Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Avukat...

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Merhaba arkadaşlar

bir kısmınız beni tanıyor bir kısmınız tanımıyor olabilir. okuyan kim varsa iş ve işçi kanunları hukuk kısmında uzman bir avukat arıyorum açıkçası. konuya gelecek olursak.

çalışmakta olduğum şirketten alacaklarım birikmiş durumda ve giderek artıyor da. bir süre bekleyebilme mi rica ettiler durum itibari ile bende tamam dedim yarı yolda bırakmak olmaz diye. sonuç olarak bu iş gittikçe uzamaya başladı ve benim için çığırından çıkmaya başladı artık. sonuçta bazı ihtiyaçlarım var kredi ödemeleri kredi kartı faturalar kaldıki bu bana çarpan bir hıyarın sayesinde geçirmiş olduğum kazadan sigortanın verdiği parayıda bunlara harcamak zorunda kaldım motorum hazır ve şu an alamıyorum maddi problem nedeni ile. konuda biraz fazlasıyla çetrefilli olduğundan uzman bir avukata ihtiyacım var.
    içeriden hatırı sayılır bir alacağım birikmiş durumda ve bir süredir şirkette muhasebeci ve ben varız şu an çalışan olarak. çalışmakta olduğumuz ofisi de 2-3 ay önce boşaltma kararı verildi durum itibari ile şu an home-office bir çalışma düzeninde ilerlemeye gayret ediyoruz ite kaka.

durumu iyice çetrefilli hale getiren ise şu an görünen bir ofis olmaması, bana yatan sigorta ile verilen maaşın(banka hesabına yatıyor) farklı olması, içeriden alacağım bulunması vs vs vs gibi şeyler. pek standart bir durum denemez ve muhasebecimiz her şeyi kılıfına uydurmak için elinden geleni yapacağından dolayı işin ehli iyi bir avukat ile görüşerek neler yapabileceğimi öğrenmek istiyorum doğal olarak. daha sonrasında da yapılması gereken adımları tek tek atmam gerekiyor. tabi bu arada bu işlemler yapılırken benim üzerime düşen bazı hukusal durumlarda var. bunları da noktası noktasına öğrenmem gerekiyor ki herhangi bir problem yaşamamak adına.

yardımcı olabileceğiniz tanıdığınız yönlendirebileceğiniz birileri varsa sevinirim çünkü canım hayli sıkılmış durumda artık.

Hepinize iyi akşamlar.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    konuyu yanlış bölüme açmışsın (teknik servis bölümüne) konu dışı bölümüne tekrar açmanı öneririm. pardon arkadaşım özür dilerim ben yanlış yere girmişim :(

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    durumuna üzüldüm. inşallah fazla canın sıkılmadan hakettigin parayı alır rahat bir nefes alırsın.

bahsettigin işci işveren mevzuularından pek anlamam. ama yinede tavsiyem ilerde oluşabilecek hukuki bir durumda elle tutulur gözle görülür somut birşeyler toplamaya çalış. gerekirse ses kaydı felan al.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    öncelikle elinde seni haklı çıkaracak ve haklarını almadığını gösteren belgeler mevcut mu yoksa şifahen kendi aranızda mı mutabık kaldınız.

ücretsiz çalışma bakanlığına başvurabilir şikayetini yazılı olarak verebilirsin en kısa sürede inceleme için ehil bir müfettiş göndereceklerdir.
    iş mahkemelerinde uzman avukatlar genellikle peşin ücret almazlar ancak alacağın tutardan % alırlar , iddialı bir avukat biliyorum istersen özelden atarım , ancak çalışma bakanlığıda işini çözer hatta analarını bile ağlatır
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Sigortalı çalışıyorsanız ücret bordrosu vardır maaşı aldığınıza dair ücret bordrosu imzalatırlar ancak almadığı iseniz bordroyu imzalamayın. Yine vermezler ise takendy' ın dediği gibi iş mahkesine başvurulabilir. Bu tip durumların sonucu genelde çalışan lehine olur.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    İlkay avukata gerek yok.., calisma bakanligina gidiyor ve durumu alacagin meblayi calistigin sureyi vs. Vs .. Herseyi anlatip dilekçe yazdiriyorsun., akabinde noterden bir ihbarname cekiyorsun firmana .. Ve bekliyosun ., ihbarname ellerine daha erken ulasir ., ve veryandim olur sirket ., ya herro ya merro ya giderler elinden geleni ardina koyma bes kurus alamazsin derlerşe gene bisey yapma .. Calisma bakanligi oyle bi daliyoki isin icine felegini sasirttirir sirketin.. Mahkemeye verirsin mahkeme uzadikca Ve hakkin neyse tazminati ile masraflari ile alirsin..,

