Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Regal Raptor 250cc mi? KeeWay 250cc Landcruiser mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Kullanıcıları titreşimi nasıl keseriz diye rahatsızlığın hat safada olduğu 1960 lı yılların milli motor teknolojisinin kullanıldığı fazlası olarak sadece sıvı soğutmasının olduğu bir modeli bukadar ön plana çıkartmanın yanlış olduğu düşüncesindeyim. İthal eden firmaların kıyaslamasını yapsanız(gelecekte sorun yaşamamak adına) veya dünya pazarındaki konumuna baksanız herşey keewayden yana. Hava soğutma çok büyük eksik olsa bu ülkede Dragstar satmazdı!
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blueberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R-26 1954+Keeway SL 150

Özgürlük karakterimdir.

Ben Keeway sl150 kullanıyorum. 19 Haziranda Marmok festivaline katılmak üzere Balıkesir /Akçay'dan yola çıktım, Didim, bodrum, marmaris, datça, köyceğiz, dalyan, göcek, fethiye, Ankara, Balıkesir/Akçay 17 Temmuz dönüş yaptım 2950 km yol katettim. Hiçbir sorun yaşamadım. Çok memnunum makinemden.
    Ancak, Amerikan Vento motorların sadec 125 ve 150 modelleri var. Keeway ile aynı özelliklere sahip, kalite farkı muhakkak vardır. Fakat 250 lik bir modelini göremedim. Muhtemelen Macarların isteği doğrultusunda üretilen bir model. Yani Keeway'in orjinali olarak bildiğim Amerikan vento firmasının sunduğu Rebellian motorların sadece 125 ve 150 modelleri var. 250 lik Crusier yok.
    Bunun yanında Rgal Raptor, Çinlilerin öz malıdır ve kendi markasıdır. Reagal raptoru başka marka altında göremezsin. Regal al derim. 250 alacaksan. 150 dersen Keeway.
    Bilgilerim yanlış veya eksik olabilir. Yanıltmak istemem.
    Küçücük bir MERHABA diyebilmek-işitmek çok güzel

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    landcruiser alan biri yok mu yaww ben ithalatçısından hem telefonda hem de fuarda öğrendiğim kadarıyla ss 250 deki motordan farklı olduğunda ısrar ediyorlar, buna ne diyorsunuz ? bu motoru alırsam bir de az satılırsa sorun yaşarmıyım ?şimdi bir de bu çıktı, kimse almıyor sanki

Motosikleti
    Hangi bayide var ki kimse almasın,dağıtımı yapılmadı henüz!

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    istanbulda hemen hemen her bayide var, ben dikilitaş ıhlamur bayinde gördüm, motor gayet güzel ama forumlarda hiç konuşulmuyor nedense ...

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Geçen sene bu zamanlar ben de aynı araştırmaları yapmış 250 cc çin malı motorlar ile ilgili baya bilgi toplamıştım. Regal ilk sırada , keeway ikinci idi sıralamamda. İkisinin de kullanıcılarından olumsuz şeyler duymadım ama regal kullanıcısı daha fazla ve memnundu. Beni tek korkutan servisleriydi zira ankarada görüştüğüm servisler bana baya yetersiz gelmişti. Yine de regal 1 adım önde bence.
    Öte yandan ben biraz daha para denkleştirip ilk motorum olarak ikinci el hyo gv250 aldım. Ne çin malı ne japon kullandığım için kıyaslama yapamam ama ben çok memnunum.

Motosikleti
    HYO GT250R istanbul'da bir bayii için 2007 de114 tane motor verirken,Mersine sadece 4 tane verebilmişti.Talep ve stok meselesi yani...İstanbulda az sayıda varsa başka illere gelmesi,kullanıcı bulması,yayılması ve memnuniyet yada şikayetlerinin türemesi dediğim gibi zaman gerektiriyor.Keeway kullanıpta tavsiye edenler kullandıkları motorun dayanıklılığını bildikleri için savunuyor yoksa bu model kimsede yok şimdilik.

beyler Regal Raptor almak istiyorum Bursada yaşıyorum bursada R&R satan bi yer warmı?? ve tahmini 0 ne kadardır??

beyler ben R&R almak istiyorum bursada sıfır satan bayiler varmıdır bilen varsa haber versin çok acil bide sıfır tahmini fiyatları nedir ???

