Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

jiminin jibi nihjayet bitti :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    hepinize kucak dolusu selam ve sevgilerimi sunuyorum arkadaşlar , bilen arkadaşlarımın bir çoğu biliyorlar, gerçiii bilmeyenler için ve özellikle kameramanlık yapan sevgili arkadaşlarımıza, bir anlamda fikir olacak bir konu olduğunu düşünüyorum ,

uzun zamandır bu alet üzerinde yoğunlaşmıştım nihayet bir çalışmamın daha , yüzüm kızarmadan anlımın akıyla başarmış olmanın mutluluğunu yaşamaktayım ve ve bu durumu ailemle ,yani siz mt dostlarımla paylaşmak istedim ...

konuyla alakalı işi bilen arkadaşlarım, (kameraman) olanlar özellikle fikirlerini söylerlerse oldukça çok sevinirim tabi bu kimse yorum yazmasın anlamında değildir yanlış anlaşılmasın sakın ola

ayrıca mahallemi de tanımış olacaksınız az çok hatta bir kısımda motürü bile çekmişim haydeyin mt iyi seyirler...

jimmy jib 1. 3 irfan karaman...

mgu bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Efektlere hayran kaldım bu arada Hakkikaten çok güzel olmuş ellerinize emeğinize sağlık.. Bende hep şaryo yapmaya niyetleniyorum ama zaman ve mekan -en çok zaman- yetmediği için hala pratikte ve çizimde kaldı bakalım seneye üniversitede artık başlarım diye düşünüyorum..

Aslında kamyoneti olan arkadaşlar ve sinemacılık okuyanlar ya da en kötü benim gibi kısa-uzun filmciliğe hevesli olanlar varsa bi MT tanıtım filmi çekersiniz artık..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    emeğine eline sağlık abi .. boşa mucit değilsin toplama parçalarla kafayı çalıştırıp 20 .000 Tl değeri olan malzeme yaptın..helal olsun

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Abi muhteşem olmuş, ellerin dert görmesin. Tebrik ederim, belgesel tadında olmuş vallahi.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Motosikleti
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efektlere hayran kaldım bu arada Hakkikaten çok güzel olmuş ellerinize emeğinize sağlık.. Bende hep şaryo yapmaya niyetleniyorum ama zaman ve mekan -en çok zaman- yetmediği için hala pratikte ve çizimde kaldı bakalım seneye üniversitede artık başlarım diye düşünüyorum..

Aslında kamyoneti olan arkadaşlar ve sinemacılık okuyanlar ya da en kötü benim gibi kısa-uzun filmciliğe hevesli olanlar varsa bi MT tanıtım filmi çekersiniz artık..
    inşallah kardeşim de filmi hep beraber çekeriz inşallah o kadarı da ağır geli bana gerçiii film çekecem dedikten sonra oyuncu çok mt de ohhooooo başrol, figüran kimleri arasan burda buluruz

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    abi helal olsun napmışsın öyle ya birden milletin evini gözetliyon sandım
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emeğine eline sağlık abi .. boşa mucit değilsin toplama parçalarla kafayı çalıştırıp 20 .000 Tl değeri olan malzeme yaptın..helal olsun
    ah korayım ahhh hurdacılarla olan ahbaplığımı bir gün yanıma geldiğinde göreceksin artık onlardan biri oldum dersem inanırmısın

ben onların makinalarını yaptım onardım, onlarda benim işimi gördüler sağolsunlar,

gün oldu 60-40 mm 50 cm profil lazım oldu komple yenisini boy olarak almaktansa , gittim hurdadan temin ettim sonuçta metal daaaa eskisi yenisi mi olurmuş bir zımpara bir boya al sana yepyeni

bazı şeyleri geri dönüştürmek gerek ve ben buna bayılıyorum emin ol buna

sağol kardeşim yorumun içinde abartmışsın biraz o kadar değil fiyatlar ulem vurcem seni heeeeee

Forumdan Uzaklaştırıldı

Helal Olsun

Abi bizim Anamur'da Rekor Color var senin yaptığın bu jimmy jib olayını parasıyla halletti ama şimdi paraya para demiyor devlet,özel,vatandaş herkesin ilk tercihi oldu organizasyonlarda.Memlekete senin gibi adamlar lazım,Allah eline koluna dert vermesin inşallah.Yerli motosikletin prototipini senden bekliyorum şahsen.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah kardeşim de filmi hep beraber çekeriz inşallah o kadarı da ağır geli bana gerçiii film çekecem dedikten sonra oyuncu çok mt de ohhooooo başrol, figüran kimleri arasan burda buluruz
    Filmden kastım aslında belgeseldi tanıtım için ama oyuncu çok dediğin gibi biraz tecrübeden sonrada Bi "Biker Boyz", "Torque", "Beyond the Law", "Sons Of Anarchy" gibi bişey de çekeriz artık..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    bu konu patlar demedi demeyin
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi muhteşem olmuş, ellerin dert görmesin. Tebrik ederim, belgesel tadında olmuş vallahi.
    sağol can,ım alet güzel oldu olmasınada bende biraz acem,ilik var bilader yahuu bayağı bir oynamam gerekecek kendisiyle artı olarak şu an joystik kontrolünü bekliyoruz joystik olunca daha akıcı bir kontrolü olacak.. inşallah teşekkür ederim yorum için ...

---------- Post added at 17:31 ---------- Previous post was at 17:25 ----------

Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi helal olsun napmışsın öyle ya birden milletin evini gözetliyon sandım
    bunu düşünücem fena fikir değil

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Abi çok güzel olmuş emeğine sağlık. Bende kısa film işlerine meraklıyım. Tabiki böyle bişey yapabileceğimi sanmıyorum ama biraz daha öğrenci işi yapmaya kalksam maaliyeti ne kadar olur?

Teşekkürler
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    Alıntı anamur.spor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bizim Anamur'da Rekor Color var senin yaptığın bu jimmy jib olayını parasıyla halletti ama şimdi paraya para demiyor devlet,özel,vatandaş herkesin ilk tercihi oldu organizasyonlarda.Memlekete senin gibi adamlar lazım,Allah eline koluna dert vermesin inşallah.Yerli motosikletin prototipini senden bekliyorum şahsen.
    sağolasın kardeşim iyi niyet ve güzel yorumların için ancak alet edavat olmayınca insanın eli ayağı bağlanıyor ilk yerli motosikletin yapımından filan bahsetmişsin de valla alet edavatım olsun hiçte gözüme kestiremediğim bir yük değil

bu arada bundan 4 yıl önce böyle bir şeye başlamadan evvel yeminle kafamda motosiklet vardı

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi çok güzel olmuş emeğine sağlık. Bende kısa film işlerine meraklıyım. Tabiki böyle bişey yapabileceğimi sanmıyorum ama biraz daha öğrenci işi yapmaya kalksam maaliyeti ne kadar olur?

Teşekkürler
    orhancım öğrenciş işi derken malzemelerin tamamını 800-1000 lira gibi paralara maletmen gayet mümkün fakat o uğurda harcanan zamanı, aleti edavatı, emeiğin değerini sorarsan öğrenci bir insan altından kalkamaz

fakat kendim uğraşırım dersen maksimum 1500 lirayı çık gözünden ... artı ben bir çok parçasını hurdadan temin ettiğim halde , yani kaba tabir ile 2000 lirayı geçmiştir, kağıda kaleme dökmedim kabaca inciği boncuğu yok...

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    sağolasın kardeşim iyi niyet ve güzel yorumların için ancak alet edavat olmayınca insanın eli ayağı bağlanıyor ilk yerli motosikletin yapımından filan bahsetmişsin de valla alet edavatım olsun hiçte gözüme kestiremediğim bir yük değil

bu arada bundan 4 yıl önce böyle bir şeye başlamadan evvel yeminle kafamda motosiklet vardı

http://www.youtube.com/watch?v=NAl0B7WDaF8

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

orhancım öğrenciş işi derken malzemelerin tamamını 800-1000 lira gibi paralara maletmen gayet mümkün fakat o uğurda harcanan zamanı, aleti edavatı, emeiğin değerini sorarsan öğrenci bir insan altından kalkamaz

fakat kendim uğraşırım dersen maksimum 1500 lirayı çık gözünden ... artı ben bir çok parçasını hurdadan temin ettiğim halde , yani kaba tabir ile 2000 lirayı geçmiştir, kağıda kaleme dökmedim kabaca inciği boncuğu yok...
    Anladım abi çok sağolasın. Bakalım belki ilerde bunun ufak boyutlarından ve manuel versiyonundan bende yaparımda işte başlamak lazım

Teşekkürler
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi telefondan girdigim icin izleyemedim, ama eminim muhendislik harikasindan da ote bisey cikmistir meydana. Ellerine saglik.

Motosikleti
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım abi çok sağolasın. Bakalım belki ilerde bunun ufak boyutlarından ve manuel versiyonundan bende yaparımda işte başlamak lazım

Teşekkürler
    ufak ve manuel olanlar seni fazla oyalamayacaktır , yani bütçe olarakta o kadar üzeceğini sanmıyorum , aslında bir şekilde bi taraflardan başlanacak yoksa olmuyor , inşallah sende başlarsın ve takıldığın bir konu olursa biliyorsun bizim adres belli her zaman yardımcı olmaya çalışırım kolay gelsin şimdiden...

---------- Post added at 17:56 ---------- Previous post was at 17:54 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi telefondan girdigim icin izleyemedim, ama eminim muhendislik harikasindan da ote bisey cikmistir meydana. Ellerine saglik.
    canın sağ olsun erdemcim , o gün siz etölyeye girdiğinizde farkındaysan sağda solda duvarda her yerde asılı duran zarzavatlar vardı , öyle dağınık bir şeye benzemiyorlardı ama toplayınca bişeyler çıkıyor ortaya neyse eve gidince bakarsın gözüm ,

çok fena üşüttüm ben ... kendine dikkat et...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Bundan sonra ki projen nedir abi... var mı yakınlar da birşeyler...
    inan senin atölyede , sen bu işi yaparken böyle bir çekim çıkacağını
    tahmin etmiyordum.. insan için içinde olunca (sen bunu yaparken ben yanındaydım) daha bir sevindirik oluye

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    sağol can,ım alet güzel oldu olmasınada bende biraz acem,ilik var bilader yahuu bayağı bir oynamam gerekecek kendisiyle artı olarak şu an joystik kontrolünü bekliyoruz joystik olunca daha akıcı bir kontrolü olacak.. inşallah teşekkür ederim yorum için ...[COLOR="Silver"]
    Rica ederim irfan abi ne demek, senin altından kalkamayacağın iş yok maşallah. Yapacağın bütün klipleri bekliyoruz haberin olsun.
    Arkadaşlarında dediği gibi bir MT belgeseli çekebilsek süper olur gerçekten.
    Joystik ile kameranın sağa, sola, yukarı ve aşağı haraketlerini mi idare ediyorsun?
    Şimdiki dönüşler o yüzden keskin sanırım. İnsan bunu elinden bırakamaz yahu
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Yav İrfan ım gördüm başlığı bir sinirle giriverdim jimi jimi diyince sen, bende sandımki jimbeam jb falan filan marka viskinin jibi yi dibini gördün diye düşündüm, ulan dedim adam bizim gibi adamı anca iftara falan çağırıyor viskiye gelince kendisi dibini görüyor,neyseki korktuğum gibi değilmiş jimi içki değil kamerayla ilgili bir aletmiş,ucuz kurtuldun yani elimden haaa.

Ellerine sağlık dostum marifetli ellerden küçüğümüzde olsa öpmesini şeref sayarız.

Motosikleti
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim irfan abi ne demek, senin altından kalkamayacağın iş yok maşallah. Yapacağın bütün klipleri bekliyoruz haberin olsun.
    Arkadaşlarında dediği gibi bir MT belgeseli çekebilsek süper olur gerçekten.
    Joystik ile kameranın sağa, sola, yukarı ve aşağı haraketlerini mi idare ediyorsun?
    Şimdiki dönüşler o yüzden keskin sanırım. İnsan bunu elinden bırakamaz yahu
    dönüşlerin keskinliği joystiğin olmadığından dolayı değil , akım kontrollü (servo ve step) motor kulanmadığımdan oluyor cancım, ama onunda çaresini bulacağız ayrıca kullanma yani kendi yaptığın hareketlerle o görüntülerdeki sertliği tolere etmen mümkün zaten ben acemisi olduğum için özellikle sert kullandım ki test etmek için kafada , yani kamerada en ufak sallantı olmaması gerekiyor ,

titreşim sallantı oluyorsa o jimi jibi al çöpe at yani

işte işin bütün kombinasyonu, burada başlıyor denge ve hassasiyet, adamı kastıran zorlayan bu iki unsur...

---------- Post added at 18:13 ---------- Previous post was at 18:10 ----------

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav İrfan ım gördüm başlığı bir sinirle giriverdim jimi jimi diyince sen bende sandımki jimbeam jb falan filan marka viskinin dibini gördün ulan dedim adam bizim gibi adamı anca iftasra çağırıyor viskiye gelince kendisi dibini görüyor,neyseki korktuğum gibi değilmiş jimi içki değil kamerayla ilgili bir aletmiş,ucuz kurtuldun yani elimden haaa.

Ellerine sağlık dostum marifetli ellerden küçüğümüzde olsa öpmesini şeref sayarız.
    ah be gürol abim jim beam ın şişesini yollarına dökeyim senin sen nerelerdesin hiç görünmezsin be abim yahu , özletiyorsun kendini , estağfurullah abim , büyüklerimiz burdayken biz anca susup dinlemeyi yeğleriz...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)