Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

okculuga baslamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ben de başlamak istiyorum ancak anladığım kadarıyla okçuluk da motosiklet gibi, adam gibi eğitim almak ve öğrenmek için çaba harcamak gerekli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulunduğun ildeki halk eğitim merkezi, Belediye, veya spor kulüpleri ile Gençlik ve spor müdürlüklerine müracaat edebilirsin. Ben Denizli de belediyenin kurslarına katıldım. Müsabakalara her yaştan ve ilden katılımlar olmuştu.
    Aa evet bu aklima gelmemisti tesekkur ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de başlamak istiyorum ancak anladığım kadarıyla okçuluk da motosiklet gibi, adam gibi eğitim almak ve öğrenmek için çaba harcamak gerekli.
    Aynen oyle ski bir antreman gerekiyor eger spor olarak yapacaksaniz ama hobi amacliysa durum degisir

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar son birkac gundur acayip bir sekilde okculuga merak sardim ama bu spor dali hakkinda hicbir bilgim yok yasim 20 cok mu gec kaldim diyorum kendi kendime bilen arkadaslar varsa yardimci olmalarini istiyorum ne yayim nede okum var su an bunlar nereden alinir hangi markayi tercih etmeliyim yay makarali mi yoksa klasik mi olmali oklar aluminyum tahta plastik karbon yada fiber mi olmali vs...
    İstanbul'da olsaydın yardımcı olabilirdim.

Ok ihtiyacı olan varsa elimde aşağıda makaralı yay'dan var. Fiyatı 300TL

Merhaba arkadaşlar, konu açılalı bayağı olmuş ama ben de kendi deneyimimi aktarmak isterim. Küçük yaşta modern okçuluğa başladım, uzun süre yaptıktan sonra bıraktım. Eğitim kesinlikle şart. Şu anda o kadar çok dönem dizisi filmi çekildi ki, her şeyde olduğu gibi burada da anlık hevesler bazı temellerin önüne geçti. Şu anda yeğenim Tozkoparan dizisine aşık, oradan sarmış okçuluk yapmak istiyorum diyor. Geleneksel okçuluğa olan merak inanılmaz boyutlarda. Ben zamanında ilk yayımı aldığım Tunç Okçuluk'tan (o zaman başka yer de yoktu zaten) yeğenime de şu geleneksel okçuluk setini aldık. Çok sevdi

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    bende bir müddet okçuluk yaptim, 75 libre av yayımla bir iki domuz avladım, fakat fiyatlar ne olmuş böyle ya 2015 de 4 bin tl ye aldığım yay 20 bin neredeyse, düzgün karbon tüyü ucu olan bi okun tanesi bile 300 400 tl ben 12lisini 500 e alıyordum herşey dahil bu nedir. Ata sporunu bile halkımıza çok görenler utansın.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    75 libre av yayımla bir iki domuz avladım,
    Bu konuda varsa bir iki fotoğrafını paylaşmanı rica edeceğim. Millet 12 cal fişeğin bile markasını seçerken ok bayağı enteresan oldu.

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda varsa bir iki fotoğrafını paylaşmanı rica edeceğim. Millet 12 cal fişeğin bile markasını seçerken ok bayağı enteresan oldu.
    Selamlar, toplamda şöyle ufak kendime yetecek düzeyde bir envanterim var. Maalesef çektiğim av fotoğraflarının ve videoların hepsi eski bir sd kartımda, ancak nedensiz yere bozuldu ulaşamıyorum.

ayrıca, çoğu yabancı fişekleri denedim. Winchester mükemmel ama yerli olarak yaftan ötesi yok. Yanlış hatırlamiyorsam sterling marka fişekler namlu yarılmasına sebep oluyordu en azından üzümlü tüfeklerde, tepmeleri de bir değişik denemek için almıştım, kurşunlar akü kurşunu barut hakkı zaten kafasına göre, aynı kutudan bir tanesi aşırı sessiz öteki gök gürültüsü gibi patlıyor tabi bunlari siz benden iyi biliyorsunuzdur ama bilmeyen, denk gelenler için yazdım.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Benim tarih öğretmenim osmanlı okçuluğu yapıyordu. Kendi zırhını vs yapıyordu savaş canlandırmalarına Rusyaya gidiyordu. Gerçekten işini severek yapan biriydi

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Evimin karsisinda okculuk sporu dersleri veren bir spor salonu var, oyle tarihi okculuktan filan bahsetmiyorum. Bana gore spor olan bu, avcilik spor degil zaten.
    M.balibey bunu beğendi.

Selamlar, toplamda şöyle ufak kendime yetecek düzeyde bir envanterim var. Maalesef çektiğim av fotoğraflarının ve videoların hepsi eski bir sd kartımda, ancak nedensiz yere bozuldu ulaşamıyorum.
    https://i.hizliresim.com/x6XylS.jpg

ayrıca, çoğu yabancı fişekleri denedim. Winchester mükemmel ama yerli olarak yaftan ötesi yok. Yanlış hatırlamiyorsam sterling marka fişekler namlu yarılmasına sebep oluyordu en azından üzümlü tüfeklerde, tepmeleri de bir değişik denemek için almıştım, kurşunlar akü kurşunu barut hakkı zaten kafasına göre, aynı kutudan bir tanesi aşırı sessiz öteki gök gürültüsü gibi patlıyor tabi bunlari siz benden iyi biliyorsunuzdur ama bilmeyen, denk gelenler için yazdım.
    Ben hep sterling kullanıyorum yivsizlerde tek kurşun 9lu ve saçmada fakat şoka dikkat etmek gerekyor. Yanlış şokta namluyu yarar. Winchester hiç denemedim internet satışı yasaklandığından beri fazla bir alternatif kalmadı bursada. Derya meriva, safir ve huğlu h14 kullanıyorum hiç avlanmadım fakat cansız hedef üzerinde ikiside iyi merivada yarı otomatik olduğundan trap skeet fişekleri mekanizmayı itemiyor 22gr olduğundan.Saçma kullanacaksam 32 gram tercih ederim. Tabancada mke harici kullanmadım diğerleri nasıldır hiç bilmiyorum. Yafı safirde kullanırdım. Diğerinde tutukluk yapıyor meret.

Havalı ne marka

sd kart çinden gelen sahte kartlardansa kendi kendine bozuluyor benimde oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim tarih öğretmenim osmanlı okçuluğu yapıyordu. Kendi zırhını vs yapıyordu savaş canlandırmalarına Rusyaya gidiyordu. Gerçekten işini severek yapan biriydi
    Merak ettim var mı bir sitesi adresi vs.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben hep sterling kullanıyorum yivsizlerde tek kurşun 9lu ve saçmada fakat şoka dikkat etmek gerekyor. Yanlış şokta namluyu yarar. Winchester hiç denemedim internet satışı yasaklandığından beri fazla bir alternatif kalmadı bursada. Derya meriva, safir ve huğlu h14 kullanıyorum hiç avlanmadım fakat cansız hedef üzerinde ikiside iyi merivada yarı otomatik olduğundan trap skeet fişekleri mekanizmayı itemiyor 22gr olduğundan.Saçma kullanacaksam 32 gram tercih ederim. Tabancada mke harici kullanmadım diğerleri nasıldır hiç bilmiyorum. Yafı safirde kullanırdım. Diğerinde tutukluk yapıyor meret.

Havalı ne marka

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Sitesi yok ama twitteri var. Hatta kendisini Mound and Blade oyununa shoplamışlardı.
    https://twitter.com/gkhnkrtl43/statu...539393536?s=20

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    benim dedemde okçuymuş zamanında, 12 den çok vurmuş

Sitesi yok ama twitteri var. Hatta kendisini Mound and Blade oyununa shoplamışlardı.
    https://twitter.com/gkhnkrtl43/statu...539393536?s=20
    Adamlar baya uğraşmışlar şu zincir zırhlardan çok almak istiyorumda hiç kısmet olmadı

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Adamlar baya uğraşmışlar şu zincir zırhlardan çok almak istiyorumda hiç kısmet olmadı
    Siz de kendiniz yapabilirsiniz belki. Kendi emeğiniz daha güzel olur.

Gökhan hocam kraldır ya. Yani dersini böyle seven onunla iç içe olan başka tarih öğretmeni görmedim. Bizi de derse çok sevdirirdi. Ben sayısalcı olduğum için bir süre sonra derslerine giremedim.

Motosikleti
    Ducati Monster 696

Havalı ne marka

Sd kart sandisk yani kötü de değil ama şans işte, havalı hatsan mod55s çok güzel bir tüfek 15 metrede 25 kuruş boyutlarında grupman yapıyor, seside öyle abartı değil eskiden hatsan bt65 im vardı 2012 2013 yılında moderatör yok namlu kılıfı yok tabanca gibi sesi vardı, o dönem ince mehmet diye bir markada 30 gram solid pelletler vardı direk .22lr çekirdeğini kopyalamış gibi. Abartısız söylüyorum 60 70 metrede cam şişeyi kırmayıp içinden geçiyordu o kadar güçlüydü. Lw namlu zaten mükemmel. Bu bazen 10 adımda şişeyi kırmıyor

Hatsanın akıllı pistonlu yarı otomatikleri var tavsiye ederim 24-50 gramda hiç sıkıntısız çalışıyor. Ancak trap atışlarında güzel ejektörlü bir superpoze mükemmel seçim olur.

Safirin polimer sevdasındayken ürettiği tüfeklerden bir kere denedim, hayatımda böyle rezil tüfeğe denk gelmedim. .410 hobi tüfeği sıkıntısız olması lazım ama bir şarjörü takılmadan fişek dikmeden bitiremedim. Çatüsde aynı dönemlerde meşhurdu baya o çok güzeldi.

Siz de kendiniz yapabilirsiniz belki. Kendi emeğiniz daha güzel olur.

Gökhan hocam kraldır ya. Yani dersini böyle seven onunla iç içe olan başka tarih öğretmeni görmedim. Bizi de derse çok sevdirirdi. Ben sayısalcı olduğum için bir süre sonra derslerine giremedim.
    Hiç tecrübe etmediğim bir konu ben daha çok odamı süslemek için istiyorum zırh miğfer kalkan vs. diye giderken artık bekar olunca rahat oluyor

Sd kart sandisk yani kötü de değil ama şans işte, havalı hatsan mod55s çok güzel bir tüfek 15 metrede 25 kuruş boyutlarında grupman yapıyor, seside öyle abartı değil eskiden hatsan bt65 im vardı 2012 2013 yılında moderatör yok namlu kılıfı yok tabanca gibi sesi vardı, o dönem ince mehmet diye bir markada 30 gram solid pelletler vardı direk .22lr çekirdeğini kopyalamış gibi. Abartısız söylüyorum 60 70 metrede cam şişeyi kırmayıp içinden geçiyordu o kadar güçlüydü. Lw namlu zaten mükemmel. Bu bazen 10 adımda şişeyi kırmıyor

Hatsanın akıllı pistonlu yarı otomatikleri var tavsiye ederim 24-50 gramda hiç sıkıntısız çalışıyor. Ancak trap atışlarında güzel ejektörlü bir superpoze mükemmel seçim olur.

Safirin polimer sevdasındayken ürettiği tüfeklerden bir kere denedim, hayatımda böyle rezil tüfeğe denk gelmedim. .410 hobi tüfeği sıkıntısız olması lazım ama bir şarjörü takılmadan fişek dikmeden bitiremedim. Çatüsde aynı dönemlerde meşhurdu baya o çok güzeldi.
    Bende havalı hatsan mod 85 var ama bıktım yeminle sürekli kundak kırılıyor plastik olduğundan kabze ve metal silah gövdesinin olduğu en ince yerden kırılıyor. Ama hedefleme gerçekte çok iyi hatsanda.

Bt kullanmışlığım var ama o tüpe bağımlı kalmak bana göre değil.

Safirin polimeri iyi değil. Ben fabrikada özel ayarlattım çelik gövde fişek ayırt etmiyor fakat fabrika yaf ve zuber öneriyordiye yaf ve zuber kullanıyorum. Bir zamanlar takılmayan safirlere araba takas edenler bile oluyordu.

Superpoze alacaksan benim huğlu iyi ama avda kullanılmaz. Bundan sonra yivli tüfek almak istiyorum ama bütün tüfeklerin ruhsat maliyetleri düşündürüyor.

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Hiç tecrübe etmediğim bir konu ben daha çok odamı süslemek için istiyorum zırh miğfer kalkan vs. diye giderken artık bekar olunca rahat oluyor

Bende havalı hatsan mod 85 var ama bıktım yeminle sürekli kundak kırılıyor plastik olduğundan kabze ve metal silah gövdesinin olduğu en ince yerden kırılıyor. Ama hedefleme gerçekte çok iyi hatsanda.

Bt kullanmışlığım var ama o tüpe bağımlı kalmak bana göre değil.

Safirin polimeri iyi değil. Ben fabrikada özel ayarlattım çelik gövde fişek ayırt etmiyor fakat fabrika yaf ve zuber öneriyordiye yaf ve zuber kullanıyorum. Bir zamanlar takılmayan safirlere araba takas edenler bile oluyordu.

Superpoze alacaksan benim huğlu iyi ama avda kullanılmaz. Bundan sonra yivli tüfek almak istiyorum ama bütün tüfeklerin ruhsat maliyetleri düşündürüyor.
    yivli tüfek taşıma da çok pahalı değil açıkçası 5 yıllık oluyor zaten günlüge vurunca baya düşük, yivsizin maliyeti neki zaten.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)