Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Migros ' ta çalışan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Arkadaşlar ben marketçilik sekteründe çalışmaktayım.Bugün migrostan bir iş teklifi geldi.. Nedir ? nasıldır ? ayrıntılı bir bilgi verecek var mı?. Çalışma saatleri falan nasıl ? insan kendi sosyal hayatına zaman ayırabiliyor mu..? ben BİM A.Ş de pek ayıramıyorum da .. bu da beni başka iş sektörlerine bakmamı sağlıyor..Eğer konu ile ilgili bilgisi olan varsa , ayrıntılı bir şekilde anlatabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Ben zamanında Migros'u baya bi araştırdım.2 yıl geçti üzerinden.Detaylar hakkında bilgi vermeyeyim yanlış bir şey söyleyebilirim.Genel kanı olarak iyi bir yer dendi.Alışveriş çeki + yol parası gibi imkanlar var denmişti.Google'dan bulabilirsin.Birçok kişi bizzat çalışıp tecrübelerini aktarmış...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    [QUOTE=Carbon;2479323]Ben zamanında Migros'u baya bi araştırdım.2 yıl geçti üzerinden.Detaylar hakkında bilgi vermeyeyim yanlış bir şey söyleyebilirim.Genel kanı olarak iyi bir yer dendi.Alışveriş çeki + yol parası gibi imkanlar var denmişti.Google'dan bulabilirsin.Birçok kişi bizzat çalışıp tecrübelerini aktarmış...[/QUOT

internettende araştırıyorum ama genelde istediğim soruların cevabı yok.. hani burada bulabilirsem konuyu konuşabilirim

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende iş aramaktayım 3,5 sene kipa da çalıştım
    migros bizim gözümüzde
    maaşı fazla olan, eski çalışanı 900 e yakın demişti 2 sene önce
    alaışveriş çeki dolgun olan ve ikramiyesi olan
    en önemlisi ise sendikası olan bir kurum
    şimdi nasıl bilemem ingiliz aldığından beri, sendikalaşırken migros un şartlarını verdiklerini örnek alıyorduk
    bim nasıl başvurmayı düşünüyodum bende
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende iş aramaktayım 3,5 sene kipa da çalıştım
    migros bizim gözümüzde
    maaşı fazla olan, eski çalışanı 900 e yakın demişti 2 sene önce
    alaışveriş çeki dolgun olan ve ikramiyesi olan
    en önemlisi ise sendikası olan bir kurum
    şimdi nasıl bilemem ingiliz aldığından beri, sendikalaşırken migros un şartlarını verdiklerini örnek alıyorduk
    bim nasıl başvurmayı düşünüyodum bende
    bu söylediklerin şuan içinde geçerli sendika maaş prim falan .. o yüzden bende hemen balıklama atladım teklif gelince.. bim nasıl diye sormuşsun?
    1- 195 saat aylık çalışma saatin var. tabiki bunu çok güzel bir şekilde 240-250 saat yapabiliyorlar
    2- işe alınmadan önce esnek saatlere uyum sağlarmısın diye sorarlar .. evet demek zorundasın yoksa işe alınmazsın
    3- skt si geçmiş, reyondan müşteri düşürmüş, çürümüş ,ezilmiş kısacası satılamayan tüm ürünleri ay sonu ödersin..
    4- performans diye bir şey vardır.. hem mal atarsın hem kasaya bakarsın hem temizlik hem ön muhasebe..tabii bu ön muhasebeyi yapmak için en az günlük temsilci olman lazım
    5-hafta 1 gün iznin var şehir dışına çıkman yasak heran çağırılabirsin.. böyle diyince kendimi narkotik ekipten sandım
    6-kısacası canını alıyorlar.. izin kullanmadığın zamanlar çok oluyor.. giriş saatlerinden şaşmazsın ama çıkış saatleri kesinlikle listede yazan saatte de çıkamazsın daha neler neler

