Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

avea'nın öpücüğü

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    az önce faturasız hattıma gelen mesaj cinlerimi tepeme çıkardı

Adiniza devlete odenen 1,1 TL Telsiz Kullanim ucreti 12 Eylulden itibaren her ay bakiyenizden dusecektir.

Kardeşim ben bu hattı aldığım vakit ilk yüklemede (ozamanlar kontör hesabı vardı) 100 kontörün 50sini vergi olarak ödemiştim ve o gün bugündürde zaten kullandığım her hizmette vergisini fazlasıyla ödedim ödüyorum

merak ettiğim konu şu avea ya nasıl itiraz edeceğiz 500 ü arasam para yazıyor ( ne kadar saçma bi durum avea bayiisi bile 500 e yönlendiriyor ama adı avea millete hat dağıtıp kontör yüklemekden başka bi işlevi olmayan yerler)

Ne yapacağım bilemedim ama ilk alırken bana taahüt ettiklerini değiştirmeleri kadar alçakca bişi yok...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hippilerden yardım iste faydası olur
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Ben geçen sene kız arkadaşımla iki adet faturalı avea hat almıştım uygun olan tarıfeyi seçerek bilinçli hareket ederek aldık neyse ilk ay normal fatura geldi sorun yok ikinci ay
    2015 tl fatura geldi evet yanlış yazmadım tamtamına (ikibinlira) ve o nalet olası faturayı düzelttirmek için 15 gün müşteri hizmetlerinle uraştım sonunda faturayı 55 tl ye düşürdüler hemen gittim iki hattıda kapattırdım.

Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hippilerden yardım iste faydası olur
    Senin konuna yazdığım mesaja tavır almak amaçlı yazman hiç hoş değil zaten son zamanlarda sitede yeterince siyaset konuşulup tartışılıyor ki bu da ister istemez bir birimizi kırmamıza neden oluyor o mesajı yazmamdaki amaç birinin görüp hafif bir tebessüm etmesiydi ama maalesef yazının gazabına uğrayıp ses tonu ve mizaç eksikliğinden kaynaklanan bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca hippi derken kask ettiğim belli bir kesimde var ki onların açıklaması bu konu değil

Yinede fena bir öneri değil hippiler halledebilir belki bir danışayım

---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 18:33 ----------

Alıntı mahir212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene kız arkadaşımla iki adet faturalı avea hat almıştım uygun olan tarıfeyi seçerek bilinçli hareket ederek aldık neyse ilk ay normal fatura geldi sorun yok ikinci ay
    2015 tl fatura geldi evet yanlış yazmadım tamtamına (ikibinlira) ve o nalet olası faturayı düzelttirmek için 15 gün müşteri hizmetlerinle uraştım sonunda faturayı 55 tl ye düşürdüler hemen gittim iki hattıda kapattırdım.
    Hocam onu da geçtim babam türksel hat aldı ilk 3 ay anlaştığı hattı kullandı sonra habersiz neysiz tarifesinin özelliklerini kafalarına göre değiştirip 200tl fatura yolladılar itiraz falan derken 60tl ödeyip tekrar tarife değiştirdi sonra aynı durumun benzeri tekrar meydana geldi daha sonra benim önermemle avea geçti ama avea bile böyle yapıyorsa...

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bildiğim kadarıyla böyle durumlarda gidebileceğimiz merci tüketici mahkemesi...o da uzar da uzar ve bir netice alamazsın gibi geliyor bana...turkcell kullanıyorum ve muhtemelen benden de alınıyordur aynı vergi...yıllık 35-50 tl kredi kartı aidatı ödemek artık bankaların yasal hakkı haline geldiyse buna da sessiz sedasız boyun eğip geçeceğiz...
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bildiğim kadarıyla Turkcell bu öpücüğü aylardır alıyor. Turkcell faturasız kullanıcısı arkadaşlar daha iyi bilir.

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    08.09.11 tarihinde aynı mesaj bana da geldi ama sadece "Hattınız için devlete odenen 1,1 TL Telsiz Kullanim ucreti bakiyenizden tahsil edilmiştir" yazıyordu her ay alınacağına dair birşey yazmıyordu ve bu kemirgenlerin beni bir kereliğine kemirmelerine manalı bir tebessüm ettim fakat bu iş her ay devam ederse iş telefon kullanmamaya kadar gider ki lise yıllarında 3 farklı hat ve 3 farklı telefon kullanan ben şimdilerde tek bir zil sesine bile tahammül edemiyorum

