Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Suzuki mi? Yamaha mı? Piaggio mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Merhabalar..

Forumda araştırdım ama, böyle bi karşılaştırma bulamadım. Teknik özelliklere filan bakınca da kararsız kaldım.

Daha önce Burgman 200

ile

Piaggio Xevo 250

arasında kalmıştık..

Marka ve görünüş olarak ben Burgman'da takılı kaldım.

Sonra motorcunun ve yine motorcu bi abimin etkisiyle babam xevo da karar kıldı.. Ne yalan söyleyeyim bundan önceki bütün motorları almadan önce içim ısınmış, kanım kaynamıştı.. Ama bu xevo ya hiç ısınamadım.

Sonradan kaderime razı fotoğraflarına bakarak, özelliklerine bakarak filan alıştım hafiften..

Sonra yine motorcu tanıdık vasıtasyıla babam xmax'a taktı..

Yamaha XMAX 250

Ne yalan söyleyeyim.. Bu motora xevo kadar bile ısınamadım. Tip olarak, görünüş olarak.. Bi de gidonun ön panele bitişik olması.
    İyice soğuttu beni.

Size sorum.. Hangisi daha iyidir ?

Uzun yolda, yakıtta, konforda, yükte, eşyada, kullanımda, performansa, hızda, onda, bunda..

Çok soru sordum ama..

Saygılar, Sevgiler, Teşekkürler..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arca bu modelleri pek tanımam ama üçüde iyi gibi.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arca bu modelleri pek tanımam ama üçüde iyi gibi.
    Adem abi o kadar açıklayıcı bi yorum oldu ki.. Yarın gidip üçünü de alıyoruz.
    acayüp ve bar1473 bunu beğendiler.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    -arcadiril.blogspot.com-

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    seç beyen al. Bak kımse yorum yapmıyor. Ben yaptım. Gerçekten bu modeller hakkında pek fikrim yok. Ama üçüde kaliteli aletler. Yedek parça,servis sıkıntısı olmayanından al.
    arca94 bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD

o xmaxın eski versiyo galiba
    Mustafa Kemal Atatürk

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Piaggio sağlam ve kaliteli bir italyan motorudur. Fakat Allah göstermesin bir sıkıntı olduğunda yedek parçası Suzuki ve Yamahadan daha pahalıdır.

Burgman 200 sanırım geçen sene girdi tr pazarına. 400 ve 650 lilik abilerinin ölüleri bile altın gibi el değiştirir 2.elde. Çoğu maxi scooter kullanıcısı arasında anket yapsanız 1. çıkar tahminimce...

Benim şahsi seçimim Yamahadan yana olurdu. Her ne kadar tipini beğenmemiş olsanızda aslında oldukça sportif bir duruşu var. Burgman kadar kaliteli ve bence daha güzel. Scooter üzerine ihtisaslaşmış forumlarda açsanız bu konuyu bence daha net bilgiler edinirsiniz...

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı gokayugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piaggio sağlam ve kaliteli bir italyan motorudur. Fakat Allah göstermesin bir sıkıntı olduğunda yedek parçası Suzuki ve Yamahadan daha pahalıdır.

Burgman 200 sanırım geçen sene girdi tr pazarına. 400 ve 650 lilik abilerinin ölüleri bile altın gibi el değiştirir 2.elde. Çoğu maxi scooter kullanıcısı arasında anket yapsanız 1. çıkar tahminimce...

Benim şahsi seçimim Yamahadan yana olurdu. Her ne kadar tipini beğenmemiş olsanızda aslında oldukça sportif bir duruşu var. Burgman kadar kaliteli ve bence daha güzel. Scooter üzerine ihtisaslaşmış forumlarda açsanız bu konuyu bence daha net bilgiler edinirsiniz...
    bende aynı düşünceleri paylaşıyorum,aklımdan geçenleri yazmışsınız desem yeridir
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    maxi scooter piaggodur ya, bu sınıfda birsürü dünya satış ve tasarım rekorları var adamların.. ben olsam çok fazla düşünmezdim, ki bu kıyaslamada birçok +ları var piyaconun diğerlerine nazaran..
    benim tek hoşuma gitmeyen kısmı racing motorlar gibi aynalar motor gövdesine bağlı, yani gidondan ayrı.. marka kötülemek hiç huyum değildir yanlış anlaşılmasın, şahsi zevkim..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Arca bence sym gts 250 evo ve yamaha x city yi de koymaılsın alternatifler arasına

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    bu arada boy kilo ve kullanım yerleride önemlidir.. benim boy 1.93 mesela xmaxı direk elemek zorunda kalırdım..
    xmaxda artçı pek düşünülmemiş diğerlerine nazaran,
    börgmanda da öyle aslında sele kalın ama kısa kalıyor ve artcı sürücüye nazaran ciddi anlamda yüksekte kalır, siperliktende yararlanamaz otoban hız sınırlarında kafasına fazla rüzgar alır gibi..

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    tabiki burgman şekil 10 nomeroo

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada boy kilo ve kullanım yerleride önemlidir.. benim boy 1.93 mesela xmaxı direk elemek zorunda kalırdım..
    börgmanda da öyle aslında sele kalın ama kısa kalıyor ve artcı sürücüye nazaran ciddi anlamda yüksekte kalır, siperliktende yararlanamaz otoban hız sınırlarında kafasına fazla rüzgar alır gibi..
    olm gittikce büyüyomusun la sen?
    olm ne diyin sen ya??
    daha haftasonu 190 değilmiydi
    ferad bunu beğendi.
    ANGARAJ

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtalya denilince akla pizza, makarna ve yamuk kuleleri gelir.
    Scooter denilince de İtalya.
    Var demek ki bir bildikleri.

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu anda para biriktiriyorum ve suzuki burgman 200 alıcam bence cevabı aldın sen
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu 3'ünden birini sana bedavaya verecez deseler hangi size uygunsa ondan verin derdim, bence bi farkları yok. Al birini vur ötekine ama iyi anlamda.

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    X-max'in yeni kasasının bu olmadığını biliyosun dostum. Neden eski kasanın fotoğrafını koyuyorsun ? Diğerlerinin yeni kasasını koymuşsun yamaha üvey evlatmı?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    tercihim yamaha olurdu çünkü burgman piyasaya yeni girdi, ayrıca x-max'in yeni kasası gayet güzel...

x-max'i bi canlı gör derim.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Burgman'la xmax aynı fiyat ama xmax 250'lik.Daha güçlü.Ben olsam kesinlikle xmax alırdım.Suzukinin fahiş fiyat politikasını protesto ediyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    İtalyan markalarına her daim hasta olmusumdur ama tr Pazarı'nda Honda yamana dan şaşmamak gerektiğini öğrenmek pek vakti mı almadı 2.el yedek parça vs konuları da iyi düşünmek lazım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Sanırım çevrenin de etkisiyle xmax'ta karar kıldık. Ben hep eski kasasına baktığım için içime sinmemişti. Yeni kasaya bakınca hoşuma gitti.

Tecrübeli motosikletçi abilerden aldığımız yorumlarda bizi yamahaya itti.

Hatta babamla arasında şöyle bi konuşma geçmiş.

-Suzuki Burgman 200 mü? Piaggio XEVO 250 mi? Yamaha XMAX 250 mi?
    -Suzukiden, piaggiodan satışta 1000 tl zarar edersin. Yamahadan 500 TL kar edersin.. demiş.

Kime sorduysak Yamaha bu işte mükemmel. Yorumlarını duyduk.

Şu anda yamaha bayiisiyle tanıdık vasıtasıyla da konuşarak fiyat ayarlamak.

PCX'lerden birini satarak almak kaldı.

__________________________________________________ ____________________________________________
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet şimdi farkettim eski versiyonuymuş o.
    Yenisi hoşuma gitti.

Alıntı gokayugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Evet bu italyanları ben de o konudan çok duymuştum, yedek parça olarak çok sıkıntıymış.

Burgman 200 sanırım çok tutmadı piyasada o yüzden sanırım ikinci el piyasası yok gibi bişey..

Yamahanın yeni kasasını görünce benim de içim ısındı.. Sanırım büyük olasılıkla yamaha alacağız..

Teşekkürler.

maxi scooter piaggodur ya, bu sınıfda birsürü dünya satış ve tasarım rekorları var adamların.. ben olsam çok fazla düşünmezdim, ki bu kıyaslamada birçok +ları var piyaconun diğerlerine nazaran..
    benim tek hoşuma gitmeyen kısmı racing motorlar gibi aynalar motor gövdesine bağlı, yani gidondan ayrı.. marka kötülemek hiç huyum değildir yanlış anlaşılmasın, şahsi zevkim..
    Piaggio düşünüyorduk en başta ama büyük etkilerle sanırım bizi yamaha'ya çeldirdiler..

Xmaxın sele konusunda da çok + lar okudum geçenlerde. Bi de parça olarak çok uçukmuş Gövdedeki o aynalardan birinin 350 TL olduğunu okumuştum bi yerde.. Ne kadar doğrudur bilemem.

Teşekkürler.

Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arca bence sym gts 250 evo ve yamaha x city yi de koymaılsın alternatifler arasına
    SYM 'nin ikinci el sıkıntısı olabileceği bizi çeldirdi. Bir de bi yamaha, honda, suzuki gibi güven veremiyor.. İçimde ısınmadı hiç nedense.

XCity'de burdaki xmaxın eski kasasına benzediği için hoşuma gitmedi. Ayrıca herkesden xmax tavsiyesi duyuyorum çevremde. Hayırlısı artık.

Para verip reklamını mı yaptırıyor nedir ?

Teşekkürler..

İşte onda biraz sıkıntı yaşar mıyız diye tereddüte düştük..

Benim boy 1.70 babamın 1.73. Burgman 200 ün sele yüksekliği 74 cm. Xevo'nun 79 cm. XMAX'ın 79 cm.

Acaba nolcak durum. Gerçi PCXin 76 cm sele yüksekliği var. Benim iki ayak tabanım yere tam basıyor. Bunda topuklar yere tam basmasa da olur gibi.

Artçı konusunda evet xmaxta pek düşünülmemiş ama. Burgman ve Xevo da artçı SS motorlardaki senden bayağı bi yüksekte seyahat ediyor. Sen korunuyorsun rüzgardan ama onu sersem ediyor. Ayrıca rüzgar direncini de arttırıyor.

Xmaxın arkasına topcase ya da artçı bel dayama aksesuarı ile bu rahatsızlığı giderebiliriz gibime geldi.

Teşekkürler..

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtalya denilince akla pizza, makarna ve yamuk kuleleri gelir.
    Scooter denilince de İtalya.
    Var demek ki bir bildikleri.
    Şimdi orası öyle de.. İtalyan scooter, İtalya'da akla çok gelir.
    Ki İtalyan scooter diyince de akla Vespa gelir. Bilemedim şimdi.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 3'ünden birini sana bedavaya verecez deseler hangi size uygunsa ondan verin derdim, bence bi farkları yok. Al birini vur ötekine ama iyi anlamda.
    Bedava verseler en pahalısını tercih ederdim.. Ki bu da yine XMAX 250 ABS oluyor..

Alıntı valvole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X-max'in yeni kasasının bu olmadığını biliyosun dostum. Neden eski kasanın fotoğrafını koyuyorsun ? Diğerlerinin yeni kasasını koymuşsun yamaha üvey evlatmı?

http://i45.tinypic.com/2mzl187.jpg
    Evet onu sonradan farkettim.. Farkettiğimde de 15 dk geçmişti.. Geri dönüşü olmayan bi yola girmiş olduk.

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tercihim yamaha olurdu çünkü burgman piyasaya yeni girdi, ayrıca x-max'in yeni kasası gayet güzel...

x-max'i bi canlı gör derim.
    XMAX'ı bi kere uzaktan görmüştüm. Siyahı. 3 kuruş pahalı olsun siyah olsun cümlesi trank diye belirdi kafamda..

XMAX'ta karar kıldık artık sanırım.

Teşekkürler..

Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman'la xmax aynı fiyat ama xmax 250'lik.Daha güçlü.Ben olsam kesinlikle xmax alırdım.Suzukinin fahiş fiyat politikasını protesto ediyorum.
    XMAX'ın ABS versiyonu 12.500 TL, ABS'siz versiyonu 11.500 TL.. Bu da ilnginç geldi bana.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtalyan markalarına her daim hasta olmusumdur ama tr Pazarı'nda Honda yamana dan şaşmamak gerektiğini öğrenmek pek vakti mı almadı 2.el yedek parça vs konuları da iyi düşünmek lazım
    Biz de bunu düşünerek yamaha'da karar kıldık sanırım. Honda'nın bu ayarda güçlü bi maxi scooterı olsa onu da listeye eklerdim ama.. Silverwing harici maalesef yok.

Şimdi güncelleme olarak ta xmax'ın yeni kasasını koyalım buraya..

Olay bu.. 3 kuruş pahalı olsun siyah olsun felsefesi burada geçerli oluyor..

İkitane fullface kaskın rahatlıkla sığabileceği bi bagajı olmasına rağmen. Hem artçının daha rahat etmesi, hem de ekstra bagaj hacmi açısından şöyle bi topcase olabilir..

Ayrıca çoğu motosiklette olduğu gibi görüntüyü de çok fazla bozmuyor topcase.

Ama orjinalliği bozmamak adına. Şöyle bi çözüm de uygulanabilir.. Burada amaç artçının rahat olmasıdır.

Uzun cam tabii ki daha iyi. Bu kısa camın tipi de hoş değil hani.

Ama önceden de dediğim gibi.. Siyah, Siyah, Siyah..

Yorum yapan, önerilerde bulunan herkese teşekkür ederim.
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)