Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ahmed Arif'i hatırlamak zamanıdır.

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bu konunun bulandırılması için ölenlere pkk lı yakıştırması yapılmasını nedense yüreğim kabul etmiyor,
    arkadaş vanda çadır içerisinde mütemadiyen yanarak ölenler de mi pkk lı ?

neyse kaçağa gidenler korucu,
    dolayısı ile devlet ile işbirliği içerisindekiler.
    kimse kendini parçalamasın ölenler terörist diye.

gazetelerde yazanlara göre bölge komutanları kaçağın nezaman, kimin tarafından yapılacağını biliyor.
    zira kaçağı yapanlar korucular.
    mesele istihbaratın nereden ne şekilde alındığı ?
    mehmet baransu karakterinin iddiası çok vahim.
    hele tayyibin açıklamaları daha vahim.
    işi tsk nın üzerine yıkıp kendilerini kurtarma peşindeler gibi geliyor.

geçenlerde şike yasası yaygarası koparken şamil tayyar kişisi bu yasa geçsin istifa ederim demişti,
    şimdi adı anılmıyor,
    istifa ettiğini de hatırlamıyorum,
    bülent arınç şahsiyetinin kendini düşürdüğü rezil durumdan komiklik yaparak kurtulmaya çalışmasını ise dudağımda acı bir tebessüm ile izledim.
    hele tayyibin esad hakkında atıp tutarken sarfetttiği tamlamaların bumerang gibi kendisini vurmasını ise dudaklarımı ısırarak izledim.
    zira kimin değirmenine su taşıdıkları ne güzel ortaya çıktı.

karakol basılıp gencecik kardeşlerimiz öldürülürken ne hissediyorsam bu olay için de aynı duyguları hissettim,
    halen anlatamadık militarizm ile bir yere varılmaz diye.
    bu arada çok lafı geçmedi ama "şarhoş atlar zamanı" isimli bir film var izeleyelim,
    belki şu medya denilen karabasanın haricinde de biraz fikrimiz olur.

konuyu biraz dallandırdım farkındayım,
    bu memleketin nasıl karakterdeki zahirde insanlar tarafından yönetildiğini biraz anlatmak istedim,
    bir zamanlar onur ve haysiyet kavramları var idi bu coğrafyada ya da ben öyle sanıyorum.

kendime not: rusya ile yapılan doğalgaz anlaşmasının içeriği hakkında bilgi edinmeye çalış, karambole gitmesin.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sen daha bugunmu ogrendin korucularin PKK li oldugunu ve silah kacakciligi yaptigini.? Ben bundan 17 sene evel askerde iken de durum boyleydi halen boyle. Korucularin silah sattigi asikar zaten.

Helikopterler oyle mermi ile dusmez, o dedigin filmlerde olur. Essek ile silah tasiyan PKK yatakcisi bir grububa F16 ile bomba atmak aptalliktir.

Git adami ensele , gorevi kotuye kullanmaktan at iceri , basinda malzeme olsun afise et tum Turkiye ye korucular bakin ne halt yiyor diye. Elinde siyasi koz olur. Iptal et su koruculari boylece,

35 tane asker karakolda sehit iken Insansiz hava ucagi ile izledi bu hukumet ve daha da kotusu bir halt ucak kaldirmadi savunmak icin, hava sartlari uygun degilmis. Savas ucagi 1 mt goruslu siste bile kalkar , artik anlayin ne demek istedigimi.Hukumet kacakcilara gelincemi anladi F16 ucagi oldugunu deposunda.

Ben o cenazeninde , o halkinda ne yanlisi oldugunu cok iyi biliyorum. Ama aptal gibi savasir isen aptal gibi yenilirsin bu dunyada.

Capulcu kacakcisina F16 kaldiriyoruz , terorist baskin yaptiginda mal gibi izliyoruz. Bu mantiklimi sizce?
    Ben yeni ögrenmedim korucuların her türlü PKK yı besledıgını sen 17 yıl önce ögrenmişsın bunu ben hep içiydeyım bölge itibarıyle dogru helikopter öyle 2 mermi ile düşmez 1 roket atarla düşer...

Ben yapılanların dogru oldugunu ima etmiyorum ama ölenlerin de çok mahsunmuş gibi deşifre edilmesi çok üzücü bir durum...
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cenaze törenlerinde terör örgütü bayrağı ve apo'nun posteri açılmış
    http://twitpic.com/80uact
    Başbakanın posterini asacak değiller ya?
    Devletin vaad etmediklerini siz vaad ederseniz, sizinde posterinizi asarlar.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    iç karışıklık çabalarının sonuçlarıdır bunlar
    büyük infiallerden doğacak ateşler arap baharının bir başka versiyonun Türkiyede ateşlenmesine sebep olacaktır
    belli ki hileli bir istihbaratın sonucudur bu olay

lakin bir mevzu var: "su testisi su yolunda kırılır" derler
    pkk görünüşte etnik bir isyandır, lakin doğu blokunun en büyük uyuşturucu taşeronudur
    bu uyuşturucular da benzer kaçakçılık yöntemleriyle Türkiye üzerinden taşınır
    tabi ençok hizmet ettiği şey de BOP tur

seversiniz ya da sevmezsiniz, şevki yılmazın şu videosunu seyredin

http://www.youtube.com/watch?v=2K2qiEH6Zxo

ergenekon başlığına takılmayın

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnşaatta çalışan Vanlı işçiler var, bazen sohbet ediyorum ve kaçakçılık olayını da konuştum. Bana söyledikleri Van bölgesinden eskisi gibi rahat kaçakcılık yapamadıkları ve bu yüzden İst.inşaatta çalışmaya geldikleri.. "Yoksa 3 günde 3000 kazanmak varken burada ayda 1500 liraya neden talim edeyim" dedi işi mazotu arabayla kaçırmaya kadar büyütmüş olan birisi.

Yüksek kazanç yüksek risk, bu her zaman böyledir. O insanlar ölüm riskini bile bile bu işi yapıyorlar. Kazançlarının bir bölümünü de gereken yerlere vermek zorundalar! Hah öldürülmeleri gerekirmiydi, elbette hayır, tespit edilip gereken cezanın hukuk çercevesinde verilmesi gerekirdi. Lakin bunun söylemesi kolay bölge şartlarında uygulaması zor!

Terör örgütü yine aynı yöntemle, yani katırlarla silahları içeri sokup, karakol basıp askerimizi şehit ettiğinde de neden gördükleri halde müdahale etmediniz diye tepkiyi Ordumuz yemişti. Şimdi neden masum(!) köylüyü bombaladın diye tepki görüyor! Masumla suçlu o kadar iç içe ki ayırt edilemiyor. Terör örgütü kan kaybettiği zamanlarda masumların üstünden prim kazanmaya çalışır, ölenlerin arasında çok çocuk olması da bana bu olayın kurgulanmış olduğunu düşündürüyor.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yeni ögrenmedim korucuların her türlü PKK yı besledıgını sen 17 yıl önce ögrenmişsın bunu ben hep içiydeyım bölge itibarıyle dogru helikopter öyle 2 mermi ile düşmez 1 roket atarla düşer...

Ben yapılanların dogru oldugunu ima etmiyorum ama ölenlerin de çok mahsunmuş gibi deşifre edilmesi çok üzücü bir durum...
    Ben o insanlarin masum oldugunu savunmadim ki,

Devletten maas alan bir korucunun ne isi var kacak sigara ile an basidi.

Ama bu insanlari o islere iten , devlete ihanet ettirmeye azm ettiren asil ele baslarina gelince F16 kanadi dahi oynamaz iken , terorun ideoloji kurbani 33 kisiye gelince F16 kalkiyor. Bunu soyluyorum.

Sinan aksu dogru dedi ,

adamlara ekmek , para , iyi bir is imkani verin sizin bayraginizi asarlar kapilarina.

Adamlar devlete ihanet ederken , kacakcilik yapar iken gozlerini yumdular, bombalayinca vatandaslari oldu birden,

Birde utanmadan diyorlar yaa TSK biliyordu orda kacakcilik oldugunu diye.

" Dunyaya insanlik dersi verecegine once kendi halkina ekmek verseydin yaaa, "
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    arkadaşlar belki bir çoğunuz bana kızacaksınız ama ben olaya başka bir boyuttan bakmak istiyorum. (amacım hükümeti yada boş !!! bakan arkadaşı korumak yada savunmak degildir) ben sınırda askerlik yapmış biri olarak sorarım size bir insanın irak sınırını geçme sebebi nedir ?. ama bu soru da diğerlerini doğuracaktır. ekmek kapısı - zamanında göz yummalar vs vs vs olayda bir yanlışlık olabilir ama .....
    ölenler pkk lı olsa bir karakolumuza saldırsalar ve 35 40 şehit versek şu konuşulanlar ve yorumlar ne yönde gelecekti . savaş yanlısı değilim ama olayın değişik boyutlararıda olduğunu hatırlatmak istedim
    sürçü lisan ettiysek affola ...

dostça ...
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Maalesef......
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ey torunlar;
    Bize sordunuz mu biz kimleriz?
    Alevi, Sünni,
    Kürt, Türk
    Kardeşçe yatan erleriz…
    Sanmayın ki yeryüzünde kalanlarımız düşman olacak
    Sanmayın ki bu vatan için ölen bizler
    Ayrı ayrı toprak olacak
    Bizler bu topraklar için şimdi burdayız
    Sanmayın ki birer faniyiz, Acıdayız kordayız
    Sizler böyle davrandıkça, Bizler burda zordayız
    Kavga devam ederse, Bir gün yine ordayız
    Bir gün sizde gelip buradan bir görseniz
    Ülkeyi dört bir koldan sevgiyle örseniz
    Bizler işte o zaman huzur ile uyuruz
    Bunları her kesim ile paylaşır dururuz
    Şarapneller patlarken gözlerimin önünde
    Ayrım yoktur ülkemin yarınında dününde
    Vatan için seve seve canımızı verdikte
    Kahrolan yine biziz halimizi gördükçe
    Sanmayın ki rahat uyuruz bu kavgalar sürdükçe
    İstemem, mezarda ne bir anıt ne bir taş
    Sizler birlikte olun, vatan için hem kardaş
    Neden böyle ağlarız bilir misiniz mezarda?
    Sizleri böyle gördükçe yaralarımız azarda,
    Yine destanlar yazarız yattığımız mezarda
    Alevi Sünni nedir
    Nereden çıktı bu kavga…
    Sevmesini bilseniz inan biter bu dava
    Vatanıma zarardır puslu ürkek bu hava
    Bizler yine birliğiz, Barışta hem savaşta
    Kopartmak istiyorlar sizleri bu yarışta
    Kürt Türk
    Alevi Sünni
    Bu Tabyada bu mezarda seçilmez
    Birlik olup haykırdık;
    Bütün dünya duysun diye,
    Cesetlerimiz geçilir de
    Çanakkale geçilmez…
    Bizler birlikte öldük Sizler neden kavgada
    O gün birlik tohumları ektik
    Bu gün neden biçilmez
    Sizler Birlik oldukça Çanakkale’ler değil
    Edirne’den Ardahan’a
    Ülkemin bir karış toprağı geçilmez.

Sürprizzzzz
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)