Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Siz olsanız hangi modeli tercih ederdiniz.?

Katılımcı sayısı
29. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Honda sh150 - 2003 model

3 10.34%
  • Honda ps150i - 2009 model

11 37.93%
  • Kymco super8 - 2011 model

15 51.72%
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sh150-Ps150-super8

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Laf sokmakdansa icraat görelim beyim. today agility olayı iyi içine oturmuş ki mevzuu geçmiş olayları gündeme getiriyorsun... Neyse okuduğunu anlamakdan acizlerle bu mesajdan sonra muhatap almayacağım kendime...
    arkadaş konu açmış sen gitmişin 50cc scoterla örnekler vermişin
    bende met ettiğin 50 cc motor bile ne kadar kötü onu belirttim
    toy toy açıklamalar yapıyosun kardeşim o yüzden..

sen biliyormusunki ps150 ye kymconun istediğin 200 lük motorunu getir performansta yanına yaklaşabiliyormu birde utanmadan o fiyata satılabiliyor
    250 maxi scooterından bile seri kalkıyor belli bir hıza kadar fark atıp sonra geçiliyor
    ben bunları hep denedim bildiğin üzere marmaris motosiklet cenneti
    al sana madem bu da bir marka kıyaslamasıdır

250 cc maxi scooterlarda sym ve kymconun scooterları gerçekten iyidir.bunu gördüm rahatlıkla da diyebilirm ancak konu geldiki arkadaş 125 cc 150cc katagorisinde bir model düşündüğü için kymco markasını hiç begenmiyorum
    azcık tarafsız ol bakış açını genişlet körü körüne savunma

200 lüğü 125 liğinden çok yakan ve gücü eşit olan bir markanın böylesine savunucusu olma

ben yorumda bulunmucam bu motosikletler arasında çünkü böylesine bir malı savunmak bana göre değil
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş konu açmış sen gitmişin 50cc scoterla örnekler vermişin
    bende met ettiğin 50 cc motor bile ne kadar kötü onu belirttim
    toy toy açıklamalar yapıyosun kardeşim o yüzden..

sen biliyormusunki ps150 ye kymconun istediğin 200 lük motorunu getir performansta yanına yaklaşabiliyormu birde utanmadan o fiyata satılabiliyor
    250 maxi scooterından bile seri kalkıyor belli bir hıza kadar fark atıp sonra geçiliyor
    ben bunları hep denedim bildiğin üzere marmaris motosiklet cenneti
    al sana madem bu da bir marka kıyaslamasıdır

250 cc maxi scooterlarda sym ve kymconun scooterları gerçekten iyidir.bunu gördüm rahatlıkla da diyebilirm ancak konu geldiki arkadaş 125 cc 150cc katagorisinde bir model düşündüğü için kymco markasını hiç begenmiyorum
    azcık tarafsız ol bakış açını genişlet körü körüne savunma

200 lüğü 125 liğinden çok yakan ve gücü eşit olan bir markanın böylesine savunucusu olma

ben yorumda bulunmucam bu motosikletler arasında çünkü böylesine bir malı savunmak bana göre değil
    Mümkünse zaten sadece bu başlıkda değil diğer başlıkdaki motorlar hakkında da yorum yapmayın

Profilinizde yaşınız her ne kadar 26 gözüksede henüz o olgunluğa erişemediğinizde ancak bu kadar belli olurdu

Önceki vespa başlığında sen değilmiydin 250lik kymconun malzeme kalitesi böyle kötü şöyle kötü diyen şimdi ne oldu birden beğenir olmuşsun 250likleri. Daha motorlar hakkında yaptığın yorumlar bile birbiriyle çelişiyorken zaten daha fazla mesaj atıpda komik duruma düşme

50ccden verdiğim örnekler marka bazındadır model bazında değildir kaldı ki yazdıklarımdan konuyu açan arkadaşda bu durumu anlamış ha sen bunun ayrımını bile yapamıyorsan lütfen daha fazla mesaj yazma

