Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Satışı Verilmeden Yapılan Araç Satışı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    2 sene önce sattığım kişiye vekalet verdim ama satışını yapmamış şimdi vergiler bana geldi ne yapmam gerektiğini bilen var mıdır?

araştırdığım kadarıyla çalıntı ihbarı yap diyen ve haciz getir diyenler var

çalıntı ihbarı yaptığımda araç çalıntı olmadığı için başıma neler gelir? hukuki olarak ne yapabilirim ?

birde lütfen vayy efendim noter olmadan satış mı yapılırmış gibi cümleler yazmayın o gün öyle olması gerekti şimdi uğraşıyorum bu işle
    İkincilik kaybedenler içindir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    motoru bulabilirsen git al, yukle kamyonete, calinti ihbari basini derde sokar

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru bulabilirsen git al, yukle kamyonete, calinti ihbari basini derde sokar
    motor değil araba

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    aracin yerini biliyor musun?

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    haydarcım şimdi kalkıp çok bilmişlik yapmayacağım kardeşim
    fakat aynı şey benimde başıma geldi , aracımı sattığımda 1 ay sonra delikanlı gibi konuşuldu satışı kesin alınacaktı , 1-2-3-5-10 ve 2 yıl sonra aracın muayenesi ve sigortası bitiyor sigortacım aracın sigortası bitti yapayımmı diye beni arıyor ve deliye dönüyorum ,

satışı almadığı gibi sigortasız trafikte dolaşıyor ,

şimdiiiiii, konusu geçen araç sana yakınsa yada ulaşma pozisyonun varsa şunu kesin onlara söylemen gerekir (satışını aldınız , aldınız, almadınız çalıntı ihbarında bulunacağını ) kesin bilmeleri gerek , tabiki çalıntı ihbarı vermeyeceksin , onuda araştırdığım kadarıyla , eğer çalındı ihbarı verirsen ve aracın çalıntı olmadığı anlaşılırsa senden davacı olabilirler ,

yine aracın sigortası bitikse , ve o şekilde geziyorlarsa önce savcılığa ardından bölgenin jandarma yada trefik şubesine dilekçe verip aracı bağlatman mümkün eğer bunların hepsi geçersiz ise yapacağın tek şey onların insafına kalmış , yani aracı verdiğin şahıslar :(

aman diyiiiiimmm bir kere başıma geldi 2 sene korkulu rüya gördüm allahtan aracımı yakın çevreye vermiştim , insanlar bukalemun gibi anında renk değiştiriyorlar helede alım satım işlerinde,

bundan sonra babama güvenirsem namerdim para bir yana noter satışı bir yana , al gülüm ver gülüm allah yardımcın olsun
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydarcım şimdi kalkıp çok bilmişlik yapmayacağım kardeşim
    fakat aynı şey benimde başıma geldi , aracımı sattığımda 1 ay sonra delikanlı gibi konuşuldu satışı kesin alınacaktı , 1-2-3-5-10 ve 2 yıl sonra aracın muayenesi ve sigortası bitiyor sigortacım aracın sigortası bitti yapayımmı diye beni arıyor ve deliye dönüyorum ,

satışı almadığı gibi sigortasız trafikte dolaşıyor ,

şimdiiiiii, konusu geçen araç sana yakınsa yada ulaşma pozisyonun varsa şunu kesin onlara söylemen gerekir (satışını aldınız , aldınız, almadınız çalıntı ihbarında bulunacağını ) kesin bilmeleri gerek , tabiki çalıntı ihbarı vermeyeceksin , onuda araştırdığım kadarıyla , eğer çalındı ihbarı verirsen ve aracın çalıntı olmadığı anlaşılırsa senden davacı olabilirler ,

yine aracın sigortası bitikse , ve o şekilde geziyorlarsa önce savcılığa ardından bölgenin jandarma yada trefik şubesine dilekçe verip aracı bağlatman mümkün eğer bunların hepsi geçersiz ise yapacağın tek şey onların insafına kalmış , yani aracı verdiğin şahıslar :(

aman diyiiiiimmm bir kere başıma geldi 2 sene korkulu rüya gördüm allahtan aracımı yakın çevreye vermiştim , insanlar bukalemun gibi anında renk değiştiriyorlar helede alım satım işlerinde,

bundan sonra babama güvenirsem namerdim para bir yana noter satışı bir yana , al gülüm ver gülüm allah yardımcın olsun
    1 yıl öncesine kadar adamla konuşuyordum muayene yok sigorta yok öyle biniyormuş arabaya ama artık adama ulaşamıyorum savcılığa gidip bağlanması için dilekçe versem

ve trafiğe gidip bağlatsam benden para isterler mi?

Yasal olarak hiçbir kaçarınız yok.Tek çıkaryol usturuplu kabul görülmesede ,temiz bir şekilde aracı geri alabilmek,ruhsat sizde ise dahada kolay durum fakat ruhsat şahısta ise işiniz daha zor.Ruhsat şahısta ise zaten çalıntı ihbarı da yapamazsınız.Aranızda bir anlaşma mevcut vekalet.Noter e vekaletin iptali için başvuruda bulunmanız durumu belki degiştirebilir ve belki kapısını çalıp şahit ile yada memur ile ki karakola danışmanız gerekir yada tanıdık bir polis yanınıza almanız ; ''kardeşim vekaletini iptal ettim araç üstündeki sorumluluğun bitti aracı almaya geldim'' deyip belki aracı alabilirsin.Ve şahitler huzurunda aracınızı geri vermediğine dair dava açabilirsin.Bunun dışında kanun vekalet vererek teslim edilen araçlarla ilgili asla araç sahibine yardımcı olmuyor. DİNSİZİN HAKKINDAN İMANSIZ BİÇİMDE GELMELİSİNİZ.Bende çok ugraştım,takipsizlik kararı çıkıyor.ya gözünüzü karartacaksınız yada adaletin peşinde köle olup sonuca ulaşmaya çalışacaksınız.Kısaca hayal edilen adalet kavramı diye birşey yok.Kanun suçlunun yanında,masuma eziyet çektirmek için kurulmuş düzenden başka bir halt degil.
    1 yıl öncesine kadar adamla konuşuyordum muayene yok sigorta yok öyle biniyormuş arabaya ama artık adama ulaşamıyorum savcılığa gidip bağlanması için dilekçe versem

Ruhsat sizde yoksa zaten işlem yaptıramazsınız.
    araci cekici ile baglattir, ablamin basina gelmisti, araci gormus denk gelmis, hemen cektirtti, sonra onlar senin pesinden kosar
    İşte en garanti yol.Çekiyi kafaya al bir otoparka çektirt.Ruhsatı anaktarla versinler sana aracı otoparktan çıkartmak ,için hooop........ ipler senin elinde.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    araci cekici ile baglattir, ablamin basina gelmisti, araci gormus denk gelmis, hemen cektirtti, sonra onlar senin pesinden kosar

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aracın nerede olduğu hakkında en ufak bir bilgim bile yok :(

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

o zaman çoktan haketmiş böyle vurdum duymaz heriflere uyuz ötesi bir şey oluyorum olay trafikte yada jandarmada bitmiyor direkt savcılığa şu şekilde dilekçe vermeni öneririm , aracım çalındı diye değil
    trafikte adına kayıtlı aracının şahıslar tarafından satışın yapmaya yanaşmadıkları, ve bu şekilde aracın sigortasız ve muayenesiz trafikte dolaştığını , herhangi bir kaza vs durumunda araç sahibi olduğun için kabağın senin paşına patlayacağı için araç sahiplerinden şikayetçi olacağın yönünde bir dilekçe ile savcılığa şikayetçi oluyorsun herhangi bir ücreti yok

ve denetimlerde eğer araçla halen trafikte geziliyorsa elbet yakayı ele vereceklerdir, zaten araç sahibinden başkasıda otoparktan aracı çıkartamaz .

allahım ya ..... ver dilekçeni inşallah bağlanır sonra otur köşene onlar senin arkandan koşsun...olmadı bırak çürüsün araba otoparkta
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben olsam şöyle yapardım. madem araç yasal olarak benim üzerime, önce ruhsatım kayboldu der yenisini çıkartırdım, sonrada aracı trafikten çekerdim. sonrasınıda diğer taraf düşünsün artık
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam şöyle yapardım. madem araç yasal olarak benim üzerime, önce ruhsatım kayboldu der yenisini çıkartırdım, sonrada aracı trafikten çekerdim. sonrasınıda diğer taraf düşünsün artık
    yeni ruhsat çıkarmak için plakaların bende olması lazım

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasal olarak hiçbir kaçarınız yok.Tek çıkaryol usturuplu kabul görülmesede ,temiz bir şekilde aracı geri alabilmek,ruhsat sizde ise dahada kolay durum fakat ruhsat şahısta ise işiniz daha zor.Ruhsat şahısta ise zaten çalıntı ihbarı da yapamazsınız.Aranızda bir anlaşma mevcut vekalet.Noter e vekaletin iptali için başvuruda bulunmanız durumu belki degiştirebilir ve belki kapısını çalıp şahit ile yada memur ile ki karakola danışmanız gerekir yada tanıdık bir polis yanınıza almanız ; ''kardeşim vekaletini iptal ettim araç üstündeki sorumluluğun bitti aracı almaya geldim'' deyip belki aracı alabilirsin.Ve şahitler huzurunda aracınızı geri vermediğine dair dava açabilirsin.Bunun dışında kanun vekalet vererek teslim edilen araçlarla ilgili asla araç sahibine yardımcı olmuyor. DİNSİZİN HAKKINDAN İMANSIZ BİÇİMDE GELMELİSİNİZ.Bende çok ugraştım,takipsizlik kararı çıkıyor.ya gözünüzü karartacaksınız yada adaletin peşinde köle olup sonuca ulaşmaya çalışacaksınız.Kısaca hayal edilen adalet kavramı diye birşey yok.Kanun suçlunun yanında,masuma eziyet çektirmek için kurulmuş düzenden başka bir halt degil.Ruhsat sizde yoksa zaten işlem yaptıramazsınız.İşte en garanti yol.Çekiyi kafaya al bir otoparka çektirt.Ruhsatı anaktarla versinler sana aracı otoparktan çıkartmak ,için hooop........ ipler senin elinde.
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman çoktan haketmiş böyle vurdum duymaz heriflere uyuz ötesi bir şey oluyorum olay trafikte yada jandarmada bitmiyor direkt savcılığa şu şekilde dilekçe vermeni öneririm , aracım çalındı diye değil
    trafikte adına kayıtlı aracının şahıslar tarafından satışın yapmaya yanaşmadıkları, ve bu şekilde aracın sigortasız ve muayenesiz trafikte dolaştığını , herhangi bir kaza vs durumunda araç sahibi olduğun için kabağın senin paşına patlayacağı için araç sahiplerinden şikayetçi olacağın yönünde bir dilekçe ile savcılığa şikayetçi oluyorsun herhangi bir ücreti yok

ve denetimlerde eğer araçla halen trafikte geziliyorsa elbet yakayı ele vereceklerdir, zaten araç sahibinden başkasıda otoparktan aracı çıkartamaz .

allahım ya ..... ver dilekçeni inşallah bağlanır sonra otur köşene onlar senin arkandan koşsun...olmadı bırak çürüsün araba otoparkta
    yasal olarak hiç bir şey yapamıyor değilsiniz bir kere
    öncelikle notere gidip verdiğiniz vekaletname için iptal çıkarttırın derim
    aracınız içinde ilgili trafik şubesine giderek (zaten ne muayene ne sigorta var traikten men durumunda araç) durumu anlatın ve bağlama emri çıkarttırın
    hatta durum ile ilgili zabıt tutturun gerekiyorsa.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruhsat motosikletin üzerinde(Topcase) idi, o da çalındı
    112ciyiz

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    aracın nerede olduğu hakkında en ufak bir bilgim bile yok :(

Savcılığa gidip motorun çalıntı değil ama kayıp olduğunu bildirsen saçma bir cevap mı olur acaba...benimde kafa durdu valla aga...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu isleri galeriler senet ile hallediyor. Danisikli bir senetle kendisini birine borclu ve borcunu odememis gostererek arac uzerine icradan tedbir koydurup yakalama cikarttiriyorlar. Arac trafikte goruldugu an trafik el koyuyor yada adresi belli ise polis ve avukat gidip cekici ile aliyorlar.
    Daha once calistigim bir firmanin aracini bu sekilde almislardi benden. Mobese kamerasindan gorup ekip yonlendirmisler. Sislide pilimizi pirtimizi toplayip araci evrak karsiligi polise birakip taksi ile sirkete donmustuk Arabayi birdaha goremedik.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    cbr125r
    bugün savcılığa gittim alan kişiden şikayetçi oldum aracın görüldüğü yerde bağlanmasını istedim

kaza ve cezalar için oluşacak yaptırımları kabul etmediğimi beyan edip dilekçemi işleme soktum

bu şekilde sonuca varamazsam icra ile alma yoluna gidicem

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bu konu o kadar çok hukuki boşluk içeriyor ki, hukukçular bile fikir birliğine varabilmiş değil.

Muhtelif yargıtay kararlarını ve oluşan içtihatları araştırmanız için şu siteyi önereceğim.

Çok konu var arama yapmanız gerekecek. http://www.adalet.org/

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    yeni ruhsat çıkarmak için plakaların bende olması lazım
    o da çalınmış, aksilik işte. e şimdi plaka içinde ruhsat isterler dimi
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    bu devirde noter satışı vermeden araç satışı, noter satışı almadan araç alışı yapmayın.

konu sahibi arkadaş aracını satmamış emanet vermiş. noter satışı olmayan araçlar kanunen bu şekilde gözükmekte.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)