Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

AŞTİ-Etimesgut arası ulaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    garabel67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125, CBR 250R, VFR 800, Tracer 700
    1 aralık perşembe günü Ankara Etimesgut'ta Zırhlı Birlikler Okulu'nda yedek subay sınavına gireceğim. Fakat Ankara'yı pek bilmediğimden AŞTİ ile sınav yeri arası ulaşımı nasıl sağlıyacağımı bilmiyorum.Bu arada benim gibi askere gitmeye hazırlanan arkadaşlara da kolaylıklar diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    ''343. donem'' Tertibiz kardes, bende bu sitede bir giden yok mu diye baslik acacaktim.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Etimesgutu pek bilmem de aştiden "ankaray"a binip kızılayda inerseniz güvenparktan dolmuşlar ve otobüsler her yere dağılır oradan ulaşabilirsiniz
    direk aştiden gidiliyor olması olası da nasıl olur bilmiyorum. Önünden otobüsler kalkar onların şöförlerine veya aşti danışmaya sorarsanız onlar da yönlendirir
    Heil Spellcheck

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Aştide indikten sonra ankamall alışveriş merkezi var. onun tam önünden sincan, eryaman, etimesgut arabaları geçiyor. halk otobüsü yada belediye. hepsi olur. hepside önünden geçiyor. ankamall'ı kime sorsan söyler aştinin yanında hemen. büyük binalı bi alışveriş merkezi. hayırlı tezkereler.

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    hayırlı olsun subayım

Motosikleti
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''343. donem'' Tertibiz kardes, bende bu sitede bir giden yok mu diye baslik acacaktim.
    İnşallah hepimiz için hayırlısı olur.

---------- Post added at 04:50 ---------- Previous post was at 04:40 ----------

Bu arada forumdan Etimesgut'ta sınava girecek başka arkadaşlar var mı? Eğer varsa ben muhtemelen perşembe sabahı saat 5:00 civarı AŞTİ'de olacam. Sınav yerine beraberde gidebiliriz. Hem havadan sudan motordan muhabbet ederiz :D "gorkemuls" sen İstanbul'da gireceksin sanırım.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Aralık dönemi gidiyorsun hı? Allah yardımcın olsun kardeşim. Bende aralık dönemi gitmiştim. Acemi birliğinde soğukla baya cebelleşeceksin. Onun için boyunluk al, çift kat eldiven al orda verilen eldiven iş görmüyor pek :D bi kaç içlik al yünlü ;) acemilik bitince gittiğin yerde ya da orda kalırsan rahat edersin. Ama tavsiyelerimi lütfen kulak ardı etme. Soğuktan yana çok sıkıntı çektik... Bu arada bende 319. dönem gitmiştim
    Bir garip yolcu...

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Bak Ankaralı olarak en uygun gidişi yazayım. Üstelik tek vesait.
    1- Aştinin önündeki yola çık(sağ tarafa doğru). Minibüs bekleyen insanların orada bekle (minibüs=dolmuş, Ankarada minibüse dolmuş da denilir, İstanbuldan farklı dikkat). Sincan veya Etimesgut veya Elvankent minibüsüne bin. Binerken "Zırhlı birliklerin önündne geçiyormu diye sor" yine de. Önünde seni bırakır. Zaten bekleyen kalabalığı görürsün
    2- Otobüs için yine Aştiden yaya olarak dışarı çık (sağ tarafa doğru yönlen). Armada alışveriş merkezine yürü. Çok kısa bir yol, Aştiden bile kime sorsan gösterir. Devamlı sağa ve aşağıya doğru yürüyeceksin. Armadanın önünde otobüs durağı var. Burdan halk otobüsleri geçer (paralı). Sincan, etimesgut, Eryaman veya Elvankent otobüslerine binebilirsin. Bunların biraz ufaltılmış minibüs gibi olan versiyonları da var şaşırma. Binerken yine "Zirhlı birlilerden geçer mi" diye sor. Tam önünde inersin.

Geliş kolay. İster aynı yolla gel. İstersen herhangi bir minibüs veya otobüsle Ulus, Sıhhıye veya Kızılaya gel (Ankarada hemen hemen tüm otobüsler bu üçlüden en az birinden geçer). Burdan "Ankaraya" bin. Eğer Ulus veya Sıhhıyede indiysen önce "Metroya " bin, kızılay da in. Çünkü "Ankaray" Ulus ve kızılayda yok. Kızılayda inince yer üstüne çıkmadan "Metro-Ankaray" ücretsiz geçişini kullan ve "ANkaraya geçiş yap". Oklar sana yol gösterir. "Ankaray" da tabiki AŞTi istikametine bineceksin. Direk "Aşti" diye durağı var. Durakta inince hemen yüzeye çıkma. Aştinin içerisine yol altından geçen, yürüyen bantlı uzun bir koridor var orayı yürü. Hoop Aştinin içindesin.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Benim 253. dönemdi galiba. 350'lere geldi mi yaw ? Tam 15 sene olmuş.
    Hayırlı teskereler ...

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saat 5 civarı otobus ve ankaray çalışmaz. bilet aldığın otobüs firmasına sor. mesai saati dışında servisleri var aştinin. her yere gidiyor. eğer bu olmazsa tek istikamet dolmuş. onlar 5,30 gibib başlıyor. sana tavsiye sakın aştiden taksiye binme. en az 100 tl taksi parası verirsin.
    gideceğin yerde inanılmaz kuyruk olacak. insanlar bir gece önceden sıraya girdiklerine şahit olacaksın. yarım saatlik sınav için bir gün bekleyeceksin. tahminim saat 3-4 gibi sıra sende olur. yanında kitap gazete gibi bir şey al. epey sıra bekleyeceksin.

Motosikleti
    Teşekkürler yardımlarınız için. Gece 1 de otobüsle Ankara'ya gidiyorum. Saat 5 gibi Aşti de olucam. Firmaya sorucam nasıl gidebilirim diye. Yada olmadı Aştinin servislerini sorucam onla gidicem.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aştide indikten sonra ankamall alışveriş merkezi var. onun tam önünden sincan, eryaman, etimesgut arabaları geçiyor. halk otobüsü yada belediye. hepsi olur. hepside önünden geçiyor. ankamall'ı kime sorsan söyler aştinin yanında hemen. büyük binalı bi alışveriş merkezi. hayırlı tezkereler.
    demek ki kime sorsan bilmiyormuş :D ankamall dediğin atatürk kültür merkezinin orada senin dediğin armada olacak sanırım :D

hayırlı olsun ayrıca
    Heil Spellcheck

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek ki kime sorsan bilmiyormuş :D ankamall dediğin atatürk kültür merkezinin orada senin dediğin armada olacak sanırım :D

hayırlı olsun ayrıca
    Haklısın. armada.

Motosikleti
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın. armada.
    İyi ki taksi tutmuşum. Aynı otobüste yaklaşık 6-7 kişi zırhlı birliklere gidiyordu o gece. bende yanıma 2 kişi daha buldum. taksiye fiyat sordum ve taksiyle gittim toplam 25 ye hallettik gidişi (25/3= pek alışık olmadığın bir memlekette uğraştığın çileye ve soğuğa değmeyecek bir fiyat)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)