Ayrıca marmarisde yaşıyor olmanda bu konuda çok bilgili olduğunu da göstermez keza öyle olsaydı izmirde sürüsüyle +650cc motosiklet var ozaman bizimde nirvanaya ulaşmiş olmamız gerekirdi

Kymconun 200lük modellerini nekadar sattığınıda konuşmuyoruz. Sadece 10yaşında enkaz bir honda mi 1 yaşında cillop gibi kymco mu bunu konuşuyoruz

Kısaca bir önerinin olmadıği başlıklara ne benim ne de baskasını gerecek saçma sapan mesajlar yazmaya hakkın yok. Ha önerimi beğenmezsin üstruplu şekilde mesaj atarsın bu yapamıyorsanda ne burda ne de forumda yerin yok kaldı ki bu durumu yaşayan bi ben olmadığımı diğer cevap yazdığın baslıklardan da anlaşılıyor

Not: evet agility 50 okadar kötü ki bakımları haric servise uğramadım okadar dandik ki düz yolda 90 vuruyor okadar özellik fukarası ki uzun kısa farı çift kişilik koltuğu ve 999999km lik sayacı var sen çok haklısın todayda bunların hicbiri yok ve mükemmel motor

Konu sahibi dostumdan başlığını kirlettiğimiz icin özür dilerim

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İkinci elde 4000 TL'ye Honda Today satan gerizekalılar var hala. Bunları alacak enayi bulabiliylar mı acaba ?

Motorcu48, sen tork nedir önce bir öğren, ondan sonra 200'lük ile 125'liği karşılaştır. PS 150 denen motor Honda'nın sıradan bir 150 cc scooter'ı değil. Honda yapılacabilecek belki en güçlü 150 cc motoru yapmış. Nedense hep bütün markalar yapabileckleri en güçlü motorları yapmaya çalışıyorlar ama yapamıyorlar algısı var herkeste. Ayrıca 200 cc olan motor aslında 163 cc. Hem PS geçse ne olur geçmese ne olur burada neyin karşılaştırmasını yapıyorsun ? Sen Kymco iyi motor yapmıyor dedin diye Kymco kötü marka olmuyor. Zaten buna senden başka inanan yok. Bak, Honda PS150i 6600 TL'lik bir motor, Kymco'da o fiyata Dink 200i alabilirsin. Acaba aynı paraya, bir kez üzerine bindikten sonra Dink varken PS150'yi seçecek "marka fanatiği olmayan" birisi çıkar mı ?

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Beyler piaggio x8 200 veya aprilia atlantic 250 araştırıyorum bir yandan kısmetim ne olursa belli bir modele takılmıyorum. Beklerim uygun düşene kadar, bir tane buldum aslında fakat fiyatı yüksek düşündüğümden. Varsa tanıdık bildik bir motor,özele yazın.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mümkünse zaten sadece bu başlıkda değil diğer başlıkdaki motorlar hakkında da yorum yapmayın

Profilinizde yaşınız her ne kadar 26 gözüksede henüz o olgunluğa erişemediğinizde ancak bu kadar belli olurdu

Önceki vespa başlığında sen değilmiydin 250lik kymconun malzeme kalitesi böyle kötü şöyle kötü diyen şimdi ne oldu birden beğenir olmuşsun 250likleri. Daha motorlar hakkında yaptığın yorumlar bile birbiriyle çelişiyorken zaten daha fazla mesaj atıpda komik duruma düşme

50ccden verdiğim örnekler marka bazındadır model bazında değildir kaldı ki yazdıklarımdan konuyu açan arkadaşda bu durumu anlamış ha sen bunun ayrımını bile yapamıyorsan lütfen daha fazla mesaj yazma

Ayrıca marmarisde yaşıyor olmanda bu konuda çok bilgili olduğunu da göstermez keza öyle olsaydı izmirde sürüsüyle +650cc motosiklet var ozaman bizimde nirvanaya ulaşmiş olmamız gerekirdi

