Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

.::Unuttuklarımız::.

Motovento
    REKLAM ALANI
    baadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight 150 (sonunda:)
    selam millet. Nalaka diceksiniz belki ama aslında çok alakaa. bu ülke bu millet bence en çok, iyiyi de kötüyü de unutmaktan kaybediyor.

insanları bununla yargılamak çok hoş bişey değil tabiki... insanlar bütün algılarını TV ye bağladıkları için "O" ne gösterirse onun üzerine fikir yürütüp tepki gösteriyorlar. "O" insanları öyle yönlendiriyoki sanki herkesin düşünme güdüleri onun elindeymiş gibi, "O" ne isterse insanlar onu düşünüyo.

Bu konuyu açmak nerden alkıma geldi derseniz; bugün motorla gezerken bir anda nedense aklıma Malatya'daki çocukevi skandalı geldi ve bu konuyu ne kadar zamandır hiç düşünmediğimi farkettim. Ve bu beni çok rahatsız etti. Acaba şu anda Ülkemin herhangi bir yerinde herhangi bir çocukevinde bi çocuk aynı sıkıntıları hala çekiyomu dur diye düşündüm. Yada geçen hafta Fenerbahçem yenildiğinde insaların yaptıkları yorumlar aklma geldi ve bu insanlar son iki seneki şampiyonluğu ne çabuk unuttuklarını farkettim. İyiyi de kötüyü de unutuyoruz yani.

İşte ben size bu unuttuklarımızı soruyorum...

Seçelim içlerinden bi tane, göstermelik yada çözüm amaçlı yapılanların nasıl gittiğine bakalım.

Ama tabiki önemli olan yanlız bizim bakmamız değil insanların dikkatini de buraya çekmeliyiz.

Şahsen varlığımızın ve birliğimizin çok büyük bir güç olduğuna inanıyor hepinize sevgilerimi sunuyorum...

Bahadır kardeşiniz..
    Gitarin.İyisi.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    ben insanların iyiyken kötülükleri kötüyken de iyilikleri hatırlamasından bahsediyorum umarım anlaşılmışıdır. sizden istediğim unuttuğumuz unlara benzer olaylar varsa söyleyin de hep birlikte hatırlayalım...
    Gitarin.İyisi.com

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    hah şimdi anladım yahu

mesela ilhan irem var. ben asla unutmadım şarkılarını.

konuşamıyorum, anlasana, yağma yağmur, yemyeşil bir deniz... daha birçok var. son dönemlerde hergün yeni birinin çıktığı bir müzik piyasasında ilhan iremi hayatında dinlemeyenler bile var.
    daha çok ilhan irem, fikret kızılok, cem karaca, leman sam, sezen aksu... dinlediğim için ben asla unutmuyorum asıl sanatçıları.
    ilhan irem dinliyorum, çevremdeki bazı kişiler kim bu şarkıyı söyleyen diyor. hem de konuşamıyorum gibi bir şarkıda...

benden unutulmayı haketmeyenlerden bazıları...
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    malesef anlamamışsın. ama yine de sana çok teşekkür ederim bırak cevap yazmayı görüntülemeye bile tenezzül eden olmamış.

benim demek istediğim şu ki malatyada yaşanan olayları gördüğümüzde içmiz acıdı. ama şimdi hiçbirimiz hatırlamıyoruz bile... bi tiyatro gibi oynandı ve geçti sanki... şu anda o çocuklar yada diğerleri nasıl bilmiyoruz...

söylemeye çalıştığımı kesinlikle tek bi olay üstüne algılamayın... bu ve bunun gibi birsürü olay... mesela deprem bölgesindeki insanlar... acaba orada hala çadırda yaşayan varmı... mesela Türk askerinin başına çuval geçmesi... daha dün olan karikatürü bile unuttuk nerdeyse... yada iyi şeyler... G.Sarayın uefa kupasını alması gibi...vs olayları hep günlük değerlendirmeyelim yanii...

gündeme göre düşünmeyelim düşünmemiz gerekenleri gündem yapalım yani...
    Gitarin.İyisi.com

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    28 Ocakta Sarıkamışta -15 derecede ölen 90.000 askerimizi unuttuk! Anadoluyu 1176 yılında bir Türk toprağı yapan Miryakefalon savaşını unuttuk! Halbuki ne büyük bir testandı o savaş 50.000 cesur ve yürekli TÜRK askeri 120.000 tam teşhisatlı Bizans askerine karşı vatanı koruyor. Kim bilir daha neleri unuttuk ki vatan karış karış elden gider oldu ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hah şimdi anladım yahu
    malesef anlamamışsın.
    Eğer seçtiğimiz konuları daha iyi anlatabilirsek amacına daha çabuk ulaşır..

Ayrıca bu başlığa yazan diğer arkadaşlar genelleme yapmadan yazılarını yazsınlar ..
    Örnek: Biz millet olarak elma sevmeyiz demeyin kimse size yüce Türk milleti adına konuşacak yetkiyi vermedi bunu unutmayın.....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

PELİNCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "ugur mumcu suikastini unuttuk kimlerin yaptığı hala mechul,ve daha niceleri
    Üzeyir Garih cinayetini unuttuk.O gün suçlanan o cocuk ve sucsuz olduğu kanıtlanan ne haldedir şimdi onu unuttuk,Biz kimleri unutmadık ki Barış MAnço,Zeki Müren,Hulusi Kentmen,Adile naşit hani bizim adile teyzemiz çocukluğumuzda masallar anlatan ....... :(

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    depremi hatırlayan varmı
    belliki yok gene abuk subuk sistemlerle inşaat yapıyoruz
    kaç kişi deprem sigortası yaptırdı
    buna bende dahil

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    bnce bu konuyu isteyen istediği yere çeker
    siyaset kokuyorr tehlikeli
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Dostumuzu düşmanımızı Çabuk unutuyoruz nedense. bu konuda ingilizler gibi olmak lazım.
    Ne demişler : "Kitap unutur ,İngiliz unutmaz"

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    ülkeyi dolandıranları habire unutuyoruz ki tekrar tekrar seçip duruyoruz, hatta bir de kurtarıcı diye sarılıyoruz.
    May the Force be with McLaren Mercedes

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    ülkeyi dolandıranları habire unutuyoruz ki tekrar tekrar seçip duruyoruz, hatta bir de kurtarıcı diye sarılıyoruz.
    İşte ben bu sözü alkışlarım kardeşim

Yalan mı peki_?Hayır değil.(Konuyu değiştirmek için;bunu uzatmayacağım)

Kimleri -neyleri mi unuttuk;milli benliğimizi,Türklük ruhunu,mücadeleci ruhumuzu,yoldaki yaralıya bile yardım etmeyi,aç karnıyla sokaklarda yatan insanları,aşkları,dostlukları(!)... ve nicesi.

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Önder Atatürke küfredip hapiste yatan insanları başbakan seçtiğimizi unuttuk...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler