Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Zodiac bot tamir yapıştırıcısı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    arkadaşlar selamlar...
    öncelikle baştan söyleyeyim sırf fikir yürütmüş olmak için japon yapıştırıcı,bally,derby yada polyester gibi öneriler yapmayın bu bambaşka bir yapıştırıcı...

yamaha botum var...patlağı filanda yok ama tüplerin bağlantı yerlerinden ufak hava sızıntıları var..
    bu bot 150 200 tl lik naylon botlardan değil..
    o yüzden bakıma sokmayı tercih ettim..

bu botun kumaşını yapıştırabilecek sertleşmeyen,kırılmayan,esneyebilen,katlanabilen bir yapıştırıcıya ihtiyacım var...denediğim hiçbir bilinen yapıştırıcı işe yaramadı...

google amcada da değişik şeylerden bahsediliyor..görmeden anlamadan dinlemeden şansa almak istemedim....

şimdi sizlerden ricam...

balıkçılıkla uğrasan,zodiac botlarla haşır neşir olmuş,tamirini yapmış yada yaptırmış yada yapan tanıdığı olan arkadaşlardan gerçek anlamda bu kumaşı sertleştirmeden esnekliği koruyabilecek şekilde çok sağlam şekilde yapıştırabilecek bir yapıştırıcı önerisi hatta temin edilebilecek yer adresi istiyorum....

umarım yardımcı olabilecek birileri vardır aramızda...
    şimdiden teşekkürler....
    Sinan Er bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sivi contayi hic denedinmi? Kaliteli bir sivi conta dayaniklidir. Senin aslinda istedigin sey tikama gorevi yapacak esnek bir dolgu malzemesi. Yapistirmak daha cok iki malzemeyi bir arada tutmak icin

Sahsi dusuncem sivi conta ...
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Dalgıç albisesini yapıştıran birşey var onu araştır veya sor malzeme satanlara senin botu yapıştırımı bilmiyorum ama balık adamların elbisesi esnek kumaş gibi birşey, bir arkadaşımda vardı böyle bir yapıştırıcı.

Fikir yürütmeden olmaz bu işler

...istediğin yapıştırıcıyı bulamamışsın googleda kafa karıştırmış, üzeri bez olup alt kısmı kauçuk olan deniz yatakları var bunun bir parçası ile yama yapabilirsin veya bu yatakların yanında tamir için altı bezli kauçuktan bir parça verirler bulabilirsen bunu tavsiye ederim, tabiki bally ile yapıştıracaksın her iki tarafa sürülecek az miktarda 20 dk bekletildikten sonra basınç uygulayarak (press-işkence makinesi ile) yapıştırılacak, ama zodyakın malzemesi çok esnek değil sert bir malzeme branda gibi...

Birde epoksilerin elastik olanları var bunu başka bir yerde deneyip sertliğine bakıp bottada uygulayabilirsin.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marintürk Pendik'de aradığın yapıştırıcıyı set halinde bulabilirsin.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    sıvı conta olmaz,hem yapıştırıcı etkisi yok hemde sızdırmazlık amaçlı nerdeyse her çeşidini altına denedim kendiliğinden kalkıyor..üstelik 3 - 4 cm lik bir şerit var onu yapıştırılması gerekli...yama yapılmayavak..ya şerit değişimi yada kendi şeridi yapıştırılacak...

bally kesinlikle iş görmüyor...ne menem bir malzeme ise üzerine yapıştırıcı kabul etmiyor....

japon kırılıyor ve yine kaçırıyor...

dediğim gibi sertleşmemesi katlanabilmesi katlandığında da pot yapmaması gerekli...

sıcak hava tabancası bile denedim...en yakını o oldu ama tam sonuç değil yinede....deforme ediyor....

evet inzell ama her sorduğum yer abi senin aradığın bu diyor ama hepside başka bişey gösteriyor..tuzlada da var ama ............

denenmiş bişey olsa keşke..

Biz şöyle bir ürünü denemiştik;

Markasını hatırlamıyorum, ama içinde bulunanlar tam olarak böyleydi.

İlk defa uyguladığımızdan biraz amatördük, birde öğlen güneşine denk gelince biraz üstünkörü oldu. Bir zaman sonra hava sızdırmaya devam etti. Güzelce temizliğini yapıp uygulasaydık, eminim sağlamca olacaktı. Yalnız yapıştırdığımız yama -güneşinde etkisiyle- zamanla sertleşmişti.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz şöyle bir ürünü denemiştik;

Markasını hatırlamıyorum, ama içinde bulunanlar tam olarak böyleydi.

İlk defa uyguladığımızdan biraz amatördük, birde öğlen güneşine denk gelince biraz üstünkörü oldu. Bir zaman sonra hava sızdırmaya devam etti. Güzelce temizliğini yapıp uygulasaydık, eminim sağlamca olacaktı. Yalnız yapıştırdığımız yama -güneşinde etkisiyle- zamanla sertleşmişti.
    internettede buna benzer bişeyler buldum..
    ama benim yamaya ihtiyacın olmayacak zaten..mevcut olan şeriti tekrar yerine yapıştıracağım...hani şu yuvarlak kısımların birleştiği yerdeki 3-4 cm lik kemer gibi olan şeritler varya ..işte benim sorunum onlarda ve yan kenarlardaki kalın plastik koruma bariyerlerinde....
    birde bu sıvı japon kadar akıcımı yoksa ballt gibi kıvamlımı??
    bekleme süresi kat sorumluluğu filan satıcı anlatır herhalde???

Küçük cam tüple, teneke kutuyu birleştirip karıştırıyoruz. Sonuç olarak bali kıvamında oluyor. (ihtiyacımız az ise karışımı farklı bir kapta yapmalı)
    Bekleme süresini tam hatırlamıyorum, yalnız yarım ya da bir gün olabilir. Birde sürdükten sonra üzerinde baskı uygulamakta fayda var. Gerçi bunları en doğru şekilde satıcı size aktarır, ben sadece nasıl bir ürün olduğunu kafanızda canlandırın diye anlatıyorum.
    www.motorumla.net

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abi benim babam da zamanında çok bot tamir etmiş biri ve hala bu işlerle uğraşır o tam bir balıkçı ama bunun için nasıl bi ürün gerekir bilir fakat o senin dediğin gibi böyle japon tarzı birşeyler le yapışırırır ama sen öyle yapıştırıcıları denemek dahi istemiyorsun ben onunla görüştüğüm zaman bi fikir alayım bu konudan olmaz sa özelden mesaj atarım abi kolay gelsin.. bence çok önemli bi konu bot sağlamlığı.. onun botu sapanca gölünde patlamıştı ilk önce kendi kıyıya yüzmüş daha sonra da eşyalarını çıkartıp botla balık malzemelerini çıkarmış hala daha ben bota binerim diyor anlamadım gitti insan canına hiç mi değer vermez diyorum birşey olmaz diyor yüzme biliyorum diyo
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    bak bu karışım işini hiç düşünmemiştim...oranları karıştırmamak gerek desene...
    birde baskı işi oldukça zor olacak tabi... küçücük bi yer olsa neyse ama komple revizyon düşünüyor-dum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi benim babam da zamanında çok bot tamir etmiş biri ve hala bu işlerle uğraşır o tam bir balıkçı ama bunun için nasıl bi ürün gerekir bilir fakat o senin dediğin gibi böyle japon tarzı birşeyler le yapışırırır ama sen öyle yapıştırıcıları denemek dahi istemiyorsun ben onunla görüştüğüm zaman bi fikir alayım bu konudan olmaz sa özelden mesaj atarım abi kolay gelsin.. bence çok önemli bi konu bot sağlamlığı.. onun botu sapanca gölünde patlamıştı ilk önce kendi kıyıya yüzmüş daha sonra da eşyalarını çıkartıp botla balık malzemelerini çıkarmış hala daha ben bota binerim diyor anlamadım gitti insan canına hiç mi değer vermez diyorum birşey olmaz diyor yüzme biliyorum diyo
    yahu bu bot öyle ufacık bişeyle patlamıyor...patlakta yok zaten de....

dediğim gibi japon hem kumaşı yakıyor hemde kraker gibi kırılıyor..bişeye yaramıyor yani.....

namussuza da yapışıp tutunabilecek yapştırıcı benim bildiklerimin dışında bişey yani....

yerim olsa komple polyester kaplayıp sandala çevireyim ama o zamanda katlayıp istediğim yere taşıyamam ki.....

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak bu karışım işini hiç düşünmemiştim...oranları karıştırmamak gerek desene...
    birde baskı işi oldukça zor olacak tabi... küçücük bi yer olsa neyse ama komple revizyon düşünüyor-dum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

yahu bu bot öyle ufacık bişeyle patlamıyor...patlakta yok zaten de....

dediğim gibi japon hem kumaşı yakıyor hemde kraker gibi kırılıyor..bişeye yaramıyor yani.....

namussuza da yapışıp tutunabilecek yapştırıcı benim bildiklerimin dışında bişey yani....

yerim olsa komple polyester kaplayıp sandala çevireyim ama o zamanda katlayıp istediğim yere taşıyamam ki.....
    tabi abi bot en güzel yani katla koy çuvala as garaja yoksa fiber tekne 500 tl ye alırsın patlamaz çatlamaz batmaz ama genede bence bottan daha sağlam tekne bota güvenip çok balığa ava gittim ama son zamanlarda gerçekten korkmaya başladım senin bot gayet kaliteli eğer ii bakarsan kolay kolay patlamaz bi ömür gider yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    abi o malzemeye direk yapıştırıcı sürmeden önce kusurlu yerdeki ilaç süreceğin yeri şarjlı küçük uçla taşlamanda fayda var ,

yada bizim gibi ahşapa geç kurtul bu işlerden ,
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi o malzemeye direk yapıştırıcı sürmeden önce kusurlu yerdeki ilaç süreceğin yeri şarjlı küçük uçla taşlamanda fayda var ,

yada bizim gibi ahşapa geç kurtul bu işlerden ,
    yahu Oğuz..2 çeşit kumaş varmış..1.si dediğin gibi ufaktanda olsa zımpara filan gerektirimiş..
    ama2.si asla diyor..kesinlikle hiçbir şekilde zımpara taş v.s sürülmemelidir diyor...

eee iyide bedeki yamahanın kumaşı hangisinden...
    nereden bilecemki ben???

bu arada bu botla ne lüfer toplanıyor varya.....

nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Samet abi modelcilikte kullanılan epoksi diye bi malzeme var ahanda bu http://tr.wikipedia.org/wiki/Epoksi
    Bilmiyorum elindeki botun kumaşına malzemesine zarar verirmi ama denemeye değer heralde önce gereksiz bi parçada denersin
    sonrada olursa kafana yatarsa asıl malzemeye uygularsın ama zarar verebilir gibime geliyor.
    Bi gün balığa götürürsün beni abi olurmu ,
    Kolay gelsin

http://www.techrehber.com/2010/03/ep...isi-nasil.html

Burda da deniz suyuna dayanıklı diyor.
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

Motosikleti
    olmuyorFurkan..
    baksana iki linktede sertleşmeden övgü anlamında bahsediyor..
    benim istediğim yapıştırıcı sertleşmeyecek..aksine esnekliğini muhafaza edebilecek....

yani bally gibi olacak ama maddesi bally den farklı olacak..çünkü bally botu kesinlikle yapıştırmıyor.....

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    abi , senin ek yerlerindeki kabarmaları veya hafif kaçakları linkteki gibi çok amaçlı güçlü bantla çözmeyi düşünür müsün ?

* ekli veya benzeri bantları gücünü lütfen yabana atmayın...

http://www.yelkenmalzemelerial.com/?shop=urun&id=230
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Efem şöyle bir link vardır amma ???? Buyrun

Motosikleti
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi , senin ek yerlerindeki kabarmaları veya hafif kaçakları linkteki gibi çok amaçlı güçlü bantla çözmeyi düşünür müsün ?

* ekli veya benzeri bantları gücünü lütfen yabana atmayın...

http://www.yelkenmalzemelerial.com/?shop=urun&id=230
    şerrefsizim aklıma gelmişti ama bana gülerler diye kimseye bişey diyemedim....

Alıntı clemenze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efem şöyle bir link vardır amma ???? Buyrun
    sağolasın Ahmet...yapıştırcı güzelmiş..şimdi araştırıp bulayım alayım bundan...
    ama aslında kumaş da lazım olabilir..
    sadece güvenlik açısından...
    olurda sorunlu şeritlerin altını tam temizleyemezsem diye şeritlere ellemeden üstünden daha geniş bir şerit atayım diyorum....hem görüntüde bozulmamış olur.....6-7 cm genişlik 70-80 cm uzunlukta bir kaç şerit komple işimi görür benim...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Benim orjinal zodiakta bant kenarından kaçırıyor, çözüm bulursan bende yapayım
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    bizim tubeles lastikler patladığı zaman içten yaptıkları yamayı neyle yapıştırıyorlar
    bi lastik tamircisine sorun lastik tamir spreyi işe yararmı

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)