Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

çalıştığı yerde mobbing sendromu yaşayan var mı??

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    proleter geldin proleter gidecen mete
    sarı çizmeler makus talihin olacak
    iyi dayandın da senin bu ayulukların sade bize mi yani, bir tek bize mi tahammülsüzsün?

özel sektör, çalıştığın yetmiyormuş gibi bir de minnet borcu ve ihtimam bekliyor bazen
    Allah, bu durumlara düşürmesin hiç birimizi
    kimse kimsenin sahibi değil
    ganga aile hizmeti zordur inan...bu insanlar alışmış herklesin karşısında esas duruşta durmasına...köpek ol istiyorlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hala mobbing ile alakalı bir örnek göremedim
    112ciyiz

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ganga aile hizmeti zordur inan...bu insanlar alışmış herklesin karşısında esas duruşta durmasına...köpek ol istiyorlar...
    dünyaya öylesine daldık ve daldıkça o kadar ihtiyaçlar çıktı ki ortaya, tüm bunların altından nasıl kalkarız diye korkuyoruz
    halbu ki kafanı sokacak evin, karnını doyuracak yemeğin olsun yeter
    her ikisine de sahipiz bir çoğumuz
    o halde kıytırık zevkler için mi kula kulluk edecek mişiz
    Allah nasip etmesin
    cakturkc bunu beğendi.

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen.Nedense "ben mobbing görmedim" deme ihtiyacı baş göstermiş.

Bir arkadaş devlette mobbing yok demiş.Halbuki mobbing özellikle kar amacı gütmeyen, askerlik, okul, devlet dairesi gibi yerlerde yoğun olarak görülür. O arkadaş amir pozisyonunda falan mı acaba? Bir de mobbing farklı görüşe sahip insanlar üzerinde yapılır. Boyun eğmeyen, eleştirel kültüre sahip yalaka olmayan insanlara daha çok yapılır.Yoksa yavşak yavşak gülen, yönetici/işverenin dötünü yalayıp duran kişilere mobbing yapılmaz. Bunlar zaten mobbing yapan taraftadır.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen.Nedense "ben mobbing görmedim" deme ihtiyacı baş göstermiş.

Bir arkadaş devlette mobbing yok demiş.Halbuki mobbing özellikle kar amacı gütmeyen, askerlik, okul, devlet dairesi gibi yerlerde yoğun olarak görülür. O arkadaş amir pozisyonunda falan mı acaba? Bir de mobbing farklı görüşe sahip insanlar üzerinde yapılır. Boyun eğmeyen, eleştirel kültüre sahip yalaka olmayan insanlara daha çok yapılır.Yoksa yavşak yavşak gülen, yönetici/işverenin dötünü yalayıp duran kişilere mobbing yapılmaz. Bunlar zaten mobbing yapan taraftadır.
    aahhh ulan ah....off be offf...üfffffff...ne desem bilemedimki...

ama sanırım anlatabilmişimdir....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Devletteki mobbingi ast üst iliskisinin bol olduğu yerlerde yaşarsınız. Örneğin teknisyen yardimciligi diye memurlar.nette ve eksi sözlükte arayın. Dayak yiyenden tut yanacak olan iznini kullandığı için en boktan işe surulenler var. 5 senede omzunda olan saçlarımdan eser kalmadı. 3.5 sene 500 kişinin 3 ogün bulasigini yıkarken yalaka olduğu için iş yaptirilmayan ve aynı işi yaptığın kişilerle çalışırsınız. Sürekli asagilnma, kendi işini bitirip başkasının işini yapmana rağmen kendi işini yapmayan yavsagin sizi şikayet etmesi, mal amirin de bunu kabul.etmesi. amirin . seni okula.gönderiyoruz diye 4 ayrı iş yaptırması. Sürekli lafla taciz edip moral bozma, misafirliğe gelen arkadaşlarına hava atacak diye eften puften bir sebeple 3 gün yevmiye kesimi cezası almanız. Ohoo telefondan yazmadan devam ederdim...

bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende göremedim

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Önümde ki hesap kitap işiyle uğraşırken işyerindeki büyüklerden birinin bana başka bir iş vermesi(yapmamı istemesi) çoook canımı sıkıyor..
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Alıntı ysn17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümde ki hesap kitap işiyle uğraşırken işyerindeki büyüklerden birinin bana başka bir iş vermesi(yapmamı istemesi) çoook canımı sıkıyor..
    Mobbing nedir?
    112ciyiz

Motosikleti
    Mobbing nedir?
    ilk mesajdaki açıklamalar değilmi
    örn:
    '' çalıştığı yerde mobbing sendromu yaşayan var mı??
    merak ettim sadece...ama bu çalışanların bazılarında ve ya tamamının yaşadığı olaylar...canınızı sıkan örnekler var ise ''

yoksa farklı birşeymi ?
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Mobbing öncelikle bir sendrom(!) değildir ve ciddi bir konudur. Araştırmanı tavsiye ederim.
    112ciyiz

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Mobbing, bir grup insanın bir kimseye veya başka bir gruba sosyal kabadayılık yapması. Latince kökenli sözcük; psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, taciz, rahatsız etme veya sıkıntı vermek anlamlarına gelir. Özellikle hiyerarşik yapılanmış gruplarda ve kontrolün zayıf olduğu örgütlerde, gücü elinde bulunduran kişinin ya da grubun, diğerlerine psikolojik yollardan, uzun süreli sistematik baskı uygulamasıdır. Son dönemde sosyoloji ve hukuk başta olmak üzere çeşitli alanlarda disiplinlerararası çalışılan bir konu haline gelmiştir.
    Kaynak: Vikipedi

Mobbing Duygusal bir saldırıdır. Kişinin saygısız ve zararlı bir davranışın hedefi olmasıyla başlar. İşverenin İma, alay ve karşısındakinin toplumsal itibarını düşürme gibi saldırgan bir ortam yaratarak onu işten çıkmaya zorlamasıdır.

Kişiye yönelik, yaş, ırk, cinsiyet gibi herhangi bir ayrımcılık olmadan, taciz, rahatsız etme ve kötü davranış yoluyla herhangi bir kişiye yönelen saldırganlıktır. Kişiyi iş yaşamından dışlamak amacıyla kasıtlı olarak yapılır.
    112ciyiz

Motosikleti
    Mobbing Duygusal bir saldırıdır. Kişinin saygısız ve zararlı bir davranışın hedefi olmasıyla başlar. İşverenin İma, alay ve karşısındakinin toplumsal itibarını düşürme gibi saldırgan bir ortam yaratarak onu işten çıkmaya zorlamasıdır.

Kişiye yönelik, yaş, ırk, cinsiyet gibi herhangi bir ayrımcılık olmadan, taciz, rahatsız etme ve kötü davranış yoluyla herhangi bir kişiye yönelen saldırganlıktır. Kişiyi iş yaşamından dışlamak amacıyla kasıtlı olarak yapılır.
    Evet şimdi öğrenmiş oldum klavyene sağlık abi
    Şimdilik böyle bir durumla karşılaşmadık, ancak yaşayanlar olabilir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)