Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaşadığınız Şehir

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam askeden gelenler kıbrıs için Türkiyenin genelevi diye tabir ediyolar sizin dediklerinize göre doğru gibi duruyor

Van
    Merkez ilçe
    yiyecek ve giyecek fiyatları aşırı pahalı (üretim olmamasından)
    kiralar yerine göre değişiyor 300 tl den 2000 tl ye kadar
    çok feci trafik problemi var kendi arabanızla 5 km lik yeri yarım saatte gidemezsiniz
    deprem sonrası aşırı derecede konut problemi var gelirseniz kalacak yer yok
    otelleri lüx olmamasına rağmen pahalı (bana kara para aklama muhabbeti gibi geliyor)
    ailenizle (daha doğrusu sevgiliniz veya karınızla) gidip oturacağınız bir yer yok
    Hatta ailenizle çarşıya çıkmaya cesaret edemezsiniz gençleri aşırı laubali
    esnafı özellikle alışveriş yapacağınız esnaf çok suratsız (erzurum kadar olmasada) ister al ister alma tarzı konuşurlar insanla
    (tabi hepsi değil çok kalite esnaf abilerim mevcut diğer esnaflar Van lı değil onlar siirtli diyorlar)
    hiç bir üretim olmadığı için memur ve öğrencilere feci kerkinirler
    sosyal yaşam sıfıra yakındır

Van Çaldıran ilçesi
    içinden dahi geçmeyin ordan geçiyosanız yavaşlamayın bile durmayın sakın

Van Edremit ilçesi
    Van merkeze 10 km uzaktadır neredeyse Van ın köyü gibidir niye ilçe yapmışlar anlamış değilim
    sahil kenarında süper bir yerleşim yeridir yaklaşık 10 km sahil yolu mevcuttur her 100 metrede bir köfteciler var

Van Özalp ilçesi
    kaçakçılığın başkenti korkuttukları için 6 senedir hiç gitmedim nasip olmadı

Van Gürpınar ilçesi
    basit nüfusu az kasaba statüsünde bir ilçedir insanları çok samimi çok sıcak kanlıdır
    sosyal hayat sıfırdır Van a 22 km uzaktadır

Van Başkale ilçesi
    Bana tarif ettirmeyin küfredesim var
    yalnız Ürgüp Göreme dekinden daha güzel peri bacaları mevcuttur fakat terör yüzünden
    oraya giriş yasaktır ve tehlikelidir

Van Bahçesaray ilçesi
    (müküs) 11 ay Allah a 1 ay Van a bağlı ilçe
    ilçenin balı ve cevizi meşhurdur hatta süperdir
    gidilip görülmesi gereken çok muhteşem doğa güzellikleri vardır
    çok güzel tarihi eserler ve külliyeleri vardır

Van Çatak ilçesi
    köy statüsünü biraz geçmiş bir yerdir
    insanlarını çözemedim bi çok sıcak oluyolar bi sinirli (fazla takılmadım ondan)
    gittiğinizde alabalık yemeden dönmeyin

Van Erciş ilçesi
    Çok çok büyük bir ilçedir ucuzdur insanları çok aşırı samimidir
    15 km sahil kordonu mevcuttur
    deprem sonrası konut problemi mevcut
    yaşanabilirlik açısından 1 den 10 a kadar aralıkta 7 puan eder
    (tabi ben doğu anadolu ve istanbul dışında başka yerde yaşamadım onuda sayın)

Ağrı ili

Ağrı Merkez
    ucuz soğuk ve rezil bir yerdir
    sosyal hayat sıfırın bile altındadır soğuk tan ve hava kirliliğinden sokaşa çıkamazsınız
    yollarında yürümek için yüzme bilmelisiniz
    (düşünün artık çukurları) normal şartlarda çizme giyin ki dizinize kadar gelen çamurlardan kaçın
    insanları tuhaftır güvenilmezdir

Ağrı Taşlıçay
    köyün bir büyük versiyonudur
    insanları tuhaftır görülecek ve gidilecek hiç bir yeri yoktur

Ağrı Eleşkirt
    Soğuk cehennem diye tabir edilen yerlerdendir
    insanlarıda iklime uymuştur

Ağrı Diyadin
    kaplıcaları çok güzeldir sıcak suyu filan ama
    sakın gitmeyin
    insanları vahşidir sadece göz kırpmanıza kıl olup size saldırabilirler
    tuhaflar

Ağrı Doğubayazıt
    İnsanları çok rahattır
    turizm çok iyi olduğundan iinsanları yabancıya çok sıcaktır
    başka şehirlerde gördüğünüz rahatsız edici bakışlar burada yoktur
    aşırı ucuzdur (meyve sebze hariç)
    sosyal hayat doğuanadoludaki şehirlerin %98 inden iyidir
    pastaneleri ve cafeleri çok ucuzdur lokantalarıda güzel ucuzdur
    turistik yerleri bol ve rahat gezilir
    walla durum bundan ibaret ha bide buraya yavru vatan vs demeyelim artık lütfen biz adını değitirdik evlat acısı gibi hatta bazen evlat olsan sevilmezsin gibi tabirlerde kullanıyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    KÜTAHYA Sanayisi iş imkanları sıfıra yakın havası soğuk gelir gelmez hemen başınızı kaldırdığınızda görebileceğiniz Acem (Yellice) dağının eteklerine kurulmuş klasik bi anadolu şehri.Ev kiraları kombili yada kaloriferli olursa 300 TLden başlar merkeze doğru artar 750 TL ve 1000 TL ye kadar tavan yapar.Şehrin merkezinde çiniciliği temsil eden devasa boyutta bi vazosu vardır. Vazo sırtınızı verdiğinizde burnunuzun ucuna düşen cadde sevgi yoludur.(çakma istiklal caddeside denilebilir) Yılın 6 ayı kıştır. Özellikle aralık ocak ve şubat ayları çok soğuk geçer kombiniz aylık 300-400 liralık doğalgazı duymaz bile yılın diğer kalan 6 ayınınsa 3 ayı bi tuhaf yağmurlu yada soğuk geçer yani şöyle gerine gerine rahatça 3 ay motorunuza binersiniz diğer zamanlarda ya kat kat giyinip motorla yada varsa arabanıza binersiniz.Arabanız yoksa toplu taşıma kart 43 ile yapılır tam bilet1.75 tam kart 1.65 indirimli üniversite öğrenci kartı 1 TL indirimli lise öğrenci kartı 75 krştur ekmek 50 kuruştur. Esnafı genelde Kütahyanın yerli insanındandır ve tokturlar dükkanlar genelde sabah 10 gibi açılır "alırsan al almazsan deha yolun" davranışı genelde sergilenen davranış türüdür. İş imkanları oldukça kısıtlıdır Eskiden genelde devlet teşebbüsleri olduğu için yaşlı nufusun büyük bi çoğunluğu bu devlet teşebbüslerinden -azot fabrikası,şeker fabrikası tedaş,yada sli- emeklidir.Fakat günümüzde bu teşebbüsler özelleştirme adı altında peşkeş çekildiğinden dolayı genç nufusun büyük çoğunluğu "Velinimetimiz" olan Gürallar holding bünyesinde porselen ve seramik fabrikalarında asgari ücret karşılığı sömürülmektedir. Geriye kalan genç nufusumuzda ya işsizdir yada sağda solda boğaz tokluğuna çalışmaktadır.İstanbula kıyasla merkez yüzölçümü Arnavutköy kadar olup merkez nufusu ise Beykoz ayarındadır.Trafik sorunu oldukça fazladır nedeni belediyenin tuhaf bi biçimde yol güzergahlarını kulak arkası göstermek eylemi gibi garip ve dar sokaklardan geçirme çabasıdır.Ama genede merkezin bi ucundan diğer ucuna motosikletinizle 15 dkda çok rahat gidersiniz. Tüm bunların yanında insanı cana yakındır. Cerahim oranlarının çok düşük olduğu güvenli bi şehirdir. Akşam her ne kadar gece 10 dan sonra hayat dursada özellikle öğrenci gittikten sonra terkedilmiş vestern filmi kasabaları sahnesine dönsede her yer rahatlıkla tek başına bi bayanın gezip dolaşabileceği nadir kentlerdendir. Üniversite veya askerlik dolasıyla yada gezme amaçlı gelmeyi düşünen varsa her türlü yardımcı olabilirim. SELAMLAR
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Gaziantepin yerlisiyim antepe gelipte hayran olup gitmeyen varmdır bilmiyorum 1,5 liraya da doyarsınız 100-150 lira hesap ödediğiniz yerde olur.. Şehiri ikiye bölen Alleben deresi vardır derenin bi ucu şahinbey diğer ucu şehitkamildir.. Fakiri çok fakir zenginide çok zengindir anteplinin.. Şuanda %3 antepin yerlisi kalmıştır çok aşırı şekilde göç almaktır doğudan ve iç anadoludan..

imam çağdaş ve Güllüoğlu baklavaları en meşhur dünyaca bilinen iki firmadır şahsen antepin yerlisi ordan almaz kendi bildiği baklavacısından veya daha güzel yapan yerden alır .. Yemek çeşitlerimiz Fransanın tüm yemek çeşitlerinden fazladır.. Gaziantepe geldiğinizde dikkat edin her fırının yanında kasap vardır Kalacak yer olarak 5 yıldızlı oteller Tuğcan,Grand,Dedeman,Nov,bide Hilton yapım aşamasındadır..Dünyanın ikinci büyük Türkiyenin en büyük hayvanat bahçesi G.antepdedir.. Kiralar ise 400 liradan 1500+ lara kadar evler mevcuttur şehirin merkezi tam kuş bakışı olarak bakarsak ortadadır yani kalenenin etrafına kurulmuştur.. yürüyerek çogu yere gidebilirsiniz Ulaşım araçları tranvay,dolmuş,halk otobüsleri ve taksi..

Gece hayatı ise esnaf kesimi 8 oldumu evine gider ama merkez ve üniversite taraflarında gece 24.00 e kadar aktifdir..Kışları soğuk ayaz yağmurlu,,yazları bol güneşli ve ortalama 35 40 derecedir..Canınız sıkıldığında 60 km ileri fırat nehrinin yanına balık yemeye veya 75 km uzaklıktaki maraşa dondurma yemeye yada kaçak bişey almak istiyorsanız 80 km uzaklıktaki kilise gidebilirsiniz
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes ayin 15-20 si arasi kemer-göynük'e geliyorum seninlede tanismak isterim tabi sende istersen numarani özelden yazabilirsin
    Kemer'e geldiğinde beni ara ben kemere gelirim yada sen tekirova'ya gelirsin
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    Cat 428c :D
    Konya : Mevlana üzerinden sömürü yapan bir şehirdir bi malzeme veyahut yiyecek meşhur bişey alacaksanız,
    Mutlaka nerelisin yiğenim diye sorup öyle yivlerler ev kiralarını ne siz sorun ne ben söliyeyim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemer'e geldiğinde beni ara ben kemere gelirim yada sen tekirova'ya gelirsin
    numarani kaydettim görüsürüz
    Tropiksera bunu beğendi.

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Samsun, ilkadım.

Her telden insan var,

Trafik problemi var,

Otopark problemi var,

Yollarda köstebek yuvası problemi var,

Asayiş problemi var,

Ulaşım, toplu taşıma problemi var,

Cadde ve sokaklarda temizlik, çöp problemi var,

Hava kirliliği problemi var,

Deniz kirliliği var,

İşsizlik problemi var.

Var oğlu var...

Okulum bitsin, hemen köyüme dönücem

Saygılar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sakarya ;

- Deprem sonrası apar topar büyükşehir yapılan ancak hala kasaba tadında yaşamın devam ettiği şehir.

- Böylesi bir şehirde dolmuşçuların trafikteki hakimiyeti şehre ilk geldiğim günlerde dikkatimi çekmişti ve hala garipsediğim şekilde devam etmektedir. Yolları umduğunuzdan çok daha fazla dardır. Ülkemizin her il ve ilçesinde olduğu gibi belediye aynı yolu senede en az iki kere yapar, bozar yani sonuç sıfırdır, düzen yoktur.

- Çark Caddesi haricinde şehir merkezinde yürüyerek dolaşacağınız hareketli bir caddesi yoktur. Çark'a yakın pasajlar vardır. Kent Park yıllar sonra yapılmış bir yeşil alandır, şehirde iki tane AVM vardır.

- Kocaeli ile geçmişten bu yana bir rekabeti sözkonusu ancak futbol takımları arasındaki galibiyetler haricinde geçebildiğini kimsenin ağzından duyamazsınız. Şehirleşme, sanayi, üretim ve sosyal yaşam açısından Kocaeli çok daha ileri düzeyde bir şehirdir. Hatta buranın yerlisi diyebileceğim bir insan "Yalova ve Kocaeli'de şehrin bir kültürü var ancak burada yok. Kocaeli mesela buradan en az 30 yıl ileridedir" demişti ki buralı insanlar da Kocaeli'nin kendilerinden çok daha gelişmiş bir şehir olduklarını kanıksamıştır.

- Şehrin merkezinde Gar Meydanı'nda yer alan çirkin prefabrikler Marmara bölgesindeki bir şehrin merkezine yakışmayacak seviyededir ki nihayet dün yıkım gerçekleştirilmiştir.

- Tanıdık, eş dost sorduğunda Sakarya'yı şu sözle tanımlıyorum: "Kul yapımı hiçbir güzelliğin olmadığı ancak Allah'ın yarattığı güzelliklerin birarada olduğu coğrafya".

- Yaşamayı düşünerek(Emeklilik ya da evlenip yerleşme) ya da mecburen(öğrencilik, askerlik, mecburi hizmet ve özel sektör) gelecek olanlara tavsiyem ; köylerini yudum yudum için, gelenek ve göreneklerini yaşamaya çalışın, aracınız varsa eğer Sapanca Gölü ve yakınında ki mesire alanları çok güzeldir, Poyrazlar Gölü tavsiye edilir, Acarlar Longozu (Israrla yok etmeye çalışılsa da) , yaylalara çıkmayı ihmal etmeyin lütfen. Bu doğal güzellikler haricinde şehir merkezi ve ilçelerinde tavsiye edeceğim bir yer yok. Belki Taraklı ilçesi (Türk Telekom reklamında ki Mümkünlü).

- Hayat pahalı değildir, şehir içi dolmuşlar 1.50 tl tam, 1.25 tl yarım(öğrenci. Ekmek bir liradır. Semt pazarları ve merkezdeki Katlı Pazar'dan sebze, meyva ihtiyacınızı karşılarsınız. Şahsen Katlı Pazar'ı sebze meyva alışverişi için tercih etmiyorum.

- Şehrin merkez ilçesi Adapazarı; zemini yumuşaktır ve depremin en çok yıkım yaptığı bölgedir. Eğer ev alma ya da kiralama durumunuz olacaksa önceliği Korucuk, Karaman, Beşköprü, Maltepe ve Hızırtepe gibi yüksek ve şehir merkezine ulaşımı 20 ila 45 dakika arası olan alanlara verin. Özellikle yaz aylarında Adapazarı, Erenler ve Serdivan'dan çok daha rahattır bu bölgeler. Ev kiraları bahsettiğim bölgelerde 350 liradan başlar ve kaptırıp gider. TOKİ konutlarının bulunduğu Camili, Karaman bölgesinde 250 liraya bile kiralık daire bulursunuz. Doğalgazlıdır ısınma sistemleri ancak kömür yakmaya devam eden evlerde vardır. Her şehir için yaptığım tavsiyeyi bu şehir içinde yapıyorum ; emlakçılardan mutlaka ama mutlaka uzak durun!

- Eğitim seviyesi çok düşük bir şehir, üniversite sınavlarında ilk 60 il arasında yer edinememiştir, son on beş yılda ki en büyük başarısı iller sıralamasında (Bir kereye mahsus) 55. sıraya yükselmesi olmuştur. Eğitimdeki bu kötü görüntünün sebebi yerlisi insanlarla konuştuğumda fındık bahçeleri ve sanayinin olduğu Kocaeli, Gebze, İstanbul'dan dolayı iş hayatına erken yaşta atılmaları.

- Bu demek değildir ki insanı kötüdür, hayır iyidir. Ancak çok karışık bir şehirdir. Diyarbakır, Van, Bursa ve Girne'de yaşamış ve iş, eğitimden dolayı birçok şehirde bulunmuş bir insan olarak bu derece küçük bir şehirde bu derece farklı kültürün bulunması ortak bir şehir kültürünün oluşmasına engel olmuş diyebilirim. İnsanlara sorduğunuzda deprem öncesi böyle olmadığına dikkat çekerler ama depremin üstünden geçen on üç yıla rağmen hala zihniyet olarak gelişimin, değişimin yaşanmaması şehrin deprem öncesindeki alışkanlıklarının nasıl olduğunun net bir göstergesidir. Halkın alışkanlığı olan "Hangi millettensin?" sorusu dışarıdan gelen birçok insanda kafatasçı, faşist bir yaklaşım hissi uyandırır ancak insanların geçmişten gelen muhabbet sorularından biridir, renktir, art niyetli değillerdir. (Elbette hangi milletten olduğunuzu öğrendikten sonra nasıl davranıldığı subjektif bir meseledir).

