Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hangisini almalıyım? Vespa GTS 250 ie - Kymco Downtown 300i

Motovento
    REKLAM ALANI
    glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mtniceday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel tavsiye için teşekkür ederim. Cam taktırayım o zaman, bir de sırtlık vs. var ise ekletmek istiyorum. Eşimin bir anlık dalgınlıkla geriye düşmesinden korkuyorum.
    olabilir tabiki, orjinal topcase'lerde sele renklerinde sırt dayamalar mevcut! Yalnız, vespa ve aksesuarlar biraz pahalıdır diğerlerine göre...
    ama gts250 modelinde topcase takabilmeniz için arkasındaki krom port bagajı söktürmeniz gerekecek!
    sadece maksat sırt dayamak içinse portbagajın sabit demirine sissybar şeklinde bir demir yapılabilir.
    hayırlı olsun şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R
    kynco alın. Boşuna vespaya tonla para vermeye gerek yok. Kymco fiyat/kalitede en iyilerdendir.
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Vespa ile başka motoru karşılaştırmazsın diye birşey yok. Vespa ile aynı sınıfta olan bir motosikleti Vespa ile karşılaştıramazsın. Örneğin Kymco Like 200i Vespa'nın yanından geçemez. Ama arkadaş şehir içinde kullanacağım demeseydi de her hafta 300 km yolculuk yaparım deseydi yine Vespa mı diyecektiniz ? Ne kadar kaliteli rahat olursa olsun 2 kişi binildiğinde bir maxi scooter kadar rahat olmaz.

Bence Piaggio XEvo 250'ye de bir bakın, kalite olarak da kafanızda soru işareti kalmaz. Fiyatları da aynı sayılır.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen genç arkadaşlarımızdansın herhalde..
    hayatımda hiç kymco motor görmedim incelemedim sürmedim hatta marmariste(motor cenneti)bir tane bile yok o yüzden bilmiyorum kafadan salladım
    yahu arkadaş ben hondaya bile sallıyorum yeri gelince ,o yaşlarda marka fanatikliği çok olur anlıyorum seni

sana misal vereyim altındaki aglitiy 50 ile ne kalitede nede hızda honda todayle sen aşık atabilirmisin .marmariste dede sana bi güzel gülsünler.today diye dalga geçtiğin motorun ne yokuşta çıktığı yeri çıkabildi agility nede yan yana gidebiliyor

200i scooterı 5,5 litre benzin yakıyor performansı desen 125 motordan tokat yiyor
    konumuz elbette bu değil ancak marka olarak izlenimleri süper günümüzde....

kymconun 250 liği eskiden beridir güzel ancak kalitesi japon kalitesinde değil hala
    kaldıkı sen vespa gibi bir scooterla karşılaştırıyosun
    valla ben açık açık söylüyorum benimkisi ps150i ben vespayla kalite olarak yarıştıramıyorum çünkü komşunun vespası hala taş gibi orta okulda almıştı yahu:S
    ben hondanın scooterınla yarıştıramıyom sen gidip kymco fanatikliği yapıyosun kymcoyu üstün görüyosun .ilerde anlarsın dost sana abi tavsiyesi
    Genç olduğum doğrudur ancak yazdığım mesajları takip edersen fanatik biri olmadığımı anlardınız

Vespanın kötü olduğunu yada kymconun vespadan kat ve kat iyi olduğunu da belirtmedim

Honda today ile agility karşılaştırması yapacaksak today in agility i geçtiğinden bahsetmişsiniz ki bu yazdığınıza ancak gülünür. Düz ve rüzgarsız yolda 87km sürat yapan agility i, düzde 60 ı zor gören today ile karşılaştırınca evet today geçiyor ama yok ben agility nin 87 yaptığınada inanmıyorum diyorsanız buyrun youtube a bakınız olmaz onlarda modifiye var derseniz buyrun izmire gelin misafirim olun beraber bakalım kaç yapıyormuş. ;) bu hızlar bu motor için normaldir demiyorum önermiyorumda yanlışda anlaşılmasın. Ayrıca konumuz ne honda ne de today vespayla nasıl bir alaka bulupda getirdini konuya pek anlam veremedim

