Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Samsung Galaxy S II Alacakların Dikkatine!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    SE xperıa arc'a ne diyorsunuz? Almayı düşünüyorum da nette doğru düzgün yorumlarını bulamadım, kullananız var mı hiç?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Azıcık bekleyin. Bugün yarın Samsung Google Nexus Prime çıkıyor. Çook acaip bir şey..

Ultra Thin
    4.65-inch super amoled screen
    android 4.0 (ice cream sandwich)
    4g lte radio ready
    1gb of ram
    1.5 ghz dual core processor
    1080p hd video
    2 and 8 mp camera
    wifi ieee 802.11 a/b/g/n
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

dr_lunata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    madem burada sizleri gordum galaksico arkadaslar, bir soru sorayim.ben her videoyu izleyemiyorum.flash player in en son surumunu yuklememe ragmen flash player 9u istiyo cogu videyu acamayinca. bir el atsaniz cozume bu yorumu da galaksiden yaziyorum...
    Deveye sormuşlar neren eğri diye,bir türlü öğrenemediniz ALLAH sizi bildiği gibi yapsın demiş

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    3 aydır galaxy s2 kullanıyorum. bir sıkıntı yok. son derece memnunum. laptop bağımlılığımı kesti büyük oranda.

elektronik cihazlarda zaman zaman böyle sıkıntılar görülebilir. bir de türkiyede müşteri hizmetleri hemen hemen hiç bir firmada düzgün değil. eğer 1 - 2 hafta beklemeden sonra bir sonuç bir cevap dönüyorlar ve ilgileniyorlarsa ne mutlu.

cihaz aynı arızayı tekrarlarsa yenisini verirler normalde. vermiyorlarsa ciddi sıkıntı olur.

ben telefonumdan son derece memnunum. özellikle "netbook" denen gereksiz bilgisayar kategorisi cihazlardan daha başarılı birşey bence ...

pili bendeki ortalama 1 gün gidiyor. bu da, bilgisayar sayılabilecek performansı olan bir telefon için son derece normal bence. ben sadece şuna gıcığım. arkadaşım, 8 mm yapacağına 10 mm yap. pili bi gün daha gitsin :D...

size sorunlu ürün denk gelmiş. benim de başıma motorola da gelmişti. halbuki 7 - 8 tane motorola telefonum oldu. sorun yaşadıklarımda bi çırpıda ilgilendiler. bir tanesini de 2.5 ay sonra bozuk olarak alabildim garantiden....

geçenlerde logitech marka mouse'umun usb alıcısı bozuldu ( logitech performance mouse mx ) pahalı bi mouse olduğundan ve gidip yeni bi tane almak batacağından teknik servisi nerdedir telefonu nedir diye internete baktım :| tr de teknik servisi yok. şok oldum. 00 800 lü numara olan tr'ye de destek veren avrupa servisini aradım. adam telefonda mouse'un seri numarasını aldı.

usb alıcınızı ben bu gün kargoya ileteceğim. bi deneyin eğer sorun çözülmezse ürününüzü dağıtan distribütöre ulaşmanızı sağlayacağım dedi.

nitekim pazartesi öğleden sonra 2 gibi yaptığımız telefon görüşmesinin üzerine, salı günü sabah saat 11 de ups kargodan aradılar. geldik evinizde değilsiniz diye. gidip ürünü teslim aldım yakın olduğundan. pazartesi öğleden sonra hollandadan yola çıkmış. salı günü öğlen saat 12 de mouse'um çalışıyodu...

kısacası tr'de düzgün teknik servis yok.

htc marka telefonum aldıktan 1 hafta sonra pixelleri ölmeye başladı. servise gönderdim. 1 hafta sonra yenisi geldi. şimdi bi başkasının htc telefonu 2 ay serviste kalabilir....

bu tamamen ülkemizin şartları ve servis elemanlarının şeysiyle ve keyfiyle alakalı ... yani bence... bunları göz önüne alırsak pilav ve makarnayla yaşamak gerek :( almazsak da her an paramızla rezil olmaya hazır olmak gerek.

ne iştir anlamadım ben
    !?

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    bende de 3 haftadır samsung galaxy fit var. şarj konusu bende de aynı şekilde sorunlu. internette hata verdi aldığımın ikinci günü teknosa ayak üstü format attı ama hala sıkıntılı ve telefon hiç çekmiyor. servise vereceğim ama üşeniyorum.
    16 BH 631

sultanahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, Suzuki GSX-F 600
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 aydır galaxy s2 kullanıyorum. bir sıkıntı yok. son derece memnunum. laptop bağımlılığımı kesti büyük oranda.

elektronik cihazlarda zaman zaman böyle sıkıntılar görülebilir. bir de türkiyede müşteri hizmetleri hemen hemen hiç bir firmada düzgün değil. eğer 1 - 2 hafta beklemeden sonra bir sonuç bir cevap dönüyorlar ve ilgileniyorlarsa ne mutlu.

cihaz aynı arızayı tekrarlarsa yenisini verirler normalde. vermiyorlarsa ciddi sıkıntı olur.

ben telefonumdan son derece memnunum. özellikle "netbook" denen gereksiz bilgisayar kategorisi cihazlardan daha başarılı birşey bence ...

pili bendeki ortalama 1 gün gidiyor. bu da, bilgisayar sayılabilecek performansı olan bir telefon için son derece normal bence. ben sadece şuna gıcığım. arkadaşım, 8 mm yapacağına 10 mm yap. pili bi gün daha gitsin :D...

size sorunlu ürün denk gelmiş. benim de başıma motorola da gelmişti. halbuki 7 - 8 tane motorola telefonum oldu. sorun yaşadıklarımda bi çırpıda ilgilendiler. bir tanesini de 2.5 ay sonra bozuk olarak alabildim garantiden....

geçenlerde logitech marka mouse'umun usb alıcısı bozuldu ( logitech performance mouse mx ) pahalı bi mouse olduğundan ve gidip yeni bi tane almak batacağından teknik servisi nerdedir telefonu nedir diye internete baktım :| tr de teknik servisi yok. şok oldum. 00 800 lü numara olan tr'ye de destek veren avrupa servisini aradım. adam telefonda mouse'un seri numarasını aldı.

usb alıcınızı ben bu gün kargoya ileteceğim. bi deneyin eğer sorun çözülmezse ürününüzü dağıtan distribütöre ulaşmanızı sağlayacağım dedi.

nitekim pazartesi öğleden sonra 2 gibi yaptığımız telefon görüşmesinin üzerine, salı günü sabah saat 11 de ups kargodan aradılar. geldik evinizde değilsiniz diye. gidip ürünü teslim aldım yakın olduğundan. pazartesi öğleden sonra hollandadan yola çıkmış. salı günü öğlen saat 12 de mouse'um çalışıyodu...

kısacası tr'de düzgün teknik servis yok.

htc marka telefonum aldıktan 1 hafta sonra pixelleri ölmeye başladı. servise gönderdim. 1 hafta sonra yenisi geldi. şimdi bi başkasının htc telefonu 2 ay serviste kalabilir....

bu tamamen ülkemizin şartları ve servis elemanlarının şeysiyle ve keyfiyle alakalı ... yani bence... bunları göz önüne alırsak pilav ve makarnayla yaşamak gerek :( almazsak da her an paramızla rezil olmaya hazır olmak gerek.

ne iştir anlamadım ben
    Logitech servis konusunda hakikaten mükemmel çalışıyor. Zaten bilgisayara bişey alıcaksam önce logitech e bakıyorum, yoksa başka markaya yöneliyorum. Aynı olay benimde başıma geldi. Logitech hoparlörlerimden biri arızalanınca internetten servisini aradım ama yokmuş, sonra kendi sitesinde servisle ilgili bi kısımda bi kutu vardı. Telefon numaranızı yazıp "call me" tuşuna basıyosunuz. Ben yazdım ama tabi beklenti sıfır, buralardaki servis rezaletlerinden sonra... Aradan 1 dakika geçmedi aradılar (1. şok dalgası). Sonra telefondaki görevliyle konuşuyoruz ama hala inanasım gelmiyo, telefon şakası falan sanıyorum ben hala. :D Arızayı söyledim, benden hoparlörün pid nnumarasını seri numarasını falan istedi. Söyledim. Teyid ettikten sonra arızalı parçayı sordu, onu da söyledim. Dedi ben depodan sorgulıycam, sizi biraz bekleticem. Baktım karşı taraf ciddi, baya ilgileniyolar (ne garip dimi, teknik servis müşteriyle ilgileniyo :D) bi hoparlörün fiyatını sorıyım dedim. Bana "logitech size bu hoparlörü ücretsiz temin edicek" dedi (2. şok dalgası). Baktım iyi niyet hat safhada, ben de dedim "garanti süresini 5 ay aştı" sorun değil, biz size temin edicez dedi. (şaka değil, bunu gerçekten dedi :D) Depodan sorgulayıp ellerinde bulunduğunu söylemesinin akabinde benden adresimi istedi (burdan sonra dolandırıcılıkmı var bu işte diye yavaş yavaş işkillenmeye başlıyorum, bünye böyle ilgiye alışık olmayınca tabi... :D) Adresi verirken şişli dedim, duraksadı. Kodlayınca ben, "kusura bakmayın, burası hollanda olduğu için istanbul daki ilçeleri pek bilmiyorum" dedi. (3. şok dalgası, telefonun diğer ucu hollanda ya çıktı :D) Hemen kendimi toparlayıp teşekkür ettim ama halâ bu işte bi iş var havasındayım ben. :D Ertesi gün oldu (bu arada halâ bu telefon konuşmasının üzerinden 24 saat geçmiş değil) ups kargo kapıda. Kargo beklemiyodum, şaşırdım. Teslim alırken bi yandan da gönderen kısmıdaki adrese bakıyorum, sanırım düseldorf tu tam hatırlamıyorum. Hoparlörün yenisi, üstelik garantisi dolmuş olduğu halde 24 saat dolmadan aynen arkadaşta olduğu gibi yurtdışından geldi. Yani bu adamları ders diye bizim servis zihniyetine okutmak lazım. Önceki creative hoparlörlerde tüketici hakları mahkemesi lafını duymasalar sanırım daha çok 29 günler beklerdim bende. Parça bekliyorlarmış çin den, sanırım kervanla geliyordu parça. :D Yani diycem o ki burdan logitech e sesleniyorum. Kardeşim, insanlar madur. Şu telefon işine de bi el atında bizi kurtarın. :D
    Hangi istiklal vardir ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlariyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir. M.K.ATATÜRK
    Türkçemizin utanılacak birşeyi yok, ya sizin?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    telfonum bugün geldi...
    böyle servisede samsungada yazıklar olsun...
    telefonu sanki kasapa söktürmüşler, arka stickerini kopartmaya çalışmışlar kopartamamışlar...
    yeniden yapıştırmışlar...
    yasal sürece başvuracağım büyük ihtimalle....

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana kızmıyorum bu markaya kızıyorum eşim kullanıyor nalet olsun beş para etmez başka telefona resim bile yollayamıyorsun ne anladım ben o işten hem 2250 ytl ver hem resim bile yollama neymiş aynı marka olana yollamak aynı marka ile konuşmak bedava sanki herkezde ipone var
    İphone kendini kanıtlamış tek dokunmatik telefondur.O kadar çok fonksiyonu var ki saymakla bitmez.Ben 2 senedir kullanıyorum,suya düşürdüm,yere düşürdüm,üstüne bastım,ağzına s.... hala sorunsuz çalışıyor.Evet iphone'dan iphone'a medya dosyaları yolluyor fakat varsın tek kusuru o olsun.Bilgisayar gibi makina.Aklınıza gelebilecek herşey var.Motorun beygirini bile ölçüyor Çok zevkli bir makina.Iphone 3gs var bende,3.2 mpx kamera.Emin olunki nokia nın 8 ve 12 megapixelli kameralarıyla karşılaştırdım ( sabah çekiminde ) iphone daha net çekiyor fotografı.5 megapiksellik iphone 4'ü söylemiyorum bile.nokia'nın 12 megapiksellik telefonu halt yemiş.ne nokia ne başka bir tel herşey çok açık ortada.iphone kadar hızlı bir dokunmatik telefon yok.Bilgisayarda bile oyun oynamayı bıraktım artık iphone yüzünden.bazı programlar aracılığı ile de bluetooth ile birçok dosya gönderebiliyorum.Benim telefonun jailbreak li yani app store da ki ücretli programları ücretsiz indirebiliyorum.Babamda iphone 4 var,eve geliyor yatmadan önce iphone'dan iş yerindeki güvenlik kameralarını denetliyor Navigasyon olayından bahsetmiyorum bile,daha iyi navigasyon olan bir tel varsa söylesin.TomTom turkey navi programını kullanıyorum muhteşem.Fonksiyonları saymakla bitmez...

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Ben 2 ci Galaxy S2 yi aldım ve şu an kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok İphone 4 kullandım ama android bir başka özgür bir işletim sistemi ve Flash player çok önemli bir detay bununda olması çok iyi

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    inşallah da sorunsuz kullanırsınız...
    inanın servisten geldikten sonra telefondan soğudum..
    acayip şekilde kozmetiği bozuk telefonun...
    vidalar diş sıyırmış, arkasındaki etiket deseniz çıkartmaya çalışmışlar kenarından kopmuş o şekilde bırakmışlar...
    telefon leş gibi heryeri toz içinde...
    nasıl işlem yapacaklar bilmiyorum:(
    ama iyicene cılkının çıktığını biliyorum bu işin....

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi vodafone sınırsız net paketi 7,99 lira(:
    gayette hızlı....
    Bende 8 aydan fazla bu paketi kullanıyorum inşallah bu paket böyle kalır.Zam felan sınırlı felan yapmazlar inş
    Dükkan da net var evde yok. Evde Telin Bloutouth Açıp,PC den B simgesinin üzerinden Kişisel Alana bağlan diyip.Nete giriyorum harika bir şey.

Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İphone kendini kanıtlamış tek dokunmatik telefondur.O kadar çok fonksiyonu var ki saymakla bitmez.Ben 2 senedir kullanıyorum,suya düşürdüm,yere düşürdüm,üstüne bastım,ağzına s.... hala sorunsuz çalışıyor.Evet iphone'dan iphone'a medya dosyaları yolluyor fakat varsın tek kusuru o olsun.Bilgisayar gibi makina.Aklınıza gelebilecek herşey var.Motorun beygirini bile ölçüyor Çok zevkli bir makina.Iphone 3gs var bende,3.2 mpx kamera.Emin olunki nokia nın 8 ve 12 megapixelli kameralarıyla karşılaştırdım ( sabah çekiminde ) iphone daha net çekiyor fotografı.5 megapiksellik iphone 4'ü söylemiyorum bile.nokia'nın 12 megapiksellik telefonu halt yemiş.ne nokia ne başka bir tel herşey çok açık ortada.iphone kadar hızlı bir dokunmatik telefon yok.Bilgisayarda bile oyun oynamayı bıraktım artık iphone yüzünden.bazı programlar aracılığı ile de bluetooth ile birçok dosya gönderebiliyorum.Benim telefonun jailbreak li yani app store da ki ücretli programları ücretsiz indirebiliyorum.Babamda iphone 4 var,eve geliyor yatmadan önce iphone'dan iş yerindeki güvenlik kameralarını denetliyor Navigasyon olayından bahsetmiyorum bile,daha iyi navigasyon olan bir tel varsa söylesin.TomTom turkey navi programını kullanıyorum muhteşem.Fonksiyonları saymakla bitmez...
    Bak ne demiş bu özellikleri sadece İphone a özgü zanneden insanlar için Richard Stallman

Steve Jobs, aptalları özgürlüklerinden ayırmak için üretilen bilgisayarların lideri Steve Jobs, öldü. Öldüğüne sevinmiyor, ancak gittiğine seviniyorum.Kimse ölmeyi hak etmiyor - ne Jobs, ne Bay Bill, ne de daha büyük kötülüklerden suçlu insanlar. Fakat hepimiz Jobsın insanların bilgisayar kullanımı üzerindeki kötü etkisinin sonlanmasını hak ediyoruz. Ne yazık ki onun yokluğunda da bu etki devam ediyor. Varislerinin, onun mirasını taşırken daha az etkili olmasını temenni edebiliriz.
    İphone her şeyi yapıyor daha ötesi yok zannediyorsun ya; senin o zannettiğin yerde Android in açık kaynak kodunun özgürlüğü başlar..

@-unnamed-

Tüketici Hakem Heyetine başvur hemen. Böyle servis olmaz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana bedava verseler almam ipone 4 ü 1000tl ye verdiler daha sıfır almadım ne yapayım arkadaş ben evde net dağda net bu kadar teknolojiye bağlı kalmak bence bütün insanları asosyal yapıyor yani ben elimde olsa elimdeki telefonu bile bırakmayı düşünüyorum arkadaş nereye gitsen zırt pırt biri arıyor olur olmadık işler geliyor insanı başına cep telefonu olmasa kafayı dinlersin vallaha
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah abim...
    hayırlı olsun..
    şoförlük ve koruma bittimi?
    Allah kolaylık versin cümlemize....
    şekerim bi bakarsın drayvır olmuşum birde bakarsın bekçi...o yüzden işimiz olsun yeter diyorum...bu adamlar taşeron...bir sıkıntı oldumu değişiyor zaten...o yüzden kadrolu ve kurumsal biryerlere kapak attığımda uzun vadeli bir sistem kurucaz inşallah...

bu arada şunu sormak isterim...bu dokunmatik telefonu ilk hangi marka hangi modelinde yaptı...yani illaki bir patent vardır dimi bu işlerde...biz ilkiz diyebilen bir marka varmı...samsungun epilı taklit ettiğini hep duyuyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Samsung telefon mu? Asla.
    Şimdiye kadar 2 samsung Star (ikisi de dokunmatik arızası) , bir galaxy ace (yazılım sorunu) ve bir tane modelini hatırlayamadığım telefon elimizde kaldı. Ben şimdiye kadar bu kadar sorunlu bir marka görmedim. Ayrıca samsung ürünleri de apple taklidinden öteye geçemiyor. Apple bu konuda açtığı davaları bile kazanıyor.

İpod touch uzun bir süre ve iphone 3g kısa bir süre kullandım. Dokunmatiği hala diğerlerinden çok daha iyi. Fakat ios çok sınırlı bir yazılım. Bir süre sonra küçük ikonlar canını sıkıyor insanın. Bu "herşey yapılabilen" ios hangisiymiş merak ettim. Bir süre hevesle bir sürü uygulama yüklersin , sonra sıkılır onları da siler boş boş kullanırsın...

İphone sonrasında Amerikadan Htc Hd2 getirttim. Tmobile versiyonu 1ghz işlemci 1gb ram. İlk stok rom kullandım ana menüsü hoştu ama win mobile 6.5 yavaştı. Sonra telefonla neler yapılabileceğini keşfettim. İşte o iphone'un sınırsız dediğiniz özellikleri burada başlıyor. Bir süre andoid-windows phone 7 birlikte yükledim , evire çevire kullandım. Sonra adroidi tek yükledim... Şimdi wp7 mango sürümü (son sürüm) ve orjinal olarak telefonda yüklü. Neden wp7 , çünkü değişik. Neredeyse herkeste android ve ios varken wp7 tercih ettim. Ha sıkıldım mı? Siler androide geçerim.

Ayrıca 1ghz işlemci ve 1gb ram ile ne androidde ne wp7de en ufak bir donma yaşanmıyor. Bana göre çift çekirdek işlemcinin hiçbir gereği yok. Sadece satış tekniği...

O kadar hırpaladım ettim banamısın demedi. Değiştirirsem yine Htc alırım. Ama iyi seçmek gerekiyor. Htc'nin de her telefonu iyi değil. Ama genelde diğer markalara tercih ederim.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nokia problemli genelde işletim sistemi kaynaklı arızalar donup kalma yavaşlama evde 3 noki var 1 i dokunmatik ve hepsi sorunlu sebep işletim sistemi
    buaralar bi akıllıda ben alıcam huawei ideos x5 te karar kıldım
    geçenlerde sony ericsson xperia neo inceledim yok böylle cihaz gayet iyi bir ürün ne nokia ne samsung
    kamera işlemci ve kalitesi çok çok iyi, video testleri izledim youtube dan gayet iyi bir cihaz, hd video kaydı çok başarılı, 1000mhz işlemcili, android 2,3, 8mp kamera
    alacaklara tavsiye olunur 1000 tl civarı
    http://www.hepsiburada.com/Liste/son...FQdXmAodfSW2Jg
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samsung telefon mu? Asla.
    Şimdiye kadar 2 samsung Star (ikisi de dokunmatik arızası) , bir galaxy ace (yazılım sorunu) ve bir tane modelini hatırlayamadığım telefon elimizde kaldı. Ben şimdiye kadar bu kadar sorunlu bir marka görmedim. Ayrıca samsung ürünleri de apple taklidinden öteye geçemiyor. Apple bu konuda açtığı davaları bile kazanıyor.
    .
    Moderatörüm yanlışın var. Galaxy Tab da bu sorun oldu.. Durdurdu Apple satışını Samsung un. Esas şimdi Samsung dava açtı Apple a WCDMA teknolojisinin patenti bana ait, benden izinsiz İphone 4S de bunu kullanıyorsun diye. Avrupa satışını bile engelleyebilir Samsung İphone4s in

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Samsung'dan bu kadar şikayet edilmesi çok ilginç geldi. 1 seneden fazladır Samsung Wave kullanıyorum ve hiçbir şikayetim olmadı. Amoled ekran varken başka bir dokunmatik almayı asla düşünmezdim.
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bende de samsung sgh700 var... 2 günde şarjı bitiyor, üstelik sizinkiler gibi süpper bi telefon değil aksine basit bir telefon. 20 ayda pili öldü, 2 defa çok basit darbelerden ekranı patladı... çelik kapaklı plastik kasalı aptal bir tasarımı var, çeliği bi süre sonra plastikten ayrıldı... canı istemezse çalışmıyor, sd kartı okumuyor. çoğu telefonun çektiği yerde benim telefonuma ulaşılamıyor. hediye olduğu için katlanıyorum ama bi kere daha bozulursa yeni telefon alıcam.
    daha öncede 1 tane kapaklı samsungum vardı onunda ekranı patlamıştı. ben de asusun padphone'uyla ilgileniyorum çok ilginç bi alet
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moderatörüm yanlışın var. Galaxy Tab da bu sorun oldu.. Durdurdu Apple satışını Samsung un. Esas şimdi Samsung dava açtı Apple a WCDMA teknolojisinin patenti bana ait, benden izinsiz İphone 4S de bunu kullanıyorsun diye. Avrupa satışını bile engelleyebilir Samsung İphone4s in
    Doğru Galaxy Tab satışını durdurttu Apple , en son Avusturalyada yasaklamıştı sanırım. Diğer modelleriyle de dava sürüyor. Kazanıp kazanmaması önemli değil , orasını değiştirir burasını değiştirir taklit değil diye kazanır davayı , bu işler hep böyle.
    Burada benim demek istediğim ,bana göre samsung ürünlerinin çoğu gerek arayüz olsun gerek tasarım apple taklidi.
    Dünyanın en zengin teknoloji şirketlerinden Apple Inc., Samsung’a tasarımlarını kopyalama iddiasıyla dava açtı.

Bloomberg HT’nin internet sitesinde yer alan habere göre, Apple, kendi orijinal ürünleri olan iPad ve iPhone tasarımlarının Samsung Electronics tarafından izinsiz kopyalandığını iddia etti. Apple, Samsung’un Galaxy serisi ise iPhone’un, tablet bilgisayarlarının da iPad’in tasarımlarından çalıntı olduğunu öne sürüyor.

Cuma günü açılan davada, Güney Koreli Samsung Electronics’in, iPhone ve iPad’in 10 patentini ihlal ettiği belirtiliyor. Apple, Samsung Electronics’e açtığı davanın benzeri birçok davayı yürütüyor.

Apple’ın sınırlı patent portföyü ve sektöre rakiplerinden daha sonra girmiş olması, Apple için dezavantaj yaratıyor. Samsung’un Apple’a parça arzı sağlayan şirketlerden birisi olması sebebiyle, bu dava ilgi çekiyor.

Diğer yandan, Apple’ın tasarım kopyalama iddiasıyla açtığı bu davada kazanması da oldukça zor. Zira, Apple’ın kazanabilmesi için tüketicilerin hangi ürünün hangi şirket tarafından yapıldığı konusunda kafa karışıklığı yaşadığını kanıtlaması gerekiyor.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)