Arkadaşlar Land Cruıser alan kullanan varmı genel iznelimlerini bizimle paylaşabilirmi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    landcruiser alan biri yok mu yaww ben ithalatçısından hem telefonda hem de fuarda öğrendiğim kadarıyla ss 250 deki motordan farklı olduğunda ısrar ediyorlar, buna ne diyorsunuz ? bu motoru alırsam bir de az satılırsa sorun yaşarmıyım ?şimdi bir de bu çıktı, kimse almıyor sanki
    motorun farklı olduğunda gerçekten ısrar ediyorlarsa karar senin.
    Ancak motor aynı ise korkma.

2V49FMM motor Bisan Roadstar 250,keeway super shadow 250,Ledow 250 de dekullanılıyor ama en önemlisi aynı motorun Yamaha V Star 250 de de kullanılıyor olması.
    işte 2009 model V-star 250 nin linki
    http://www.yamaha-motor.ca/products/products.php?model=2924&class=2&group=M|&LANG=en

2V49FMM motor oldukça dayanıklı ve nefesli bir motor,sıralı tek silindire göre gösterişli.
    Motor parçaları konusunda şimdilik sıkıntıya rastlamadık ama motor dışında Bisan,Keeway,Monero,CMX in parçalarının da birbirine uyduğu,işçilik kalitelerinin eşit olduğu da söylenemez doğrusu
    Benim fikrimi sorarsan o motoru alacağına 2.elde temiz bir Bisan yada keeway al.alacağın motora kaliteli lastik tak keyifle kullan derim.

Bir de arkadaşlar şu" Macar malı Keeway" söyleminden vazgeçsek artık.
    Kendi putumuzu yaratıp tapmaya gerek yok
    Keeway in motorunu Lifan üretiyor,şasesi ıvırı zıvırı Çin'de üretiliyor.Hala Macar malı iddiası var.Duyan da Keeway in global bir motor devi olduğunu zannedecek
    Motor devi olabilmek için montaj hattı kurmak yetmiyor,piyasada kalıcılık,Ar-ge
    başarısı,tanınmışlık,müşteride oluşmuş güven,yeni teknoloji üretebilme yetisi ve benzeri yüzlerce bileşen gerekiyor.

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keeway bence Regal'den çok daha iyi, güzel görünümlü ve sağlam bir makina gibi. Özellikle Efsane Motor arkasında. Bence yeni başlamak için çok uygun bir makina. Çok gösterişli zaten o yeter. Ön cam, yan çantalar ve zımbalı sele. Havası yerinde. Zaten çinli de değil.
    ...Oytun...
    ..Ainador..

Motosikleti
    Land Cruiser
    Halen ben Keeway cruiser 250 sahibiyim diyen görmedim. Bu motora sahip olan yok mu yahu?
    Ride the wild wind

kardeş bende yeni motor almayı düşünüyorum iki motoruda çok araştırdım sağolsun arkadaşlar yardımcı olduregalin tek sıkıntısı sıfırını alacağın yerlerin az oluşu ve yedek parçanın pahalı oluşu.keewayinde daha yetkilerinin sayfalarına ulaşamadımama shadow arkadaşımın kullandığı motormuş ve çok memnun olduğunu söyledi 130 km demiş motor regale zaten ne denebilir ki.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Xenkos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halen ben Keeway cruiser 250 sahibiyim diyen görmedim. Bu motora sahip olan yok mu yahu?
    Sen sahipsin galiba Motosiklet kisminda oyle yazıyorda eğer öyleysen anlatırmısın.

Ben Fuarda içcelemiştim. En çok hoşuma giden diger emsalleri gibi ( Yamaha falan degil ) kablolar sağdan soldan sarkmıyordu görünürde kablosu gözükmüyordu yada ben göremedim diger bir konuda alciklerine dokunduğumda kanuni tiger gibi plastik elinin icinde oynayan dokulcek hisi vermemesi ve direksiyondaki düğmelerin kanunideki gibi rengi atmış gibi durmaması oldu. Bu benim şahsi fikrim tiger kullanıcıları alınmasın.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Land Cruiser
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen sahipsin galiba Motosiklet kisminda oyle yazıyorda eğer öyleysen anlatırmısın.

Ben Fuarda içcelemiştim. En çok hoşuma giden diger emsalleri gibi ( Yamaha falan degil ) kablolar sağdan soldan sarkmıyordu görünürde kablosu gözükmüyordu yada ben göremedim diger bir konuda alciklerine dokunduğumda kanuni tiger gibi plastik elinin icinde oynayan dokulcek hisi vermemesi ve direksiyondaki düğmelerin kanunideki gibi rengi atmış gibi durmaması oldu. Bu benim şahsi fikrim tiger kullanıcıları alınmasın.
    Henüz sahibi değilim ama almaya kesin karar verdim. Satan bayiisi evimin 200 m ilerisinde. Gelmek üzere olan bir miktar parayı bekliyorum. Aleti çok inceledim. Harika görünüyor ancak şu kadar süre kullandım ve durum budur diye bir yazı ile karşılaşmadım malesef.
    Ride the wild wind

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Xenkos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz sahibi değilim ama almaya kesin karar verdim. Satan bayiisi evimin 200 m ilerisinde. Gelmek üzere olan bir miktar parayı bekliyorum. Aleti çok inceledim. Harika görünüyor ancak şu kadar süre kullandım ve durum budur diye bir yazı ile karşılaşmadım malesef.
    Haklısın ben gecen yıl gördüm fuarda ama daha sonra kullanan görmedim sen kararını verdiysen sorun yok ama hala kararsızsan iki link verim bir incele bende seninle aynı tercihleri yapan biri olduğumu düşünüyorum belki yardımı olur.

http://www.yamaha-motor.ca/products/products.php?model=2924&class=2&group=M|&LANG=en

http://www.sahibinden.com/bisan_road...XQQdisplayitem

Motor kalitesi ile bunlar aşağı yukarı aynılar cruiser görüntüsünün yanindan gecmiyorlar tabi harleyden bile daha oturaklı duruyor ama sahibinden.com daki ilanlar aralarında 2000 YTL gibi bir fiyat farkı paran varsa gönlüne yatanı almanda fayda var tabi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    Alıntı Oytun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keeway bence Regal'den çok daha iyi, güzel görünümlü ve sağlam bir makina gibi. Özellikle Efsane Motor arkasında. Bence yeni başlamak için çok uygun bir makina. Çok gösterişli zaten o yeter. Ön cam, yan çantalar ve zımbalı sele. Havası yerinde. Zaten çinli de değil.
    Çinli arkadaşım , Çinli...

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    avrupa ürünü diye biliyorum ama toplaması avrupada regalden daha kaliteli parçaları orası kesin

Motosikleti
    Land Cruiser
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın ben gecen yıl gördüm fuarda ama daha sonra kullanan görmedim sen kararını verdiysen sorun yok ama hala kararsızsan iki link verim bir incele bende seninle aynı tercihleri yapan biri olduğumu düşünüyorum belki yardımı olur.

http://www.sahibinden.com/bisan_road...XQQdisplayitem

Motor kalitesi ile bunlar aşağı yukarı aynılar cruiser görüntüsünün yanindan gecmiyorlar tabi harleyden bile daha oturaklı duruyor ama sahibinden.com daki ilanlar aralarında 2000 YTL gibi bir fiyat farkı paran varsa gönlüne yatanı almanda fayda var tabi.

Selamlar Zenon. Linkler için teşekkürler. Cumartesi günü gittim Land Cruiser'i satın aldım. 5.500 ytl sıfır. Çarşamba günü plaka ve ruhsat işlemleri bitmiş şekilde bana teslim edilecek. Kullanmaya başlayınca alet hakkında düşüncelerimi sizler ile paylaşırım.
    Ride the wild wind

arkadaşım bende yeni kullanıcıyım daha önce motora binmeme rağmen çok araştırdım keeway supershadow aldım inşallah sende kendine göre olanı seçer kazasız belasız sürersin
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler