Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marka ve Model Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

3.500 Tl peşin param var bu kadar mevlaya hangi marka ve modeli önerebilirsiniz. Touring model motorsiklet tercih edicem.

Uzun ömürlülük ve performans(hız) bakımından iyi olması benim için yeterli olacaktır.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    3500 tl gibi bir paraya ahim şahım bir motor bulumassın ama en iyi tercihler Honda cbf 150- yamaya ybr 125- tvs Apache rtr 150 olabilir sıfır fiyatları 4200tl civarları senin parana temiz 2.el alınabilir
    Ha birde yakıta çok takmam dersen MZ öneririm en iyisine 2500 tl verirsin 1000 tl yede korumalarını alırsın

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu paraya alabileceğin en iyi seçenekler: Cbf 150, Ybr 125 ve Tvs Apache rtr 150'dir. Her üçünün de ikinci el 1 veya 2 yaşındakileri rahatlıkla alabilirsin. şehir içi kıvrak olsun ve son hız çok önemli diyorsan Apache. Konfor, kalite diyorsan cbf 150. Kalite açısından ybr ve cbf arasında pek fark yoktur. Her üç modelinde arasında uçurum yok. Son hızlarından ziyade üçününde ideal hızı 100km civarıdır. Gerisi zevkine kalmış. Birde artçı açısından en rahatı cbf 150'dir. Şimdiden hayırlı olsun.
    eko29 ve Ra_Messu bunu beğendiler.

Birkaç gündür araştırıyorum mondial markasının 150 MR modeli kafama yattı onun hakkında ne düşünüyorsunuz. Hem ikinci el bir ürün almaktan yana değilim. Honda ve yamaha markalarını bütçem kısıtlı olduğu içinde ileride düşünüyorum.
    Korumalıklarımı ayırdığım başka parayla alacağım bu arada. Yorumlarınız içinde teşekkürler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    150 mr kullanıcılarından şuana kadar aşırı bir şikayet gelmedi forumlara, memnunlarda..
    0 km takıntın varsa senın bılecegın birşey fakat bunca insan japon kullanıyorsa bir bildikleri vardır bence..
    Birde tecrübenden bahsetmemişsin, ilk motorun olacaksa 2. el daha makbul olur..

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    1 yıldır 150 MR kullanıcısıy(d)ım, 7000 km yol yaptım. Hiç bir mekanik yada benzeri arızadan dolayı yolda kalmışlığım yok. seleyi değiştir güzel güzel kullan ;) Hatta çok ince duruyor demezsen 150 MCX i tavsiye ederim. arka fren disk yaptılar. motor 150 mr, mc ve mcx in aynı. memnun kalırsın

ramcoo86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG 100 (2010 model 2000 km'de)
    mondial mh drift 2800 civarı fiyatı, kalan parayı plaka, mont,kask v.s için kullanırsın. 0 km olsun benim olsun derim ben.
    Tok olan alemi tok sanır. Aç olan alemde ekmek yok sanır.
    Lâ Edrî

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondial 150 MR yi tavsiye eden arkadaşlarıma saygım var. Ancak cbf 150 veya ybr 125 in 4 - 5 yaşındakilere denk gelmez 150 MR. Yanlış anlamayın marka fanatikliği değil. Adı geçen motosikletlerle tecrübem var.
    Honda maksimum gücü olan 11.6 beygiri 7500 devirde, maksimum torku olan 12.5NM ise 5250 devirde sağlar. 150 MR ise maksimum gücü olan 14 beygiri 9000 devirde, maksimum torku olan 12Nm 7500 devirde sağlar. Yüksek devirlerde maksimum gücünü, torkunu veren motor mu daha uzun ömürlü olur yoksa daha düşük devirlerde maksimum gücünü veren motor mu? Ayrıca cbf 150' sıfır titreşim ve konfor vardır.
    Ayrıca 7000km de çin malları dağılmaz zaten. Kısacası tecrübesi, deneyimi olan kime sorarsanız; Mondial'in sıfırı mı cbf veya ybr nin temiz ikinci eli mi diye. Cevap bellidir. Lütfen yanlış anlamasın kimse. Kimseyi eleştirmiyorum, tarafsız görüşlerimi söylemeye çalışıyorum.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Sym xs 125 yada Salcano wolf 125 de incele bir istersen
    Sym xs 125
    Salcano wolf 125
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @Güzel Şale nin yorumunu tarafsız buluyorum. motorların en yüksek tork verdiği noktalar farklı. bunun kullanıma etkisi dediği gibi olabilir. Ben ybr veya cbf kullanmadım, 7000 km lik 150 mr tecrübemi aktardım...
    Güzel Şale bunu beğendi.

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 yıldır 150 MR kullanıcısıy(d)ım, 7000 km yol yaptım. Hiç bir mekanik yada benzeri arızadan dolayı yolda kalmışlığım yok. seleyi değiştir güzel güzel kullan ;) Hatta çok ince duruyor demezsen 150 MCX i tavsiye ederim. arka fren disk yaptılar. motor 150 mr, mc ve mcx in aynı. memnun kalırsın
    Makseli 150 mr için seleyi değiştir bin demişsin :D Niye kötü mü :D Bir kerelik motor alıcam iyi olsun istiyorum sorun çıkartmasın :D

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    sele dediğimiz oturulacak yer. 5-10 dkk lık sürüşlerde sıkıntı yok ama 15 dkk dan itibaren baya can sıkıcı hale geliyo. motordan indiğinizde her seferinde " selenin süngerini değiştirtmek lazım " dersiniz.

ama bence önemli birşey değil bu. önemli olan motorun stabil olması. oturacak yerin süngerini 10-15 liraya değiştirtebilirsiniz sanırım...

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı Güzel Şale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 150 MR yi tavsiye eden arkadaşlarıma saygım var. Ancak cbf 150 veya ybr 125 in 4 - 5 yaşındakilere denk gelmez 150 MR. Yanlış anlamayın marka fanatikliği değil. Adı geçen motosikletlerle tecrübem var.
    Honda maksimum gücü olan 11.6 beygiri 7500 devirde, maksimum torku olan 12.5NM ise 5250 devirde sağlar. 150 MR ise maksimum gücü olan 14 beygiri 9000 devirde, maksimum torku olan 12Nm 7500 devirde sağlar. Yüksek devirlerde maksimum gücünü, torkunu veren motor mu daha uzun ömürlü olur yoksa daha düşük devirlerde maksimum gücünü veren motor mu? Ayrıca cbf 150' sıfır titreşim ve konfor vardır.
    Ayrıca 7000km de çin malları dağılmaz zaten. Kısacası tecrübesi, deneyimi olan kime sorarsanız; Mondial'in sıfırı mı cbf veya ybr nin temiz ikinci eli mi diye. Cevap bellidir. Lütfen yanlış anlamasın kimse. Kimseyi eleştirmiyorum, tarafsız görüşlerimi söylemeye çalışıyorum.
    Ama Hocam Şöyle Bir durum var cbf 9000 devir mr 12000 devir İşin İçinde oda var cbf ve mc kullanan lar güç ve hız bakımından mc diyorlar konfor bakımdanda cbf diyorlar Yani güç ise mr konforluk ise cbf diyebiliriz
    Sado

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler