Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni başlıyorum sizce hangisi? (Apache 150RTR vs. Mondial MR 150 Vulture)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS RTR 150 vs. RKS Titanic 150
    Merhaba arkadaşlar uzun bir süredir burayı takip ediyorum çok anlamlı, çok mantıklı, seviyeli ve dolu bir muhabbet var. Aile gibi olmuş burası. Bende üye oldum. İçimdeki motor sevdası dehşet verici boyutlara ulaştı. Bugün ehliyet için kayıt yaptırdım. Honda MEM için sıraya girdim herşey güzel fakat dediğim gibi yeni başlıyorum ve bu makinalarla ilgili bir bilgim yok.. Bildiğim tek 2 tekerli araç bisiklet :D Motor sevdası alevlendiğinden beri CBR 125 vardı gönlümde ama maddi olarak iyi durumda değilim. Djan arkadaşımızın da tavsiyesiyle Apache'de karar kılmıştım sağolsun pm'den çok yararlı şeyler iletti bana.. Ancak bugün yolda bir Mondial MR 150 Vulture gördüm. Çok güzel görünüyordu.. Dediğim gibi yeni başlıyorum ve bilgim hiç yok.. Gerek deneyim kazanma, gerek konfor performans vs. konularda, gerek beni en azından 2-3 yıl götürebilmesi amacıyla sizce hangisi almalıyım? Belli oranda öğrendikten sonra uzak yerlere gitmek isterim, Bahçelievler - Mecidiyeköy yolunu hergün gidip gelmeliyim mesela işe gidip gelmek için.. Yani dayanıklı da olmalı.. 25 yaşında, 1,72 boyda ve 74 kg ağırlığında bu yağız delikanlıya ne önerirsiniz 5bin TL'ye kredi çekip almayı düşünüyoum, sıfır yada 2. el farketmez tutar aşağı yukarı o kadar.. Yada sizce alternatifim ne olabilir? (NOT: Para maksimum 6 bin olabilir ve giyim falan herşey dahil olmalıdır. :D )

1 - http://www.mondialmotor.com.tr/model...ng/mr-150.html
    2 - http://www.apachefan.org/showthread....-%D6zellikleri

Şimdiden teşekkür ediyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    apache mondialden az yakar. Apache mondialden kalitelidir. mr 163 cc, apche 149 cc dir. Yanlış hatırlamıyosam apache 13.5 hp, mr 14.5 hp civarındadır. Mondialin parçsı apache ye göre daha kolay bulunur. İkisini teraziye koysan bana göre apache biraz daha ağır tartar. Şimdi buraya yazarlar. Apache kıpraşımlı diye. Rahatsız edecek kadar kıpraşacağını zandetmiyorum

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    tvs mondialden daha kaliteli bir markadır, tercihinizi tvs den yana kullanmanızı öneririm.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Uzun süre cbf kullandıktan sonra tvs kullanırsan titreşimden fazlasıyla rahatsız olursun. Ama daha önce titreşimi olan bi çin malı kullandıysan veya hiç motosiklet deyemin yoksa apaçhinin titreşimi rahatsız etmeyebilir. Ama şunu söylemeliyim. Titreşim sürüş konforunu doğrudan etkiler. Tabiki 3. bir seçenek yoksa bende apaçhi diyorum ama, kısa bir süre önce bi arkadaş başlık açmıştı. Serviste tvs apaçhi motoru 1 aynı geçkin süredir parça bekliyordu bu arkadaşın. Demek ki parça sorunu var. Pahalı bi race olsa, enduro olsa tourring olsa anlarım da, bir commuter in bi cup motorun parça beklemesini anlamıyor ve haklı görmüyorum. Sonuçta bu motorlarla kimimiz ekmek yiyor, kimimiz işe gidip geliyor. Bir cup veya commuter motorun parça bekleme lüksü yok. Parça ve yaygın teknik servis için mondial, daha az titreşim ve kalite düşünülüyorsa apaçhi tercih edilebilir.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bence tvs ağır basar...............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

LP76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250
    Şimdiden hayırlı olsun bende sizin gibi yeni başladım sayılır 4 ay önce ehliyetimle birlikte asya motorun yeni kasa kedi 150 cc'lik vitesli modeli ile başladım 4000 küsür km'ye devirdim size tavsiyem ister mondial olsun ister tvs sıfır almanızda fayda var.Başlangıçta 2. el alarak kronik bir arıza çıkarması hali hazırda bizim yeni başlayanların teknik donanımı olmamasından dolayı öğrenme sürecinde zorluk çıkarabilir.Ayrıca kesinlikle max. 150 cc'nin üzeri düşünmeyin başlangıç için en ideali kendim bizzat tecrübe ettiğim kadarıyla küçük cc'ler ile başlamaktır.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondial her ne kadar bu yıl çıkardığı modellerle kalitesini bir nebze olsun yükseltse de bir tvs kadar değil