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu söylediklerin şuan içinde geçerli sendika maaş prim falan .. o yüzden bende hemen balıklama atladım teklif gelince.. bim nasıl diye sormuşsun?
    1- 195 saat aylık çalışma saatin var. tabiki bunu çok güzel bir şekilde 240-250 saat yapabiliyorlar
    2- işe alınmadan önce esnek saatlere uyum sağlarmısın diye sorarlar .. evet demek zorundasın yoksa işe alınmazsın
    3- skt si geçmiş, reyondan müşteri düşürmüş, çürümüş ,ezilmiş kısacası satılamayan tüm ürünleri ay sonu ödersin..
    4- performans diye bir şey vardır.. hem mal atarsın hem kasaya bakarsın hem temizlik hem ön muhasebe..tabii bu ön muhasebeyi yapmak için en az günlük temsilci olman lazım
    5-hafta 1 gün iznin var şehir dışına çıkman yasak heran çağırılabirsin.. böyle diyince kendimi narkotik ekipten sandım
    6-kısacası canını alıyorlar.. izin kullanmadığın zamanlar çok oluyor.. giriş saatlerinden şaşmazsın ama çıkış saatleri kesinlikle listede yazan saatte de çıkamazsın daha neler neler
    birden vazgeçtim
    o ne disiplin beee
    ben kipada kafama göre takılırdım, uzaktan hoş geliyo çalışanlar iyi diyo bimde
    ayar oldum, şehir dışına çıkma o ne demek ben isyankar insanım hiç gelemem emirvaki işlere
    migros 3 veya 6 ay deniyo beğenirse sözleşmeyi imzalarsın, genelde yaza doğru alır migros sonra beğenmediğini çıkarır, belki sen kalıcı olursun git dene şansını, bim de çalıştığın için alıyorlardır

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    evet ben başvuru yapmadım zaten .. bimde çalışan heryerde çalışır mantığı var .. çünkü marketçilik sektöründen herkes birbirini biliyor.. benim en büyük avantajım da mağaza sorumlusu yardımcılığı yaptığımdır

evet ben başvuru yapmadım zaten .. bimde çalışan heryerde çalışır mantığı var .. çünkü marketçilik sektöründen herkes birbirini biliyor.. benim en büyük avantajım da mağaza sorumlusu yardımcılığı yaptığımdır
    mağaza sorumlusu yardımcısı varmı bimde
    benim bildiğim eleman ve üstüde mağaza müdürü gibi bişey
    yetkili olarak çalıştıysan migrostanda mevki talep edebilirsin
    migros biliyosa bim deki konumunu kaçırmaz seni bence

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mağaza sorumlusu yardımcısı varmı bimde
    benim bildiğim eleman ve üstüde mağaza müdürü gibi bişey
    yetkili olarak çalıştıysan migrostanda mevki talep edebilirsin
    migros biliyosa bim deki konumunu kaçırmaz seni bence
    tabi migros biliyor şuan ki durumu satış elemanı olarak talep ettim değerlendirecekler.. zaten sektöre yabancı değilim artık birşeyleri kovalayacağım

tabi migros biliyor şuan ki durumu satış elemanı olarak talep ettim değerlendirecekler.. zaten sektöre yabancı değilim artık birşeyleri kovalayacağım
    hayırlısı olsun ozaman
    bi çalışan vardır herhalde mt de, bende takipteyim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    arkadaslarim ben yurtdisina gidip yerlesip evlenecegim bu sistem ile bu hükümetten bir cacik olmaz afedersiniz sizde kurtulursunuz umarim saglicakla kalin.
    ozrace bunu beğendi.

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Restoran: Dominos-KFC
    Giyim: Lc Waikiki- Defacto
    Market: Carrefour-Kipa-Migros-Bim-Koçtaş
    Bilgisayar: Vatan-MediaMarkt-Bimeks-Gold

Aslında bunlar sistem olarak çok benziyorlar birbirlerine.Bazıları yarı zamanlı çalışacak üniversite öğrencilerini tercih ediyor.4-5 yıl boyunca en alt kademede (reyoncu-satış danışmanı) pes etmezseniz kariyer fırsatı veriyor.Ama bir yerlere gelebilmek için yine de diploma şart... Tabi bunlar sadece okuduklarımdan.Ben de başlayacağım yakında.Tecrübesini ancak 4 yıl sonra aktarabilirim.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    merhabalar..
    ben 3 senedir migrosta çalışmaktayım..öncelikle ne olarak görev yapmak istiyorsun o önemli..yönetici mi, kasiyer mi ,reyon görevlisimi, yoksa şarküteri gibi hizmet alanlarında mı ?
    vereceğin cevaba göre detayları anlatırım sana
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslarim ben yurtdisina gidip yerlesip evlenecegim bu sistem ile bu hükümetten bir cacik olmaz afedersiniz sizde kurtulursunuz umarim saglicakla kalin.
    bence yengeye duat et seni çekip kurtaracak bu memleketten...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Öncelikle kipa bünyesinde 3 yıla yakın bulundum. düzeni iyidir maaşı en az olandır kariyer imkanı şu aralar yok. ya direk üniversitye mezunu olarak yönetici adayı olursunuz, ya da eleman olursunuz. lise mezunuysanız 650 tl maaşla takım lideri 600 tl maaşla elemandan ötesi, bölge direktörü yakınınız değilse mümkün değil.(bir de ömür boyu iş diye sloganları var, şimdi neden 7 yıllık elemana daha fazla maaş versin yenisi 600 tl ye çalışıyor , çelişkili bir durum).Ben de şok bünyesinde çalışmak istiyorumm açıkçası..
    Şok hakkında bilgisi olan varsa beni aydınlatsın teşekkürler.....
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle kipa bünyesinde 3 yıla yakın bulundum. düzeni iyidir maaşı en az olandır kariyer imkanı şu aralar yok. ya direk üniversitye mezunu olarak yönetici adayı olursunuz, ya da eleman olursunuz. lise mezunuysanız 650 tl maaşla takım lideri 600 tl maaşla elemandan ötesi, bölge direktörü yakınınız değilse mümkün değil.(bir de ömür boyu iş diye sloganları var, şimdi neden 7 yıllık elemana daha fazla maaş versin yenisi 600 tl ye çalışıyor , çelişkili bir durum).Ben de şok bünyesinde çalışmak istiyorumm açıkçası..
    Şok hakkında bilgisi olan varsa beni aydınlatsın teşekkürler.....
    şok marketleri, bundan 2 ay öncesine kadar migros bünyesi altındaydı.. fakat ülker firmasına satıldı..
    satılmadan önceki imkanlarını sorarsanız, tam hatırlamamakla beraber, asgari ücretin biraz üstü bir maaş ve mağaza açılışından kapanışına kadar çalışırsınız..fazla bir imkan beklemeyin açıkçası..ne yönetici olarak ne de personel olarak..sosyal hayatı unutmanız gerekir..

Motosikleti
    Sezonda tansaşın sezonluk elemanı kaçmış) 45 günlük eleman lazımdı içecek reyonuna.cep harçlığım çıkar diye girdim. giriş çıkış saati belli. maaş da extralarla yol vs aylık 850 ye geldii. 60 gün çalıştım genel olarak memnun kaldım kadrolu elemana ihtiyaçları olmaması kötü..elemanların çoğu 15 yıllık ve 40 yaşındaydı. öğrenim olarak ilkokul mezunu hepsi. 94 yılında kalifi eleman olmadığından tercih etmişler. tek sorun bu bahsettiğim adamlardı. Tansaş ve Migros aynı gruba ait. kadro imkanı çıkması imkansıza yakın.. sezonsal elemanla yoğun dönemi geçiriyorlar genelde. 4 senedir sezonluk gelen eleman gördüm. yüzde 80 kadroya kalamama ihtimalin var bence. bim i bırakman senin için karlı olmayabilir. ayrıca bu skt si gelen ürünleri elemanın alması gibi bir saçmalık olamaz... diğer bimlerde böyle olmayabilir. eğer böyleyse siparişi ona göre çekin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:23 ----------

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şok marketleri, bundan 2 ay öncesine kadar migros bünyesi altındaydı.. fakat ülker firmasına satıldı..
    satılmadan önceki imkanlarını sorarsanız, tam hatırlamamakla beraber, asgari ücretin biraz üstü bir maaş ve mağaza açılışından kapanışına kadar çalışırsınız..fazla bir imkan beklemeyin açıkçası..ne yönetici olarak ne de personel olarak..sosyal hayatı unutmanız gerekir..
    Teşekkürler ama Marmariste bim 101 ve şok'tan başka seçeneğim yok. Tansaş ve migros sezonsal olarak her sezon çalıştırır da tekrar gitmek hele 4 sezondur gelen arkadaşı görünce, zor yaniiii. zor. Şok ülkere geçtiğinden dolayı iyileştirmeler olmasını umuyorum açıkçası....
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler ama Marmariste bim 101 ve şok'tan başka seçeneğim yok. Tansaş ve migros sezonsal olarak her sezon çalıştırır da tekrar gitmek hele 4 sezondur gelen arkadaşı görünce, zor yaniiii. zor. Şok ülkere geçtiğinden dolayı iyileştirmeler olmasını umuyorum açıkçası....
    tabiki oralardaki imkan ve durmunuzu anlayabiliyorum..ama şunu da belirtmek isterimki; bu market sektöründe ilerisi için çok fazla bir ümit beklemek bence hayalden öte..çünkü; ben market sektörünü bir meslek olarak görmediğimden, marketten çıktığınız an itibariyle mecbur olaraktan tekrardan bir markette veya bir firmada merchandising olarak görev yapabilirsiniz anca..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ayıp vayy. Bir insanın emeği bu kadar sömürülmez. Ben de eleman çalıştırıyorum, küçük işletme sahibiyim . Böyle şeyler aklımdan bile geçmez, en başta kendimi çalışanın yerine koyup üzülürüm . Sabah 08:30 akşam 18:00 , cumartesi çalışılmaz bizde .

Motosikleti
    İşin en kötüsü de ben açıktan perakende satış okuyorum ))

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)