Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Doğum Günü Cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    yüklenmeyin valla. ben crazy devil'i silah taşıyor diye suçlamadım. yasal olarak hakkıdır sonuçta. genel olarak silahlanmaya karşı olduğumu yazdım. silah kısmını kapatalım. ama alkol kısmında şöyle düşün. suçsuz yere almadın o cezayı. belki onlar motorunu çekmese sen alkollü giderken kaza yapacaktın. bir de olumlu tarafından bak.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    transalp650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    02 SONRA 06 ENSON YİNE TRANSALP 650 2008
    Kendini o polıslerin yerine koy sana bişey demeselerdi evinin yolunu tutarken kaza yapsan yada yine biyere takılıpta oyalanırken hamile eşini gezintiye çıkarmış biriyle takışıpta belinden silahını çıkarıp o kafayla havaya ateş edipte çocugun düşmesine neden olsan!
    Herkez kendi penceresinden bakar kendine göre çok haklısın
    ama şişede durdugu gibi durmuyo meret
    mantıklı düşün alkol olmasaydı asaiş polısı uyarır bırakırdı gıcıklık yapacak olsa
    seni her türlü o an karakola götürürdü.
    İçindekini anlatıpta rahatlamak için ikinci gittigin barı bile yazmışsın
    dorusunu sende biliyorsun sen yaşadın.
    Buda sana bizlere ders geçmiş olsun
    Kazasız belasız sürüşler dilegimle..
    Neye Nasıl Bakarsan Onu Öyle Görürsün.

melbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX R 1000
    geçmiş olsun dostum hiçbirşey hak edemessin olan olmuş artık paşa paşa ödeyeceksin cezayı ama orda itiraz edebilirdin çünkü motorla hareket etmiyordn
    [B][CENTER]MoToRiZe 07 Antalya[/CENTER][/B]
    [CENTER]HIZLI YAŞA GENÇ ÖL Kİ CESEDİN YAKIŞIKLI OLSUN[/CENTER]

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    dishy ve watercolours +1

Nasıl dandik kukaların arasından geçebilen birisinin Hayabusa almasına bile olanak tanıyan bu kanunlara katılmıyorsak , aynı şekilde silah olayında geçerli olan kanunlara da karşıyım.

Konu hakkında da farzet ki seni motorun üzerinde yakaladılar. Yani en başından beri yanında duruyor olsan neyse de, bir ara binmişsin işte ona say sen bu cezayı. Haksız yere bir ceza değil yani, sadece görmedikleri ama aslında olan bir şey yüzünden ceza yemişsin.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Arkadaşlar ; belki şimdi yazacağım şeyden dolayı herkes beni karşısına alacak ama size gerçeklerden bahsetmek istiyorum...

Yasaların doğru dürüst işlemediği bir ülkede yaşıyoruz.Adam işlediği bir suçtan dolayı hapse girip 3 ay sonra çıkıyor.
    Cinayet suçundan içeri girmiş ve 3 ay sonra çıkmış bir insandan herşey beklenir.
    ""Zaten devlet benim yanımda..."" diyip suç işleyecek , potansiyel katiller aramızda geziyor..Heryer akıl hastası , tinerci , sarhoş...
    Gasp , kapkaç suçları , artık sayalmaz bile , kimse bunun önüne geçemiyor.
    Polisin yetkileri kısıtlı , asker müdahale ettiği zaman da ""ihtilal oldu"." deniyor.
    Bu suçların ve suçluların heryerde kol gezdiği bir ülkede yaşıyoruz.Büyük şehirlerin suç potansiyeli oldukça yüksek.
    Ben gece yarısı dışardayken , hangi köşeden sarhoş çıkacak , tinerci çıkacak diye korkuyla yürüyorum.
    Bu duruma , isterseniz ; TEKSAS diyin , isterseniz IRAK ...

Ben size bunları anlattım diye , silah taşıdığım veya silah tarafçısı olduğumu söylemedim...Kesinlikle ben de silah olayına karşıyım.

Adam ; esnaf , tüccar , işadamı , avukat...Gecenin bir yarısı para dolu kasa bekliyor , yada mafya babasını savunuyor.Bu insanlar , böyle bir ülkede tabiki kendini ve malını korumak isteyecek.

Siz,aklı yerinde insanlarsınız ; size kötü bir örnek = İRAN da neden gasp , kapkaç yok?? Çünkü o suçun cezası İDAM , ama kapalı kapı arkasında , basına gösterilmeden değil , herkesin gözü önünde İDAM...

Biz , 1 kişiyi idam etmeyelim diyoruz , ama gasp , kapkaç yüzünden yılda onlarca insan ölüyor...
    Hep batıyı mı örnek almamız lazım , doğuyu neden örnek almıyoruz???

Şimdi sıra geldi , alkol olayına , herşeyin fazlası zarardır...Kararında bırakacaksın..(crazy_devil kardeşim bana kızmasın)

Umarım bu mesajımdan sonra ; burada , birbirinize değil , yasalara , uygulamalara yorum yaparsınız....

Saygılar

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    yasalara yapıyoruz zaten viper
    kişisel silahlanma yasaklansın. meskende silah bulundurma ruhsata bağlansın. av silahlarını alabilmek için psikiyatrist onayı gereksin (ehliyet komisyonundaki gibi değil, adam gibi kontrol) (millet pompalı tüfekle birbirini vuruyor sonra). ve yasalar caydırıcı olsun, polise bunları uygulamak için yetki verilsin. polisin memur öğrenci dövme yetkisi değil, kendine veya başkasına silah çeken adamı etkisiz hale getirme yetkisi olsun (yaralayarak ve gerekirse öldürerek).
    May the Force be with McLaren Mercedes

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Fikirleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.Bugün ehliyet için belgelerimi tamamladım ve yarın emniyete gidip ehliyetimi alacağım Allahın izniyle.Sonra da mahkemeye çıkacağım.İki ayrı ceza yazılmış;36 ve 48/5 maddelerinden.Bunlar da,malumunuz ;Sürücü belgesiz araç kullanmak ve sürülmesine izin vermek(Madde 36 - 206 YTL),Taksi, dolmuş, minibüs, otobüs, kamyon ve çekici gibi ticari amaçla yük veya yolcu taşımacılığı yapılan araçlar ile resmi araçları alkollü kullanmak, kanındaki alkol miktarı 0,50 promilin üstünde iken diğer araçları kullanmak ( Madde 48/5 - 416 YTL).Toplamda 622 YTL ceza kesildi ama ayrıntısı ne olacak bilemiyorum.Yarın Allahın izniyle motorumu çıkarıp ne ceza alacağımı öğrendikten sonra sizlere bilgi vereceğim.Tekrardan çok teşekkür ederim bilgi paylaşımınız için.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    yahu sen halen yaşıyormusuuuuuuuuun......

crazy devili nasıl biliiirrrdiiiniiizzzzzzzzzz..........

sevmeezzdiikkkkkkk.........

göööömüüünnnn o zaman......

622 ytl ceza ödemekde koyar be insana serdarcım...zor yav...senin maaşda 500 falandı dimi...1 ay beleşe çalıştın...ama üzülme senin ödediğin vatandaş cezaları yol su elektrik olarak geri dönüyor ebemize...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Kesin sana gıcık olan birileri ispiyonlamıştır. Geçmiş olsun....
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

vedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    Arkadaşım, polislerin sana alkol konusunda ceza yazmalarını uyanık olma ve deneyimlerine bağlıyorum. Belkide onlarca kişi alkollü yakalanıp kullanmadım burda duruyordum gibi numaralara yatıyolar. Türk polisi yakalr misali yazıyolar cezayı. Bence cezayı içine sindir ve programını yaparken daha dikketli ol bundan sonra . Alkollü araç kullanma. Başkasına da zarar verebilirdin. Ha kurunun yanında yaşta yanıyodur polisin bu rtavrı sonucu. Ama sen yaş değil kurusun bu olayda. Geçmiş olsun...

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Allah senden razı olsun be vedo.Bi hak veren oldu.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    serdarcan bende üzüldüm ama çaktırmıyom...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    baba geçmiş olsun,bir yere giren şemsiye açılmıyormuş dediler, hakkaten öyle,bunlara laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor bunlar dediğim (polisler)ama genelleme yapmıyorum,içlerinde iyileride var.Yapacak bir şey yok,alınacak tek şey var ders!
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Ben dersimi aldım motor abicim.Onlara o an için denilebilecek en iyi şey YALAN söylemekti.Ne yalanlar uydurulabilirdi.Ama ben yalan söylemedim.Yarın savcıya çıkmamı Allah nasip ederse ona da bütün doğruları söyleyeceğim.Evet içlerinde iyileri var ki;trafikte beni durdurduğu zaman hal hatır sormayı bile düşünebilen,fazla hızlı gitme bak yollar kaygan diyen ... polisler de var.Ama yargısız infaz ederek polislik mesleğinden insanları nefret ettiren(en azından beni) memurlarda var maalesef.Şunu da söylemek isterim ki benim ruhsatımın içinde 50YTL (ya da 20-30-40 herneyse) yoktu.Acaba ben burda mı suç işledim_?

Motosikleti
    KAWASAKI Z750 S / SUZUKI GS500
    crazy - devil , öncelikle geçmiş olsun kardeş umarım az bir cezayla atlatırsın bu tatsız olayı ...
    ama bu olaydan ders almaya bak bu sana en güzel hediye olur belki de bundan sonraki yaşantında ... sen o gün alkollü olmasaydın yani zihnin sıhhatli olsaydı inan bana ne evine 1 km kala durup sigara içerdin ... ne o polislerle karşılaşıp muhattap olurdun... alkol çıkmasaydı zaten belki polisler hoşgörecekti seni ... çünkü onlarda biliyorki piyasa ehliyetsiz motorcu kaynıyor..
    vs. vs.. vs... yani lütfen bundan sonra alkollü iken araç kullanma ne motosiklet ne de otomobil .. bir musibet bin nasihatten iyidir...
    2 yıl önce alkollü araç kullanmaktan 6 ay ehliyetimi aldılar ... bu bana ders oldu o gün bugündür alkollü iken araç kullanmıyorum... tekrar geçmiş olsun mahkemede bol şans

