Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cezayir Başbakanı'ndan Soykırım Açıklaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM

Cezayir Başbakanı'ndan Türkiye'yi şoke edecek açıklama

Cezayir Başbakanı, Türk yetkililerin Fransa’yla yaşadıkları “soykırım” tartışmalarında Cezayir tarihine gönderme yapmaktan vazgeçmelerini istedi.

Associated Press’in haberine göre, Başbakan Ahmed Uyahya, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Türkiye’deki dostlarının Cezayir’in kolonileştirilmesinin ticaretini yapmaktan vazgeçmesini” istedi.

Başkanı olduğu Ulusal Demokrasi Yürüyüşü (RND) partisinin kongresinde konuşan Uyahya, “Hiç kimsenin Cezayirlilerin kanından faydalanmaya hakkı yoktur” dedi.

ERDOĞAN "BABASINA SORSUN" DEMİŞTİ
    Fransa Ulusal Meclisi’nin geçtiğimiz ay 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarının “soykırım” olarak nitelendirilmesini suç sayan yasa tasarısını kabul etmesinin ardından Türkiye ile Fransa arasındaki ilişkiler gerilmişti.

Başbakan Tayyip Erdoğan, oylamadan sonra yaptığı açıklamada, Fransa’nın Cezayir’deki 132 yıllık sömürge yönetimi sırasında Cezayirlilere “soykırım” yaptığını söylemişti.

Erdoğan, "Cezayir'de Fransızların yaptığı soykırımdı. Sarkozy bu soykırımı bilmiyorsa, gitsin babası Pol Sarkozy’ye sorsun" demişti.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/planet/19628497.asp

-----------------------------------------------------------------

Bu da iki hafta evvel yayınlanan Zaytung haberi. Zaytung bir mizah sitesidir.

Cezayir, Gittikleri Her Ülkede Fransa'nın Bu Ülkeye Yaptığı Zulmü Anlatan Türk Diplomatlar Yüzünden Sıkıntılı Günler Yaşıyor

Dış politikamızı mizahçılar yönetse bu kadar çok gülemem, Allah Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nu başımızdan eksik etmesin!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    hocam neyaptın sen gene esprili ve siyasi bir konu, birileri gene gocunacak desene
    bu konununda kapanması yakındır, durbakam busefer uzaktan izleyeyim

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfır sorun politikasına bayılıyorum. Gerçekten 0'landı ama sorunlar değil, uluslararası kredibilite 0'landı :(
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam neyaptın sen gene esprili ve siyasi bir konu, birileri gene gocunacak desene
    bu konununda kapanması yakındır, durbakam busefer uzaktan izleyeyim
    doğru söylüyorsunuz bu sefer bende karışmıyorum..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Basliga bak!
    Türkiye'yi soke edecekmis.
    Hiç gülecegim yoktu.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basliga bak!
    Türkiye'yi soke edecekmis.
    Hiç gülecegim yoktu.
    Niye öyle diyorsun? Ben hala şoktayım mesela
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Baskasinin tarihi ile zifaf gecesine girer isen olacagi budur.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    ne olduğu belirsiz ,kendi dillerinden ziyade fransızca konuşan kürey-i arz ın gereksiz ülkelerinden biri olan cezayirden başka ne beklenir ki?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne olduğu belirsiz ,kendi dillerinden ziyade fransızca konuşan kürey-i arz ın gereksiz ülkelerinden biri olan cezayirden başka ne beklenir ki?
    Cezayir Osmanlidan dahi daha eski bir toplum, gereksiz demek gercekten ayip olur boyle bir millete. Ayrica fransizca konusmayi onlar secmedi, onlara zorla empoze edildi. Sistem bunun uzerine kuruldugundan degistiremiyorlar. Honk Kong ta Cin cumhuriyeti ama herkes ingilizce konusuyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kapanır yakında bu başlıkda

(söz meclisden dışarı) yakında internet forumlarında sadece başlıklar açılacak ve insanlar gelip ilk mesajı okuyup yorum yapmadan arkasına bile bakmadan kaçacaklar

Neden mi her tartışmada birbirimizi kırıyoruz isteyerek yada istemeyerek, ne kadar konuşsakda karşı taraf bizi anlamak yerine genelde nasıl cevap veririm nasıl sustururum derdinde olacağını ve başlığın eninde sonunda kapanacağını biliyoruz sonuç olarak uzak durmaya başlıyoruz kaçtane konu açıldı bazılarına tutamadım desteyle mesaj yazdım sonra kendimi tutmaya baktım çok yazmak istediğimde yazdığım mesaj sayısının 1 i geçmemesine uğraştım ve artık son zamanlarda uğrayıp okumuyorum

Hatta geçenlerde genelkurmay başkanıyla ilgili konu açıldığında ilk dediğim şey bakalım kaç gün boyunca kilitlenmeyecek oldu ve dememe kalmadı yakın zamanda kapısına kilit vuruldu bu konuda böyle olacak demedi demeyin

biri çıkıpda karşı fikir söyledimi işte ozaman koptu kıyamet altta kalanın canı çıksın misali sayfalarca mesaj gergin sinirler ve silinen bir konu daha

Bana kalırsa uzuuunca bi süre bu sitede konusunun siyasete dine vs ye kayabilecek konuların açılmaması gerek çünki havadan nem kapan yada çok hassas sinirleri olan okadar çok insan var ki... Ya bu insanlar forum dışı edilmeli yada bu tip konular kökten kaldırılmalı ki zaten forum kurallarına göre siyasi alanda konu açmak yasak...

Size iyi tartışmalar umarım seviye düşmez ve kimse üzülmeden kapısına kilit vurulmadan konunun sonunu görürüz...

Motosikleti
    Honda
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiginiz bilgilerin kaynagi nedir?
    Ben baska türlü biliyordum.
    Yanildim herhalde.

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elin arjantini ermeni soykırımını tanırken sesiniz çıkmaz; ilk olarak kendi milletinin kendi milletvekillerinin bile tepki gösterdiği, iktidarı tartışmalı ve şaibeli olan, şaibeli bir şekilde partisinin başına geçen ve milletten ziyade belirli bir kesimin desteğini alarak iktidar olan ve ülkesinde çıkması muhtemel soykırım yasasını sert bir şekilde reddeden bu adamın sözleri üzerinden, yine birileri birilerine tezek atma sevdasına kapılmış...komiksiniz..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    acılar halen taze ki ülke böyle bir tepki vermiş,
    harita da cezayirin yerini bile bulamayacak olanların bir ülke bir miller halkında atıp tutması da tam türk işi olmuş .

bu adamların ne yaşadığı hakkında en ufak bir bilgi kırıntısına dahi sahip olmadığınızı bari bu kadar belli etmeyin.

bakalım bu hükümet daha bizi kimlere rezil edecek.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakalım bu hükümet daha bizi kimlere rezil edecek.
    Kim kaldi ki?

sahi o kadar rezil oluyoruz ki daha 10 sene evvel hayal bile edilemeyen rezil olduğumuz o ülkeler bugün bizimle aralarındaki vizeleri birer birer kaldırıyorlar..ticari ilişkiler kurmak için çaba harcıyorlar..

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Motosikleti
    Honda
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahi o kadar rezil oluyoruz ki daha 10 sene evvel hayal bile edilemeyen rezil olduğumuz o ülkeler bugün bizimle aralarındaki vizeleri birer birer kaldırıyorlar..ticari ilişkiler kurmak için çaba harcıyorlar..
    Mesela hangi ülkeler?
    Amerika?
    Almanya?
    ingiltere?
    Fransa?
    Italya?
    Avusturya?
    Belçika?
    Irlanda?
    Iskoçya?
    Portekiz?

