Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Jant Şeritleri Hakkında Yardım Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    SAF ALKOL..SENTETIK TINER..BENZIN..3ün 1i mutlaka sökecektir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Ben bu reflektif jant şeridine zamanında hem takma hem de sökme anlamında epey uğraştım.

Şeridi çekerken yamuk çekmişim.Daha doğrusu işe elim alışınca ilk yaptığım bölgeyi beğenmedim.

Bu jant şeridi denen melet öyle tutucu ki dışardan bakıldığı gibi olmuyor sökmesi. (5-10 dk içince sökülürse ne ala)

Bir kere hemen kopuyor sökmeye başladığınızda.

Kopmayan fakat zor sökülen birşey olsa ısı tabancası onun canına okur ama ısı tabancası veya fön makinasını sinirden fırlatabilirsiniz.

Benim şerifleri söktüğüm jant bu :

Jant siyah olmasına rağmen aldım elime maket bıçağını ve şeritlerin ucunu aça aça kopardım.

Cam filmlerini çekmede kullanılan spatulayı da denedim fakat onunla da birşey yapamadım.

Maket bıçağı ile şeritleri kazımadım yanlış anlaşılmasın. Sadece şeritlerin ucunu kavlattım ve kopayana kadar sökmeye çalıştım.

Janta nazar boncuğu mahiyetinde birkaç çizik attım ama genel anlamda temiz bir işçilikle şeriti sökmüştüm.

Güneşli bir günde bu şeritler daha kolay sökülecektir diye düşünüyorum.

Şeritlerden sökülmesinden sonra kalan yapışkan izlerini de tiner ile çıkartabilirsiniz. (kolonya da diyeceğim ama kolonyo boyalı alanı soldurabilir)

Not: Alıntıdır...

Sentetik Tiner, Belki Aseton da iş görebilir kullanabilirsin. Sellüozik midir ne zıkkımdır ondan kullanma

Kolay gelsin...
    ....

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zımparayla da denedim ıslatıp çıkartıyor ama jant boyasınıda kaldırıyor bıraktım az birşey kalktı diye daha iyi bir fikir gelene kadar saç kurutmayla devam edicem 1 ayda falan çıkartırım heralde malum iş güç
    İşte dediğim gibi zımparalayıp jantın boyası giden yerlerine rütuş yapabilirsin. Tabi senin alman gereken bir riskBende çok denedim yarım saat tırnağımla kazıdım baktım böyle gitmicek. Çektim üzerine beyaz şeriti. Allah'tan düzgün çektim de bi problem yok şimdiSana kolay gelsin işin zor valla. Motoru sök tak daha çabuk halledersin öyle bi zıkkım işte
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu reflektif jant şeridine zamanında hem takma hem de sökme anlamında epey uğraştım.

Şeridi çekerken yamuk çekmişim.Daha doğrusu işe elim alışınca ilk yaptığım bölgeyi beğenmedim.

Bu jant şeridi denen melet öyle tutucu ki dışardan bakıldığı gibi olmuyor sökmesi. (5-10 dk içince sökülürse ne ala)

Bir kere hemen kopuyor sökmeye başladığınızda.

Kopmayan fakat zor sökülen birşey olsa ısı tabancası onun canına okur ama ısı tabancası veya fön makinasını sinirden fırlatabilirsiniz.

Benim şerifleri söktüğüm jant bu :
    http://img295.imageshack.us/img295/629/270520081794.jpg

Jant siyah olmasına rağmen aldım elime maket bıçağını ve şeritlerin ucunu aça aça kopardım.

Cam filmlerini çekmede kullanılan spatulayı da denedim fakat onunla da birşey yapamadım.

Maket bıçağı ile şeritleri kazımadım yanlış anlaşılmasın. Sadece şeritlerin ucunu kavlattım ve kopayana kadar sökmeye çalıştım.

Janta nazar boncuğu mahiyetinde birkaç çizik attım ama genel anlamda temiz bir işçilikle şeriti sökmüştüm.

Güneşli bir günde bu şeritler daha kolay sökülecektir diye düşünüyorum.

Şeritlerden sökülmesinden sonra kalan yapışkan izlerini de tiner ile çıkartabilirsiniz. (kolonya da diyeceğim ama kolonyo boyalı alanı soldurabilir)

Not: Alıntıdır...

Sentetik Tiner, Belki Aseton da iş görebilir kullanabilirsin. Sellüozik midir ne zıkkımdır ondan kullanma

Kolay gelsin...
    maşallahı var ,güzel şerit çekmişsiniz.Bende bir defa denemiştim ve sonra lanet ettim..Hiç bir motorcuda uğraşmıyor. Çok istiyorum çekmek ama bunun bi püf noktası falan var mı..

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Teşekkürler bugünde biraz deneme yaptım benzin denedim yok banamısın demiyor saç kurutma makinasıyla devam ettim arka lastiğin sağ tarafındakini yarıya kadar zar zor söktüm ama baş parmaklarım felaket durumda acil çözüm bulmak gerekiyor.

Motosikleti
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SAF ALKOL..SENTETIK TINER..BENZIN..3ün 1i mutlaka sökecektir..
    Hepsini denedim yok bir fikri olan yokmu arkadaşlar yardım edin lastik yarım şekilde kaldı :(

Motosikleti
    Şu jantlardaki şeritleri çıkartmakla uğraşıyordum uzun zamandır forumdan arkadaşlar sağolsun araştırdım folyo çıkarıcı denen bir ürün buldum 200 ml den ufak plastik şişenin içinde 40 tl cik bunu sürüp 5 10 dk bekledikten sonra kabarıyor sticker şerit her ne olursa yapıştırma adına kabartıyor.
    Sarı şeritleri çıkarttım altında kırmızılarıda çıkartayım dedim yapmışken sonradan aklıma geldi fotoğraflama.

Ve bütün şeritleri uzun uğraşlar sonunda çıkarttım ama o da ne jantlar çizik içinde :D boyaları kalktı

Neyse ki gittim en kalitelisinden siyah mat sprey boya aldım boyadım dikkatlice bütün çizikler kapandı rahatladım son hal fotoğraflarını az önce indim çektim aklıma gelmedi yarın daha detaylı çekip koyarım inşallah

Ayrıca jant şeritlerini neden çıkarttığımı sorarsanız hem yamuk oldu hemde biraz gerdirdim sanırım hafiften atma yaptı bide altında kırmızı şerit var kötü durdu yenisini daha dikkatli şekilde çekicem inşallah

Teşekkürler

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    hocam aldıgın şerit keiti marka olsun..süper yapışıyp esniyo ve asla atma yapmıyo..

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam aldıgın şerit keiti marka olsun..süper yapışıyp esniyo ve asla atma yapmıyo..
    tamam kardeşim teşekkür ederim dikkat ederim alırken. ;)

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    izmir kahramanlarda bir reklamcımız var sağolsun keiti fiyatına kendi plotter den kesiyor. hem aralarına logo yazı isim ne istersen. son olarak da hem eskisini söküyor hemde yenisini kendi yapıştırıyor. ip gibi usta eli sonuçta. çıkarma işlemin de de mavi ispirto kullanıyor. buz beyaz pleksi yi de mavi ispirto ile silerseniz sararmış halinden eser kalmaz.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmir kahramanlarda bir reklamcımız var sağolsun keiti fiyatına kendi plotter den kesiyor. hem aralarına logo yazı isim ne istersen. son olarak da hem eskisini söküyor hemde yenisini kendi yapıştırıyor. ip gibi usta eli sonuçta. çıkarma işlemin de de mavi ispirto kullanıyor. buz beyaz pleksi yi de mavi ispirto ile silerseniz sararmış halinden eser kalmaz.
    Teşekkür ederim önerin için. affola bazı terimleri anlayamadım açıklarsan sevinirim. plotter buz beyaz pleksi

Motosikleti
    Buyurun arkadaşlar jantları temizleyip boyadıktan sonra bi güzel yıkadım yağmur yağmıştı peşine. Ve tekrar yağmur gelecekmiş buralara örttüm üstünü üşümesin. Kereta.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    gazyağı sür üstüne sonra tırnağınla kazı 10 dakikada 1 lastik temizleyebilirsin demek isterdim ama sen halletmişsin.:D

Motosikleti
    gazyağınıda denedim 1 hafta önce oda yok çıkartmadı da neyse gayet iyi ve istediğim şekilde çıkarttım. orjinal kırmızı vardı üstüne sarı çekmiştim hepsini çıkarttım.
    Şimdi yeni çekeceğim şerit için araştırıyorum. Fikirlerinizi bekliyorum Keiti dedi bi arkadaş aparatlı çekmesi kolay dayanıklı olan şerit önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)