Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Zodiac bot tamir yapıştırıcısı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim orjinal zodiakta bant kenarından kaçırıyor, çözüm bulursan bende yapayım
    valla bulayımda olmazsa beraber yaparız...
    ama inatçıyımdır biraz..tamirat için elimden geleni yaparım......

lastik tamir spreyi lastiği şişiip boşluktan çıkınca donuyor..
    ama botu şişirebilecek kadar spreyle yeni bot alınır sanırım...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bulayımda olmazsa beraber yaparız...
    ama inatçıyımdır biraz..tamirat için elimden geleni yaparım......

lastik tamir spreyi lastiği şişiip boşluktan çıkınca donuyor..
    ama botu şişirebilecek kadar spreyle yeni bot alınır sanırım...

Vay samet aga nerdesin yahu özlettin kendini....pazarı gördünmü.....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

değerli dostum ''koçtaş'' yada ''praktiker'' yada bunlara benzer yapı marketlerde ''BİSON'' marka Hollanda malı bir yapıştırıcı var ürün yelpazesi oldukça geniş senin alacağın ürün ''likit rubber'' olarak geçiyor zaten kutu üzerinde zodiac tarzı bot resmi göreceksin benzer bir ürün daha var onun üzerinde vinil kumaş bot resmi var karıştırmaman adına söylüyorum bahsettiğim yapıştırıcı en son aldığımda 25 tl civarında idi şu an fiyatını bilemiyorum ama her türlü kauçuk yüzeyde kullanabilirsin ben kendi botumu onunla onarıyorum bana tavsiye edende izmir zodiac yetkili servisidir emin ol işini görür ayrıca yapıştırma yüzeyini aseton ile çok iyi temizle birdaha oradan sıkıntı çıkmıyor.Yama ihtiyacı duyarsanda boşuna çok para harcama branda imalatı yapan işyerlerinde ithal branda kumaşı alıp yama amaçlı kullanabilirsin oda oldukça yumuşak ve esnek bir malzemedir inşallah faydam olmuştur şimdiden kolay gelsin.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    2 senede yapıştırmıştır artık bir şekilde

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yaptın mı abi

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vall iyi olmus, bende ayni seyi ariyordum
    Samet abi help meee, noldu senin tamir isi? Bizimkine de bi el atalim

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada "Çin malı ""pvs bot kuması yapıştırıcıları satılıyor fakat başka bot kumaşlarıda var ve zannımca Zodiac çok daha dayanıklı ve pahalı olan "hyplon kumaş kullanıyor !! , bu bilgi çok önemli bence ! pvs yapıştırıcısı "hyplon kumaşı yapıştırırmı !!?

Bir ikincisi pvs botların " belirli bir süre ısıtılarak yapıştırıldığı !! yani ilaç sürüldükten sonra ne kadar süre beklenecek ve yapıştırmadan önce ne kadar süre ısıtılacak !! bu bilgilere ulaşılmadan yapılacak yapıştırmalar malesef başarısız olacaktır !
    İzmir de bot tamircileri normal bir deliği iki yıl önce 30 tl ye yamıyorlardı , bence işi ehline bırakmak en uygunu.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Alıntı vatman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli dostum ''koçtaş'' yada ''praktiker'' yada bunlara benzer yapı marketlerde ''BİSON'' marka Hollanda malı bir yapıştırıcı var ürün yelpazesi oldukça geniş senin alacağın ürün ''likit rubber'' olarak geçiyor zaten kutu üzerinde zodiac tarzı bot resmi göreceksin benzer bir ürün daha var onun üzerinde vinil kumaş bot resmi var karıştırmaman adına söylüyorum bahsettiğim yapıştırıcı en son aldığımda 25 tl civarında idi şu an fiyatını bilemiyorum ama her türlü kauçuk yüzeyde kullanabilirsin ben kendi botumu onunla onarıyorum bana tavsiye edende izmir zodiac yetkili servisidir emin ol işini görür ayrıca yapıştırma yüzeyini aseton ile çok iyi temizle birdaha oradan sıkıntı çıkmıyor.Yama ihtiyacı duyarsanda boşuna çok para harcama branda imalatı yapan işyerlerinde ithal branda kumaşı alıp yama amaçlı kullanabilirsin oda oldukça yumuşak ve esnek bir malzemedir inşallah faydam olmuştur şimdiden kolay gelsin.
    teşekkür ederim
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 senede yapıştırmıştır artık bir şekilde
    ıııhhıhhh?? yapışmadı..
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptın mı abi
    yok be..o zaman kış geldi diye bırakmıştım,sonrasında bi ara unuttum şimdi konuyu hort görünce aklıma geldi yine..
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce seninkini yapalımda,sonra benimkine bakarız...bozulur mozulur mazallah..
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada "Çin malı ""pvs bot kuması yapıştırıcıları satılıyor fakat başka bot kumaşlarıda var ve zannımca Zodiac çok daha dayanıklı ve pahalı olan "hyplon kumaş kullanıyor !! , bu bilgi çok önemli bence ! pvs yapıştırıcısı "hyplon kumaşı yapıştırırmı !!?

Bir ikincisi pvs botların " belirli bir süre ısıtılarak yapıştırıldığı !! yani ilaç sürüldükten sonra ne kadar süre beklenecek ve yapıştırmadan önce ne kadar süre ısıtılacak !! bu bilgilere ulaşılmadan yapılacak yapıştırmalar malesef başarısız olacaktır !
    İzmir de bot tamircileri normal bir deliği iki yıl önce 30 tl ye yamıyorlardı , bence işi ehline bırakmak en uygunu.
    böyle giderse vazgeçeceğim zaten yine kış geliyor..
    ama biraz araştırmıştım,bu işi yapan yerlere götürsem revizyon için istedikleri parayla muadillerinin yenisi yada aynı markanın (yamaha) temiz sağlam 2 elleri alınabiliyor...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Gecen yil benim.zodiac ta ek yerlerinden acildi :( ayni derttem muzdaribiz. Ben arastirdim ve bu isi 400 tl ye yapacak birini buldum fakat iş dolayisi ile bu yil denize ayagimi dahi sokamadigimdan vazgectim :( ozel bir yapistiri kullanarak profesyonel iscilik ile komple temizleyip yeniden yapisacakmis ve belli bir zaman sonra tekrar acilacakmis..yani kronik sorun..

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuya bir çizik atayım arkadaşım botunu bana iteledi (bahçede dursun diye) sonrada yaaa tamir etmedim daha diye sitemde bulundu ey allahım ya anlasam dükkan açarım

Motosikleti
    yahu yamaha olmasa çoktan atardım ama yakışıklı ve kullanışlı bişey..2kişiye cillop gibi oluyor ama namıssız 3-4 saatte yumuşuyor...iktidarını kaybediyor garibim...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuya bir çizik atayım arkadaşım botunu bana iteledi (bahçede dursun diye) sonrada yaaa tamir etmedim daha diye sitemde bulundu ey allahım ya anlasam dükkan açarım
    arkadaşının adı ne?
    tr100a bunu beğendi.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.westmarine.com.tr/Urun/esnek-epoksi-yapistirici/238/

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İzmir den Joker bot ile görüş. Onların tamir kitleri var. bali vs tutmaz.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu yamaha olmasa çoktan atardım ama yakışıklı ve kullanışlı bişey..2kişiye cillop gibi oluyor ama namıssız 3-4 saatte yumuşuyor...iktidarını kaybediyor garibim...
    takipteyim bizimkinde neyseki bişey yok fakat bir gün olur diye sonucu bekliyorum merak ettim hasar kendiliğinden mi oldu yoksa bişey mi kesti

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    bendeki zodiacın sol tarafı gitti, namussuz 80 üretimi, aynı sağlamlıkta bir daha bulmak çok zor, garantili çözümü olan varsa bana cevap yazıversin

Motosikleti
    banada banada..

yada bi ara oturup denemeli..oldu oldu olmadı çay demler içeriz...

(itiraflardan: yaşlı bir komşumuz var..bir gün dedenin nineye seslendiğini duydum ,hanıım suyu ısıt..oldu oldu,olmadı çay demleriz....)

benim botta delik kesik v.b yok..sadece tüplerin birleşim yerleri üzerindeki şeritlerin kenarlarından ve tüpler birbirine hava kaçırıyor..tam şişikken 3-4 saat suda kalabiliyor,sonrasında biraz daha hava basmanız gerekiyor..

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir den Joker bot ile görüş. Onların tamir kitleri var. bali vs tutmaz.
    Tamir kiti için bence de görüşün.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Motosikleti
    mr 250 destro
    kozyatagı bauhaus nautıc reyonunda eskı bır calısan olarak sana bauhausa gıtmenı tavsıye ederım ıstedıgın yapıstırıcıyı orda bulabılırsın ama esas karakoyde galata marın var benımde botum vardı karakoye goturdum orda sıcak kaynakla yaptılar sonsuz omuru olmustu ama gıtmek ıstemezsın bauhaus dada ıstedıgın yapıstırıcı var.

Motosikleti
    Alıntı maverıck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kozyatagı bauhaus nautıc reyonunda eskı bır calısan olarak sana bauhausa gıtmenı tavsıye ederım ıstedıgın yapıstırıcıyı orda bulabılırsın ama esas karakoyde galata marın var benımde botum vardı karakoye goturdum orda sıcak kaynakla yaptılar sonsuz omuru olmustu ama gıtmek ıstemezsın bauhaus dada ıstedıgın yapıstırıcı var.
    tamir ücreti olarak mı gitmek istemem??? yoksa başka bir sebeplemi???

aslında sıcak tamir yöntemini bende istiyorum..şöyle 150 200 tl gibi komple revize etseler hemen yaptırırım ama..sanmıyorum...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)