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    tahsil edilen ücretin vergi olduğunu idrak edebiliyorsunuz değil mi ?
    hani aveaya giydirmenin bir anlamı yok.
    illaki giydireceğim diyorsanız benim için problem değil.

cep telefonundan telsiz vergisi vermek sıkıntı yaratmamalı,
    arkadaşın dediği gibi sessiz sedasız boyun eğin.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahsil edilen ücretin vergi olduğunu idrak edebiliyorsunuz değil mi ?
    hani aveaya giydirmenin bir anlamı yok.
    illaki giydireceğim diyorsanız benim için problem değil.

cep telefonundan telsiz vergisi vermek sıkıntı yaratmamalı,
    arkadaşın dediği gibi sessiz sedasız boyun eğin.
    Yahu mesele benim üzerime olan bir şeyi aveaya yıkmak vs değil

mesele bu adamlar hattı açtırdığımız vakit bizden toptan bunun vergisini aldılar ki ozamanın parasıyla(5 yıl önce) 10tl gibi bi paraya maal oldu

Onu da geçtim şuan yasal yeni düzenleme falan göremedim 4 yıldırda yoktu şimdi mi kafalarına dank etti vergi alındığı lütfen arkadaşlar bu benim üzerime olup da ödemek istemediğim bir şey değil hakları varsa tamam başım üstünde yeri var ama mevzuu benim hakkımın gasp edilmesiyse olmaz

Herşeyi geçtim 1,1tl gibi bir vergi hiç şahit olmadım genelde vergiler tam sayı olur 0,1 in tezgah olduğuda ortada sonuçta hatta kalan son 20krş civarını kullanamıyorsun

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    avea'nın kabahati yok dostum. ota-çoka vergi alan devlete sitem edebilirsin.

Hemen kafanızı karıştırayım:Biz vatandaşız.Bu ülkenin sahipleri yani.Efendisi.Yalan varmı buraya kadar......Çalışıyoruz,alınterimizin karşılıgı olarak gelir vergisi veriyoruz.....Bu da tamam.Yani kazandığımızın vergisini verdik....Sonra ürün alıyoruz ve alırkende vergisini veriyoruz.Örneğimiz motorsiklet ve konudaki telefon olsun.....Alırken niye veriyoruz zaten kazanırken verdik.Hadi alırken de verdik diyelim kullanırken niye vergi veriyoruz.Kazanırken ,harcarken ve aldığımız malı kullanırken.Efendi olan biz düdüklenen gene biz.Bu nasıl efendilik.Heleki elektrikte suda ve doğalgazda ödediğimiz hat kullanım bedelleri...........Sen zaten bana satış yapabilmek için o hattı kurmalısın...Şuna benziyor:cocacola cı ürünü bakkala bırakıyor fakat bakkala diyorki ''bak ürünü getirebilmek için bu kamyon ve şöför sana hizmet etti.Kamyonun giderleri ve şöförün maaşı sana ait buda onlar için ödeyeceğin bedel'' diyormu ?....Üstelik bizler vergiyi niye veriyoruz hanişu kazanırken,harcarken,ve kullanırken ödedigimiz vergiler niye.Yalnızca bürakratlarımız üst düzey yaşasınlar diyemi?Hayır .Bu vergiler vatandaşın ihtiyaçlarının karşılanması yani hizmet için alınan vergiler.Elektrik su,yakıt,okul,hastane vb temel ihtiyaçların karşılanması ve bazılarınında sübvanse edilmesi için.yol u katmadım zaten benzinden alınan vergi yolları altın varaklı yapmaya yeter inanın....Şimdi birtakım hükümet destekcileri diyecekki zaten bu hizmetleri bu dönemde hiç almadıgımız kadar alıyoruz...Doğru fakat eksik düşündüğünüz bir konu var.Zaten bu hizmetlerin yapıldıgı kurumların çogu özelleşti ve faturalara eklenen hat kullanım bedelleri,atıksu,kaçaksu,kaçak elektrik bedelleri,çöp ve çevre temizlik vergisi adı altında kullanıcıdan extra alınıp bu kurumlar kendi kendini döndürür hale gelmedimi.Evet geldi buda güzel bir o kadarda basit bir çözüm.Yani dahiyane bir fikir degil.Bu sistem işliyorda o zaman vergiler neden hala artıyor.Yani iki koldan akıyor mübarek.Bu kadar vergi toplayıp ekonomiyi düzeltiyorum demek insanda gurur yapmamalı aksine utanç sıfatı getirmeli yüzü kızarmalı insanın.''Seni kurtarırım ama bi şartımvar !!!! Nedir?..Kanını emecemmmmm.....Motoru alıken %40 vergi.Hattı alırken ve kullanırken telsiz vergisi.Yahu zaten adam csm şebekesini kurarken gitmiş uzaya uydu fırlatmış.Yani merkez uzayda.Uzayu kullanan abone degilki operatör.Zaten ondanda birton vergi almıyormusun.Kontör satarken içinde vergi yokmu?Kafam bozuldu gene asileştim verdim kendime gazı bişey degil birazdan havaya uçacam

Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen kafanızı karıştırayım:Biz vatandaşız.Bu ülkenin sahipleri yani.Efendisi.Yalan varmı buraya kadar......Çalışıyoruz,alınterimizin karşılıgı olarak gelir vergisi veriyoruz.....Bu da tamam.Yani kazandığımızın vergisini verdik....Sonra ürün alıyoruz ve alırkende vergisini veriyoruz.Örneğimiz motorsiklet ve konudaki telefon olsun.....Alırken niye veriyoruz zaten kazanırken verdik.Hadi alırken de verdik diyelim kullanırken niye vergi veriyoruz.Kazanırken ,harcarken ve aldığımız malı kullanırken.Efendi olan biz düdüklenen gene biz.Bu nasıl efendilik.Heleki elektrikte suda ve doğalgazda ödediğimiz hat kullanım bedelleri...........Sen zaten bana satış yapabilmek için o hattı kurmalısın...Şuna benziyor:cocacola cı ürünü bakkala bırakıyor fakat bakkala diyorki ''bak ürünü getirebilmek için bu kamyon ve şöför sana hizmet etti.Kamyonun giderleri ve şöförün maaşı sana ait buda onlar için ödeyeceğin bedel'' diyormu ?....Üstelik bizler vergiyi niye veriyoruz hanişu kazanırken,harcarken,ve kullanırken ödedigimiz vergiler niye.Yalnızca bürakratlarımız üst düzey yaşasınlar diyemi?Hayır .Bu vergiler vatandaşın ihtiyaçlarının karşılanması yani hizmet için alınan vergiler.Elektrik su,yakıt,okul,hastane vb temel ihtiyaçların karşılanması ve bazılarınında sübvanse edilmesi için.yol u katmadım zaten benzinden alınan vergi yolları altın varaklı yapmaya yeter inanın....Şimdi birtakım hükümet destekcileri diyecekki zaten bu hizmetleri bu dönemde hiç almadıgımız kadar alıyoruz...Doğru fakat eksik düşündüğünüz bir konu var.Zaten bu hizmetlerin yapıldıgı kurumların çogu özelleşti ve faturalara eklenen hat kullanım bedelleri,atıksu,kaçaksu,kaçak elektrik bedelleri,çöp ve çevre temizlik vergisi adı altında kullanıcıdan extra alınıp bu kurumlar kendi kendini döndürür hale gelmedimi.Evet geldi buda güzel bir o kadarda basit bir çözüm.Yani dahiyane bir fikir degil.Bu sistem işliyorda o zaman vergiler neden hala artıyor.Yani iki koldan akıyor mübarek.Bu kadar vergi toplayıp ekonomiyi düzeltiyorum demek insanda gurur yapmamalı aksine utanç sıfatı getirmeli yüzü kızarmalı insanın.''Seni kurtarırım ama bi şartımvar !!!! Nedir?..Kanını emecemmmmm.....Motoru alıken %40 vergi.Hattı alırken ve kullanırken telsiz vergisi.Yahu zaten adam csm şebekesini kurarken gitmiş uzaya uydu fırlatmış.Yani merkez uzayda.Uzayu kullanan abone degilki operatör.Zaten ondanda birton vergi almıyormusun.Kontör satarken içinde vergi yokmu?Kafam bozuldu gene asileştim verdim kendime gazı bişey degil birazdan havaya uçacam
    Sonuna kadar katılıyorum

Vergi konusu öyle bir hal aldı ki sormayın eğitim için vergi öderiz ilköğretiminden lisesinden üniversitesine kadar ayrıca para ödenir buyrun buradan yakın

Ayrıca hala devlet vergi koymuş avea ne yapsın diyenler dikkatli okuyun ben bu hattı alırken bana söylendi ki bunun içerisinde 100kontör var ancak ilk yüklemenizde 59 kontör vergi düşülecek bir daha da istennmeyecek dendi ki buzamana kadar da öyle oldu şimdi ise (hiçbir yerde açıklama okumamış olmama rağmen) bana diyorki aylık vergi kesicem e hani en başında alıp daha sonra almayacaktın tırt! Ne diyim artık!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)