Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zenon Far yardım 0 Bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.ERKUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya As-125
    Öncelikle herkese hayırlı günler..
    Zenon yada Xenon yada türevleri her neyse beni bu konuda aydınlatacak abilere ihtiyacım var
    Sorum şu; Motorum asya as-125'e
    Görüntüsü ve verimini güzel duyduğum için bu fardan istiyorum artıları ve eksileri maliyeti gibi beni aydınlatabilecek birileri aranıyor....

Bu far artık bana verimli gelmiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Bu motora zenon takarsan döverler seni adamım
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    Asya As-125
    Burada gayet yaygın ve olumlu karşılanıyor hatta takmayan tepki görüyor Bende bundan muzdaripim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Hımmm karanlıktaki bakışlar,
    tektekerciliğe gönderme pozlar,
    vazcaydım,yok bilgi milgi )

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Xenon takınca önünü gördün diyelim, arkadan ve yandan gelenleri nasıl görmeyi düşünüyorsun?
    Xenona vereceğin parayla bence ilk önce ayna taksan daha çok işine yarar
    Arda_Karaca, jiro, _w_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hımmm karanlıktaki bakışlar,
    tektekerciliğe gönderme pozlar,
    vazcaydım,yok bilgi milgi )
    Abi şu armut odununu benden artık al..illallah geldi.. haftalardır bende..ne zman vereyim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi şu armut odununu benden artık al..illallah geldi.. haftalardır bende..ne zman vereyim..
    bekle bekle
    birazdan burada iş görecek o

Motosikleti
    bekle bekle
    Hayy Alllahım ya ne alem adasın ya

Motosikleti
    Asya As-125
    Fotoğraftaki ben değilim farın önden görüntüsü olduğu için eklemiştim fotoğraf tamamen benim haberim olmadan arkadaşlarım çekmiş abi benim suçum yok aynaları söktüm boyamak için ama boya beğenemiyorum

Motosikleti
    Alıntı M.ERKUT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraftaki ben değilim farın önden görüntüsü olduğu için eklemiştim fotoğraf tamamen benim haberim olmadan arkadaşlarım çekmiş abi benim suçum yok aynaları söktüm boyamak için ama boya beğenemiyorum
    Leyn! o fotoları sen değilde kim yüklüyor peki ?

jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    senin fara uygun aynı şekilde içi mercekli ve zenon bir far var internette. fiyatı 140 tl gibi direk alıp takabilirsin.

Fabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayırlısı :)
    Bende Yamaha Ybr 125 ESD var, 10.000k xenon far taktırdım gayet memnunum çok karizma gözüküyor motor
    Piyasada motorlar için çok far yok zaten, HID diye bi marka var uzun kısa 10.000 oluyor genelde fiyatı 80 - 60 arası değişiyor heryerde.
    Yalnız yeni yasa gereği xenonlar yasak bilgin olsun. Muayneden geçmez motor. Söküp sarı farı takar geçirirsin muaynehaneden.
    Bu arada, bende tek teker yapıyorum, ön tekeri çok sert indirirsen yere eğer far patlayabiliyor dikkat et derim. Benim 3. farım oldu bu, tek teker yaparken farı çıkartıyorum artık
    Ayrıca, motora bağlanırken bataryayı ön kafa grenajının altına monte ediyorlar, alırsan eğer farı bataryayı monte ederlerken streç film ile sardır sıkı sıkı.
    Yoksa su değdiğinde yanabiliyor, bana hiç olmadı tazzikli suyla yıkıyorum ben motoru ama bazı arkadaşlarımda bozuldu.

Ha bu arada; Piyasa 150 tl ye bile farlar var bak sakın ama sakın alma. Parana yazık arkadaşım.

Motosikleti
    Asya As-125
    Arkadaşlarım yüklemiş nikon makina onların olduğu için bende yukardayken onlar çekmiş bunu :(

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bekle bekle
    tamam bekliyorum cumartesi fuara gittiğimde senin bana özelden çektiğin power ledleri takip edeceğim..
    kornaya basınca selektör muhabbeti

Motosikleti
    Asya As-125
    Alıntı Fabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Yamaha Ybr 125 ESD var, 10.000k xenon far taktırdım gayet memnunum çok karizma gözüküyor motor
    Piyasada motorlar için çok far yok zaten, HID diye bi marka var uzun kısa 10.000 oluyor genelde fiyatı 80 - 60 arası değişiyor heryerde.
    Yalnız yeni yasa gereği xenonlar yasak bilgin olsun. Muayneden geçmez motor. Söküp sarı farı takar geçirirsin muaynehaneden.
    Bu arada, bende tek teker yapıyorum, ön tekeri çok sert indirirsen yere eğer far patlayabiliyor dikkat et derim. Benim 3. farım oldu bu, tek teker yaparken farı çıkartıyorum artık
    Ayrıca, motora bağlanırken bataryayı ön kafa grenajının altına monte ediyorlar, alırsan eğer farı bataryayı monte ederlerken streç film ile sardır sıkı sıkı.
    Yoksa su değdiğinde yanabiliyor, bana hiç olmadı tazzikli suyla yıkıyorum ben motoru ama bazı arkadaşlarımda bozuldu.

Ha bu arada; Piyasa 150 tl ye bile farlar var bak sakın ama sakın alma. Parana yazık arkadaşım.
    Bilgi için teşekkür ederim aklımda & iyide teker yapan ben değilim

Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenon takınca önünü gördün diyelim, arkadan ve yandan gelenleri nasıl görmeyi düşünüyorsun?
    Xenona vereceğin parayla bence ilk önce ayna taksan daha çok işine yarar
    Aynalar zaten takılacak tabikii

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    hayırdır korna işi ne oldu ? zenon konusunda 70-75 liraya rialliden set alabilirsin ama merceksiz. Mercekli olan model vardı far tası ve mercek o da 140 lira idi linki tam veremiyorum. (int yavaş) tabi benim tercihim 70-75 lira olandan. sırf mercek ve far tası için 70 daha vermek saçma geliyor
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    kanka bende h4 8000k var kısa farı patlak onu yapıp onu takıcam bende yaza )
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.rialli.com/urunler/motors...-breton-celik/

---------- Post added 29-02-2012 at 00:02 ---------- Previous post was 28-02-2012 at 23:56 ----------

Düzeltme:
    farın verimli olmadığını söylemişsin. Amaç önünü görmekse bu ürün işini görür; yada verimden kastın dikkat çekmek, göz alıcılık(!) yada kulak çınlaması ise 70-80 liraya Balast-kablo-xenon ampul alıp kullanabilirsin.
    112ciyiz

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı M.ERKUT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende hem yürüyüp hemde sakız çiğneyemiyorum. sizde aynaları sökmeden boğa beğenemiyorsunuz. ne çok ortak yanımız var.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı Fabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hangi bir tarafını düzeltsem acaba? dur bir başlayalım hele, gerisi de gelir hayırlısıyla;

10.000k xenon far taktırdım gayet memnunum çok karizma gözüküyor motor
    "ışığın renk ısısı" denilen bir kavram var. uzun anlatmayayım, özetleyeyim. doğal gün ışığı 5600 kelvin derece, tungsten lambaların yaydığı ısı ise 3200 kelvin derece civarıdır. dolayısıyla bu işlerde doğal gün ışığı referans alınır. gün ışığı gözün algıladığı beyaz ışık iken, bu değerin altına inildikçe renk sarıya, bunun üstüne çıkıldıkça da renk önce maviye ve sonra mora döner. gün ışığına oldukça uzak olan 10bin kelvin ise maviyi geçip mora dönülen sınırlarda bir yerlerde. o renkte bir ışık, çarptığı nesneleri görünür kılmaktan ziyade ne olduklarının bile anlaşılamayacağı bir şekle sokar. yani özetle 10bin K'lık zenonlarınızla siz çok karizma göründüğünüzü düşünebilirsiniz ama gece sizi birileri başka bir şey zannedip ezebilir, dikkat edin. bununla birlikte sizin o renk bir farla önünüzü nasıl göreceğinizi hiç tartışmıyorum bile...

Piyasada motorlar için çok far yok zaten
    xenon dönüşüm kitleri, otomobil-motosiklet-forklift diye ayrılmaz. kullanılan ampul tipine göre ayrılır. dolayısıyla motosikletinizde, dünya standartları dışında sadece sizin motorunuza özel bir ampul tipi icat edilmemişse, dünyada kullanılan hemen tüm ampul tipleri için dönüşüm kiti mevcut. dolayısıyla piyasada her motora uygun kit de mevcuttur.

HID diye bi marka var
    HID bir marka değildir. Bizim XENON diye bildiğimiz ancak orjinal adı High-intensity Discharge yani Yüksek Yoğunluklu Deşarj olan sistemin kısaltılmasıdır. yani HID bir marka değildir, her marka HID'dir de diyebilirsiniz...

Ayrıca, motora bağlanırken bataryayı ön kafa grenajının altına monte ediyorlar,
    batarya dediğiniz parçanın adı "Ballast". işi ise, araçlarda kullanılan 12 ya da 24 voltluk enerji kaynağını, kitinizde kullanılan XENON gazının ilk andaki ateşlenebilmesi için lazım olan 23 bin voltluk yüksek gerilime, ardından gaz ateşlenmesi bittikten sonra da stabil olarak o gazın ışık saçabilmesi için lazım olan 75 voltluk enerjiye dönüştürmek ve XENON'u beslemek. yani motorların ateşleme sistemlerinde kullanılan endüksiyon bobinene benzer bir işlevi var... batarya ise bambaşka bir şey...

monte ederlerken streç film ile sardır sıkı sıkı.
    Yoksa su değdiğinde yanabiliyor
    normalde bu "ballast"lar, kullanılacakları ortamlar düşünülerek su geçirmez şekilde üretilirler. dolayısıyla sizin aracınızda olduğu gibi tazyikli yıkamada bile su almamaları gerekir. su aldığı için bozulanlar varsa bu kalitesiz bir ürün olmasından kaynaklanır. "ballast"lar çalışırken ısınırlar ve soğumaya ihtiyaç duyarlar. eğer ballast'ı açık su alır korkusuyla sıkı sıkı sararsanız, ısısını transfer edip soğuyamayabilir ve su girip bozulmasın derken bu sefer de ısıdan dolayı yanmasına sebep olabilirsiniz...
    piyanist_irf bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler