Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sen seç Uğur'cuğum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ekremz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azraile ölüm görevi verildiğinde, insanlar benden nefret eder demiş; verilen cevapta ise "sen merak etme onlar ölümlerine bir isim bulurlar" denmiş. belki bazı arkadaşlar saçma ve genelleme olarak göreceklerdir ama yaşanılan dünyaya ve insanoğlunun içinde barındırdığı hırs kin nefret bencillik cahillik gibi duyguları bulunduğu sürece yapılabilecek pek birşey olduğunu sanmıyorum.
    Hırs, kin, nefret, bencillik... Bunların insanoğlunda doğuştan varolan özellikler olduğuna emin miyiz? Bunlar bize öğretilmiş olmasın sakın...

Rekabetçiliğin erdem olarak sunulduğu bir sistemde hırs, öldürmenin erdem olarak sunulduğu bir sistemde kin, milliyetçiliğin erdem olarak sunulduğu bir sistemde nefret, mülkiyetçiliğin erdem olarak sunulduğu bir sistemde bencillik duygularının gelişmesinden daha doğal ne olabilir ki?

Cahilliğe gelince... Yukarıdakileri insanlara empoze eden bir eğitim sisteminden ne beklenebilir ki zaten? Cehaletten başka. Ya da aptallık mı desek? Bertrand Russell'ın söylediği gibi: "İnsanlar aptal değil, cahil doğarlar. Onları aptallaştıran eğitimdir."

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Huyum kurusun
    Umarım benim senin ve başkasının fikirdaşları da bahsettiğin hoşgörüden nasiplenir de yok yere daha fazla saçmalıklar yaşanmaz ve biz de hararetli zamanlarda, şimdi söylediklerimizden ters şeyler yapmaktan kaçınmasını beceririz.

Bir gün gerçek bir ortamda gerçekten tartışabilmek dileğiyle şimdilik iyi akşamlar.
    Teşekkürler. Dileklerine katılmamak mümkün değil. Birgün tanışabilmeyi gerçekten isterim. Belki yolun İstanbul'a düşer ya da benimki Ankara'ya düşerse bir fırsat yaratalım. Ankara'dan bir de Kuvvetmira var tanışmayı gerçekten istediğim.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    @ ekremz

kalkacaktım ama bu yoruma cevap yazmadan gitmek içime el vermedi.
    Yazdığına sonuna kadar katılıyorum.
    Ama şu meşhur kumsalda deniz yıldızlarını güneş doğmadan denize atan adam hikayesi burada tam taşı gediğine oturtmak oluyor.
    Elbette tüm insanları kurtaramayabiliriz ama bazılarına yardım edebilir, daha fazla yardım edecek insanı yanyana getirebiliriz.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç kimse TC nin öldürdüğü yok ettiği katlettiği canlardan bahsetmek istemez...
    Bu bizim ülkemize has bir durum değil ki üstadım. Dünyanın en büyük terörist örgütü Amerika'nın ta kendisi değil mi sanki? El Kaide'ye sayıp sövüyorlar 3.000 kişi öldürdü diye (3.000 insanın kanına giren manyaklardan hazzettiğim için söylemiyorum bunu) de kendileri bir kalemde 300.000 insanı öldürmemişler sanki...

Peki ben niye ikide bir T.C.'nin yaptıklarına takılıyorum? Çünkü burası benim memleketim, buranın çiçek bahçesi olmasını istiyorum. Burada yaşayanlar benim kardeşlerim, onlarla barış içinde yaşamak istiyorum. Hepsi bu. Benim gözümde kendini eleştiremeyen adamın kendine hayrı olmaz, kendi devletini eleştiremeyen adamın da memleketine hayrı olmaz...

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    @ BBelt
    fikirlerimizin derin ayrıldığı yerlere girmeye başlamışsın bile ama kalkmam gerek.
    Ankara'ya gelirsen görüşmek isterim elimden geldiğince zaman ayarlamaya çalışırım.
    Tartışmasını bilen farklı görüşteki insanlarla laflamayı özledim.
    Kal sağlıcakla hayırlı akşamlar.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bizim ülkemize has bir durum değil ki üstadım. Dünyanın en büyük terörist örgütü Amerika'nın ta kendisi değil mi sanki? El Kaide'ye sayıp sövüyorlar 3.000 kişi öldürdü diye (3.000 insanın kanına giren manyaklardan hazzettiğim için söylemiyorum bunu) de kendileri bir kalemde 300.000 insanı öldürmemişler sanki...

Peki ben niye ikide bir T.C.'nin yaptıklarına takılıyorum? Çünkü burası benim memleketim, buranın çiçek bahçesi olmasını istiyorum. Burada yaşayanlar benim kardeşlerim, onlarla barış içinde yaşamak istiyorum. Hepsi bu. Benim gözümde kendini eleştiremeyen adamın kendine hayrı olmaz, kendi devletini eleştiremeyen adamın da memleketine hayrı olmaz...
    Dostum aslında en büyük terör örgütleri devletlerdir...kendi halklarına yaptıkları zulümleri düşünürsek TC bu hususta sicili bozuk bir ülke...hatta öyle siyasetciler vardır ki bu ülkeye pkklı teröristlerin verdiği zarardan daha fazlasını verirler...bu ülke 12 yaşında ki yavrusuna sahip çıkmayan çıkamayan ve onu katleden memurunu salıveren bir ayıpla varolmaya devam eder...12 yaşında ki Uğurun kanı Şırnaktaki şehitlerimizin kanından daha değerli asla değildir bu zihniyet için...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    özellikle B.Belt ve Dr.MZÇ'ye teşekkür ediyorum....

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mujdat Gezenin bir konferansta gayet guzel soyledigi gibi

Isvicrede Deniz yok ama Deniz bakani var

Turkiyede Adelet yok ama Adalet bakani var.
    Bizim bakan:Alla alla isviçrede deniz yok ama deniz bakanı var. İsviçreli bürokrat:olsun sizdede adalet yok ama adalet bakanı var.
    sanırım doğrusu bu.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bakın şimdide birileri bu konu gündeme geldi diye suçluyu değil mağduru cezalandırmak istiyor.

Bu mantığın, Anadoluda anadoluda kızına tecavüz edene değil kızına ölüm cezası kesen töreden ne farkı var.

Bu hastalıklı bir ruh halidir. Bu hastalık iyileşmezse korkarım bu beden ölecek. Hatta bir evlat sahibi bile olamadan ölecek.

İşte haber.

http://haber.gazetevatan.com/aci-ust...05691/1/Manset

Disko'daki işkencede ölen askerin ailesine saldırdılar.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum aslında en büyük terör örgütleri devletlerdir...kendi halklarına yaptıkları zulümleri düşünürsek TC bu hususta sicili bozuk bir ülke...hatta öyle siyasetciler vardır ki bu ülkeye pkklı teröristlerin verdiği zarardan daha fazlasını verirler...bu ülke 12 yaşında ki yavrusuna sahip çıkmayan çıkamayan ve onu katleden memurunu salıveren bir ayıpla varolmaya devam eder...12 yaşında ki Uğurun kanı Şırnaktaki şehitlerimizin kanından daha değerli asla değildir bu zihniyet için...
    Öyle kardeşim, çok bozuk bir insan hakları sicilimiz var gerçekten de. Çok kan aktı, akıyor bu ülkede. Bunun bir sebebi de bence herşeyi karşıtlıklar içinde görmemiz. Ergenekondan alınanların hakları ihlal edildiğinde ben ses çıkarmazsam KCK'dan alınanlar için de milliyetçiler kılını kıpırdatmıyor mesela. Halbuki görsek, ikisi de insan hakları ihlalidir. Ortada bir suç varsa elbet cezalandırılsın da yöntemi bu değildir diyemiyoruz. Benden olan iyidir, karşıtı ise illa ki canavardır diyoruz. Gerçeklerle yüzleşmek zor.

Dile kolay 17.000 faili meçhul var bu ülkede... Belki bir o kadar da asker, polis ölmüş. Yazık değil mi? Bu insanların hepsinin kanı kırmızı be kardeş. Öldürmek çözüm olsaydı bu kadar ölüm defalarca çözerdi bütün problemlerimizi. Ne zaman göreceğiz bilmiyorum ki? Daha kaç kireç kuyusundan kaç kemik toplayacağız? Daha kaç toplu mezar bulacağız? Daha kaç tane sübyanı sırtından vuracak, kaç tane genci işkenceye alacağız? Bu yöntemle çözülmez bu işler ama tut ki çözülsün... Ben istemem binlerce masumun kanından gelecek mutluluğu, bedeli kabuslardır.

Diyorum ya herşeyi karşıtlıklar üzerinden ele almaya pek alışmışız. Kolay bu. Ama bakmıyoruz, kimin işine yarıyor diye.

Bir de ortak yönlerini görenler var bu olayların ve insanların. Misal, bu savaştan iktidar elde edenler var... Onlar bilirler ki taraflardan biri olmazsa diğerinin varlığı da anlamsızdır. Hepsi basamaktır onlar için güç yolunda. Ortak özellikleri budur.

Ve bu savaştan para kazananlar var. Onlar da der ki, bu savaş olmazsa biz kime silah satarız? Silah almak için paraya ihtiyaçları olmazsa bunların, biz kimin üzerinden uyuşturucu ticaretine girip de kar elde ederiz? Kimden haraç toplarız ya da insafsız vergileri nasıl açıklarız? Elimizde toplanan bunca parayı nasıl legalize ederiz? Hepsinin parası yeşildir onların gözünde. Ortak özellikleri budur.

Bir de senin benim gibi naif adamlar vardır az sayıda, ateş olsa cürmü sigara yakmaya yetmeyecek olan. Bizler de ortak yönler buluruz bu insanlar arasında. Deriz ki, hepsi insandır. Hepsinin canı yanar, hepsinin kanı kırmızı akar bunların. Ve hepsi çocuktur bunların. Hepsinin ardında acılar içinde kıvranan aileler kalır da birine "Cumartesi Anası" derler diğerine "Şehit Anası", birbirlerine kırdırırlar bu memlekette. Yeter be.

Derin konular bunlar.

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özellikle B.Belt ve Dr.MZÇ'ye teşekkür ediyorum....
    Teşekkür ederim kardeş.

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın şimdide birileri bu konu gündeme geldi diye suçluyu değil mağduru cezalandırmak istiyor.

Bu mantığın, Anadoluda anadoluda kızına tecavüz edene değil kızına ölüm cezası kesen töreden ne farkı var.

Bu hastalıklı bir ruh halidir. Bu hastalık iyileşmezse korkarım bu beden ölecek. Hatta bir evlat sahibi bile olamadan ölecek.

İşte haber.

http://haber.gazetevatan.com/aci-ust...05691/1/Manset

Disko'daki işkencede ölen askerin ailesine saldırdılar.
    Hep aynıdır benim memleketim. Ne denir bilmiyorum ki, insanın dili bağlanıyor. İnsanların acısı kendilerine yetmiyormuş gibi.

mtcrss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    Butun insanlar kendi haklarinin bilincinde olsa, sahip ciksa ve ne olursa olsun empati kurabilse belki bu kadar olum olmayacak dunya da. uzuluyorum

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    "hoş geldin bebek
    yaşama sırası sende
    senin yolunu gözlüyor kuşpalazı boğmaca kara çiçek sıtma
    ince hastalık yürek enfarktı kanser filan
    işsizlik açlık filan
    tiren kazası otobüs kazası uçak kazası iş kazası yer depremi sel baskını
    kuraklık falan
    karasevda ayyaşlık filan
    polis copu hapisane kapısı falan
    senin yolunu gözlüyor atom bombası falan
    hoş geldin bebek
    yaşama sırası sende
    senin yolunu gözlüyor sosyalizm komünizm filan.

10 Eylül 1961, Laypzig Nazım Hikmet Ran "

hoş geldiniz ...
    can't be worried about that shit. life goes on man.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı mtcrss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Butun insanlar kendi haklarinin bilincinde olsa, sahip ciksa ve ne olursa olsun empati kurabilse belki bu kadar olum olmayacak dunya da. uzuluyorum
    Daha cok kendilerinden baskalarının haklarına karsı bilincli olsa , hazmedebilmeyi bilen olsa daha cabuk sonuç alınır kanaatindeyim..
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

mtcrss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha cok kendilerinden baskalarının haklarına karsı bilincli olsa , hazmedebilmeyi bilen olsa daha cabuk sonuç alınır kanaatindeyim..
    kendi haklarini bilen biri esit davranir herkese. kendi hakki varsa karsisindakini de haklari vardir diye dusunur. asil olay empati ve kendimizden baslayarak herkesi sevmek. dusmanini bile seveceksin. benim inancim boyle...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    bbelt.. Bak gozume batıyorsun. Anarşist anarsıst yazıpta insanları bilinclestirmeye calisarak vatan hainligi yapma ! Serefsizim cayina zehir koyarim 'kim koydu"ya gidersin. Ayagını denk al. Kurulu duzene sahip cık. İtaat et. Bırak bu işleri. Sigortalı bir iş bul, namaza basla, evlen cocuk yap. Bidahada buralarda gormim seni.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bbelt.. Bak gozume batıyorsun. Anarşist anarsıst yazıpta insanları bilinclestirmeye calisarak vatan hainligi yapma ! Serefsizim cayina zehir koyarim 'kim koydu"ya gidersin. Ayagını denk al. Kurulu duzene sahip cık. İtaat et. Bırak bu işleri. Sigortalı bir iş bul, namaza basla, evlen cocuk yap. Bidahada buralarda gormim seni.
    Bana Liberter Sosyalist de canımı ye kanka Yalnız şu kim koyduya gitme meselesi kabusum olur ben sana söliim

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle özür dilerim çünkü konuya farklı yaklaşacağım.
    Bu iki isim için en az sizin kadar üzgünüm.
    Ölen insanın arkasından atıp tutmasını da onu kahramanlaştırıp bir siyasi görüşe destek yapılmasını da pek sevmem.
    Merak ettiğim konuya gelecek olursak ölümlerden siyasi rant çıkartmaya çalışan insanlar aynı acıyı karşı taraftan birileri öldüğünde de gösteriyor mu?
    Buraya yorum yazan herkes için değil de yazdığımı görüp gıcık olan birisi varsa lütfen şu soru mu da cevaplayabilir mi?
    Dursun ÖNKUZU, Hasan ŞİMŞEK için de bu şekilde üzülebiliyor musunuz?
    Erdal EREN için üzüldüğünüz kadar Mustafa PEHLİVANOĞLU için de üzülebiliyor musunuz?
    Benim için tüm ölümler aynı...
    Duygusal yaklaşmadıktan sonra...
    ölümler farklıdır...
    ölüm insanın fıtratında var
    öldürmek de öyle!

şimdi,

pehlivanoğklu'nun ölümü ile deniz gezmiş'in ölümleri aynı mı?
    birini devlet diğerini de devlete emreden devlet öldürttü!!!

şimdi sen o Uğur ile, bahçelievler katlliamı faili haluk kırcının ölümünü kıyaslayabilir misin?
    aynştayn ile atom bombasını yapanları?

bir çocuğa sıkan terörist(!!!) ile bir çocuğun yaşaması için çarpışanı bir tutabilir misin?

testiyi kıran ile suyu getiren aynı kefede oldukça adalet olmaz!!!

peki ya insanın ölümüyle insanın ölümsüzlüğünü bir tutabilir misin?
    insan, insanı öldürerek ya kendini ya da öldürdüğünü ölümsüz kılar
    insan, insanı yaşatarak da hem kendini, hem yaşattığını ölümsüz kılar...

Hitler
    ve
    Atatürk gibi...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Kıytırık bir kira davası bile 2 yılda sonuçlanırken,
    17 yaşındaki bir delikanlı 3 haftada asıldı..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Gandhi zamanında demiş ki: "Uğruna öleceğim çok dava var ama uğruna öldürebileceğim hiçbir dava yok."

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "hoş geldin bebek
    yaşama sırası sende
    senin yolunu gözlüyor kuşpalazı boğmaca kara çiçek sıtma
    ince hastalık yürek enfarktı kanser filan
    işsizlik açlık filan
    tiren kazası otobüs kazası uçak kazası iş kazası yer depremi sel baskını
    kuraklık falan
    karasevda ayyaşlık filan
    polis copu hapisane kapısı falan
    senin yolunu gözlüyor atom bombası falan
    hoş geldin bebek
    yaşama sırası sende
    senin yolunu gözlüyor sosyalizm komünizm filan.

10 Eylül 1961, Laypzig Nazım Hikmet Ran "

hoş geldiniz ...
    Çok güzel...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Eh madem hazir cosmusken.....

Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    KTM 200 Duke
    valla foruma üye olurken, apaçi bir ortam bekliyordum, ne buldum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)