- Dört yıldır yaşadığım şehirdir, hala sevemediğim şehirdir. Sevenlere saygım sonsuzdur ve en kısa sürede ayrılmak istenmektedir.

zehir0101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ ELİTE100 KANUNİ WİNDY S 150
    ADANA/CEYHAN da ikamet ediyorum.yaz aylarında 40 derece sıcaklık olur belki bazen üzerinde olur.cehennemin ateşi çukurovanın altında yanıyor derler .burada motorsiklet kullanmak kış aylarında bile güzel oluyor.yumurtalık ilçesine 30 km yaz aylarında motorsiklet ile denize gideriz.adana iline 50 km oda yakın ve ögrenci olunca zaman iyi geçiyor buralarda .

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    istanbul

gerçek nüfusa oranla insan sayısı %1'in altındadır.

Ev kiraları, yer yer değişse de, oturulabilecek evler semtine göre 500 liradan başlar, yer yer 10.000 lirayı geçen kiralar mevcuttur. zorlarsanız 20 ve üzerine de kiralık ev bulabilirsiniz.

Hayat pahalıdır. Sadece karnını doyurmak için, sağlığınızı önemsiyorsanız en az 10 liraya doyarsınız. güzel bir akşam yemeği de zorlarsanız milyon liraya kadar çıkabilir :D...

Sosyal hayat'ın dibine vurmuş uzayına çıkmış bir şehirdir. gitmek isterseniz her an bir aktivite konser vs. bulabilirsiniz. günün ve yılın hemen her saati yapacak birşeyler mevcuttur.

Trafiği, ister otomobille ister motosikletle iğrençtir. hava kirliliği trafikte değilseniz çok kötü değildir.

toplu taşıma ve ulaşımın muhtemelen en yoğun olduğu şehirdir. ancak insan kalabalığı + trafik yoğunluğu birleşince, zorunlu değilseniz toplu taşımayı tercih etmek istemezsiniz...

kış mevsiminde buz gibi havada bile, otobüsün yanından geçen bir scooter'a imrenerek bakarsınız. şunun üstünde olup da şu çileyi çekmeden yarım saate evde olmak vardı diye...

İnsanları suratsızdır. Suratların da çoğunda insan göremezsiniz. Bir büfe yada market'e birşey sormak için girerseniz, sorunuzun cevabını sıcak bir yüzden duyma ihtimaliniz %5, s*ttiredilmeniz %10, yokmuşsunuz gibi davranılması %30, dayak yeme ihtimaliniz %30, bilerek yanlış yönlendirilmeniz %15'tir.

Her türlü iş vardır. Her türlü eleman da vardır. İşini bilene çok iş, çalışana az maaş mevcuttur.

Kişisel görüşüm, İşiniz istanbulda olmanızı gerektirmiyorsa yaşamak için güzel bir şehir değildir. arada bir gelip takılmak için güzel olabilir. gezmek için güzel olabilir. Ama bana göre yaşamak için çekilecek çilesi yoktur.

Öyle anadoludan çıkıp gelip de " seni yenecem istanbul " ayaklarını geçelim istanbul sizi yer aga :D

Şaka bi yana da, akıyla pokuyla bir şehir işte. nerde çokluk felsefesi burda da geçerli.

İyi bir iş ve iyi bir geliriniz yoksa istanbul kötü, iyi bir iş ve iyi bir geliriniz varsa güzel bir şehirdir özetle.
    !?

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Gaziantep... şehir güzel gelişio... insanlar şehrin gelişmesine zıt olacak şekilde ayak uyduruyo yavas da olsa.... trafik desen istanbul nispeten daha rahat... yol..? belli başlı ana arterler dısında berbat ama herşeye ragmen şehrimi seviyorum...

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    Alıntı GONYALI1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konya : Mevlana üzerinden sömürü yapan bir şehirdir bi malzeme veyahut yiyecek meşhur bişey alacaksanız,
    Mutlaka nerelisin yiğenim diye sorup öyle yivlerler ev kiralarını ne siz sorun ne ben söliyeyim
    mevlana sömürüsü çok doğru,hatta iliklerine kadar sömüren bir zihniyet var,merkezi düz bir çöldür,geceleri çok soğuk gündüzleri çok sıcak olur bu nedenle dağları cıscıvlak kum gibi ot bile bitmeyen bir yerdir.
    1,,,,pazar gün tüm berberler kapalı dükkanı açmak yasak
    2,,,,, mutfak tüpü satmak değiştirmekte yasak

berber konusunda memurlar mağdur tabi hafta sonu tıraş yok
    tüp konusu daha çok saçma
    pazar gün tüpünüz biterse birde misafiriniz varsa yandınız
    tüp müp yok yassah hemşerim pazartesi gel
    olacak şeymi arkadaşlar taş devrindemiyiz
    yıllar önce konyada olaylar olmuş demirel başbakan demişki
    kenyadan haber alıyoruz konyadan alamıyoruz
    çok haklıymış

konyamı kenyamı yahu el insaf
    trafiği acaip saçma işler yolları okadar saçma kavşak gidiş dönüş vs.
    akşam çok yerde dolmuş çalışmaz .milyarın olsa bld otobüsüne binemzsin bilet alacak yer bulamazsın,bulsanda iki binimliktir otoğara oradanda memleketine gideceksen birini yırtıp atacaksın yada konya belediyesi hatırası olarak saklayacaksın.
    hava manyak kirlidir,doğalgaz yüzde 20 sinde ancak kullanılıyor. abdal cingen çok.bisiklet motosiklet hırsızlığı hat safhada.
    sevgi yok saygı yok esnafın adı çıkmış dokuza.
    gezilecek tek yer aladdin tepesi ve mevlana iki saatte gezersen başka biyer yok .meram meram derler dört çam dikmişler allahın köyü işte.sosyal hayattan insanlarla diyaloğdan kopmuş bazı zenginler yaaaşar.
    ne diyem 20 yıldır konyadayım sevemedim ama yaşamak zorundayım.bozkır ilçrsi daha iyidir torosların eteğinde geri kalmış bir yaşam sürülür.
    ...........bir milyon nüfuslu konya işte bu halde...........

[
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Benim buraya kadar yazilanlardan anladigim kadariyla Turkiye'de yasanilacak bir yerlesim yeri yok.
    Gerci ben bunu uzun yillar once fark edip voltayi almistim.
    Ama gezilesi gorulesi yerleri zengin bir ulke.
    excavatus bunu beğendi.

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    paran varsa başka zamanlarda başka şehirlere dağlara göllere gidebiliyorsan yazın kemere kışın kartalkayaya gidebiliyorsan tr bir sahte cennettir.yeterki bir yarde monoton yaşamak zorunda kalma
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

Motosikleti
    Yamaha Ybr Esd
    HATAY/İskenderun
    Hatay/İskenderun'da yaşıyorum dogma büyüme burdayım memnunum çünkü çok büyük bir yer deyik çokta küçük bir yer deyil o yönden çok güzel, evler şehir merkezi 350den başlıyor yükseliyor kiraları şehrin biraz dısında olmak daha iyi hem kira olarakda uygum hemde şehir yakın oluyor otobüslerde çok pahalı deyil 1.5 Tlden başlıor 3.5 TL kadar gidecegin yere göre semtlere deyişiyor ögrencilere göre gençlere göre güzel bir şehir deniz şehri kar kış olayı fazla olmuyor kar nadir yagar şehir merkezine 20 yılda bir anca yagar ama yaylalar var oralara yagıyor kar görmek için olalara gidiliyor.Sanayisi. Limani,Yöresel yemek ve tatlıları tatlıda Künefesi meşurdur. Yazın deniz memleketi oldugu için Turistik yerleri var Şuan aklıma gelenler bunlar...

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    alosyi abi anlatmış konyayı, içinde sahte sakallı çok dayım dayım derler , ama her hafta sonu antalyaya gecelere alemlere akarlar sahte sakallılar, ben konyanın bozkır ilçesindeyim adı bozkırdır ama sanmayınkı burası bozkır, dağları yeşilli ovaları çimenlidir, baharı bir başka olur toroslara sırtınızı dayadınızmı bahar yaz gelmeden kışı sizi bekler , yıl boyu erimeyen karları yaylalarına canlılık verir yayla turuzmi gelişmemesine ragmen antalya yörüklerinin vaz geçilmez yeridir, son zamanlarda bozkırında alt yapı sorunları nedeniyle asfaltlı yolları kazındı yerine kanalizasyon yapılması için
    çukurlar açıldı bu mevsizme gelirseniz her tarafınız çamurla gezersiniz , artık ayakkabı boyama işini biz unuttuk bir yıldır tek kötü yanı da bu bozkırın, alosyi abi ne zaman konyanın boğuçu havasından sıkılırsa kendini atar bozkıra , burdanda yaylalara huzur bulur agam sonra tekrar döner boynu bükük çocuklar gibi nede olsa ekmek kavgası baharlarda toroslarda açan çiçekleri görmeniz için sizi bozkıra bekleriz ağalar beyler hanımlar,,,,,
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim buraya kadar yazilanlardan anladigim kadariyla Turkiye'de yasanilacak bir yerlesim yeri yok.
    Gerci ben bunu uzun yillar once fark edip voltayi almistim.
    Ama gezilesi gorulesi yerleri zengin bir ulke.
    İzmir... diğer her yer konusunda haklısın. Ama izmir.
    İzmir deyince millet gözlerim doluyor artık. Anamı babamı özlemedim bu kadar memleketi özlediğim kadar.
    Hele bir de izmir'e gidip 1 hafta falan kalsam, sonra versem kendimi kuzey egeye, hatta kaz dağlarına.

Dünyada yaşanacak en güzel yer, akçay-altınoluk-behramkale çizgisidir derim ben.
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    alanya yaşanılacak güzel ilçelerden biridir dağın yamacında kurulmuş önü deniz arkası dağla çevrilidir bu yüzden kışın pek soğuk olmaz yılın 12 ayı motora rahat binebilirsin geçim kaynağı turizmdir kışın pek iş yapan olmaz yazı bekler herkes kiraları yerine göre 300 tlden başlar 750-1000 tl ye kadar çıkar otobüs fiyatı ş.içi 1,25 krş dur öğrencilerde 50 krş ekmek fiyatı 70 krş doğası havası çok güzeldir tatile gelecek olanlara tavsiye edilir yaşanılacak ilçelerdendir
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Cat 428c :D
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alosyi abi anlatmış konyayı, içinde sahte sakallı çok dayım dayım derler , ama her hafta sonu antalyaya gecelere alemlere akarlar sahte sakallılar, ben konyanın bozkır ilçesindeyim adı bozkırdır ama sanmayınkı burası bozkır, dağları yeşilli ovaları çimenlidir, baharı bir başka olur toroslara sırtınızı dayadınızmı bahar yaz gelmeden kışı sizi bekler , yıl boyu erimeyen karları yaylalarına canlılık verir yayla turuzmi gelişmemesine ragmen antalya yörüklerinin vaz geçilmez yeridir, son zamanlarda bozkırında alt yapı sorunları nedeniyle asfaltlı yolları kazındı yerine kanalizasyon yapılması için
    çukurlar açıldı bu mevsizme gelirseniz her tarafınız çamurla gezersiniz , artık ayakkabı boyama işini biz unuttuk bir yıldır tek kötü yanı da bu bozkırın, alosyi abi ne zaman konyanın boğuçu havasından sıkılırsa kendini atar bozkıra , burdanda yaylalara huzur bulur agam sonra tekrar döner boynu bükük çocuklar gibi nede olsa ekmek kavgası baharlarda toroslarda açan çiçekleri görmeniz için sizi bozkıra bekleriz ağalar beyler hanımlar,,,,,
    Ustacım Bozkır Yollarında Çevirme Ne Durumda Nisanda Geleceğim İnş. ama Çevirmelerden Korkuyorum Malum Ehliyet yok !

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    @gonyalı; kardeş bizim bunda per çevirme olmaz kırk yılda bir denk gelir genelde jandar ma trafik çevirir yolu rutin kontrol yapar , en çok içeri çumra tarafında oluyor polis çevirmesi, istersen sen buraya geldi sana bi tavuk çevirme yapalım o zaman bizim buralarda olur çevirme tadıda güzel olur heralde,,,
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)