedom34'ün de dediği gibi göze alması gerekir. He çokmu titreşim var. Hayır! Neye göre kıyaslıyorum. Benim çongçing ramzeyciğime göre Balansör var ama nede olsa arazi aracı. Farklı kulvarlar tabiki. Ama ben benim ramzeyin titreşimiyle dahi yol gidebiliyorsam MT03 beni uzun bi süre bozmaz gibi geldi. Ancak kararımı verdim. İmkanlar el verirse çift silindir alcam. Motor keyfine daha çok varılabilir diye düşünüyorum. Tek silindirin kalkıştaki sesi ve titreşimi aksine zevk veriyor ama belli bi aralıkta seleden çok titreşim hissettim. Ancak kesinlikle motor vitesine göre nominal hız ve devrine ulaşınca ben titreşimden rahatsız oldum demeniz az bir ihtimal.

Bu arada zaten sıfır makine, vitesler şıkır şıkır geçiyor. Benim gibi bir acemiyi zorlamadı. Ön-Arka disk frenler güven verici (ABS li bi motor kullanmadım). Süspansiyon benim gibi bi endurocuya göre sert ama sanırım bu tarz motor kullananlar için iyidir. Yol tutuşu alçak bi motor olduğu ve geniş lastik kullanıldığı için sanırım güzel. Arka freni hiç kilitlemedim, kilitlemek için çok paniklemiş olmak gerekir bence. Kendi motorumda çok başıma geldiği için özellikle denedim, sadece arkaya asıldım bazen...

Selesi çok rahat geldi bana. Geniş bişey dizayn etmişler klasik naked seleleri gibi yekpare bişey değil. Sanki iki tane ayrı selesi var gibi duruyor. Yüksek hızlara çıkmayı motor deneyimim az olduğu için haddimi bilip denemedim. Onun için rüzgar ne derece hissedilir bilemem ama ön taraf bomboş kesin yorar uzun süreli kullanımda..

Görüşlerim bunlar arkadaşlar. Herkese iyi sürüşler dilerim...
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    deneyimin için tşkler bu yazını http://www.motosiklet.net/forum/moto...mt-03-a-7.html bu topiğe yağıştırrmısın alıcak arkadaşlar için daha yararlı olacaktır
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Öncelikle şunu soylemek istiyorum su ana kadar uye olurken en zorlandıgım site oldu.Hos en az 3 senedir hicbir siteye birsey yazmadım gerci ama

Arkadaslar aslında bu siteye uye olmamın sebebi MT03 forumunuz oldu...
    İlk motorum f650 GS di.Sonrada 1150GS ADV deneyimim oldu.4 aydır saglık sebepleri nedeni ile motora veda ettim.
    Ama su an iyilestim ve tekrardan motosiklet arayışlarım beni buraya getirdi.
    Aslında Enduro kokenli olmam sebebi ile tun modelleri denedim ama MT03 hakkında yazılanlardan baska bir deneyimim yok.
    Kucuk bir scooter ile pistlere donmek istedim ama gene duramayarak ,çıtayı yukseltim...
    Bu arada kaza yaparak motora ara verdiğimi dusunebileceğiniz aklıma geldi.
    Hayır kaza yapmadım ama boynumda ciddi bir fıtık ile ara vermek zorunda kaldım.
    Arkadaslar sizden ricam MT03 onden aldıgı ruzgarın şiddeti nedir? Ciddi rahatsız eder mi? Bunu merak ediyorum..

NOt: Bir de KASKO ile soru soran arkadasa tavsiyem ISVICRE sigorta yı ara
    Isvicre sigortanın acentaları ilgileniyor.SAIR Sigortayı arayabilir sin
    0 216 651 92 25.Sahin Abi ile konus yardımcı olr.Yeni basladıgın için biraz fazla verirsin ama sonradan azalır.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her iki motoruda kullanma fırsatım oldu .. titreşim i ancaj yüksek devirde hissedebiliyosunuz mt de bmw de titreşim sanki biraz daha fazla gibi geldi bana.. gözardı edemeyeceğimiz çok önemli bir husus var .. biri 10000€ cuk diğeri 13600 yani nerde ise 2 katı fark var.. Bir endurocu olarak ben bile mt-3 e bu nedenle mehilleniyorum ...

Yakıtıda gayet mantıklı mt3 ün 100 km de 4 civarı yaktığı söyleniyor .. yakıtı test etme imkanım olmadı malesef ...

Yamahanın bws 100, chapy 50 cc, ybr125, xt 660 gibi modellerini çok uzun süre kullandım .. yamahaya her türlü kefil olurum kötü motor yapmaz .. yedek parçası aynı klasmandaki diğer japonlara göre çok daha ucuzdur.

Yetkili servisleri türkiye genelinde oldukça yaygındır..

İşte yukarda ki sebeplere dayanarak ben tercihimi MT 3 den yana kullanırdım ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    yaw arkadaşlar bızım burdakı kurucayırlıdada var mt-03 deneme surusu ıcın ustunede yazı asmıslar isteyen herkes deneyebılıyormu ılla almak gerekır dıye bende bınmedım şimdi binerım zevkımı alamam bıdaha vermem dıyede cekındım

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    tek tercih BMW derim F650
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hımm bu soruya benzer bir soru soruldu diye hatırlıyorum.
    ayşe şule bilgiçin yazsında wardı. orda değerlendirmişti
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Peki Hayabusa mı , Husaberg fe450 mi...
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    yamaha........................
    2 W H E E L S R I D E R

işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    f 650 kendini ispatlamış bi makina ama mt 03 hala muamma zaten bunları birbiriyle kıyaslamakta garip, ben mi? ikisinide almazdım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler