Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Askerlik Hakkinda... Acil Yardim.!

Motovento
    REKLAM ALANI
    FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lojistik egitimim; Karayolu, Denizyolu, Havayolu, Demiryolu, Boru Hatti uzerinedir. Yani butun tasima modlari konusunda yeterli egitimim mevcuttur. Fakat askeriyede deniz tasimasi yapildigindan haberim yoktu
    askeriyede deniz taşımacılığı olmamasının önemi yok.Ona bakarsan hiç deniz, hatta su birikintisi görmemiş adamları bile denizci yapabiliyorlar.Bahsettiğim bölümler denizcilik fakültesi bünyesindeki, deniz işletmeciliği,deniz ulaştırma yönetim ve mühendisliği vs. Çalıştığım şirket uluslarası lojistik firması gemi taşımacılığı üzerine.arkadaşlarımdan biliyorum bu bölümlerden mezun olanların bir çoğu denizci olarak yapmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı FreeSoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askeriyede deniz taşımacılığı olmamasının önemi yok.Ona bakarsan hiç deniz, hatta su birikintisi görmemiş adamları bile denizci yapabiliyorlar.Bahsettiğim bölümler denizcilik fakültesi bünyesindeki, deniz işletmeciliği,deniz ulaştırma yönetim ve mühendisliği vs. Çalıştığım şirket uluslarası lojistik firması gemi taşımacılığı üzerine.arkadaşlarımdan biliyorum bu bölümlerden mezun olanların bir çoğu denizci olarak yapmış.
    Cevabiniz ve ilginiz icin tesekkurler. Bende umarim denizci olarak yapabilirim.

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Cevabiniz ve ilginiz icin tesekkurler. Bende umarim denizci olarak yapabilirim.
    rica ederim.hayırlı teskereler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Askerlik yan gelip yatma yeri değil biladerim
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerlik yan gelip yatma yeri değil biladerim
    Onu diyenler once cocuklarini askere gondersin..!!

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    evet benim askerlik yaptigim yerde elektronik muhendisi bir astegmen psikolog doktor olarak askerlerin psikolojik sorunlarina cozum bulmaya calisiyordu belge falan biraz hava civa oluyor sansa bakar bi bakmissin agri daginin eteklerinde er olarak demirden nobet klubesinde her gun 6 saat nobet te tutabilirsin belli olmaz bu isler.
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    2. dan karateciyim.
    1. dan tekvandocuyum.
    2 ayrı klüpten resmi yüzücülük belgem var.
    b+a2 ehlieyim var.
    ofis programları ve bilgisayar programcılığı üzerine milli eğitim onaylı 2 ayrı belgem var.
    memurum, iyi komando olur diye referans mektubum var.
    bizzat asteğmenlik sınavına girerken beni komando yazın diye yalvarmışlığım var görevli teğmene. başçavuşum listeye bu arkadaşı da ekleyin diye talimatı da var.
    len ben nasıl istihkamcı oldum geliboluda anlamadım.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Birincisi aklin var ise ordu evine dusme derim. Adamin canini cikartiyorlar, birlikte sadece komutan kaprisi cekersin. Ordu evinde komutanin karsi, cocugu akrabasinin kaprisini cekersin ki bu senin canindan bezdirir. Cok arkadasim oldu ordu evinde iken dilekce verip bizi sinira gonderin lutfen diyen

Bunun haricinde orduda gorev tayini elindeki sertifikalara gore degerlendiril isede kesindegildir. Bizim birligimize bir arkadas geldi , ne is yaparsin sivilde diye sordu komutan eczaciyim dedi, (birlik Askeri hastanin dibinde.) harika dedi senden super Ahci olur dedi komutan
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bende mesela suan batmanda fotografcılık yapıyorum ben uzun donem yaptıgım ıcın meslekcı secımlerı oluyor o zaman fotografcılıkla ılgılı belgelerımı sundum ole oldum ama kısa donemlerde ıs bayaga bayaga sans ısı cok umutlanma mesela suan benim 2 alt devrem geldi dukkana o adam daha bılgısayarı acmayı bıle bılmıyorkı photoshop programını kullansın adam sadece oturuyor ben ogretmeye calısıyorum sen dusun yanl
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birincisi aklin var ise ordu evine dusme derim. Adamin canini cikartiyorlar, birlikte sadece komutan kaprisi cekersin. Ordu evinde komutanin karsi, cocugu akrabasinin kaprisini cekersin ki bu senin canindan bezdirir. Cok arkadasim oldu ordu evinde iken dilekce verip bizi sinira gonderin lutfen diyen

Bunun haricinde orduda gorev tayini elindeki sertifikalara gore degerlendiril isede kesindegildir. Bizim birligimize bir arkadas geldi , ne is yaparsin sivilde diye sordu komutan eczaciyim dedi, (birlik Askeri hastanin dibinde.) harika dedi senden super Ahci olur dedi komutan
    Ben aslinda askerligin olmayan mantigini simdi anladim adam eczaci dedigin gibi, ama ahci oluyor. Ayada yukarda kareteci arkadasimizin dedigi gibi, istihkamci oluyor. Yani sivil hayattan baginizi koparip, sizi baska alanlarda calistirmaya calisiyor olabilirler Basit bir yontem, herkes her isi yapar mantigi. Yuzme bilmeyen bir insanin, denizci olmasi gibi... yada bilgisayar kullanmayi bile onca insan varken, bilmeyenin bilgisayar basi isine verilmesi gibi

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Foça'daki amfibik komanda birliğine düşmende etkisi olabilir bence.Ama iyi mi olur bilemem.

Aralik 12 de kisa donem olarak askere gidecegim. Fakat aklima takilan sorular var, American Red Cross'tan aldigim Cankurtaranlik belgelerim var (ilk yardim, CPR, AED ve Pathogen). Amerikada faal olarak Cankurtaranlik yaptim, 3 adet sertifikam hala gecerli. Sorularim sunlar;

1- Bu belgelerin benim iyi bir yere dusmemde faydasi olur mu? Mesela denizci, bahriyeli gibi...

2- ingilizcem cok iyi oldugu icin yazlik bir bolgeye dusme sansim nedir?

3- Bu 2 sinin cevabindan yola cikarak, astegmen olma olasiligim nedir?

4- Belgelerimi sunmam benim acimdan hayirli olur mu?

Cevaplar icin simdiden tesekkurler...
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    Simdiden hayırlı teskereler kardesim bu askerlik sans isi gercektende

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Askerliğini denizci olarak yapmış olduğumdan sana tavsiyem bütün bonservislerini askerlik şubesine teslim et ve celp döneminde en önce başvur. Muhtemelen bilgisayar ataması baştan gidiyor ve kişi fiziksel ve eğitimsel özelliklerine göre atıyor. Askeri birimlerin kontenjanları dolduğu zaman gelişi güzeş atanırsın kanımca. Acemi birliğim iskenderun daydı, sonra gemiye gittim. Atama tamamen şans işi ama bazen küçük detaylar şansını arttırıyor askerde. Acemi birliğinden sonrada gene kişisel ve eğitimsel özelliklerine göre usta birliğine atanacaksın.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    sana kötü bir haberim var o belgelerin sana hiçbir faydası olmaz
    Her asker yeşil bereli olamaz

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    arkadaşların bazısı bu yönde görüş beyan etmişler, haklılar
    sahip olduğun bilgi, belge ve makam gibi mevzuları bir kenara bırakıp askere git
    onlara uygun bir askerlik yapmayabilirsin
    lakin askerlikte işine yaradıkları da olacaktır

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşların bazısı bu yönde görüş beyan etmişler, haklılar
    sahip olduğun bilgi, belge ve makam gibi mevzuları bir kenara bırakıp askere git
    onlara uygun bir askerlik yapmayabilirsin
    lakin askerlikte işine yaradıkları da olacaktır
    sonuna kadar katılıyorum.

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Ben her zaman söylerim herkes kendi şansını yaratır diye. Sen her türlü belgeni götür, almazlarsa zorla ver, isteklerini söyle. Ziyanı yok en fazla çöpe atarlar veya dinlemezler. Askeriye o kadar büyük ve kalabalık bir kurumki giderkende, gittikten sonrada isteklerin varsa, mutlaka tercih sebebi yaratmalısın.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    ben askerliğimi yapalı uzun zaman oldu. uygulamalar değişmiş olabilir. benim zamanımda ayrıca İngilizce sınavı yapıyorlardı. önce yazılı sınava, sonra aynı gün sözlü mülakata giriyordun. bu sınava isteyen giriyor.