Kymconun 200lük modellerini nekadar sattığınıda konuşmuyoruz. Sadece 10yaşında enkaz bir honda mi 1 yaşında cillop gibi kymco mu bunu konuşuyoruz

Kısaca bir önerinin olmadıği başlıklara ne benim ne de baskasını gerecek saçma sapan mesajlar yazmaya hakkın yok. Ha önerimi beğenmezsin üstruplu şekilde mesaj atarsın bu yapamıyorsanda ne burda ne de forumda yerin yok kaldı ki bu durumu yaşayan bi ben olmadığımı diğer cevap yazdığın baslıklardan da anlaşılıyor

Not: evet agility 50 okadar kötü ki bakımları haric servise uğramadım okadar dandik ki düz yolda 90 vuruyor okadar özellik fukarası ki uzun kısa farı çift kişilik koltuğu ve 999999km lik sayacı var sen çok haklısın todayda bunların hicbiri yok ve mükemmel motor

Konu sahibi dostumdan başlığını kirlettiğimiz icin özür dilerim
    hımm sen harbi aşmışın 50 lik motora 90 yaptırdıysan affola
    başlığı sen kirlettin farkıda değilsin konu ile bilgisi olan yazsın diyor senin alakan yok
    kymco sym 250 ,300 cc ve 500 cc de iyiler ancak malzemesi kaliteli demek değildir senin gibi vespadan üstün görmedim o yüzden
    bence arkadaşa süper 8 öner lakin onun bi 150 kmhz yaparı vardır senin mantıkla
    Mustafa Kemal Atatürk

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hımm sen harbi aşmışın 50 lik motora 90 yaptırdıysan affola
    başlığı sen kirlettin farkıda değilsin konu ile bilgisi olan yazsın diyor senin alakan yok
    kymco sym 250 ,300 cc ve 500 cc de iyiler ancak malzemesi kaliteli demek değildir senin gibi vespadan üstün görmedim o yüzden
    bence arkadaşa süper 8 öner lakin onun bi 150 kmhz yaparı vardır senin mantıkla
    Sana vespa başlığında videolarını attım kaldı ki hala inanmıyorsan marmaris çok uzak değil gelirsin izmire 90 mı basıyor 60 mı basıyor görürsün

Kaldı ki bu hızın bu motor için fazla ve tehlikeli olduğunuda önceki başlıktada yazdım

Önceki mesajımda da işine gelen yerleri cımbızla çekmekden vazgeç ha doğru! insanın verecek cevabı olmayınca böyle kıla tüye takılıyor

Süper8 kullandım hakkında yorumumu da yaptım bunun neresinin konuyla alakası yok bi izah ette bilelim!

Başlığıda kimin hangi mesajı yazarak kirletmeye başladığıda ortada. Alakasız ve hic bir bilgi içermeyen cahil cühela mesajlarınla daha fazla insanları yorma olurmu

Not: okumayı yazmayı sana kim öğretti bilmiyorum ama bu yaşına kadar öğrenemediğin ortada kymconun vespadan iyi olduğunu hangi mesajımda yazmışım hele bi getir görelim

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sanırım bir arkadaş Kymco Downtown mu alayım, Vespa mı alayım diye bir başlık açmıştı. Oradan geliyor bu muhabbet.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bir arkadaş Kymco Downtown mu alayım, Vespa mı alayım diye bir başlık açmıştı. Oradan geliyor bu muhabbet.
    Aynen öyle
    Arkadaş sindiremiyor honda yamaha vespa harici kalite motor üreticisi firmalar olduğunu

Bir çok bilmiş tavırlar ki almış başını gitmiş benim kullandığım motosikleti sözde benden iyi biliyor akıllım.

