Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İri insanlar için başlangıç motoru(ss)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR1100XX
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eren0606, öncelikle ankarada oluşunuzdan dolayı pek fazla yardımım dokunamaz çünkü ben istanbuldayım. Ben sadece fikrimi söyledim ama burda Naked veya Supermoto tarzında motosikletlerden anlayan çok daha iyi bilen arkadaşlarımız mutlaka vardır, sahibinden.com'da araştırma da yapabilirsiniz. eğer 2. elde bütçenize uygun Ducati Monster bulabilirseniz şiddetle tavsiye edebilirim! bazı örnekler buldum inceleyebilirsiniz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...66435168/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73019772/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81409770/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81393988/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81315341/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81291724/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...51505548/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...49240263/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33014849/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81113339/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81149028/detay

şimdilik verebileceğim örnekler bu kadar Naked modeller ve piyasa bu şekilde, eğer siz almayı düşünüyorsanız iyice araştırma yapmalısınız.
    çok teşekkür ederim. ilanlara baktım. 1-2 tanesi haricinde diğerleri beni aşıyor maalesef. ama şu ducati monster ları bir araştıracağım. ducati kötü motor yapmaz. bir şekilde deneme sürüşü yapabilirsem buraya yazarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    selam dostum sen hala arayıştamısın ducati turkıyede pek gıtmez parca servıs ısı pahalı ve sıkıntılı yoksa benımde cok hosuma gıdıyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

dostum butcen 10 000 dı yanlıs hatırlamıyorsam bak zifil gibi fazer var o paraya bence bı bak
    http://www.sahibinden.com/motosiklet...&a269_min=1950
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.
    street king

Motosikleti
    Honda CBR1100XX
    Alıntı onur_600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostum sen hala arayıştamısın ducati turkıyede pek gıtmez parca servıs ısı pahalı ve sıkıntılı yoksa benımde cok hosuma gıdıyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

dostum butcen 10 000 dı yanlıs hatırlamıyorsam bak zifil gibi fazer var o paraya bence bı bak
    http://www.sahibinden.com/motosiklet...&a269_min=1950
    Hala deneme sürüşü yapabileceğim bir naked arıyorum. Fazer a baktım. Sanırım keçiörendeki gri fazer dan bahsediyorsun. Güzel bir makinaya benziyor. ama naked ı denemeden körü körüne alamam. er yada geç bir test sürüşü yapma fırsatım olur. açıkçası çokda acelem yok. geç olsun güç olmasın diyelim ducati konusu dediğin gibi pahalı ama ducati gibi bir motorda kolay kolay arıza vermez sanırım. zaten çoğuda benim bütçeyi epey aşıyor.

Motosikleti
    Naked :)
    Bence önce Ankara ulusan motora bir uğrayın, burada sorduğunuz sorulara cevap almakla kalmayıp eğitim hakkında da bilgi alırsınız. Eğitim veriyorlar senelerdir Ankara'da. Çok pahalı da değil bildiğim kadarıyla. Ayrıca ikinci el motor satışları da var. Belki uygun motoru görerek beğenerek alırsınız.

Ayrıca bu 300km hız denemeleri de bilmiyorum ama pek akıl karı değil. Zamanın da bende 290 km leri gördüm ama nasıl yaptım hangi cesaretle, ve bir daha yaparmıyım bilmiyorum. Allahım sana geliyorum demek gibi bişey bu iş

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dalga geçmiyorum , çok ciddi söylüyorum.
    Fazla tecrübeniz olmadan bir ss almak istiyorsunuz , üstüne üstlük 300km/s sizi kesmiyor.
    Burada yazan çoğu insan belki bu hızları görmüştür ama sürekli hız denemeleri yapanlar malesef aramızdan ayrıldılar.
    Çünkü bir kere bu hızları görmek başka , bu hızların kesmemesi , ben basarım demek başka.
    Trafik için büyük bir tehlikesiniz.
    Kendi hayatınızı boşverelim (çünkü siz boşvermişsiniz) , 300km ile gireceğiniz bir araçtaki bütün aile ölecektir.
    Bu yüzden yol yakınken aklınızı başınıza alınız lütfen.
    Nakedbike şimdilik iyi bir seçim olacaktır.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Honda CBR1100XX
    Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence önce Ankara ulusan motora bir uğrayın, burada sorduğunuz sorulara cevap almakla kalmayıp eğitim hakkında da bilgi alırsınız. Eğitim veriyorlar senelerdir Ankara'da. Çok pahalı da değil bildiğim kadarıyla. Ayrıca ikinci el motor satışları da var. Belki uygun motoru görerek beğenerek alırsınız.

Ayrıca bu 300km hız denemeleri de bilmiyorum ama pek akıl karı değil. Zamanın da bende 290 km leri gördüm ama nasıl yaptım hangi cesaretle, ve bir daha yaparmıyım bilmiyorum. Allahım sana geliyorum demek gibi bişey bu iş
    Ulusanda sadece satış var diye biliyordum. Eğitimleri nasıl oluyor bir bakayım. Bunu öğrendiğim iyi oldu. Teşekkür ederim.

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dalga geçmiyorum , çok ciddi söylüyorum.
    Fazla tecrübeniz olmadan bir ss almak istiyorsunuz , üstüne üstlük 300km/s sizi kesmiyor.
    Burada yazan çoğu insan belki bu hızları görmüştür ama sürekli hız denemeleri yapanlar malesef aramızdan ayrıldılar.
    Çünkü bir kere bu hızları görmek başka , bu hızların kesmemesi , ben basarım demek başka.
    Trafik için büyük bir tehlikesiniz.
    Kendi hayatınızı boşverelim (çünkü siz boşvermişsiniz) , 300km ile gireceğiniz bir araçtaki bütün aile ölecektir.
    Bu yüzden yol yakınken aklınızı başınıza alınız lütfen.
    Nakedbike şimdilik iyi bir seçim olacaktır.
    Bakınız birkaç mesaj öncesinde 10000 km civarı tecrübem var dedim. Bence bu yeterli. 300 km hız beni kesmiyor demedim. 300 km hızı yaparım uygun bir ortam yakalarsam dedim. Elbette burada pek çok tecrübeli motorcu 300 km yi görmüştür. Ama düz yolda 20 ile giderkende ölebiliriz. Motorun kaza anında hiçbir garantisi yok. Ben demiyorumki Kızılay gibi yoğun trafiği olan bir yerde hız denemesi yapacağım. Ben boş yol bulursam o yolda hız yaparım diyorum. Hayatımı boşverdiğim yok. Sevdiğim birşey yapmak istiyorum ve tehlikesini göze alıyorum diyelim. Bir aileye çarpma konusundaysa tekrar ve tekrar söylüyorum; asla boş olmayan bir yolda hız yapmam. Naked konusunda araştırmalarıma devam ediyorum. Şimdilik deneme sürüşü yapamadığım için bir fikrim yok ama anlatılanlara bakılırsa iyi bir seçim olabilir. Cevabınız için teşekkür ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Bmw r1200 gs.

caneryavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST Kanuni GT250R
    [QUOTE=eren0606;2645530]Ulusanda sadece satış var diye biliyordum. Eğitimleri nasıl oluyor bir bakayım. Bunu öğrendiğim iyi oldu. Teşekkür ederim.

Öncelikle merhaba yazılanları baştan sona okudum. Bence üstüne binip denemediğin motor için pek fazla sahibinden satılık ilanlarına bakma iyice kafan karışacak ilk sayfada ss ile başladın şimdi naked döndün o yüzden benden sana nacizane tavsiye Ulusan motora git orda Kaan abi var onu gör ordaki motoruda gör ve orda bir yığın motor var onlarıda gör bütçeni durumunu ne istediğini anlat, çok güzel eğtimlerde veriyorlar. Bende de selam söyle (Caner) seninle inan çok ilgilenir. Yalnız mümkünse hafta sonu gitme panayır gibi oluyor orası. Kolay gelsin....

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İnsanların genelde şöyle bir yanılgıya düştüklerini düşünüyorum. 300 km/saat sürate toplam motor üzerinde geçirdiğiniz kilometrenin kaçta kaçında çıkacaksınız hiç düşündünüz mü ? Diyelim ki 10000 km'lik sürüşün toplam 100 km'lik bölümünde bu sürate çıkabildiniz, geri kalanında ise 200 km altında kaldınız. Şimdi böyle bir kullanım oranı için sizi 300 km/saat hızda götürebilecek bir motora gerçekten ihtiyacınız var mı ? Yoksa onun yerine kullanımı çok daha kolay, 200 km/saat'e kadarki hızlarda çok daha zevkli ve konforlu bir motor mu tercih etmelisiniz ? Varsın 300 km'ye çıkmayıversin. Zaten örneğin bir naked'da yiyeceğiniz rüzgar sizi çok daha hızlı gidiyormuşsunuz gibi hissettirecektir. Motorsikletten keyif almaya bakın, süratten değil.

Dikkat ederseniz işin sürat ve tecrübe kısmına hiç değinmedim.

Motosikleti
    Honda CBR1100XX
    Arkadaşlar motorumu aldım. Bana yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. Motorum CBR1100 XX . Alalı 5 gün oluyor. Motorun tepesinden inmediğim için şimdiye kadar yazamadım. Ben oldukça memnunum. Eski bir arkadaşım vasıtasıyla aldım. Temiz bir motor. İnşallah bana sıkıntı çıkarmayacak.
    Öncelikle naked önerilerine rağmen neden race aldığımı söyleyeyim. İlk olarak sürat merakım olduğunu biliyorsunuz. Naked'ı denedim. Aynı arkadaşım vasıtasıyla deneme sürüşü yapma imkanım oldu. Bandit ve Fazer'ı denedim. Ama bana bir race tadı vermedi. Açıkçası şu nedenden dolayı beğenmedim diyemiyorum ama beğenmedim naked'ı. Belirgin olarak görebildiğim iki şey var. İlki hızlanmasının bir race kadar kolay olmadığı ikincisi bir race kadar aerodinamik yapıya sahip olmaması. Rüzgarı gereğinden fazla hissediyordum. Buda race e alıştığım için bana tuhaf geldi.
    Arkadaşlar pek çok öneride kadran 300 olmasada olur şeklinde yorumlar aldım. Olabilir elbette. Seko'nun dediği gibi her dakika 300 basmayacağım. Ama altınızdaki makinenin race olmasıyla naked olması arasında fark var. Naked kullanma fırsatım olduğu için yorum yapabiliyorum. Cidden race e benzemiyor. Oturuş pozisyonu race e göre çok daha rahat ama bunun bedelini yüksek hızlarda her taraftan gelen ve zaman zaman dengenizi bozan rüzgarlarla ödüyorusunuz. Ama yinede yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. Sayenizde naked konusundada bir fikir edinebildim.
    1100XX e gelince. Büyük cc race almak isteyen herkese önerebilirim. Kalıplı bir motor. Trafikte sizi ufaktan zorlayabilir ama tecrübeliyseniz-ki üzerine basa basa belirteyim tecrübesizseniz sakın ha sakın bu motora yaklaşmayın- rahatça idare edersiniz. Yapısı hafiften ZZR1400 e benziyor. Sürüşü inanılmaz keyifli. Heleki uzun yolda. Motorumu İzmir'den aldım. Gelirken deneme fırsatım oldu. Gerçekten altınızdaki makinenin gücünü hissediyorsunuz. 300 e banamısın demiyor. İvmelenme mükemmel. Hayabusayı aratmıyor.
    Peki, gelelim yaşadığım problemlere. İlk olarak makine çok çok güçlü. Üstüne basa basa söylüyorum, eğer 600 lük yada 1000 lik bir race sürmediyseniz bu makineye yaklaşmayın. Size sağladığı gücü kontrol edemezseniz ne yazıkki yoldan parçalanızı toplarlar. Bu büyük cc herhangi bir motor içinde geçerli. Ben gsx-r 1000 ve r1 sürdüm ama böyle bir güç göremedim. Korkunç birşey. İlk kalkışımda ön teker yerden bir kesildi, durumu toparlayabilene kadar akla karayı seçtim. Makineyi 3. vitese atmamla 180 demem bir oldu. İnanın beklemiyordum böyle birşeyi.
    Arkadaşlar daha yazacaklarım vardı ama çok yoruldum. Yatmam gerek. CBR1100XX'i aklıma sokan kardeşim onur a özellikle teşekkür ediyorum. Sayesinde mükemmel bir motor aldım.
    @caneryavuz; Arkadaşım naked imkanını sağladığı için Ulusan'a gitmeye gerek kalmadı. Ama başka bir arkadaşıma ufak bir başlangıç motoru almayı düşünüyoruz. Kaan beyi o zaman rahatsız edeceğiz. Not aldım tavsiyeni. Çok teşekkürler.

Allah tüm motorcu kardeşlerimi kazadan beladan esirgesin.

onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı eren0606 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu aldım. Bana yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. Motorum CBR1100 XX . Alalı 5 gün oluyor. Motorun tepesinden inmediğim için şimdiye kadar yazamadım. Ben oldukça memnunum. Eski bir arkadaşım vasıtasıyla aldım. Temiz bir motor. İnşallah bana sıkıntı çıkarmayacak.
    Öncelikle naked önerilerine rağmen neden race aldığımı söyleyeyim. İlk olarak sürat merakım olduğunu biliyorsunuz. Naked'ı denedim. Aynı arkadaşım vasıtasıyla deneme sürüşü yapma imkanım oldu. Bandit ve Fazer'ı denedim. Ama bana bir race tadı vermedi. Açıkçası şu nedenden dolayı beğenmedim diyemiyorum ama beğenmedim naked'ı. Belirgin olarak görebildiğim iki şey var. İlki hızlanmasının bir race kadar kolay olmadığı ikincisi bir race kadar aerodinamik yapıya sahip olmaması. Rüzgarı gereğinden fazla hissediyordum. Buda race e alıştığım için bana tuhaf geldi.
    Arkadaşlar pek çok öneride kadran 300 olmasada olur şeklinde yorumlar aldım. Olabilir elbette. Seko'nun dediği gibi her dakika 300 basmayacağım. Ama altınızdaki makinenin race olmasıyla naked olması arasında fark var. Naked kullanma fırsatım olduğu için yorum yapabiliyorum. Cidden race e benzemiyor. Oturuş pozisyonu race e göre çok daha rahat ama bunun bedelini yüksek hızlarda her taraftan gelen ve zaman zaman dengenizi bozan rüzgarlarla ödüyorusunuz. Ama yinede yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. Sayenizde naked konusundada bir fikir edinebildim.
    1100XX e gelince. Büyük cc race almak isteyen herkese önerebilirim. Kalıplı bir motor. Trafikte sizi ufaktan zorlayabilir ama tecrübeliyseniz-ki üzerine basa basa belirteyim tecrübesizseniz sakın ha sakın bu motora yaklaşmayın- rahatça idare edersiniz. Yapısı hafiften ZZR1400 e benziyor. Sürüşü inanılmaz keyifli. Heleki uzun yolda. Motorumu İzmir'den aldım. Gelirken deneme fırsatım oldu. Gerçekten altınızdaki makinenin gücünü hissediyorsunuz. 300 e banamısın demiyor. İvmelenme mükemmel. Hayabusayı aratmıyor.
    Peki, gelelim yaşadığım problemlere. İlk olarak makine çok çok güçlü. Üstüne basa basa söylüyorum, eğer 600 lük yada 1000 lik bir race sürmediyseniz bu makineye yaklaşmayın. Size sağladığı gücü kontrol edemezseniz ne yazıkki yoldan parçalanızı toplarlar. Bu büyük cc herhangi bir motor içinde geçerli. Ben gsx-r 1000 ve r1 sürdüm ama böyle bir güç göremedim. Korkunç birşey. İlk kalkışımda ön teker yerden bir kesildi, durumu toparlayabilene kadar akla karayı seçtim. Makineyi 3. vitese atmamla 180 demem bir oldu. İnanın beklemiyordum böyle birşeyi.
    Arkadaşlar daha yazacaklarım vardı ama çok yoruldum. Yatmam gerek. CBR1100XX'i aklıma sokan kardeşim onur a özellikle teşekkür ediyorum. Sayesinde mükemmel bir motor aldım.
    @caneryavuz; Arkadaşım naked imkanını sağladığı için Ulusan'a gitmeye gerek kalmadı. Ama başka bir arkadaşıma ufak bir başlangıç motoru almayı düşünüyoruz. Kaan beyi o zaman rahatsız edeceğiz. Not aldım tavsiyeni. Çok teşekkürler.

Allah tüm motorcu kardeşlerimi kazadan beladan esirgesin.
    way kardesım hayırlı ugurlu olsun tekerın her daım asfaltı opsun Allah tekerını yoldan ayırmasın gule gule kullan son kararın 1100xx olsun dılegınde bulunmustum we oyle olmus cok sewındım cok yerınde bır karar ınsallah temızdır makına foto beklerız
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.
    street king

900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    (Ben gsx-r 1000 ve r1 sürdüm ama böyle bir güç göremedim. ) bu ifadeden sonra salladığına eminim..bahsettiğin makina yani 1100xx iyi bir makinadır.ama geçmişte kalan birazda ağırca bir makinadır.gsxr1000 ve r1 ise ........ neyse bu işe gerçekten başladığında ifadelerinde farklı olacak.. dikkatli at lütfen.sevgiler.
    Terapist bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR1100XX
    Alıntı onur_600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    way kardesım hayırlı ugurlu olsun tekerın her daım asfaltı opsun Allah tekerını yoldan ayırmasın gule gule kullan son kararın 1100xx olsun dılegınde bulunmustum we oyle olmus cok sewındım cok yerınde bır karar ınsallah temızdır makına foto beklerız
    Sağol kardeşim. Yarın sabah Adana yolcusuyum. İnşallah döndüğümde fotolarıda atarım sana. Görebildiğim kadarıyla makinede bir sıkıntı yok. Zaten 10000 liralık makine değil. 14000 liraya aldım. 10000 peşin geriside kredi kartı oldu. Biraz zorlayacak beni ama hiç pişman değilim. Aslında babama allem ettim kallem ettim ödeme konusunda bana yardımcı olmaya ikna ettim. Yoksa imkansızdı almam. Ama dediğim gibi hiç pişman değilim. Tavsiyelerin ve güzel dileklerin için tekrar çok teşekkür ederim.

Alıntı 900rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (Ben gsx-r 1000 ve r1 sürdüm ama böyle bir güç göremedim. ) bu ifadeden sonra salladığına eminim..bahsettiğin makina yani 1100xx iyi bir makinadır.ama geçmişte kalan birazda ağırca bir makinadır.gsxr1000 ve r1 ise ........ neyse bu işe gerçekten başladığında ifadelerinde farklı olacak.. dikkatli at lütfen.sevgiler.
    Normal şartlarda seninle laf yatıştırma zahmetine katlanmazdım ama yinede birkaç cümle söyleyeyim. Eğer saygı denen şeyden bir parçacık nasibini almış olsaydın bu yorumu yapmadan önce biraz düşünürdün. Önceki yazılanları zahmet edip okusaydın benim sürdüğüm r1'in 2000 model, Suzuki'ninde 2001 model olduğunu görürdün. Yani aynı dönemin makinaları. Ben tutupta 2011 model bir r1 le 2003 model bir 1100xx i karşılaştırmıyorum. Çünkü 2011 r1'i sürmedim ve nasıl bir makinadır bilmiyorum. Ağır derken kilogram bazında bir ağırlıktan bahsediyorsan haklısın ağır. Ama hızlanma konusundan bahsediyorsan ya 1100xx i bilmiyorsun, ya anlamadığım bir nedenden dolayı laf olsun diye benim yazdıklarımla dalga geçme çabasındasın yada iflah olmaz bir cahilsin. Ben inanıyorumki 1100xx hiçbir 2000-2001 r1 yada suzukiden geri kalmaz. Tabii pilotaj çok önemli bir faktör. Ama aynı koşullar altında olduğunu varsayarsak 1100xx daha üstün bir makina. Bu işe gerçekten başlamaktan kastın nedir bilmiyorum. Eğer motor sahibi olmak diyorsan bu işe başladım zaten. Atmak konusunda yapacağım tek yorum şu:
    Diyelimki attım, elime ne geçecek? Senin gibi 3-5 adamımı etkileyeceğim? Yoksa herkesi kendime hayran mı bırakacağım? Sen nasıl bir psikoloji içindesin anlayamıyorum. Söyledğim şeylerde bir değişiklik yapmayacağım. Çünkü gayet net ve tecrübelerim doğrultusunda konuştum. Eğer bir gün 2011 r1 yada gsxr 1000 sürersem o zaman 2011 modele olduğunuda belirterek yorumumu yaparım. ''sevgiler''

Hakanİnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Allah kerim :)
    Başlıkta başlangıç motoru yazıyordu sanki
    1000r tavsiye ediyorlardı sanki
    Bi acayüp oldum (:
    Nezaketi zayıflık sanma, suskun olduğuma aldanma. Dizüstünde durduğumuz içindir, sebebim olup ayağa kaldırma.

900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    Alıntı eren0606 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol kardeşim. Yarın sabah Adana yolcusuyum. İnşallah döndüğümde fotolarıda atarım sana. Görebildiğim kadarıyla makinede bir sıkıntı yok. Zaten 10000 liralık makine değil. 14000 liraya aldım. 10000 peşin geriside kredi kartı oldu. Biraz zorlayacak beni ama hiç pişman değilim. Aslında babama allem ettim kallem ettim ödeme konusunda bana yardımcı olmaya ikna ettim. Yoksa imkansızdı almam. Ama dediğim gibi hiç pişman değilim. Tavsiyelerin ve güzel dileklerin için tekrar çok teşekkür ederim.

Normal şartlarda seninle laf yatıştırma zahmetine katlanmazdım ama yinede birkaç cümle söyleyeyim. Eğer saygı denen şeyden bir parçacık nasibini almış olsaydın bu yorumu yapmadan önce biraz düşünürdün. Önceki yazılanları zahmet edip okusaydın benim sürdüğüm r1'in 2000 model, Suzuki'ninde 2001 model olduğunu görürdün. Yani aynı dönemin makinaları. Ben tutupta 2011 model bir r1 le 2003 model bir 1100xx i karşılaştırmıyorum. Çünkü 2011 r1'i sürmedim ve nasıl bir makinadır bilmiyorum. Ağır derken kilogram bazında bir ağırlıktan bahsediyorsan haklısın ağır. Ama hızlanma konusundan bahsediyorsan ya 1100xx i bilmiyorsun, ya anlamadığım bir nedenden dolayı laf olsun diye benim yazdıklarımla dalga geçme çabasındasın yada iflah olmaz bir cahilsin. Ben inanıyorumki 1100xx hiçbir 2000-2001 r1 yada suzukiden geri kalmaz. Tabii pilotaj çok önemli bir faktör. Ama aynı koşullar altında olduğunu varsayarsak 1100xx daha üstün bir makina. Bu işe gerçekten başlamaktan kastın nedir bilmiyorum. Eğer motor sahibi olmak diyorsan bu işe başladım zaten. Atmak konusunda yapacağım tek yorum şu:
    Diyelimki attım, elime ne geçecek? Senin gibi 3-5 adamımı etkileyeceğim? Yoksa herkesi kendime hayran mı bırakacağım? Sen nasıl bir psikoloji içindesin anlayamıyorum. Söyledğim şeylerde bir değişiklik yapmayacağım. Çünkü gayet net ve tecrübelerim doğrultusunda konuştum. Eğer bir gün 2011 r1 yada gsxr 1000 sürersem o zaman 2011 modele olduğunuda belirterek yorumumu yaparım. ''sevgiler''
    agresifsin.anlamamışsın.hayatta başarılar.nasıl istersen öyle ol.ama mekanik bilgini geliştir.doğru kıyaslama yap.r1 in 98 i bile harikaydı.ki gixer1000 hak getire.kıyaslarken düzgün kelimeler seç.anlayan insanlar sana güler.ayrıca 98 model r1 bile 1100xx ile hp olarak çok yakındır.bunları bil.bekle .öğren.sakin ol.kızma .öfkelenme.herşeyi hemen öğrendiğini zannetme.sabret.40 yaşını geçincede binmeye devam et.yaşın ilerleyincede çevrene öğret.sana kötü bir şey söylemedim .farket.psikolojimi merak etme.gayet iyi.motor sürme.motor kullan.ispat zorunluluğun yok. hayat senin .yaşa.geniş ol.ayrıca topiğin tamamını okudum.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)