Aynı zamanda yakıt konusunda mondial daha çok yakar nedenini bende çözemedim ama aynı hacimde bile olsa (istisna modelleri hariç) muadili japon kore yada hint firmalarına göre daha çok yakıyor. Ben bu durumu motor teknolojisi ve yaptıkları motorun diğer markalara göre biraz daha verimsiz yapmalarına bağlıyorum ancak daha net olarak bir sonuca varmış değilim

Ayrıca tvs nin dijltal göstergesi ve dış görünümü daha iyi

2 3 yıl her 2 motosikletide kullanabilirsin ama kullandığın süre içinde çıkardığı sarf malzeme faturası tvs de 1 iken mondialde 2 olabilir. Yani dayanıklılık söz konusuysa tvs daha iyidir. Uzun yolda da acaba gider mi gibi bir soru işareti kafanda olmaz. Ayrıca servisleri mondiale göre biraz daha iyidir (yani işten anlayan usta anlamında)

Son olarak da 2.el piyasası tvs nin daha güçlüdür. Satışı ve değer kaybı mondiale göre daha azdır.

Tabii bunları yazdık ama mondialinde avantajı var

Yedek parça tvs ye göre biraz daha ucuzdur. Servisi daha yaygın ve hemen her parçayı bakkaldan alır gibi alabiliyorsun. (hoş tvsde de yedek parça sıkıntısı çeken görmedim ama) zaten hemen hemen bütün çin malı motosikletler bir birine çok yakın olduğundan genelde illa mondial yedek parçası da olması gerekmiyor. Bazen mondialde yoksa çıkarıp kanuni yada asya motor yedek parçası da uydurulabiliyor. (tabi aynı şey tvs ye de yapılır ancak bir mondial kadar değil yani tvs nin 2 parçası uyuyorsa mondiale 5 parça uyuyor gibi bir oran yapabiliriz)

Kısaca ben olsam sarı tvs apache alırdım

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Tvs ile mondial kıyaslanamaz kısa ve öz
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs ile mondial kıyaslanamaz kısa ve öz

Uploaded with ImageShack.us

apache paydalıdır.. yatak olarakta kullanılır....
    kartalizma07 ve selo9115 bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Hahaha apache'nin yatak olayıyla otel sorunu olmadan bir Türkiye turu yapilabilir beğendim cevaplar ve bilgiler için teşekkür ederim. peki başka bir alternatifim var mı sizce arkadaşlar?

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    baska alternatif diyosan yamaha ybr 125 derim ...125 cclerin en aorunsuzu....125 cc küçük gelir demezsen al bi ybr gitsin...hem piyasası tvs den daha iyidir(satmak zorunda kaldığında)

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı altaygncasln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha apache'nin yatak olayıyla otel sorunu olmadan bir Türkiye turu yapilabilir beğendim cevaplar ve bilgiler için teşekkür ederim. peki başka bir alternatifim var mı sizce arkadaşlar?
    Alternatif var ama daha iyisi yok ybr cbf cb mondi mh drift mcx roadracer...

Motosikleti
    Arkadaşlar peki RKS markası hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle şu model hakkında : http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    yeni başlıyorsan sana tavsiye olarak 2. el ybr tavsiye ederim...
    satarken zarar etmezsin, sağlam bozamazsın, kıvrak hafif hemen uyum sağlarsın
    düşmelere yatmalara dayanıklı koy benzin sür... işi öğrendikten sonra gönlündeki 150 veya 250 lik
    ile devam edersin... çine bulaşma.. tvs de önerebilirim.. ama dediğim gibi 2. el al.. yatarsan için acımasın

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaş sen al tvs bak keyfine düşmekten falanda tırs ma adam gibi gidene birşey olmaz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    apache ybr bunlar sağlam ve sahibini üzmeyen makinalardır....

Motosikleti
    Teşekkürler arkadaşlar bugün 2009 model tvs gördüm fıstık gibi makinaymış bunun dijital göstergelisi elbet daha güzeldir. Kararı düşünüldü kısa sürede bir 2011-2012 model 2. el tvs apache. Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. Tekeriniz düz bassın, ALLAH kaza bela vermesin kimseye inşallah...

Motosikleti
    amin..........................

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Apache al
    duanın ucundan bizde faydalanalım.

Motosikleti
    Teşekkür ederim. Dualar tüm insanlığa inşallah. Birşey daha sorsam.. CBR 125 (yeni kasa) ikinci elde 5500-7000 arası dolaşıyor.. acaba giyim kuşam, devir işlemleri ne kadar tutar ki? CBR 125 düşünsem mi sizce yoksa müstakbel Apache'min sırtını sıvazlayıp "gidiyoruz düldül" mü demeliyim? Kaskta iyi birşey almak istiyorum hani 300-400 diye düşünüyorum iyisi nasıldır bilemesemde ama gerisi ne kadar tutar sizce? CBR 125'ten yana bir şansım var mı varsa da mantıklı bir seçim olur mu? Parayı 7000'leme ihtimalim var da...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)