Önceki vespa konusunda da dedim tamam vespa kymcodan kaliteli ama aradaki farka da gidipde boşuna vespa alınmaz dedim bu sefer vaaay sen kymco yu vespadan iyi buldun bilmem ne diye başladı. Bu nasıl bir zeka örneği çözemedim valla..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu tip karşılaştırmalarda fiyat faktörü göz önüne alınmazsa karşılaştırmanın bir anlamı kalmaz. Honda'da bir tek PCX'i diğerlerinden ayrı tutarım, öteki modellerin hepsinin "aynı fiyat aralığında" daha iyisi Kymco'da var. Bakıyorum şimdi mesela Honda Spacy'e fiyatı 4300 TL. Kymco'da bakıyorum Agility City 125'e 4500 TL. Şimdi bu ikisi arasında canlısını görüp denedikten sonra Spacy'i kim seçer ? Ayrıca Kymco'nun motorlarını kullanmayan bilemez. Dün, daha yeni ikinci el bir Super 8 alan arkadaşım motorunu göstermeye geldi, motor 13 bin km'de çok temiz kullanılmış. Motoru çalıştırmak için marşa dokunduğun anda çalışıyor. Dokunduğun derken gerçekten parmağınla düğmeye bir fıske vursan çalışıyor motor. Sanki enjeksiyonlu gibi.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip karşılaştırmalarda fiyat faktörü göz önüne alınmazsa karşılaştırmanın bir anlamı kalmaz. Honda'da bir tek PCX'i diğerlerinden ayrı tutarım, öteki modellerin hepsinin "aynı fiyat aralığında" daha iyisi Kymco'da var. Bakıyorum şimdi mesela Honda Spacy'e fiyatı 4300 TL. Kymco'da bakıyorum Agility City 125'e 4500 TL. Şimdi bu ikisi arasında canlısını görüp denedikten sonra Spacy'i kim seçer ? Ayrıca Kymco'nun motorlarını kullanmayan bilemez. Dün, daha yeni ikinci el bir Super 8 alan arkadaşım motorunu göstermeye geldi, motor 13 bin km'de çok temiz kullanılmış. Motoru çalıştırmak için marşa dokunduğun anda çalışıyor. Dokunduğun derken gerçekten parmağınla düğmeye bir fıske vursan çalışıyor motor. Sanki enjeksiyonlu gibi.
    Gelde anlat işte birde totosu kymco görmeyenler çıkıp karalıyor neyse daha fazla konuyu dağıtmayalım

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    İkinci motorum Kymco Agility 125'di.. Katır gibi kaçan ama yakıtta biraz savurgan bir aletti.. Yalnız bundan dört sene öncesinden bahsediyorum.. Brkaç hafta önce Agility City bakmaya gittim.. Hocam, ne güzel yapmışlar aleti.. İnan plastik aksamı en az benim Piagiio kadar iyi.. Yakarı da normalmiş.. E daha ne, 16 inch jantlar.. Arkaya bir de port bagaj, tamamdır..

Kardeşim sana akıl vermek değil maksadım, sordun söylüyoruz fikrimizi.. PS 150'yi tartışmak bile anlamsız, inşallah alabilirsin. Honda, nokta!

Ama Super 8 tavsiye etmem, ya Agility City al ya da PS'ten şaşma.. İlla Honda alcam diye gidip 10 yaşında SH 150 de alma, kazık yersin.. PS düşünüyorsun madem.. Niçin Yamaha BWS 125'e bakmıyorsun? O da beygir gibi kaçan bir motor...

Kararın her ne olursa olsun, hayırlı günlerde kullanırsın inşallah..

islam0326 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xenter
    Yamaha xenter al ....

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Sh 150 ps 150 ile aynı mı arkadaşlar.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sh 150 ps 150 ile aynı mı arkadaşlar.
    https://www.ultimatespecs.com/motorc...da-ps150i-2009
    https://www.ultimatespecs.com/motorc...da-sh-150-2002[COLOR="Silver"]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler