Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Şehit olan emniyet müdürmüz

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin..
    Durum tamamen ysalardan kaynaklı bir durum.Adamın elinde silah var , ama bizim polisimiz
    ne zaman birini vuracak diye bakıyor.Çünkü polisin ateş etme yetkisi yok.Diğer ülkelerde nasıl bu durum ?
    Elinde birisi silahla gezecek, polis bakacak ha !!! Anında bummm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Belki aynı ekipler değiller ama şunu söylemeden edemiycem,

Gösteri yapıyor diye öğrencilere tekme tokat dalan, cumartesi annelerini(tamamı kadın) zorla göz altına alan-alırken tartaklayan-, atamaları protesto eden üni. mezunu ÖĞRETMEN adaylarını darp edip bir kenarda bırakan bunları yaparken gerine gerine kamera önünde bile "götürün la şu ..neleri" diyebilen ve sonunda kendi emniyet müdürüne ateş eden adama sıkmaya veya üzerine kendisi çullanmaya g.tü yemeyen(adam "komandoydum" diye bağırıyormuş) tüm polis arkadaşlarımı gönülden tebrik ediyorum. Şimdi o müdürün eşinin yüzüne bakarak durumu izah edsinler bakalım...

Allah rahmet eylesin, "pisi pisine gitti" mi, şehit mi oldu... Toprağı bol olsun, yakınlarına sabır diliyorum.
    #sürenadam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şehitlik kavramını bilmemekle eleştirilmiş bir öğretmen arkadaşımız ancak eleştiren arkadaş yanlış noktada olduğunun farkında değil. Yasalarla belirlenen değil dinimizce belirlenen kriterler esastır şehitlik makamında. Size en yakın camii imamına sorarsanız eğer dinimizde şehitlik birinci şartın ne olduğu konusunda bilgi verir.

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Rahmetli sanırım mesleki deneyimiyle hareket ederek gerekli önlemleri almadı ama silah bu, tedbirsiz olmuyor işte. O elemanı sabahtan akşama dövsen ne işe yarayacak, giden can gitti zaten. Hapiste ömür boyu düşünsün artık ne yaptığını.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar Emniyet Müdürü şehit değildir...bunu açık ve net söyleyebilirim...kendi eğitimsizliğiyle iyiniyetiyle bu işi çözerim diye atladığı için cehaleti yüzünden vefat etmiştir diyebiliriz...Şehitlik kavramı medyanın uydurması..Allah rahmet eylesin...ama bu iyiniyet yüzünden tedbirsizlik yüzünden daha çok kişi can verir...

diğer memurlarda müdürümüz olay yerinde diye sesini çıkaramıyor...ateş etse diğer bir memur bu sefer adamı vurdu yaraladı müdürümüzün hayatını tehlikeye attı diye başı ağrıyacak tayin isteyecek...adam birde ateş ediyor yere...ayaklarına ateş edin olay tamamdır...yasalar polisin elini kolunu bağlıyor hacı...daha çok canlar gider...şu olaydan ders alınsa bari bir yasa ile polise böyle durumlarda vurma izni verilse nolur...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    Ne işin var senin ikna ile; yaklaşma bile megafonla ihtarını çek, yoksa vur. Bu cengaverlik niye?
    Bir tane psikopatımız daha eksilirdi fena mı.
    Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence olayla ilgili sorulması gerekenler şunlar :

1 - Bu memlekette silah satışı niye serbesttir ? Kendini koruma falan demeyin o zaman ben neden korunma ihtiyacı hissetmiyorum derim.
    2 - Elinde silahla sokağın ortasında ateş eden bir adam neden doğrudan vurulup etkisiz hale getirilmez ? Vurulabilmesi için daha ne yapması gerekir ? Bu adamın illa birini öldürmesi ve daha sonra da o kişinin yakını tarafından mı öldürülmesi bekleniyor acaba ?
    3 - Elinde silahla havaya ateş eden bir adama yaklaşmaya çalışmak nasıl bir psikolojinin sonucu olur ? Havlayan köpek ısırmaz mantığıyla, bu adam havava ateş ediyorsa beni vurmaz mı denmiştir ? Komiser resmen boşu boşuna ölmüştür, Allah rahmet eylesin.
    4 - Memlekette eğitim uçuşunda, depremde, trafik kazasında bile ölse bütün polis, asker, öğretmen, itfaiyeciler vs şehit ilan ediliyor. Bu nasıl birşeydir ? Gerçekten böyle midir ?

astanafga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XCİTY250--HONDA SPAYC 110
    Allah rahmet eylesin .Geride kalan ailesi için böyle bir olayda şehit olması çok acı olmuştur. umarım şerefsin elindeki tabancala karakolda uygun bişeyler yapmışlardır.
    VURULUP TERTEMİZ ALNINDAN UZANMIŞ YATIYOR BİR HİLAL UĞRUNA. YA RAB NE GÜNEŞLER BATIYOR.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Allah rahmet eylesin. Ama büyük ihmal sözkonusu. Silah çeken adam silahını indirmez ise vurulmalıdır. Polis silahını süs olsun diye mi taşıyor ? Polisi değil sivil vatandaşları da vurabilirdi. Bizim polisimiz de basit suçluya aslan kesilir , silahlı saldırganın da bütün haklarını korur.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı anamur.spor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehitlik kavramını bilmemekle eleştirilmiş bir öğretmen arkadaşımız ancak eleştiren arkadaş yanlış noktada olduğunun farkında değil. Yasalarla belirlenen değil dinimizce belirlenen kriterler esastır şehitlik makamında. Size en yakın camii imamına sorarsanız eğer dinimizde şehitlik birinci şartın ne olduğu konusunda bilgi verir.

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Rahmetli sanırım mesleki deneyimiyle hareket ederek gerekli önlemleri almadı ama silah bu, tedbirsiz olmuyor işte. O elemanı sabahtan akşama dövsen ne işe yarayacak, giden can gitti zaten. Hapiste ömür boyu düşünsün artık ne yaptığını.
    Cami imamına falan sormaya gerek yok Allaha çok şükür teknoloji önümüzde neyin ne olduğunu biliyorum çoluk çocuğunun rızkını kazanmak için görevi başında ölen her kes şehittir istersen şu linke göz atıp müdürün şehit olup olmadığına kanaat getirebilirsin arkadaşım http://islam.islamisite.com/modules....ticle&sid=4045 bknz sadece dünya hükmünde şehitlik
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cami imamına falan sormaya gerek yok Allaha çok şükür teknoloji önümüzde neyin ne olduğunu biliyorum çoluk çocuğunun rızkını kazanmak için görevi başında ölen her kes şehittir istersen şu linke göz atıp müdürün şehit olup olmadığına kanaat getirebilirsin arkadaşım http://islam.islamisite.com/modules....ticle&sid=4045 bknz sadece dünya hükmünde şehitlik
    Sen yine de camiiye uğra ve sor. Linklerle, sitelerle yol çizme kendine.
    Biz manaya yönelmişiz verdiğiniz sayfadaki bilgilerde de buna dikkat çekmiş özellikle dikkat çektiğiniz madde de. Hala nasıl bir noktadasın anlayamıyorum. Zaten bizim dikkat çektiğimiz konunun üstünde durmuş.

arkadaşlar tamamınızın atladığı bir nokta var sanırım
    adam benzin istasyonunda birsürü sivil vardır en azından çalışanları var
    polisin ikna maksatlı yaklaşıp adamı çambere alması bence normal dikkatinin dağıldığı bir zamanda emny.müdürü silahı alabileceğini zannetmiş olmalı
    o kadarda eğitimsiz olduklarını sanmıyorum sonuç tabiki hüsran olmuş ama olmaya bilirdi
    polislik vb meslekler risklidir malesef risk gerçekleşmiştir yanlış anlama olmasın tabiki napalım öldüyse demeye getirmiyorum allah gani gani rahmet eylesin
    antalyada yaşayan biriyim o istasyonu biliyorum bende o esnada orada bulunabilirdim.. emn.md'nün ölürken kaç kişinin can ve mal güvenliğinin kurtarıldığını unutmayalım
    .................................................. ............................
    başkası toplantı ve yürüşte coplama meselesine gelince:
    verilen talimatlar öyle çokta ayıla bayıla yaptıklarını sanmıyorum çünkü polislerin içindende bu gösterilerde yaralanma olabiliyor
    sorun yönetimseldir copu tutan üç beş memura indirgememek lazım
    .................................................. .......................................
    allah rahmet eylesin ailesine de sabır diliyorum
    .................................................. .......
    herkes sağlıcakla kalsın allaha emanet olun

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ailesine sabırlar diliyorum.
    Fakat polise ateş açma yetkisi verilirse, hiçbir sene üniversite mezunu veremeyiz.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    aptalca ve düşünülmeden müdahaleden başka birşey değildir..sen bir amirsin süper kahraman değilsin..hadi devlet ateş yetkisi vermiyor da çelik yelek de mi vermiyor giy üzerine..emniyet amirinin ne kadar eğitimsiz olduğunu mu düşünürsünüz ya da amir diye basına buyruk hareket ettiğini mi düşünürsünüz..ne düşünürseniz düşünün ortada amirin hatası var ve sonu kötü olmuş..allah ailesine sabır versin..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Emniyet Müdürü şehit değildir...bunu açık ve net söyleyebilirim...kendi eğitimsizliğiyle iyiniyetiyle bu işi çözerim diye atladığı için cehaleti yüzünden vefat etmiştir diyebiliriz...Şehitlik kavramı medyanın uydurması..Allah rahmet eylesin...ama bu iyiniyet yüzünden tedbirsizlik yüzünden daha çok kişi can verir...

diğer memurlarda müdürümüz olay yerinde diye sesini çıkaramıyor...ateş etse diğer bir memur bu sefer adamı vurdu yaraladı müdürümüzün hayatını tehlikeye attı diye başı ağrıyacak tayin isteyecek...adam birde ateş ediyor yere...ayaklarına ateş edin olay tamamdır...yasalar polisin elini kolunu bağlıyor hacı...daha çok canlar gider...şu olaydan ders alınsa bari bir yasa ile polise böyle durumlarda vurma izni verilse nolur...
    tövbe haşa yukardan sana fetvamı geldi şehit degil diyorsun şehitligin mertebeleri vardır.internetde bile yazar geyik yapacagına ac oku
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah (c.c) rahmet etsin izlerken yutkunamadım boğazım düğümlendi
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Allah rahmet eylesin...

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tövbe haşa yukardan sana fetvamı geldi şehit degil diyorsun şehitligin mertebeleri vardır.internetde bile yazar geyik yapacagına ac oku
    İnternete gelen bir fetva mı var ?

Birde bildiğim kadarıyla fetva; cami hocasının cemaate tavsiyeleridir.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ailesine sabırlar diliyorum.
    Fakat polise ateş açma yetkisi verilirse, hiçbir sene üniversite mezunu veremeyiz.
    katılmıyorum...

eline silah alıp polisin ayağının dibine sıkana vur emri olmalı...

eline molof kokteyli alıp polise ve araçlarına atanlara,itfaiye araçlarını yakanlara vur emri olmalı....

karşısındaki kişinin polisin canına kast etme olasılığı varsa vur emri olmalı....

üniversite öğrencisi polisi öldüremez..zaten biber gazı ve cop yetiyorda artıyor bile onlara...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    AMERİKA'DA POLİS VAHŞETİİzleme Sayısı: 63,508Bu görüntüler izleyenleri şoka soktu. Bir trafik suçundan dolayı gözaltına alınıp elleri kelepçelenen kadın, o halde karakoldan kaçmak isterken arkasından gelen polis tarafından şok tabancasıyla vuruldu. Geçtiğimiz yıl Amerika'nın Florida eyaletinde yaşanan bu olayın video görüntüleri ortaya çıktı. Cani polis, elleri kelepçeli halde kaçmaya çalışan 20 yaşındaki Danielle Maudsley adındaki kadının arkasından koşarak yakın mesafeden başına ateş etti. Genç kız o günden bu yana bitkisel hayatta. Görüntülerin ortaya çıkmasından sonra cani polis Daniel Cole için "görevini yaptı" kararı çıktı ve hakkında bir işlem yapılmadı.
    http://webtv.hurriyet.com.tr/2/28690...s-vahseti.aspx
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılmıyorum...

eline silah alıp polisin ayağının dibine sıkana vur emri olmalı...

eline molof kokteyli alıp polise ve araçlarına atanlara,itfaiye araçlarını yakanlara vur emri olmalı....

karşısındaki kişinin polisin canına kast etme olasılığı varsa vur emri olmalı....

üniversite öğrencisi polisi öldüremez..zaten biber gazı ve cop yetiyorda artıyor bile onlara...
    Vurma yetkisi olsun tabiiki. Ancak mermi kullanmaya gerek yok bunun için. Çok etkili elektro şok cihazları var.
    Discovery de izlemiştim. iki tane iğne cihazdan mermi gibi fırlayarak adamın vücuduna saplıyor. Ve kaslarını geçici felce uğratıyor.
    Tehlikeli bir durumda bu ve benzeri silahlar kullanılmasında bencede sakınca yok.
    Fakat adam tehdit ediyor, vurma ihtimali var diye, anlının çatına mermi sıkılmamalı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)