Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

AGV mi SHARK mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle merhaba! Ben kask alacağım ama ne alacağımı bilemedim. Öncelikle şunu belirteyim. SHARK aşkım Stefan Bradl'dan geliyo. AGV ise doktordan AGV mi yoksa SHARK mı? AGV nin ya T2 yada stealth sv modelini almayı düşünüyorum. Shark olarakta S900 Fost Lumi, Becool Red, Speed-R düşünüyorum. Vision-R almayı düşündüm ama görüş açısının çok olması göze daha fazla güneş ışığı gireceğini düşündüğümden vazgeçtim. Bu modellerde kendinden güneş vizörlü olanlar var mı? Yada önereceğiniz başka modeller(Sağlamlığı dışında endişe etmeden kafamıza geçirebileceğimiz markalar)? Benim için önemli olan sağlamlık, yalıtım ve aerodinamik Bunların içinde hangi modeli önerirsiniz? Kullanan arkadaşlar (-) ve (+) yönderini söyleyebilir mi? Şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Oncelikle Gorus acisinin genisligi cok cok iyi bir sey. Motorda periferik vizyon cok onemli. Yani ne kadar genis gorebilirsen o kadar guvenli ve iyi bir suruse sahip olursun. Iceri daha cok gunes girecek diye bir sey yok, aklindan cikar onu.

Icerden gunes vizorlu modeller guvenlik acisindan sakincali bunu da unut. En guzeli Vizoru gunes vizoru ile degistirmek.

Guvenlik icin Sharp'in sitesine mutlaka bak.

Onun disinda da yedek parcasini arastir. Kolay bulunuyor mu? Fiyat? Temin suresi. Bunlar onemli. Shark'ta sanirim bunlar biraz sorunluydu ama emin degilim. Ona gore kararini verirsin. Arai ve Shoei'lere de bak mutlaka.
    medsul ve KeaSH-07 bunu beğendiler.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ben olsam shark ı seçerdim

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Shark Speed-R kaskımı satıyorum. 1 ay önce almıştım şimdi motoru satıyorum komple, yazık oldu kaska isterseniz özelden iletişime geçebilirsiniz.

http://www.anesmotor.com/?urun-1482-...d-R-Beyaz.html

şu model benim kaskım.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle Gorus acisinin genisligi cok cok iyi bir sey. Motorda periferik vizyon cok onemli. Yani ne kadar genis gorebilirsen o kadar guvenli ve iyi bir suruse sahip olursun. Iceri daha cok gunes girecek diye bir sey yok, aklindan cikar onu.

Icerden gunes vizorlu modeller guvenlik acisindan sakincali bunu da unut. En guzeli Vizoru gunes vizoru ile degistirmek.

Guvenlik icin Sharp'in sitesine mutlaka bak.

Onun disinda da yedek parcasini arastir. Kolay bulunuyor mu? Fiyat? Temin suresi. Bunlar onemli. Shark'ta sanirim bunlar biraz sorunluydu ama emin degilim. Ona gore kararini verirsin. Arai ve Shoei'lere de bak mutlaka.
    Teşekkür ederim Aslında aklımda ilk Shoei vardı. Sonra BELL almaya karar verdim. BELL ülkemizde pek tanınmayan bi kask olunca vazgeçtim. Yedek parça sıkıntısı çok olurdu. Sharp sitesini ezberledim neredeyse Arai'yi hiç düşünmedim. Önerdiğiniz markanın modelleri var mı? Bu arada AGV stealth sv görüş açısı biraz azalmış diye duydum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

Alıntı jonturka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shark Speed-R kaskımı satıyorum. 1 ay önce almıştım şimdi motoru satıyorum komple, yazık oldu kaska isterseniz özelden iletişime geçebilirsiniz.

http://www.anesmotor.com/?urun-1482-...d-R-Beyaz.html

şu model benim kaskım.
    Hiç ikinci el kask düşünmedim. Ama temiz ise neden olmasın? Bu modelde ses izolasyonu ve aerodinamik nasıl?

Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Alıntı medsul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç ikinci el kask düşünmedim. Ama temiz ise neden olmasın? Bu modelde ses izolasyonu ve aerodinamik nasıl?
    henüz sıcaklarda 1 kez taktığım için. İçinde terlenmemiş bile diyebiliriz Ses izolasyonou konusunda diğer arkadaşlar daha yardımcı olur, ben de işitme kaybı olduğu için bana her yer izole
    Aerodinamik çok iyi. Kaskın adı zaten Speed-R. Görüş açısı çok iyi, ikinci el kask olacağı için deneme şansın var..Kask da çizik dahi yok, sıfırdan farksız, böylesini bulamazsın
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    almayı düşündüğün kasklar pahalı oyuncaklar.. madem bu paraları vereceksin schubert niye düşünmüyosun ??sırf merakımdan soruyorum
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı medsul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Aslında aklımda ilk Shoei vardı. Sonra BELL almaya karar verdim. BELL ülkemizde pek tanınmayan bi kask olunca vazgeçtim. Yedek parça sıkıntısı çok olurdu. Sharp sitesini ezberledim neredeyse Arai'yi hiç düşünmedim. Önerdiğiniz markanın modelleri var mı? Bu arada AGV stealth sv görüş açısı biraz azalmış diye duydum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

Ikinci el alirsan iyi incelce. Cizik v.s. bi sey olmasin ustunde. Cunku kasklar illa kaza degil yere dustuklerinde ya da bi yere vurulduklarinda bile ic darbe emici yuzeylerde deformasyona ugrayabiliyor, unutma bunu.
    medsul bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlla 2.el alacaksanız bir de üretim tarihine bakın. Zira 5 yıl sonra kask kafanızı korumaktan ziyade kafanıza zarar verecek sertliğe erişmiş olacaktır.
    dreamkiller ve medsul bunu beğendiler.

Motosikleti
    ninja 250
    agv stealth sv modelini kullanıyorum,içine sıçtımının kaskına 535 lira para saydım,

En iyi yanı
    Kafama cuk oturdu,
    Vizörü buğu yapmıyor (fakat benim arkadaşlar ilerde yapacağına emin )

kötü yanı,
    içinde her türü ses gezmekte,1 km ötedeki sesleri bile duyabiliyorum,
    çeneme deli gibi rüzgar geliyor,
    boynumdan beynime kadar rüzgar giriyor,
    birde bir ıslık sesi var aman yarabbi içerde çığlıklar dolaşıyor
    medsul bunu beğendi.

Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almayı düşündüğün kasklar pahalı oyuncaklar.. madem bu paraları vereceksin schubert niye düşünmüyosun ??sırf merakımdan soruyorum
    Düzen bu şekilde işleseydi. En pahalısı ve en ucuzu satılırdı sadece.

Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ikinci el alirsan iyi incelce. Cizik v.s. bi sey olmasin ustunde. Cunku kasklar illa kaza degil yere dustuklerinde ya da bi yere vurulduklarinda bile ic darbe emici yuzeylerde deformasyona ugrayabiliyor, unutma bunu.
    Sizin söylediğiniz, multi axial fiber structure için çok geçerli olmuyor Termoplastiklerde daha önemli.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı jonturka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzen bu şekilde işleseydi. En pahalısı ve en ucuzu satılırdı sadece.

Sizin söylediğiniz, multi axial fiber structure için çok geçerli olmuyor Termoplastiklerde daha önemli.
    Hocam ben dis malzemeden bahsetmiyorum. Disi ne olursa olsun ic yuzeyle dis yuzey arasinda asil darbe emme islemini yapan kimyasallar var. Onlar darbe aninda tepkiyip sekil degistiriyorlar ve isleri bitiyor. Gunumuz modern ve guvenli kasklarinda durum boyle.

Shoei QWEST touring için deniyor ama müthiş kask. Tavsiye ederim. Ben bayadır kullanıyorum. Hele Nitro Aikido'dan sonra buna geçince inanılmaz bir değişim oldu. Gürültü çok az, vizörü en geniş kasklardan birisi, yine pinlock'u vizör için özel, o da çok geniş. Vizör her zaman kilitli konumda kullanıyorum, uzun bir süre buhardan eser yok, hafif buharlanma olunca ön havalandırmayı açıyorum, anında buharı götürüyor o da. Aerodinamik olarak yarış kaskı değil bunu belirtmek lazım, dik oturuş için daha kullanışlı ama öne kapandığın vakit bile hava akımı kaskı yukarıya doğru çekmiyor.

Webbikeworld.com sitesinde ilk çıktığı yıl, yılın kaskı seçilmişti. Sharp'tan 5 puan almış. ECE, DOT, SNELL sertifikalı nadir kasklardan birisi. Mesela Arai'lerde de bu sertifikalar var ama Sharp'tan 3 almış çoğu. Sharp testini diğerlerinde ayıran olay, testi yaptıkları kaskları gidip İngiltere'deki birkaç motosiklet mağazasından satın almaları, bu da gerçek performansı hakkında bilgi veriyor. (10 kaskı, 10 farklı mağazadan alıp ortalama değer üzerinden puan veriyorlar.) Diğer türlü firmaların fabrikasından sertifika almak için yolladığı kasklar değerlendiriliyor.
    medsul bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    marushin her ne kadar ülkemizde yeterli ilgiyi görmemiş olsada bazı modelleri hem testlerde çok başarılı sonuçlar almış hemde görsellik olarak iyi durumdalar.. ben mesela 777 tiger modeline biterim bu arkadasların

Motosikleti
    Yamaha Yzf R-125
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marushin her ne kadar ülkemizde yeterli ilgiyi görmemiş olsada bazı modelleri hem testlerde çok başarılı sonuçlar almış hemde görsellik olarak iyi durumdalar.. ben mesela 777 tiger modeline biterim bu arkadasların
    Bende var Samura. Görüntü süper kalitede öyledir umarım.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    hatta alıyorum şimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Alıntı Ap&ManLy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende var Samura. Görüntü süper kalitede öyledir umarım.
    hocam samura sharpta 5 yıldız almış daha ne olsun... güle güle kullanın insallah saglamlıgını test etmeye ihtiyacınız olmaz...

Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    schubert gözüme pek hitap etmedi. Galiba isminden dolayı bi önyargı, bi uzak durma hissi var

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agv stealth sv modelini kullanıyorum,içine sıçtımının kaskına 535 lira para saydım,

En iyi yanı
    Kafama cuk oturdu,
    Vizörü buğu yapmıyor (fakat benim arkadaşlar ilerde yapacağına emin )

kötü yanı,
    içinde her türü ses gezmekte,1 km ötedeki sesleri bile duyabiliyorum,
    çeneme deli gibi rüzgar geliyor,
    boynumdan beynime kadar rüzgar giriyor,
    birde bir ıslık sesi var aman yarabbi içerde çığlıklar dolaşıyor
    Abi ne güzel işte yazın mis gibi dolanırsın şaka bi yana çeneye doğru uzanan 'gaga' gibi bişey var. O aerodinamiği kat be kat arttırıyo, sesi kesiyo diyo biliyordum. Islık derken o 'gaga'dan geliyo olmasın?

shoei qwest inerden alabiliriz internetten ?

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shoei QWEST touring için deniyor ama müthiş kask. Tavsiye ederim. Ben bayadır kullanıyorum. Hele Nitro Aikido'dan sonra buna geçince inanılmaz bir değişim oldu. Gürültü çok az, vizörü en geniş kasklardan birisi, yine pinlock'u vizör için özel, o da çok geniş. Vizör her zaman kilitli konumda kullanıyorum, uzun bir süre buhardan eser yok, hafif buharlanma olunca ön havalandırmayı açıyorum, anında buharı götürüyor o da. Aerodinamik olarak yarış kaskı değil bunu belirtmek lazım, dik oturuş için daha kullanışlı ama öne kapandığın vakit bile hava akımı kaskı yukarıya doğru çekmiyor.

Webbikeworld.com sitesinde ilk çıktığı yıl, yılın kaskı seçilmişti. Sharp'tan 5 puan almış. ECE, DOT, SNELL sertifikalı nadir kasklardan birisi. Mesela Arai'lerde de bu sertifikalar var ama Sharp'tan 3 almış çoğu. Sharp testini diğerlerinde ayıran olay, testi yaptıkları kaskları gidip İngiltere'deki birkaç motosiklet mağazasından satın almaları, bu da gerçek performansı hakkında bilgi veriyor. (10 kaskı, 10 farklı mağazadan alıp ortalama değer üzerinden puan veriyorlar.) Diğer türlü firmaların fabrikasından sertifika almak için yolladığı kasklar değerlendiriliyor.
    Teşekkürler. Bende kapanmam zaten motora. Motorda nasipse beyaz bir ninja 250 olacak içinde boğulmayız değil mi kapansak bile

nereden buluruz bu shoei qwest i

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)