Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yamaha YZF 125R İçin Yapılan Gereksiz Kıyaslamalar (Bilgi Edinme) Hyosung, Yzf 125r

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraklanma hiç usta aramadım ben motora ;) hergünde agresif kullanırım emin ol ufak sorun dahi yoktu motorunda. Ninja tip olarak daha iyidir emin ol, oturuşu biraz daha ss diye tipi ondan güzel değil bir kere ön fark yan grenajlar ve motor bloğunu iyi incele. Tipin ve Seçimin zevk işi olduğu kesin.

http://img571.imageshack.us/img571/1...a250rbeyaz.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/3...r12520105p.jpg
    Valla ikiside çok güzel motorlar ama dediğin gibi tabiki zevkler ve renkler meselesi.Ninja 250 yi asla kötüleyemem mükemmel bi motor.250cc de rakipsiz.Grenaj olarak ninja dolgun ve kaliteli,yzf de öyle.Hyosung da öyle ama işçiliği pek iyi değil.Cbr 250-125 zaten tam grenaj giydirmemişler yzf ve ninja gibi o tarafı hoşuma gitmiyo.Alt sakal ve kuyruğun bi kısmının siyah plastik olması görüntü açısından eksi cbr da.
    Bazı arkadaşlar yine 9bin küsür verilir mi muhabbetine girmiş..Yzf alan arkadaşlar çok ayıp,neden motoru almadan önce aramıyosunuz bunu diyen arkadaşı alalım mı almayalım mı diye ? Hiç yakıştıramadım.

Parasını veren adamdan hesap soruyosunuz ya şaka gibi.
    leons bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cabriyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R125
    Meraklanma hiç usta aramadım ben motora ;) hergünde agresif kullanırım emin ol ufak sorun dahi yoktu motorunda. Ninja tip olarak daha iyidir emin ol, oturuşu biraz daha ss diye tipi ondan güzel değil bir kere ön fark yan grenajlar ve motor bloğunu iyi incele. Tipin ve Seçimin zevk işi olduğu kesin.

http://img571.imageshack.us/img571/1...a250rbeyaz.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/3...r12520105p.jpg
    1-üstteki resimlere bak grenaj demişsin? hocam r125 5parçadan oluşuyor grenajı hiç dikkat etmediğin belli. 250r tek parça 90lı yıllardaki gibi. güzel motor ninja racing, ama r125i sattığı 9150 lira verdirten şey görüntüsü. motoru falan değil. ayrıca bu lastik kalınlığında 125likten ne beklersin tek silindir 4 zamanlı. sen 2 zamanlı turbo motorlar ile kıyaslıyorsan tabiki hiçbir 125cc 2 zamanlı motoru geçemez. ama şu mondial nedir yahu? biri bmwnin 3.16sı, diğeri reno clionun rs modeli. neyse senin bu mantığına göre mondial 9.150tl, r125 2.500tl olmalı. ama piyasa işte kahretsin.... yani mondial r125i geçiyor diyorsun ya anlamıyorum. biraz düşünürsen buna 9000 para veren ilerde motorun kralını alacaktır zaten, r125in espirisi motor sürmeyi öğrenim derken karizmadan olmamak. madem mondial r125ten daha iyi, sen mondialle git bir Q7nin X5in yanına dur kardeşim, ciptekide sana arabanın anahtarını uzatır cebinden 5tl çıkarırsa o zaman anlarsın r125 niye 9.150tl !! r125 balık tutmaya gidilecek motor değil. şunu mondialle vs kıyaslama lütfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Saçmaladın resmen, hız ve çekiş konusunda mondial mh 125 , r125den üstündür iki motoruda test edip kafa kafaya yarıştırdık. 250 cc veya üstü racing motorlarıyla zaten hız yaparsın ama 125liklerle hız yapmayı istemek onu son hızlara zorlamak ayrı güzeldir. Yerlerde kanlar içinde yatanların mevzusu böyle boş konuşulacak mevzu değildir bu konuda biraz daha dikkatli konuş kaza yapanlara saygın olsun, mondial ile ben Trabzon-İstanbul arası yol yaptım sorunsuz ;)

Forumda bi kaza haberi var bak bakayım motorun markası nedir "honda"

Benim gözümde honda berbat bir motordur ama yerde kanlar içinde yatmanın marka ile alakası olmadığını bil ve yaşın küçük zannedersem böyle bir yorum yaptığına göre, yaşına uygun düşünme biraz daha olgun şekilde düşünmeye çalış.

O arkadaşlara büyük geçmiş olsun Allah'tan ikiside hayattalar.
    şimdi motoru konuyu bırakıp benim yaşımı ve yazdığımın mantıklı olmayışını("saçmalamışsın" derken) konu yapmışsın. saçmalama vs diye konuşma önce yazdıklarına dikkat et. yaş olarakta hayatta konum olarakta çok şükür yeteri kadar olduğunu düşünüyorum. karşındaki bilmem kaç km uzaktaki birisi, git arkadaşlarına kullan bu ifadeleri önce hele bi şunda anlaşalım. yada ezilme rizkini göze alıyorsan böyle devam et, çünkü bende bir yere kadar kendimi tutabiliyorum.

konu ile yazacaksan yaz, duygularını git arkadaşlarınla paylaş burayı alet etme. konu ile ilgili sana tek diyeceğim şey aç sahibinden.com a bak hangi motor ne kadar. bu en basiti,

bir diğer yol: madem kıyaslayacan mondialle, bunlar aynı fiyat olsa mondialde 9150, r125de 9150 kim para verir? hangi kafa ile?
    r125 de 33hp ninja 250r da 33hp ve ikiside aynı fiyat. yok kaslıymış vs. o 90lı yılların modası idi, geçmişte kaldı. 10tane yamaha satar 1 tane ninja, o da alıcısı gelirde o alır. o yüzden mondial ayrı sınıfın ucuz sınıf diyim, ninja ise 250cc. sen r125i kıyaslarken için hangi motorun hangi özelliği daha iyi tutup onu öne çıkarıyorsun. bende ninja alacaktım ama motora bakıyorum bakıyorum yok ısınamıyorum. görüntü yok yahu o resimlere bakmayın. bir dijital kadranı yok yahu. ve kalirofer kazanı saati gibi km saati koymuşlar, tümosan traktör sinyali gibi lambalar... birde zx750 ye bak, zx10r a bak ninja 250nin alakası yok. ben ninja r250 yi, bir ninja gibi görmedim açıkçası. yoksa alırdım. ama r125 Allah var yapmışlar. adamlarda ona göre parasını istiyor. bu mondialmidir nedir, niye çin malı cep tel veya tv kullanmıyorsunuz peki?
    hellboys bunu beğendi.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    şu anlamsız sdik yarışının sadece hyosung ve kawasaki arasında yapıldığını sanırdım. yanılmışım, herkes kendi kullandığı motoru savunup duruyor yok mu şu 4 markayı da kullanıp gerçekten bilirkişi raporu sunucak. biri adamın canını sıkmış o da gitmiş konu açmış..te allam
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

dignity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    bence tartışmaya gerek yok kim nederse desin bence insanların %80 i yamaha yzf r125 der görüntü olarak çünkü nede olsa o bir italyan tasarımı ve görüntüsü cidden muhteşem ve italyanlar tasarımda dünya devi.

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Gorunus acisindan kalite ve saglamlik acisindan tabikide yamaha. Geceleri dikkatli bakmadikca r6 dan ayirt edemiyebiliyorsunuz bazen. Ama gel gelelim kurye motorlarini gecememek de hic hos olmuyor. O goruntuye aldanip gaza basinca motor gitmiyor ve ben bu yuzden tercih etmem. Ama gri renk olanida dehset bisey ya

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır derler bilirsiniz

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)