Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Proton Hakkında Acele Bilgi Lazım !

Motovento
    REKLAM ALANI
    kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmeyen konuşuyo ....
    kim bilmeden konuşuyor kardes açıkca söylede bilelim şahsen ben üstüme aldım..
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim arkadaşlar daha iyileri sizlerin olsun.

neden otomatik olmamış ? sorun yaratma açısından mı yoksa sürüş zevki mi ?

Daha önce otomatik arabalarım oldu. Otomatik araba gereklilikse bence problem yok. Şimdi Sürüş zevki göreceli ama bana göre otomatik zevksiz. Hep otomatik kullananlarda "ilk başlarda benimde hoşuma gitmiyordu ama sonradan alıştım. Artık bundan sonra hep otomatik araba kullanırım" geyiği döner.. Ama Otomatiğe alışmıştır o arkadaş o yüzden öyle söyler. Manuel her zaman zevklidir o da bilir ama dile getirmez.. Yakıt olayına fazla girmiyorum yalnız otomatik biraz daha fazla yakar tabi o senin tasarrufun bişey diyemem. Ama teknik olarak otomatik araba daha geç durur ve karlı-buzlu yolda daha çok sıkıntı yaşatır . Bunun dışında bakımlarını yaparsan ( 60.000 km'de şanzıman yağı ve filitresi. tabii modele göre değişebilir) manuel vitese göre daha az masraflıdır. Ama masraf çıkardımı gerçekten arabanın 10'a biri fiyatları ile karşı karşıya kalırsın bu da cebini ve dolayısı ile seni üzer. İnşallah problem yaşamazsın. Ama bir gerçek var ki; artık etrafımızda Hergün daha fazla otomatik araba görmekteyiz özellikle VW grubunu geliştirdiği DSG şanzıman bi harika! vites geçtiğini ve yüksek hızlara çıktığını hissetmiyorsun bile gerçekten başarılı şanzımanlar var Buna honda CVT şanzımanıda dahil. Amerika kıtasında çoğu kişi manuel araba kullanmayı bilmez bile ama avrupada durum tam tersidir Manueli tercih ederler. Hatta gerçek olan bir olay vardı Amerikalı bir kadın Avrupaya geliyor ve araba kiralıyor VW golf arabayı 1. vitesten yukarı atamasını bilmediği için kilometrelerce böyle devam ediyor yola ve motoru eritiyor Lebramm)

Protona gelecek olursak ben bu arabayı MODENASA benzetiyorum taş gibi... Bilen bilir İki tane protoncu arkadaşım var ikiside ilk sahibi arabalrının sen düşün artık. Hatta Ahmet kayanın bir klibine sponsor bile olmuştu bu araba aratırsan görürsün köpeklerimden kuşumdan cayar giderim felan diyordu...
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol Alp;
    Metin usta dediğin başkent sanayindeki motosikletçi Metin usta mı ?
    Evet... Özellikle aldı... Vardır bir bildiği....

Darısı bana..Alacaz bakalım bir araba ama Fazer i satmam lazım önce...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce otomatik arabalarım oldu. Otomatik araba gereklilikse bence problem yok. Şimdi Sürüş zevki göreceli ama bana göre otomatik zevksiz. Hep otomatik kullananlarda "ilk başlarda benimde hoşuma gitmiyordu ama sonradan alıştım. Artık bundan sonra hep otomatik araba kullanırım" geyiği döner.. Ama Otomatiğe alışmıştır o arkadaş o yüzden öyle söyler. Manuel her zaman zevklidir o da bilir ama dile getirmez.. Yakıt olayına fazla girmiyorum yalnız otomatik biraz daha fazla yakar tabi o senin tasarrufun bişey diyemem. Ama teknik olarak otomatik araba daha geç durur ve karlı-buzlu yolda daha çok sıkıntı yaşatır . Bunun dışında bakımlarını yaparsan ( 60.000 km'de şanzıman yağı ve filitresi. tabii modele göre değişebilir) manuel vitese göre daha az masraflıdır. Ama masraf çıkardımı gerçekten arabanın 10'a biri fiyatları ile karşı karşıya kalırsın bu da cebini ve dolayısı ile seni üzer. İnşallah problem yaşamazsın. Ama bir gerçek var ki; artık etrafımızda Hergün daha fazla otomatik araba görmekteyiz özellikle VW grubunu geliştirdiği DSG şanzıman bi harika! vites geçtiğini ve yüksek hızlara çıktığını hissetmiyorsun bile gerçekten başarılı şanzımanlar var Buna honda CVT şanzımanıda dahil. Amerika kıtasında çoğu kişi manuel araba kullanmayı bilmez bile ama avrupada durum tam tersidir Manueli tercih ederler. Hatta gerçek olan bir olay vardı Amerikalı bir kadın Avrupaya geliyor ve araba kiralıyor VW golf arabayı 1. vitesten yukarı atamasını bilmediği için kilometrelerce böyle devam ediyor yola ve motoru eritiyor Lebramm)

Protona gelecek olursak ben bu arabayı MODENASA benzetiyorum taş gibi... Bilen bilir İki tane protoncu arkadaşım var ikiside ilk sahibi arabalrının sen düşün artık. Hatta Ahmet kayanın bir klibine sponsor bile olmuştu bu araba aratırsan görürsün köpeklerimden kuşumdan cayar giderim felan diyordu...
    Ben 2000 senesinden beri aktif olarak otomobil kullanıyorum hep de manuel şanzımanlı otomobillerim oldu sanırım artık yorulmuşum. Bir de Ankara'nın her gün artan trafik yoğunluğu düşünülünce inanın manuel şanzıman kullanmanın zevki 0 oldu çünkü vitesi 2'nin üzerine atabilmenin imkanı yok neredeyse
    O klibi de siz söyleyince hatırladım şimdi taaaa Jet Fadıl Akgündüz zamanından olması lazım

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet... Özellikle aldı... Vardır bir bildiği....

Darısı bana..Alacaz bakalım bir araba ama Fazer i satmam lazım önce...
    hayırlısı olsun şimdiden
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)