Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819

HAKKARİDE 24 ŞEHİT.

Motovento
    REKLAM ALANI
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinir ötesi falan diyor bazilariniz?
    Abicim bunu daha önce defalarca yapmadikmi?
    Ne yapabildik?

Hem buna gerek yokki...
    Adamlar ayagimiza geliyor vuramiyoruzda Irak tami vurucaz?????????
    Güldürmeyin beni lütfen....
    Adamlar yurduma girip askeriyeyi basiyor yahu...

Askeri basiyor!!!!!!!!!!!!!

Adamlar 300 kisi ile basiyor...
    Bizim harika komutanlarimiz 15-20 asker takviye gönderiyor...
    Bir ucak kaldiramiyoruz...

5 saat carpismadan sonra bile adamlari cembere alamiyoruz...
    Adamlar geldikleri gibi siktir olup gidiyorlar.. 15-20 tanesini öldürebiliyoruz ancak..

Bu cocuklari ölüme yollayan komutanlarin allah belasini versin...

Yaziklar olsun bu orduyu bu milleti yönetenlere..

YAZIKLAR OLSUN
    yolda yamalar var benım aracımda 17 asker önde komutan konvoy halınde gıdıyoruz aklıma gelen zigzag yaparak gıtmek oldu komutan düz gitsene oğlum dedı .dedim komutanım yamalarda mayın olabılır basmamaya calışıyom hııııııııı dedı
    sonra devam ettım böyle iki dağ arasından gececeğiz yüksek iki dağ armut gibi avlanırız yukardan elmaları atsalar kucağımıza düşecek
    ben yine komutanım bır genaral için helıkopter gelıyor şu kadar askere güvenlık için bı helıkopter vermıyorlar
    aldığım cevap cok konuşuyorsun oğlum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Şehit Ağacı'nda Künye Asacak Yer Kalmadı

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki şehit parkına 2 yıl önce konulan “Şehit Ağacı”na, son dönemde şehit olan 86 askerin daha künyesi asıldı. Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Faik Yavuz, ağaçta künye çakılacak yer kalmadığını belirterek, “Umarız bundan sonra şehit vermeyiz” dedi.

Şehit Fatih Duru Parkı'ndaki kurumuş sedir ağacına son dönemlerde verilen 86 şehidin künyesinin asılması amacıyla tören düzenlendi.
    Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Faik Yavuz, Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal ve bazı oda başkanlarının katıldığı törende, 86 şehidin künyesi Şehit Ağacına çakıldı.

Törenin ardından açıklama yapan Başkan Ünal, ilçede görev yapan Kıbrıslı bir doktorun önerisiyle ilçedeki şehit parkına 29 Ekim 2009 yılında dikilen ve üzeri özel bir sıvı ile kaplanan ağaca, Türkiye'nin verdiği her şehit için hazırlanan künyenin belli aralıklarla çakıldığını söyledi.

“7.314 Şehit Künyesi Çakıldı”

Türkiye'nin 1980 yılından sonra verdiği şehit sayısı kadar künyenin ağaca çakıldığını anlatan Ünal, “Bugün ağacımızda 7 bin 314 şehidimizin künyesi var” dedi.
    Şehitlere Kızılcahamam halkının da sahip çıktığını ifade eden Ünal, şehit ağacına Türkiye'nin her yerinden ziyaretçilerin geldiğini kaydetti. Ünal, “Bu kadar şehit verdiğimiz bu dönemde herkesin birlik olup, kendisi ölçüsünde katkı yaparak terörün ortadan kaldırılması lazım” diye konuştu.

“Ağaçta yer kalmamış, umarız başka şehit vermeyiz”

ATB Başkanı Faik Yavuz da son dönemlerde hain saldırılarla şehitler verildiğini anımsatarak, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bakanların terör konusunda yaptığı çalışmalara, sivil inisiyatiflerin de destek vereceğine inandığını belirtti.

Türkiye'nin her başarısının arkasından böyle bir saldırının gerçekleştiğini ifade eden Yavuz, “Türkiye, hem insan olarak hem de maddi olarak bu terör olayı nedeniyle çok kayıp verdi. Tek duamız ve temennimiz, bu terör olayının bir an önce bitmesi ve Türkiye'nin siyasi ve ekonomik anlamda olması gereken yerde olmasını istiyoruz” dedi.

Terörün siyasal anlamda bazı özgürlükleri kısıtladığını dile getiren Yavuz, “Anayasa değişikliği yapmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki en büyük engel terör. Onun için tek duamız bu çatışma ortamının bitmesi ve Türkiye'nin demokratik bir anayasaya kavuşmadır” diye konuştu.
    Yavuz, ağaçta künye çakılacak yer kalmadığını belirterek, “Umarız bundan sonra şehit vermeyiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Hürriyet

ToLGa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolda yamalar var benım aracımda 17 asker önde komutan konvoy halınde gıdıyoruz aklıma gelen zigzag yaparak gıtmek oldu komutan düz gitsene oğlum dedı .dedim komutanım yamalarda mayın olabılır basmamaya calışıyom hııııııııı dedı
    sonra devam ettım böyle iki dağ arasından gececeğiz yüksek iki dağ armut gibi avlanırız yukardan elmaları atsalar kucağımıza düşecek
    ben yine komutanım bır genaral için helıkopter gelıyor şu kadar askere güvenlık için bı helıkopter vermıyorlar
    aldığım cevap cok konuşuyorsun oğlum
    Komutan ne yapsın
    " ... motosiklet üstünde ölürsenizde her motosikletçi'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."

Göz yaşlarımız sel olsada siyasi ve askeri otoritelerin pısırık davranmasından dolayı bu acı lar bitmek bilmiyor.
    Sırtımızı sıvazlayıp, anında baş sağlığı mesajı yayınlayan ülkeler teroristleri açık açık veya el altında besliyorlar.
    Çok uğraşmayada gerek yok aslında, kalleş abd yılanın başı. İnternet denilen zımbırtıya 1 saat ayırarak Eski Jandarma Komutanı Rahmetli Eşref BİTLİS'in ABD VE İŞBİRLİKÇİLERİ tarafından neden öldürüldüğünü öğrenmek, çok güzel aydınlanmak mümkün !!! .

Saygılarımla

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    sınır ötesi operasyon yapıyoruz dediler ,
    boş çıktı.

şu kadar terörist öldürdük dediler,
    ortada kanıt yok.

24 asker öldü dediler,
    50 nin üstünde olduğuna dair söylentiler ayyuka çıktı.

milletin gazını almak için ellerinden geleni yapıyorlar,
    muhalefete yükleniyorlar,
    bdp ye yükleniyorlar,
    irana suriyeye israile yükleniyorlar,

biri de çıkıp bu memleketi biz yönetiyoruz bizim suçumuz diyemiyor,
    başkomutan orada anca masada haritaya bakarken poz veriyor,
    başka bir nane yok zira sadece bu işe yarıyor,
    (dağlıca baskınından sonra geçen kararnameleri de unutmadık henüz)

başbakan entresan enteresan açıklamalar yapıyor ama anca laf üretiyor,
    söz konusu alkol, sigara olunca yapmadığını bırakmayana adam anca laf üretiyor.
    bir hareket yok.

anladığım kadarı ile bütün inisiyatif karşı tarafın elinde,
    devlet anca bana gelince devlet.

birisi de çıkmış komutanları övüyor,
    yıllardır komutanlara giydiren sen değil miydin ?
    nereden geldi bu sevgi bir anda ?
    bulmuşlar puslu havayı herkes istediği gibi at koşturuyor.

babalar oğullarını gömüyor,
    ölen kim,
    evinde elektriği bile olmayan neredeyse yaşamamış gençlerimiz,
    içimizden herhangi biri.

yeter ki bunların saltanatı sarsılmasın,
    ayıp, utanır insan, biraz onurlu, ahlaklı olun.

evimden çıkıp 15 km gidip geliyorum yolda 20 tane resmi polis arabası görüyorum,
    resmi olmayanlar da cabası.

öte yandan adamlar ellerini kollarını sallayarak geliyor,
    öldürüyor,
    gidiyor.

oyun içinde oyunlar oynanıyor.
    ekonomi olarak canımızı çıkarmaya ant içmişler,
    yetmiyor arsızı hırsızı kolluyorlar,
    çoluğumuzu çocuğumuzu alıp kefene sarıp gönderiyorlar.

halen büyük resmi görmektense basit ırkçı, faşist söylemler ile kana susamışlığınızı dile getiriyorsunuz.

bu kafa daha çok gencimizi öldürüp babasına kefen ile yollar.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

zafer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler biraz sakin olun şarkıyı dinleyin relaks

http://sarkidinle3.blogcu.com/zeynep...dim-vi/3841179
    TRABZON : 4 banka soyguncusunun ağır silahlarla girdiği bankada, 28 silahlı banka müşterisiyle çatışmaya girdiği yerdir.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sınır ötesi operasyon yapıyoruz dediler ,
    boş çıktı.

şu kadar terörist öldürdük dediler,
    ortada kanıt yok.
    Bu ikisi hatalı, gerisine katılıyorum,

Genelkurmay "Sınırötesi operasyon sınırlı, yurtiçinde operasyondayız" diye açıklama yaptı. Buradan görebilirsiniz.

2-3 gündür Vikipedi'deki Ekim 2011 Çukurca saldırısı maddesi için PKK/HPG/TAK/KCK'nın (özetle her türlü şerefsizin) internet sitelerine bakıyorum sık sık, düne kadar 40'tan fazla kayıp verdikleini kabul etmişlerdi, hatta PKK sitelerinde adları da yazıyor ölen teröristlerin. PKK 24'ten fazla askerimizi şehit ettiğini iddia ediyor, ama daha önceki açıklamalarını da bildiğim için bu açıklamaları ciddi bulmuyorum.

PKK ve Genelkurmay'ın açıklamalarını çapraz olarak inceleyince Genelkurmay'ın rakamlarının doğru olduğu ortaya çıkıyor. İlk baskında 24, sonraki operasyonlarda 5 şehidimiz var; PKK'nın baskında kaybı en az 10 (kendi söyledikleri rakam, gerçek rakam 20'nin üstünde gözüküyor), daha sonraki operasyonlarda kaybıysa 80'in üzerinde.

Özetle Genelkurmay'a inanmamak için sebep yok; kanıt olarak kafası kopmuş terörist fotoğrafı görmek istiyorsanız başka tabii ki.

jack hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    buna inanmak istemiyorum ama hükümetin şehit sayııyla ilgili gerçekleri gizledigini söyleyenler var. şehit cenazesi düzenlenen ama 24 olarak halka duyurulan isimler içinde yer almayan isimler varmış. konuyu detaylıca araştırınca kafam dahada bulandı.

neden vanda toplu tören yapılmadı.

neden rte apar topar medya patronlarıyla görüşme yaptı.

neden memleketlerine gizli gönderildi.

bugün üç şehit haberi daha düştü medyaya. ikisi mayına basmış. digeri ise çatışma sırasında.

yoksa operasyon bahanesiyle hergün üçer beşer olarak halkın gazını yavaş yavaş alarak mı açıklayacaklar.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kafa daha çok gencimizi öldürüp babasına kefen ile yollar.
    Baris yazdiklarinin hepsine katiliyorum ama ben bunu alinti yaptim sadece uzun olmasin diye...
    Bu kafa ile daha cok gencimizi gömeriz...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ikisi hatalı, gerisine katılıyorum,

Genelkurmay "Sınırötesi operasyon sınırlı, yurtiçinde operasyondayız" diye açıklama yaptı. Buradan görebilirsiniz.

2-3 gündür Vikipedi'deki Ekim 2011 Çukurca saldırısı maddesi için PKK/HPG/TAK/KCK'nın (özetle her türlü şerefsizin) internet sitelerine bakıyorum sık sık, düne kadar 40'tan fazla kayıp verdikleini kabul etmişlerdi, hatta PKK sitelerinde adları da yazıyor ölen teröristlerin. PKK 24'ten fazla askerimizi şehit ettiğini iddia ediyor, ama daha önceki açıklamalarını da bildiğim için bu açıklamaları ciddi bulmuyorum.

PKK ve Genelkurmay'ın açıklamalarını çapraz olarak inceleyince Genelkurmay'ın rakamlarının doğru olduğu ortaya çıkıyor. İlk baskında 24, sonraki operasyonlarda 5 şehidimiz var; PKK'nın baskında kaybı en az 10 (kendi söyledikleri rakam, gerçek rakam 20'nin üstünde gözüküyor), daha sonraki operasyonlarda kaybıysa 80'in üzerinde.

Özetle Genelkurmay'a inanmamak için sebep yok; kanıt olarak kafası kopmuş terörist fotoğrafı görmek istiyorsanız başka tabii ki.
    Öyle bir beklentimiz yok.... Kelle görmek istemeyiz tabiiki.... Dirisi iğrenç olan birinin kellesini düşünmek bile istemiyorum....
    Sadece güveni kaybetti asker...
    Eskiden Askerimize sonuna kadar güvenirdik...
    Hatta devletimizden fazla güvenirdik...
    Bu güveni kaybettiren zihniyet utansın....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ToLGa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Haklisin bu guveni kaybettirenler utansin.
    Insallah en kisa zamanda eski gunlerine donerler.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Şimdi bir haber okudum, bizim ülkede göremeyeceğimiz bir haber.

Çukurca’da şehit olan 24 askerimiz için geçtiğimiz günlerde Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi’nde anma töreni düzenlenmişti. Törene katılan bir grup PKK sempatizanı öğrenci terör örgütü lehine slogan atıp, törene gölge düşürmeye çalışınca, bu öğrencileri derhal tespit edip okulla ilişiğini kesen ve Bakanlar Kurulu kararı ile sınır dışı edilmesini sağlayan tüm KKTC'li yetkililere teşekkür ediyoruz. Elleriniz dert, yüreğiniz kasavet görmesin!
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)