Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

2012 honda cb 125 vs Yamaha Ybr 125 Esd Tercihimde bilgisi olan arkadaşlar yardım :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e sende o zaman yalnış bi bilgi verdin 3450 ye aldım yazmışsın resmi fiyatı değil satıcı karını az koymuşda vermiş her satıcı öyle yapmaz
    Bana gelirsek daha bugun bakmama rağmen 100tl fazla yazmışım tmm hatalıyım ama hani madem cb125 i fiyatından aşşağı alabildiysen aynı şekilde ybr yide alabilirsin
    ybr ,cbf ile kıyaslanan bi motor cb ile kıyaslanamaz bile sen yazmışsın ya oraya bırakında kullananlar yorum yapsın evet bırakda kullananlar yorum yapsın cb var zaten altında onu biraz kullan ondan sonrada git bi yr kullan
    Neçe neçe 70bine 100 bine gelip anahtar deymemiş ybr ler var
    en ufak örneği çinmi alım ybr mi yaz gelen yorumları oku cb 125 daha yeni gelen bi ürün daha ne olduğu bile beli değil , yıl olmuş 2012 bi ton eksiği olan ürün
    Bunlara rağmen cb125 diyorsanız herkezin keyfi bilir gidin alın ama kesinlikle bir birlerine denk olmayan motorlar
    Ben aldıgım fıyatı yazdım kı 3550 3450 alanlarıda okudum dıkkat edersen motor ıyı veya kotu demedım.Bana kalırsa yıl 2012 evet devır saatı yok ama vıtes gostergesı var buda bence cok daha onemlı kulagınla motor sesınden devrı anlarsın ama kulagınla hangı vıteste oldugunu bılmezsın ama tabıkı tercıhler kısıye gore degısır.Ayrıca cb baska eksıgı oldugunu dusunmuyorum donanımsal olarak arıza vs zaman gostercek.Ama suan yogun ılgı var bu kesın bayılerde nerdeyse kalmadı kı baya bır stok gelmıstı neyse konu pertlemıyım.... Alıcak arkadas daha onemlı fıkırler lazım
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    cihana kim cb aldırdı? çabuk çıksın ortaya! kimde kabahat..? artık beynimizi yersin cb cb diye

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    of ya konuya bak...
    adamlar ne ayak marşı koymuş ne devir saati koymuş ne tasarım bi şeye benziyor nede başka birşeyi hele hele iç lastiklerini saymıyorum bilem
    bir de ybr ye bakalım ne ararsan var ayak marşı devir saati iç lastik ybr de bu bi eksik mi orasını bilmiyorum titreşim olayına zaten hiç girmiyorum ybr mübarek elektrikli motor gibi sessiz sakin
    hele hele ybr nin motor teknolojisi sohc
    yani hondanın yağ yakan motor teknolojisi kullanılmamış ve unutmadan ybr nin dillere destan sağlamlık öyküleri varken bu sınıfta başka motosiklet tanımam arkadaş
    overcloud, fat280, Sepetçioğlu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cihana kim cb aldırdı? çabuk çıksın ortaya! kimde kabahat..? artık beynimizi yersin cb cb diye
    Sado

Motosikleti
    Honda cb125e
    tamam yaaa bundan sonra ne yorum yaparım bsy derım ancak takıldıgım yerde motorla ılgılı bırsey sorarım nokta...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    komik yorumlar.. Gel de bir şey yaz bu yorumların üstüne..

Ybr forumunu tümüyle okuduktan sonra gidip bir adet ybr 125 alınır. 5000-10000 ne ise yaklaşık bir yıl kullanılır. Daha sonra cb125 ve cbf150 üstüne de Apache 150 test edilir. Sonra hangisine karar vereceğini hissedersin. Ya da etrafında kurye varsa onlara sorarsın ( genelde asvaltta başka motosikletler daha stabilize yolda başka motosikletler tavsiye edilir )

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    cb nin eksiklerini parayla tamamladığınız zaman, devir saati, tubless lastikler ybr yle aynı fiyata geliyor. Karar sizin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    aferin lan titancı adem sen simdi cbfye bi ayak marsi sok da gel tamamla eksiğini ben burda bekliyorum seni bu hayatta paranın alamayacağı şeyler de vardır bunu unutmayın ayak marşlı sıfır km bi honda mesela
    overcloud bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aferin lan titancı adem sen simdi cbfye bi ayak marsi sok da gel tamamla eksiğini ben burda bekliyorum seni bu hayatta paranın alamayacağı şeyler de vardır bunu unutmayın ayak marşlı sıfır km bi honda mesela
    dürümcü arkadaşım ben ayak marşı yazdımmı oraya. Furdur furdur çalışır
    overcloud bunu beğendi.

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    of ya konuya bak...
    adamlar ne ayak marşı koymuş ne devir saati koymuş ne tasarım bi şeye benziyor nede başka birşeyi hele hele iç lastiklerini saymıyorum bilem
    bir de ybr ye bakalım ne ararsan var ayak marşı devir saati iç lastik ybr de bu bi eksik mi orasını bilmiyorum titreşim olayına zaten hiç girmiyorum ybr mübarek elektrikli motor gibi sessiz sakin
    yani hondanın yağ yakan motor teknolojisi kullanılmamış ve unutmadan ybr nin dillere destan sağlamlık öyküleri varken bu sınıfta başka motosiklet tanımam arkadaş
    Ybr nin motoru SOHC de cb nin ki ne acaba? Ne olur araştırmadan saçma sapan şeyler yazmayın. Mantıklı yazalım lütfen.
    inzell bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ohc değil mi honda com tr öyle yazmış ta

http://www.honda.com.tr/teknik_detay.aspx?series=cb125

acaba yanlış mı yazmış siteye bunları koyan

Motosikleti
    OHC ile SOHC aynı şey..
    OHC : over head cam yani ustten eksantrik
    SOHC : single over head cam yani ustten tek eksantrik.

DOHC : double over head cam yani üstten çift eksantrik.

Eksantrik mili konumsal yapilarina göre motorlar 3 çeşide ayrılır.
    Ustten tek eksantrikli
    Ustten çift eksantrikli
    Ve de alttan eksantrikli onlara da OHV denir.

Ohc ve Sohc arasinda hic bir fark yoktur double yani cift denmedigi surece tek eksantrik anlamina gelir...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ikisi aynı şey demek se neden farklı yazılır ki

Motosikleti
    Kişinin düşüncesine kalmış OHC yazmak yanlış değil...

Yani bu şöyle bişi saat 11:00 PM ile 23:00 arasında ne fark var ise OHC ile SOHC de arasında o kadar fark var
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    of ya konuya bak...
    abi birde unutulan bir nokta daha var ybrler kaç senedir oringli zincir kullanıyor dıd cbf de cb de normal zincir kullanıyor bu bile kaliteyi gösterir ve dıd şuan 120 lira flan normal zincirlerde 20 lira otomatikmen sadece zincirden 100 lira fark var yan ayaklık flan derken iş uzuyor
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi birde unutulan bir nokta daha var ybrler kaç senedir oringli zincir kullanıyor dıd cbf de cb de normal zincir kullanıyor bu bile kaliteyi gösterir ve 100 lira fark yaratır sıs şuan 120 lira flan normal zincirlerde 20 lira yan ayaklık flan derken iş uzuyor
    fatih canım kardeşim ben eksiklerini saymakla bitiremeyeceğim senin gibi ince düşünceli arkadaşlar bi el atarsa çok memnun olurum

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    eski bi ybr kullanıcısı olarak...
    hiç düşünmeden ybr derim...
    kullananlar bana kızacaklar ama geçen akşam maltepede yakından görünce cb'yi komik geldi...
    özellikle göstergeler...
    bi tarafta km saati, diğer taraf boş..
    cb yazıyor...
    ybr herşeyiyle daha çekici geliyor bana...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    ben cb125'in 2 litre ve altında yakacağına inanmıyorum. enjeksiyonlu olsa belki... ama karbüratörlü olup ta o kadar az yakıyorsa aklıma 3 şey gelir:
    ya motorda ciddi derece performans farkı var ybrden daha kötü
    ya daha ufak balansör ve kocaman dişliler var
    ya da bu adamlar çok düşük iç kaybı olan bi motor ürettiler.

yeni kasa ybr kullanıyorum. bundan önce eski kasa vardı. sele daha ince ama rahatsız değil. hatta eskisinden rahat.
    cb alacaksan en az 6 ay-1sene bekle bence. çünkü motorun hiç bişeyi hakkında kimsenin bilgisi yok. yan sanayi parçası yok (hondaya mahkumsun).
    ama çinli alacak olsaydın cb al derdim çünkü fiyatı cidden bi japon için çok uygun. aslında fiyatı olması gereken yerde. ybr ve cbf gibi olması gerekenden yüksek değil.
    not: fuarda inceledim, sanki bana malzeme kalitesi cbfden de düşük gibi geldi. (cbf'nin malzeme kalitesi zaten ybrden düşük)
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    yav bu motorlar bizi hasta eder.. hepsi aynı nane burada bizi geriyorlar..
    elin capanı para kazanıyor biz burada birbirimizi yiyoruz ,iyi mi?
    ybr nin kıyaslandığı motora bak , hizaya gel, çay demle.. vs..
    kısacası cb 125 denilen motor , sabri'nin orta açacam diye ,topu anadolu yakasına vurması gibi bişey..
    inşallah yeterince açıklayıcı olmuşumdur..

Motosikleti
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cb125'in 2 litre ve altında yakacağına inanmıyorum. enjeksiyonlu olsa belki... ama karbüratörlü olup ta o kadar az yakıyorsa aklıma 3 şey gelir:
    ya motorda ciddi derece performans farkı var ybrden daha kötü
    ya daha ufak balansör ve kocaman dişliler var
    ya da bu adamlar çok düşük iç kaybı olan bi motor ürettiler.

yeni kasa ybr kullanıyorum. bundan önce eski kasa vardı. sele daha ince ama rahatsız değil. hatta eskisinden rahat.
    cb alacaksan en az 6 ay-1sene bekle bence. çünkü motorun hiç bişeyi hakkında kimsenin bilgisi yok. yan sanayi parçası yok (hondaya mahkumsun).
    ama çinli alacak olsaydın cb al derdim çünkü fiyatı cidden bi japon için çok uygun. aslında fiyatı olması gereken yerde. ybr ve cbf gibi olması gerekenden yüksek değil.
    not: fuarda inceledim, sanki bana malzeme kalitesi cbfden de düşük gibi geldi. (cbf'nin malzeme kalitesi zaten ybrden düşük)
    sen şimdi bize yalancı mı diyorsun? bak diger topikte ne yazmışım:

""" Arkadaşlar bu akşam eve gelirken benzin aldım.. Aslında almayacaktım ama meraktan aldım ne olacak diye.. Motoru bayiden alıp hemen 300 metre ilerdeki benzinciye gidip fullettirmiştim.. odometre 00001 idi yani..

321 km de 6.55 litre yakmışım.. Yani 6.55/3,21=2.04 litre / 100 km..

Tahmin etmiştim 2 litre civarı oldugunu.. bu kullanım sırasında, 80 i sadece bir kere gectim onun dışında cevreyolunda 80 km yi gecmedim, şehiriçinde herhangi bir ekonomiklik yapmadım normal kullandım..

2L 100 km bence gayet iyi bir rakam.. rodajdan sonra biraz daha azalır gibi geliyor.. Ama bu seferde gazlayacağımız için aradaki farkı kapatırız nasıl olsa """"

ha motosiklet tecrüben ne kadar dersen 23 yıldır tepesindeyim, 800.000 km den fazla yol yaptım, yarıştım, kupam var, vs şu anda hem ybr (108.000 km dir bende ve 4. ybr) hem de cb125 var.. ksımetse yakında detaylı ve tarafsız bir test yapacağım.. test konusunda da bilenler beni bilir. test merkezi bölümüne bakarsan orda testlerimi bulabilirsin..

diğer topikte bir sürü insan 2 litreden bahsediyor zaten, hatta yurtdışı forumlarında da özellikle az yaktııg ön plana çıkartılmış.. siz kullanmadan bilmeden nasıl 2 litre yaktığına inanmıyorum diyebilirsiniz ki? dolduralım depoları bi şile yapıp gelelim tekrar dolduralım o zaman..

not: hiç bir marka ile herhangi bir bağım yoktur ve hiç bir aracın kötü yönünü gizlemem.. hatta bu yuzden geçmiş dönemde bir marka ile aramız açıldı dergiye test yazısını bastırmadılar..
    Tolga Can bunu beğendi.
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)