sözlüde çok iyi puan aldığım için tercüman kurası geldi. kurada boş yoktu, yer çektik. bu sayede tüm bölük arkadaşlarım hakkari'ye veya şırnak'a giderken ben ankara'da yedek subay olarak askerlik yapmıştım.

belgelerin faydası olur elbet; fakat komando seçilmemeye bak! "sen sportmen, atletikmişin gel seni komando yapalım" derlerse yabancı dil, meslek kurası falan kurtarmıyor. ayrıca denizci olup, deniz piyadesi olarak güneydoğu'ya gönderilmek de var.

fakat askerliğe başladıktan sonra; hiçbir şeye gönüllü veya talip olma. misal "aranızda makina mühendisi var mı?" diye sorarlar. çıkan enayiye, "iyi öyleyse şu tıkanmış lavaboları sen aç" derler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

o kadar da değildir.. doktor, veteriner ve eczacıları ayrı dönemde askere alırlar zaten. bahsedilen kişi, herhalde eczacılık fakültesi mezunu değil, piyasadan yetişme eczacı kalfasıdır.

denizciliğe gelince, benim zamanımda hepi topu 25 denizci asteğmen alırlardı. kısa dönem sayısı da bunun birkaç katı olsun. onca bakan, yüzlerce milletvekili, yine yüzlerce generalin kendi çocuklarını düşünsen; deniz kuvvetlerinin asker ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor. iyi yüzme bileni değil; ama denizcilik fakültesi mezunu kaptan ve mühendisleri (çarkçı) denizci yapıyorlar.

Aralik 12 de kisa donem olarak askere gidecegim. Fakat aklima takilan sorular var, American Red Cross'tan aldigim Cankurtaranlik belgelerim var (ilk yardim, CPR, AED ve Pathogen). Amerikada faal olarak Cankurtaranlik yaptim, 3 adet sertifikam hala gecerli. Sorularim sunlar;

1- Bu belgelerin benim iyi bir yere dusmemde faydasi olur mu? Mesela denizci, bahriyeli gibi...

2- ingilizcem cok iyi oldugu icin yazlik bir bolgeye dusme sansim nedir?

3- Bu 2 sinin cevabindan yola cikarak, astegmen olma olasiligim nedir?

4- Belgelerimi sunmam benim acimdan hayirli olur mu?

Cevaplar icin simdiden tesekkurler...
    Meslek sahibi veya bir takım sertifikalara sahip olman mutlaka işe yarar, belgelerini sun. Bu belgeler birliğine teslim olduğunda da yanında bulunsun. Temel eğitimin ilk haftalarında özellikli meslek sahiplerini belirlemek için tespit yapılır. Yabancı dilin mutlaka faydası olur. Bu belgelerin Asteğmen olma olasılığına faydası olup olmayacağını bilemem, ama askerlikte sana mutlaka faydası olacaktır.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Üst düzey emekli asker çocuğu olarak veriyorum aşağıdaki bilgileri.

Aldığın sertifikalar, aralık dönemi olmasaydı bir işe yarayabilirdi. Ancak kış dönemi gideceksin. Çok yüksek ihtimalle bir işe yaramazlar.
    Genelde cankurtaran benzeri görevlere yüzücüleri veya spor hocalarını atıyorlar.

İngilizce seni sahilde batıda bir yere götürmez, en fazla bağlı bulunduğun komutana bol bol tercüme yapmana yarayabilir.
    Belki asker okulunda (durumu olmayan vatandaşların çocuklarına ders verilen okullar) öğretmen olmana yarayabilir.
    Astek olmak tamamen ordunun senin mesleğinden adama ne kadar ihtiyacı var onun ile ilgili.
    Ancak şunu unutma, kış döneminde askere gidiyorsun ve askeri tatil tesisleri açılmadan geleceksin.
    eğer bir kampa veya tesise düşersen sevinme, kışın en berbat yerlerden biri olabiliyorlar.

Ancak şu var. Dikkate alman gereken tek bir nokta var askerlik ile ilgili.
    Asla ve asla kimsenin dediklerini dikkate alıp gaza gelme. Herşey şans işi.

Orduda genelde ne görev yapacağı baştan belli olan adamlar,
    Müzisyenler, kuaförler ve berberler...

Diğer herşey şans işi... sen acemi nereye çıktığını söyle ben sana söyliim ne olacağını :D
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)