Oteki turlu sirket seninle anlasir parani verir sende bakanliga gidip sikayetini geri cekersin. Bu kadar basit deali bilgi icin telefonla arayabilirsin beni ;)
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    alacakların veya hakların hususunda iş mahkemesine sunabileceğin sözleşmelerin varmı abicim...yani alacağının hukuksal anlamda karşılığı varmı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Senin durumunda olan binlerce insan var. Maaşı duşuk gösterilip farkı elden verılen. develtte bu durumun farkında ve her halıkarda senın yanında olacagından suphen olmasın.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle elinde seni haklı çıkaracak ve haklarını almadığını gösteren belgeler mevcut mu yoksa şifahen kendi aranızda mı mutabık kaldınız.

ücretsiz çalışma bakanlığına başvurabilir şikayetini yazılı olarak verebilirsin en kısa sürede inceleme için ehil bir müfettiş göndereceklerdir.
    iş mahkemelerinde uzman avukatlar genellikle peşin ücret almazlar ancak alacağın tutardan % alırlar , iddialı bir avukat biliyorum istersen özelden atarım , ancak çalışma bakanlığıda işini çözer hatta analarını bile ağlatır
    belge olmasa neden dava açmayı düşüneyimki
    en basidi sigortam askeri tutardan gösterilip yatırılıyorken banka hesabıma yatırılan maaşım daha yüksek (şirkette 10 kişiye kadar çalışan olmadığı için herhangi biri maaşı yatırabiliyor) onu geçtim şubat ayında kredi çekmek için bir maaş yazısı almıştım şirketten bankadan aslı gibidirini isteyebilirim sonuçta

sendika işçi alacak verecek işlerine bakan uzman avukatların % ile çalıştığını duymuştum bakalım zaman gösterecek neler olacak...

Alıntı ysn17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortalı çalışıyorsanız ücret bordrosu vardır maaşı aldığınıza dair ücret bordrosu imzalatırlar ancak almadığı iseniz bordroyu imzalamayın. Yine vermezler ise takendy' ın dediği gibi iş mahkesine başvurulabilir. Bu tip durumların sonucu genelde çalışan lehine olur.
    maaş bordrosu imzalamadım bu güne kadar hiç. zaten bu saatten sonrada imzalamayı düşünmem o ücreti kabul ettiğimin göstergesi olacak neticede.

Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkay avukata gerek yok.., calisma bakanligina gidiyor ve durumu alacagin meblayi calistigin sureyi vs. Vs .. Herseyi anlatip dilekçe yazdiriyorsun., akabinde noterden bir ihbarname cekiyorsun firmana .. Ve bekliyosun ., ihbarname ellerine daha erken ulasir ., ve veryandim olur sirket ., ya herro ya merro ya giderler elinden geleni ardina koyma bes kurus alamazsin derlerşe gene bisey yapma .. Calisma bakanligi oyle bi daliyoki isin icine felegini sasirttirir sirketin.. Mahkemeye verirsin mahkeme uzadikca Ve hakkin neyse tazminati ile masraflari ile alirsin..,

Oteki turlu sirket seninle anlasir parani verir sende bakanliga gidip sikayetini geri cekersin. Bu kadar basit deali bilgi icin telefonla arayabilirsin beni ;)
    ihbarname çekmesine çekersinde yeni yasa değişikliğinde bir sürü zımbırtıları oldu onun. mesela bazı yerlerde istifa dilekçesini verdikten sonra 2 ay çalışmak zorunda kalıyorsun çıkarsan şirkete 2 aylık ihbar tazminatı borçlanıyorsun vs vs saolasın ama yinede bakacam artık...

bunların hepsini iyi bir şekilde öğrenmem gerek bir işlem yapmadan önceki biliyorsun türkiyedeyiz durduk yere borçlu çıkmayalım birde
    zaten muhasebeci öyle bir adam ki her şeyi kılıfına uyduruyor resmen adam o yüzden baştan benim yapabileceğim ve karşı tarafın yapabileceği tüm adımları öğrenmem gerekki iş bana patlamasın sonra

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alacakların veya hakların hususunda iş mahkemesine sunabileceğin sözleşmelerin varmı abicim...yani alacağının hukuksal anlamda karşılığı varmı...
    valla işe girerken hiç sözleşme felan yapmadık direk başladım ben daha önce part-time çalıştığım dönemlerden şirketle tanışıklığımız vardı zaten. bakalım neler olacak.

hepinize teşekkürler
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    [QUOTE=jesse;2560549]İlkay avukata gerek yok.., calisma bakanligina gidiyor ve durumu alacagin meblayi calistigin sureyi vs. Vs .. Herseyi anlatip dilekçe yazdiriyorsun., akabinde noterden bir ihbarname cekiyorsun firmana .. Ve bekliyosun ., ihbarname ellerine daha erken ulasir ., ve veryandim olur sirket ., ya herro ya merro ya giderler elinden geleni ardina koyma bes kurus alamazsin derlerşe gene bisey yapma .. Calisma bakanligi oyle bi daliyoki isin icine felegini sasirttirir sirketin.. Mahkemeye verirsin mahkeme uzadikca Ve hakkin neyse tazminati ile masraflari ile alirsin..,

Oteki turlu sirket seninle anlasir parani verir sende bakanliga gidip sikayetini geri cekersin. Bu kadar basit deali bilgi icin telefonla arayabilirsin beni ;)[/QU

aynen kardeşim...
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    çok can sıkıcı bir durum. Ancak bu işin sonu yok, bir anca önce ayrılıp kendine başka iş araman ve haklarını başka düzenli işyerinde tıkır tıkır maaşını alırken araman daha mantıklı. Burakda kaldıkça alacağın artacak ve sıkıntıların katlanacak. Adamların ofisi bile yok, sana para vereceklerini de hiç sanmıyorum.

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    İlkay Mrb,

Avukata gerek yok kavramı kıdem-ihbar tazminatına hak kazanmadıysan veya varsa bile bunlardan imtina etmeyi göze aldıysan Çalışma Bakanlığı şikayetin yeterli. Ancak Çalışma Bakanlığı denetçi, müfettişleri vs gelip "neden ödemiyorsunuz" diye tazyik eder."sadece". Yoksa senin adınja tahsiline gitmez. Bu da şu anlama gelir ki, firmanın ödeme gücü yoksa mahkeme yoluyla tahsiline gidersin -ki firma iflas ise yine yolda kalırsın. Sonuç olarak eğer işine devam etmek istiyorsan tatlı dil-yılan stratejisi en iyisidir. Kardeş tavsiyesi ise iş bul, avukat nezaretinde mâkul sürede ücretini alamadığın için kıdem tazminatı maaş bakiye talebinde bulun.

Diğer taraftan avukat gerekliği, kanunda maaşını olağan aldığın düzenden çok farklı süre düzeninde almaya başlaman halinde kıdem tazminatı vs ile hak kazanırsın. 4 sene önce -3 aylık süre yargıtay nezdinde- yeterliydi diye hatırlarım. Avukatların asgari tarifesi vardır, özellik isteyen işlerde veya küçük tutarlarda % ile çalıştıkları doğrudur. Bunun dışında da % anlaşmaya bağlıdır.

Sen durumunla ilgili yeterli açıklama yapmamışsın.

10 kişiden az var anlıyorum. Kaç yıldır orada çalışıyorsun, görevi ne, yan hakların ne (yemek-yol), yıllık izin bakiyen nedir. Ücretin ne kadar iken ne kadar gösterilir belirtirsen iyi olur.

Eşim avukat, eğer istersen yönlendirme konusunda sana dolaylı olarak ister genel-ister özelden bilgi verebilirim. Ben nereden bunları biliyorum konusu holding yöneticisi olmamdan ve eğitim-iş tecrübemden kaynaklanıyor. İstisna eksik -hata olabilir, ama genel çerçeve budur.

Hakkında hayırlısı olsun.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sen kesinlikle bir ses kaydı al, en kötü ihtimalle video kamerayı açıp masaya ters çevir, ses alması yeterli.

süreci kısaltır.
    hakkında hayırlısı olsun ilkay, sonucu bize bildir :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)