Hadi bosver gevur onlar.
    Azerbeycan?
    Bahreyn?
    Birlesik arap Emirlikleri?
    CEZAYIR????
    Irak?
    Kuveyt?
    Lübnan?
    TÜRKMENISTAN???
    ÜRDÜN?

Hocam sadece bir bôlümü yukarida saydigim ülkeler.
    Sahi siz nereye gitmeyi hayal ediyordunuz?
    Ben çok merak ettim.
    Vatikan olabilir mi?
    Vize istemiyor da.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rusyadan bahsediyorsan, rusya vizeleri anlaşmalı olarak kaldırdı.
    Gümrük vergilerini %160 zam yapılması şartını koştu.

Yani ben gümrükten 100 dolara geçirdigim malları, artık 260 dolara geçiriyorum.
    Malın kendisi zaten 260 dolar tutmuyor.
    260 dolarda vergisini ödüyorum,
    Bi çuvalın maliyeti bana 520 dolar oluyor.
    Lalelide bir çok esnaf bu yüzden kepenk kapattı.

Sen turist olarak giderken senden vize istemiyor tamam.
    Çünkü senden kazanacağı para belli.
    Ama benim rusyayla ilişkilerim ticari amaçlı.
    Senden istemediği vizeyi, benden kat kat geri alıyor.

Şimdi bu ticari ilişkide kim karlı, bir daha düşün istersen.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

valla üstadım bizim buralarda bir söz vardır dervişin zikri neyse fikri de odur diye..bilemedim artık..ben orayı devlet olarak görmüyorum...bir gevur bir gevurun soykırım safsatasını destekliyor gıkınız çıkmıyor ama bir müslüman bir müslümana yapılan mezalimi ikide bir dile getiriyor zırt pırt her yerde her fırsatta ısıtıp ısıtıp suratlarına serpiyor diye adamı asmadığınız kalıyor...kendinizi neden rezil olmuş gibi hissediyorsunuz çok merak ediyorum..bir zamanlar her devletin önünde ezik büzük el pençe duranları getirdiniz aklıma..neyse zaten farklı bir beklenti içinde olmak hataydı benim için...

her ne olursa olsun insan bazen safını belli etmeli...islamiyette kısasa kısas mevzuu vardır..lafa laf ile, kana kan ile vs...başbakan burada lafa karşılık laf ile cevap verdi bunda rezil olunacak bir durum görmüyorum..bana kalsa fransanın cezayir soykırımını meclisten geçirmeliyiz, her yerde konusunu açmalıyız, açmalıyız ki o çok medeni çok çağdaş geçinen milletin kirli geçmişini tüm dünya görsün, duysun bilsin..

---------- Post added at 00:38 ---------- Previous post was at 00:30 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

rusya aklıma ilk gelenlerden değildi..ama ticari ve milli menfaatler açısından önemli bir ülke...bünyesinde çalıştığım holding birçok ülkeyle işbirliği içerisinde..birçok yabancı firmayla ticari ortaklık yapıyor..hem o firmalar kazanıyor hem biz..ne böyle gümrük sorunu yaşıyoruz, ne de herhangi bir ekstra vergi yükü...bu ülkede tuskon alternatifi var göz ardı edilmemesi gereken..yeryüzünde sadece avrupa veya rusya gibi memleketler yok...tabi bu şirketlerin kendi tercihi..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Güzel kardeşim ben zaten gümrük sorunu yaşıyorum demedim ki,
    Ekstra vergide ödüyorum demedim.
    Yani bana gelipte, tamam kardeşim %160 zamlı vergini ödüyorsun.
    Al birde şunu öde bakalım demiyorlar.
    Ekstranın tanımı zaten budur.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu yazdıklarınızdan ben o anlamı çıkardım ama sanırım siz laleli esnafı adına söylediniz bunları..neyse o da doğrudur.. kimisi bir yerden feragat ederken başka yerden telafi etmeye çalışır ama çok şükür biz böyle sorunlar yaşamıyoruz....neyse konuyu amacından saptırmayalım..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)