Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

askerlikle ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    s.a. arkadaşlar ben üniversitede okuyorum açıköğretim olarak ve bu sene 4 sınıftayım okul bittikten sonra diplomayı aldığım zaman 1 ay içinde askerliğe başvurmam gerekiyormuş askerlik şubesinden demişlerdi yoksa kaçak duruma düşüyormuşum ben okul bittikten bir sene sonra gitmeyi düşünüyorum yeni oluşan bazı sebeplerden dolayı askere okul bittikten sonra tekrar askerliği tecil etme hakkım var mı bu konuda bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kardeşim hükümet sistemi değiştiriyor, asker kaçakları sistemden sorgulanamayacak artık. Bu konuyu bir araştır istersen.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    üniverstie bittikten sonra 1 yıl tecil hakkın var. okulun bitince okul askerlik şubesine okulu bitti bu adamın aklınızda bulunsun diye yazı gönderiyor. otomatikmen işlem gerçekleşiyor. bir ay diye birşey yok. kendi şubeni arayıp sorarsan daha sağlıklı bilgi alırsın.
    ayrıca seni gözaltına alamazlar 29 yaşına kadar. yedek subaylık sınavına girmezsen bakaya kalırsın. onun da para cezası olur. zaen para kazanyorsan da problem olmaz. lakin milletvekili seçilemezsin, belediye başkanı vali olamazsın.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    4 yıllık lisans mezunları 2 yıl tecil hakkına sahip..sen de açık öğretim merkezine telefon aç sor fatihim benim ne kadar tecil hakkım var de onlar sana söylesın ya da bağlı bulunduğun askerlik şubesini ararsan öğrenirsin..bir ay içinde diplomani onlara ulaştırman gerekli çünkü o gerizekalilar okullardan diploma alamıyorlar hatta pomem ın yolladığı evrakları askerlik şubesinde kaybediyorlar..böyle de aptalca çalışan bir sistemi var..al eline diplomani git askeriyeye tecil ettir onlar sana soracaklar zaten ne kadar istediğini..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    jandarmaya denk gelmiyorsan kaçak olmanda sorun yok. ben 1 sene asker kaçağı kalmışım, şehir şehir gezdim, polis gbt yaptı vs hiç haberim bile olmadı kaçak olduğumdan. sonra normal vatandaş gibi gidip askerlik şubesinden işlemlerimi yaptırdım, askere gittim.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    okuldan sonra 2 sene tecil hakkın var...2 sene tecil ettir gitmek istediğin zaman dilekçe yaz tecili çek ve git....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    bir sene tecil iki seneye çıktı ise iyi olmuş. ben bitirdiğimde bir sene demişlerdi. iki yıl kimse sana karışamaz. gez toz ye iç. olaya bulaşma. bulaşsan da birşey olmaz ya.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Git yap askerliğini gel derim ben. Ne kadar geç gidersen o kadar zor gelir. Ben okul biter bitmez gittim, 12 ay yedek subaylık yapıp döndüm; şimdi iş bulmak çok daha kolay, kafam çok rahat.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence yurt dışında bir iş bul. git 3 yıl çalış bir yıllık maaşını devlete ver askerlikle uğraşma. ben böyle bir imkanım varken gittim asker oldum. milli duygulardan dolayı. sonra askerlikte yararlı yaptığım tek şey nöbet tutmaktı. luzumsuz eğitimler 2. dünya savaşından kalma teknolojiler. komutanların egosu. mantıksız komutanlar ve emirleri.

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Tecil hakkını yeme derim malum durumlar hergün değişebilir.... tekrardan açık öğretime yazıl
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

Motosikleti
    gv 250
    4 yıllık üni. mezunu olduunda askeriye sana 2yıl tecil hakkı veriyor okulun bittikten sonra müacat et subene okulum bitti tecil etmek istiyorum diye 2 yıl tecilini kullan ama bence cok önemli bir sebep yoksa git gel derim ben. bende ağustosta şırnaktan geldim en hayırlısı bian önce yapıp bitirmek tercih senin tabi kolay gelsin.

Motosikleti
    herkese teşekkür ederim bilgiler için 2 yıl tecil etme hakkım varsa çok iyiymiş.

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jandarmaya denk gelmiyorsan kaçak olmanda sorun yok. ben 1 sene asker kaçağı kalmışım, şehir şehir gezdim, polis gbt yaptı vs hiç haberim bile olmadı kaçak olduğumdan. sonra normal vatandaş gibi gidip askerlik şubesinden işlemlerimi yaptırdım, askere gittim.
    abi kaçak duruma düşmemem gerek işe girme durumum varda tecilli yada yapmış olmak gerekiyor o yüzden

Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yurt dışında bir iş bul. git 3 yıl çalış bir yıllık maaşını devlete ver askerlikle uğraşma. ben böyle bir imkanım varken gittim asker oldum. milli duygulardan dolayı. sonra askerlikte yararlı yaptığım tek şey nöbet tutmaktı. luzumsuz eğitimler 2. dünya savaşından kalma teknolojiler. komutanların egosu. mantıksız komutanlar ve emirleri.
    ben askerliğimi yapmak istiyorum askerlik yapmamakla ilgili bir derdim yok sadece az erteleyeceğim.

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git yap askerliğini gel derim ben. Ne kadar geç gidersen o kadar zor gelir. Ben okul biter bitmez gittim, 12 ay yedek subaylık yapıp döndüm; şimdi iş bulmak çok daha kolay, kafam çok rahat.
    Alıntı HaLiL_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 yıllık üni. mezunu olduunda askeriye sana 2yıl tecil hakkı veriyor okulun bittikten sonra müacat et subene okulum bitti tecil etmek istiyorum diye 2 yıl tecilini kullan ama bence cok önemli bir sebep yoksa git gel derim ben. bende ağustosta şırnaktan geldim en hayırlısı bian önce yapıp bitirmek tercih senin tabi kolay gelsin.
    hayırlısı abi zaten bende bir an önce yapmak istiyorum ancak işle ilgili ertelemem gerek bakalım

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    ya fatih bırak tecil işlerini kardeşim git yap gel en güzeli hem kafan rahat olur hemde önünü daha net görürsün..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya fatih bırak tecil işlerini kardeşim git yap gel en güzeli hem kafan rahat olur hemde önünü daha net görürsün..
    kemal zaten benim niyetim hemen yapıp gelmek ancak bazı planlarım var ondan düşünüyorum bakalım hayırlısı tecil yapıldığını durmam iyi oldu

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kemal zaten benim niyetim hemen yapıp gelmek ancak bazı planlarım var ondan düşünüyorum bakalım hayırlısı tecil yapıldığını durmam iyi oldu

hmm gönül işi diyorsun yani tamam fatih'im ayıpsın ya
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm gönül işi diyorsun yani tamam fatih'im ayıpsın ya
    yok be gönül işi için daha aday bile yok askerden sonra olur o olursa benimkisi işle ilgili

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Askerlikle ilgili konular açılınca hep tansiyonum çıkıyor, en iyisi yapıp da gelmek. Ben de bu yaza okulum bitince en kısa zamanda kısa dönem askerlik yapıp bu işten kurtulmak istiyorum.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Kesin ve net bilgi. Okul bittiğinde 29 yaşını doldurmamışsan 2 yıl tecil hakkın vardır. 29 yaşını doldurmuşsan muayeneye sevk olur, ilk celp dönemi için sınav tarihi alırsın.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

KAYA28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QM250
    asal'ı ara orayla görüş hemen sonuç alırsın ben bir hafta içinde başvuru yaptım 1 hafta içinde askere alındım şöyle güzel bir dilekçe yazıyorsun orda ailevi -maddi - manevi nedenlerle başlayan oradaki subay duruma bakım erteliyor veya hızlandırıyor (asal) askeralmadairebaşkanlığı

tecil mecil boş ver abilerin söylemiş işte git hemen yap gel işi gücü bahane etme askerliğini yapmış adam her işte daha makbuldur işyerinde seni kadroya
    alcak olurlar-bu bir örnek tabi-bakarlarki aaaa askerliğini yapmamış haydi yattı kariyer planları sağlığınla ilgili bi derdin yoksa gerisini boş ver hemen git

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)