Ayrıca kaç tane yolda bırakmş durduk yere arza vermiş düzgün kullanmasına rağmen sağı solu dökülmüş kymco gördün? Bir japon yada bir italyandan iyi demiyorum ancak onlardan da çok aşağı kalır bir yanı yok. Bugün diğer markalar isim yaptığı ve yıllardır haşır neşir olduğunuzdan böyle düşünüyorsunuz ki bende aynı durumda olsam aynı yorumu yapardım. Ama bundan 5 sene sonrada bu konudaki fikrinizin değişeceğinden de eminim

Şuan kaç yaşındasınız ve orta okulda ilken kaçtınız bilmiyorum ama ozamanlar kymco nun türkiyede adı geçmiyordu. Günümüze bakacak olursak da 10 yaş üstü 2.el kymco ilanlarında bile haşadı çıkmış ölmüş tükenmiş durmuyor

Sonuçta alcak forum sakinimiz aldığı motoru ne müzelik yapmaya niyeti var ne de hayatının sonuna kadar aynı motora binmeye. En fazla 3 5 yıl sonra satacağı motor içinde gidip vespa alıp ferco motorla papaz olup ızdırap çekmesine de gerek yok

Sonuç olarak bu yaptığım marka fanatikliği değildir sadece yanlış bilinen şeyleri kendimce doğrusunu söylemekdir ama bilmeden de bi kusurum varsa şimdiden özür dilerim

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    safakk arkadaşın yazısını okuyunca tekrar yazasım geldi. Kymco'nun 200i modelinin "normal" bir kullanımla 5,5 litre yaktığına beni kimse inandıramaz. Yakıyorsa ya sahibi motor kullanmayı bilmiordur ya da motorda problem vardır. Siz scooter kullanırken her kalkışta gazı köküne kadar açarsanız 5 de yakarsınız 10 da.

Bir de değişik başlıklar altında defalarca yazdım, bir motorun diğerini geçebilmesi hiçbir şey ifade etmez. Böyle ezbere konuşmanın bir anlamı yok, hangi motor hangi motoru geçiyormuş söyleyin ona göre yorum yapmaya çalışalım. Ayrıca her iki motora iki kişi binilsin yokuş yukarı yarışsınlar, o zaman 125 cc olan geçsin bakalım geçebiliyor mu ?

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genç olduğum doğrudur ancak yazdığım mesajları takip edersen fanatik biri olmadığımı anlardınız

Vespanın kötü olduğunu yada kymconun vespadan kat ve kat iyi olduğunu da belirtmedim

Honda today ile agility karşılaştırması yapacaksak today in agility i geçtiğinden bahsetmişsiniz ki bu yazdığınıza ancak gülünür. Düz ve rüzgarsız yolda 87km sürat yapan agility i, düzde 60 ı zor gören today ile karşılaştırınca evet today geçiyor ama yok ben agility nin 87 yaptığınada inanmıyorum diyorsanız buyrun youtube a bakınız olmaz onlarda modifiye var derseniz buyrun izmire gelin misafirim olun beraber bakalım kaç yapıyormuş. ;) bu hızlar bu motor için normaldir demiyorum önermiyorumda yanlışda anlaşılmasın. Ayrıca konumuz ne honda ne de today vespayla nasıl bir alaka bulupda getirdini konuya pek anlam veremedim

Ayrıca kaç tane yolda bırakmş durduk yere arza vermiş düzgün kullanmasına rağmen sağı solu dökülmüş kymco gördün? Bir japon yada bir italyandan iyi demiyorum ancak onlardan da çok aşağı kalır bir yanı yok. Bugün diğer markalar isim yaptığı ve yıllardır haşır neşir olduğunuzdan böyle düşünüyorsunuz ki bende aynı durumda olsam aynı yorumu yapardım. Ama bundan 5 sene sonrada bu konudaki fikrinizin değişeceğinden de eminim

Şuan kaç yaşındasınız ve orta okulda ilken kaçtınız bilmiyorum ama ozamanlar kymco nun türkiyede adı geçmiyordu. Günümüze bakacak olursak da 10 yaş üstü 2.el kymco ilanlarında bile haşadı çıkmış ölmüş tükenmiş durmuyor

Sonuçta alcak forum sakinimiz aldığı motoru ne müzelik yapmaya niyeti var ne de hayatının sonuna kadar aynı motora binmeye. En fazla 3 5 yıl sonra satacağı motor içinde gidip vespa alıp ferco motorla papaz olup ızdırap çekmesine de gerek yok

Sonuç olarak bu yaptığım marka fanatikliği değildir sadece yanlış bilinen şeyleri kendimce doğrusunu söylemekdir ama bilmeden de bi kusurum varsa şimdiden özür dilerim
    şafak kardeşim ne desen haklısın hı hı doğruu
    Mustafa Kemal Atatürk

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    tabikide vespa

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motorcu48, sen "Honda hayat onda" ya devam et.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    hangisi seni çekiyorsa onu al abicim kmseyi dnleme sonuçda sen binecen temiz kullanırsan hermotor saglamdır

BURADA ÖYLE BİR MOTORLA ÖYLE BİR MOTORU TARTIŞIYORSUNUZ Kİ BUKADARDA OLMAZ BİRTANESİ VESPA KYMCO TAMAM AMA BİR VESPAYLA HİÇBİR ZAMAN KIYASLANMAZ BAZI ARKADAŞLARDA UZUN YOL YAPMAZ DEMİŞLER YUNANİSTAN RESİMLERİMİ ATABİLİRİM MAİL ADRESİNE SAYGILAR

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kimse yapamaz demiyor ki. İstersem ben de Activ 125 ile aynı yolu yaparım ama nasıl yaparım, bir kez daha yapmaya yeltenir miyim bilemem ? Kymco Downtown 300i çok çok iyi bir motordur ve uzun yolda her türlü Vespa'ya tercih edilir, edilmelidir. burada sınıf farkından bahsediyoruz. Size şöyle diyeyim, 1000 km yolculuk yapacaksanız bunu Scenic tipi bir araçla mı gitmek daha rahat olur yoksa mesela Smart'la mı ?

Aklıma şu geldi, sanırım burada yorum yapan bazı arkadaşlar Downtown'un neye benzediğini bilmiyorlar ve GTS 250 gibi tipinde bir motor olduğunu sanıyorlar.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S

__________________________________________________ _______________

Tabiki mustang, camaro, challenger, vespa... ... gibi klasikleri alabilme gücün varken ,neden gidip fiat' a, renault' a, opel' e o parayı veresin ki ???

Hadi renault ,fiat
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa herzaman Vespadır... ;)
    Scooter deyilmi o vespa
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

orhanyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    iki kisi binilecekse ben olsam kesinlikle maxi scooter kategorisinde bir motor bakardim. yani vespayi kafadan elerdim. yamaha xmax 250, sym gts 250i evo gibi motorlarida listenize eklerseniz iyi olacaktir. downtown 300 un aksine 250 lik motorlarda vergiyide daha az odersiniz. benim sahsi gorusum yamaha xmax 250 tam size gore bir motor, fonksiyonelligi, bagaj hacmi ve binbir turlu avantajli yani ile vespayi bine katlayacak bir motordur. butun bu secenekler arasinda xmax 250 yi mantik motoru olarak goruyorum.
    KeaSH-07 ve wolrath bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı orhanyor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki kisi binilecekse ben olsam kesinlikle maxi scooter kategorisinde bir motor bakardim. yani vespayi kafadan elerdim. yamaha xmax 250, sym gts 250i evo gibi motorlarida listenize eklerseniz iyi olacaktir. downtown 300 un aksine 250 lik motorlarda vergiyide daha az odersiniz. benim sahsi gorusum yamaha xmax 250 tam size gore bir motor, fonksiyonelligi, bagaj hacmi ve binbir turlu avantajli yani ile vespayi bine katlayacak bir motordur. butun bu secenekler arasinda xmax 250 yi mantik motoru olarak goruyorum.
    Yavaş gel ^^ŞAMPİYON^^........bahsettiğin motor vespa- scooter' ı icat eden markadır....1952'i modeli faal olarak hala kullanılıyor.......... kaldı ki %100 İtalyan üretimi ikisi de( kalite ve işçilik açısından muazzam)'lar.
    The Power of The Dreams.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    ne gerek var bu kadar pahalı motorlara
    vespa cok kaliteli olabilir ama bence cirkin bi motor
    kymcoda uzun yol yapmayacaksan gerek yok
    büyük jant önemliyse al bi yamaha xcity 250 miss gibi yıllarca bin
    orhanyor bunu beğendi.

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    her ne kadar çok çok çok hoşuma gitsede heybeti oturak oluşu kendine yolda baktıran scooter ancak öyle bi olay ki her nekadar da hoşuma gitsede kymco ki vespayı pek begenmememe ragmen (benim görüşüm tabiki) zevk renk meselesi yinede gider vespa alırdım heralde sonuçta vespa

GTS 250 i.e. 14.589,72 TL
    Teknik Özellikler
    Motor
    Tek silindir 4 zamanlı 4 sübaplı
    Motor hacmi
    244 cc
    Max güç
    21.3 hp 8.500 rpm'de
    Max tork
    20.2 Nm 6.500 rpm'de
    Besleme
    Enjeksiyon lambda sensörlü
    Soğutma
    Sıvı ile
    Debriyaj
    Otomatik, kuru tip santrifüjlü
    Vites
    Değişken kayışlı aktarım sistemi
    Arka fren
    220 mm disk
    Ön fren
    220 mm disk
    Jant ölçüleri
    Ön: 12" x 3.00" Arka: 12" x 3.00"
    Ön lastik
    İç lastiksiz 120/70-12"
    Arka lastik
    İç lastiksiz 130/70-12"
    Uzunluk
    1.930 mm
    Genişlik (En geniş yer)
    755 mm
    Aks aralığı
    1.395 mm
    Sele yüksekliği
    790 mm
    Kuru ağırlık
    150 kg
    Yakıt deposu
    9.2 lt
    En yüksek hız
    -
    Egzost çıkışı
    Euro 3 normlarında

DOWNTOWN 300i 13.070tl
    Ölçüler U/G/Y (mm) 2200 x 810 x 1150
    Ağırlık (kg) 166,5
    Motor Tipi 4 zamanlı
    Soğutma Sistemi Su
    Şanzıman CVT
    Motor Hacmi (cm³) 298,9
    Ateşleme Tipi CDI
    Yakıt Kapasitesi 12.5 lt
    Yağ Kapasitesi 1.5 lt
    Sele Yüksekliği 775 mm
    Max. Güç (Hp/d/d) 29/8200
    Max. Tork (Nm/d/d) 24.5/6500
    Frenler Ön / Arka Disk / Disk
    Tekerlek Ölçüsü Ön 120 / 80 - 14
    Tekerlek Ölçüsü Arka 150 / 70 - 13

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Konu eski ama fikrimi aciklim ayni ikilemi yasayanlar olur .
    Resimden , videodan googledan bakip inceleyip yorum yapanlar kymco derler .
    Ama kullanip neyin ne oldugunu bilenler vespa derler.

Rakamlar aldaticidir .
    Vespa et4 ve people s200 kullanmis birisi olarak 12 jant vespa 16 jant kymcodan her sartta daha rahat konforlu ve guvenlidir .
    Vespa scootera ruh veren firmadir . Gerisi plastik yigini .
    satoyama ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu eski ama fikrimi aciklim ayni ikilemi yasayanlar olur .
    Resimden , videodan googledan bakip inceleyip yorum yapanlar kymco derler .
    Ama kullanip neyin ne oldugunu bilenler vespa derler.

Rakamlar aldaticidir .
    Vespa et4 ve people s200 kullanmis birisi olarak 12 jant vespa 16 jant kymcodan her sartta daha rahat konforlu ve guvenlidir .
    Vespa scootera ruh veren firmadir . Gerisi plastik yigini .
    +1....Vespa dedin mi duaracağın( scooter'da)...evladiyelik........hele ki u.doğu malları ile hiç kıyas kabul etmez( kymco, sym. daelim v.b.)
    The Power of The Dreams.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kardeşim sen downtow al napıcan vespayı ?

zaten vespa alıcak pozisyonun varsa ve vespa yı bilen seven biriysen buraya konu açmazdın . kıyasa bile girmezdi. vespa başka bişeydir..

ama downtown da güzel bir scooter işini fazlası ile görecektir.

zevkler ve renkler tartışılmaz fakat

vespaya çirkin diyen adamın, Marilyn Monroe ya çirkin demesi gibi bişey sayılır.

yani zevksizdir o adam.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)