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    KaWa-JaWa/HaWa-CıWa hocam teşekkür ederim,ancak senin yazından anladığım kadarıyla;beni birçoğunuz yanlış anladınız.Ben ne cezaya,ne de memurların görevini yapmasına kızmıyorum.Anlatmak ve öğrenmek istediğim;NEDEN YARGISIZ İNFAZ EDİLDİĞİM_?Tamam haklılar polis arkadaşlar Alkollü ve ehliyetsiz araç kullandığım için bana ceza yazmaya.Ancak gelen asayiş ekibi;bu saatte ne işin var,alkolümüsün,şu an bu aracı kullanacakmısın...vs gibi bir soru bile sormadılar bana.Hırsızlık yapmış,hatta o an orda o motoru çalan bir hırsız olsaydım böyle saçma-insan onurunu ayaklar altı eden bir muameleyle karşı karşıya kalmayacağımı düşünüyorum.Ben sadece ama sadece bunu öğrenmek istiyorum : NEDEN YARGISIZ İNFAZ.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bence polis bir motosikletin yanında duran içkili bir adama ceza yazamaz.
    içkili araç kullanana acımasın ceza yazsın trafikten men etsin ben olsam bende acımam.
    ama kalkıpta işlendiğini görmediği bir suç için ceza kesemez bu mantıksız olur.
    haa ispatlar bunu ozaman başka.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    bunu söyleyeceğimi sanmazdım ama dishy'ye katılıyorum. hadi diyelim sana ceza yazma hakları yoktu. sen şimdi o motoru içkili olarak kullanmanı bize haklı gösterebilir misin? artı ben de ruhsatlı/ruhsatsız silah taşınmasına karşıyım.
    ya bnde ne kadar sevindim bana katılıosun dieeeee!!!!!!
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Bugün sabah bana verdikleri Trafik Şubesi telefon numarasını aradım,durumu anlattım ve saat 13.15'te orda olmamı,mahkemeye çıkacağımı söylediler.Bende saat 13.15'e kadar ehliyet işlemlerimi halledebilmek umuduyla Emniyet müdürlüğüne gittim.Dosyamı vermeden önce harç parası 55 YTL ödedim,sonra dosyamı verip işlemlerin olmasını beklerken,görevli polis hanım nüfus cüzdanımı istedi.Fakat nüfus cüzdanımı da,cuma günü ceza kesen ekip almıştı.Bayan memur arkadaşlar (Sağolsunlar yardımcı oldular),Trafik şube müdürlüğüne gidip rica edersem belki verebilceklerini söylediler (Dikkat ederseniz RİCA ETMEM GEREKİYOR).Gittim,RİCA ETTİM.Veremeyeceklerini söylediler.Hatta epey dil döktüm ama vermelerinin yasak olduğunu,13.15'den sonra mahkemeye çıktıktan sonra Nüfus Cüzdanımı alabileceğimi söylediler.Çaresiz,bir dolmuşla, geri döndüm.12.00 - 12.30 sularında tekrar Trafik Şubesine gitmek üzere yola çıktım,trafik şubesine vardığımda saat 1 gibiydi.Çıktık ceza işlemleri bürosuna,görevli arkadaşlar istersek bahçede oturabileceğimizi,bizi çağıracaklarını söyledi.Çıktık bahçede oturduk (bu arada ehliyetsiz yakalanan 10 kişi vardı sadece orada,adliyede ise 20 kişi olduk).Bi müddet sonra adliyeye gitmek için yola çıktık ve en sonunda adliyeye vardık,2. katta bilmem kaç numaralı oda nın önünde bekledik.Yalnız burdaki herkes benim gibi;savcıyla görüşeceğini sanıyordu.Herkesi tek tek odaya çağırıp ellerine bir kağıt tutuşturmaya başladılar.Sıra bana gelince odaya girdim,ŞOK.Ne hakim,ne savcı Derdimi dinleyecek kimse yok.Elime bir kağıt tutuşurdu katip olduğunu sandığım şahıs.Kağıt şu:

Akabinde ben de görevli arkadaşa itiraz etmek istiyorum dedim.Ama katibe benzettiğim bu görevli arkadaş saçma sapan sözlerle geçiştirdi.Nasıl itiraz edeceğim o zaman diyince;avukat tutacaksın,avukat mahkemeyi kazanırsa ödemezsin(en az avukata da 500-600YTL para vermem gerekecek),şayet kaybederseniz 600YTL cezayı peşin olarak ödemek zorunda kalacaksın dedi.(Benim de bu davayı kazanma ihtimalim oldukça düşük olduğu için;[kanıt ve şahit yetersizliğinden] dava açmayı düşünmüyorum.Ama yine de araştırma yapacağım).Mecburen başımız önümüzde aldık kağıtları çıktık.Yine;ceza keserken yaptıkları gibi,burda da;ben de dahil kimseye söz hakkı dahi tanımadılar.Adliyeden çıkıp emniyet müdürlüğüne gittim,nüfus cüzdanımı da geri aldım çünkü adliyede.Dosyamı verdim,30 YTL de kart parası verdim.1 saat sonra gel dediler.Dedikleri gibi 1 Saat sonra geri döndüm ve sonuç:

Her işte bir hayır vardır.Bugün mesai saatinde yetişemediğim için Trafik şubesinden motorumu otoparktan çıkarabilmem için gereken belgeyi alamadım.Allahın izniyole yarın sabah ilk iş olarak onu halledeceğim.

Motosikleti
    KAWASAKI Z750 S / SUZUKI GS500
    geçmiş olsun crazy devil ,
    biraz uğraşmışsın ama mutlu son en güzelini söylemişsin zaten her işte bir hayır vardır diye .. umarım bi daha canını sıkacak bu tür olaylar yaşamazsın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler