Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Her sene bi cbf çöpe atıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Arkadaşlar sigaranın zararlarını anlatmaya gerek yok elbette ama ben hiç olaya bu pencereden bakmamıştım .Meğer ben içtiğim sigara parası ile her sene bır cbf motosıklet alabılıyormuşum ama sigara aldığım için hem sağlığımdan hemde her sene bır cbf ten zarar edıyorum valla şimdi bu benı daha cok etkıledı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayatım boyunca sadece birkaç hafta sigara içtim ve sonra bıraktım sebeb ise ne işe yaradığını anlamadım gereksiz yani hayatta en çok gereksiz şeylerden nefret ederim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Tv de birisi biraktigi sigaranin parasiyla jep aldigini soylemisti. Cok iciyodu herhalde
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben kendime hep şu soruyu sordum.. acaba insan sigaraya neden başlar.... en az 100 tanıdığım kişiye sordum kimse doğru dürüst bir cevap vermedi...( askerde başladım, okulda başladım adam saydılar, babam çok sigara içerdi merkatan başladım, dertten içiyorum, kumarım yok karıya kıza bakmam birtek sigaram var onada karışmayın vs vs...) benim babam 7 yaşında sigaraya başlamış... babası sigara içerken merak edermiş ve büyüklük sayarmış sigarayı.. günde en az 2 paket içiyor.... karıyı boşarım sigaryı asla diyor ... ben ağzıma bile sürmedim.. benim babamda benim yanımda sigara içti... hiç özenmedim ona.... beni sigara içmiyorum diye küçük görenlerin yanınada takılmadım.... demekki ortada başka sebebler var.. acaba insan sigaraya neden başlar...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    insan sigara içmeye özendiği için başlar,bırakamadığı için içer. Bende içiyorum ama inan zerre kadar zevk almıyorum. Allah bırakmayı nasip etsin tüm isteyenlere,içinde bana da.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ınanasım gelmıyor ama sıgarayı bırakmak için pek cok ürün radyolarda pazarlanıyor belkı ürün yeterlı düzeyde etkılıdır ama öyle bır anlatılıyor pazarlanıyorkı bana sahtekarlık varmış gıbıme gelıyor ve her seyden önemlısı irade olarak ben bunu içmeyeceğim bırakıyorum dıyebılmek kötü olansa ben henuz bunu dıyemıyorum ve neden içtiğimi ise hiç bılmıyorum

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    ben bırakalı 2 yılı geçti. tatil dönüşü bıraktım tarihi ondan hatırlıyorum. sigara parası ile ; trek 4300 dağ bisikleti , bisiklet kıyafetleri, bugüne kadar toplam 1 aydan fazla bisiklet turu (tüm masraflar) , cbf 150 ve motosiklet kıyafetleri edindim. şimdide benzin parası sigaradan rahat rahat biniyorum. ( ayda 450 tl tutuyor bıraktığımda içtiğim sigara miktarı) . bu işin maddi yönü, evim 6. katta, elektrikler kesikse arabaya gidip oturuyordum hatuna tel edip elektrikler gelince beni ara diyerek. şimdi asansör 7. katta ise beklemek sıkıyor merdivenlerden çıkıyorum. bu arada küçük bir hatırlatma yapayım . sigara sadece alışkanlık değil aynı zamanda bir yaşam biçimidir. bırakmayı düşünen arkadaşlar mutlaka yerine koyabilecekleri bir uğraş bulsunlar ve karar verdikten sonra her ne sebeple olursa olsun bir daha ağızlarına sigara koymasınlar. 1 nefes bile bıraktıkları yere dönmelerine neden olacaktır ne kadar süre önce bıraktıklarının önemi olmadan.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    ben sigara içmeye, meraktan ve özentiden başladım. ama neye özenti? şöyle açıklayayım: hani bi ağız hareketiyle duman halka şeklinde ağızdan atılır ya. ona özendim ortaokuldayken
    Onu yapmaya uğraşıyodum sigara yakıp yakıp. sonra bi baktım, yapmadan edemiyorum, alışmışım.. 8-9 yıldırda kesintisiz esiriyim bu aptal şeyin.. çok denedim kurtulmayı ama, olmadı.. ben sağlığı pek kafama takmıyorumda, verdiğim paraya içim acıyo her pakette....

Şimdi hesapladım, yıllık yaklaşık 3100 TL nakit gidiyomuş bendende... vayy be.. yine sinirim bozuldu, dur bi tane yakıyım

---------- Post added at 00:31 ---------- Previous post was at 00:29 ----------

Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insan sigara içmeye özendiği için başlar,bırakamadığı için içer. Bende içiyorum ama inan zerre kadar zevk almıyorum. Allah bırakmayı nasip etsin tüm isteyenlere,içinde bana da.
    Bende durum farklı. Ben acayip zevk alıyorum maalesef.. Özellikle yemek, kahvaltı sonraları.. Hiç bişey alıkoyamıyo beni..
    Bi kere denedim bırakmayı. bir iki hafta içmedim. Etrafımdakiler, beni iyi tanıyanlar çok şaşırmıştı içmediğimi görünce. Nası yani? falan diye soruyolardı. Ben cevap olarak "severek ayrıldık, çok özlüyorum" diyodum :D Zaten uzun sürmedi, sonrasında en ufak bi sıkıntıda acizlik baş gösterdi ve aynen devam...

günde 1,5 paketten 16,5 sene 50 bin tl. Vermışim.6 aydır içmiyom.
    Ama her an başlıyacakmışım gibi.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    ağzınıza değdirdiğiniz an geçmiş olsun. 23 yıl sonra başlayanını gördüm. o nedenle sigaradan uzak durmak gerekiyor. siz onu bıraksanızda o sizi bırakmıyor.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    babam günde 3.5 paket içiyor.O da aynı şeyi sölüyor kumarım yok içkim yok karışmayın vs.vs Onu bırakta dedim bari kaliteli kask fln alalım.
    Bende düşündüm insanın kærı olmayan bişi niye yaparki..HEM SAĞLIKTAN GİDİYOR HEM PARADAN.KæRIDA Bİ ANLIK ZEVK İŞTE..
    İçenler İçmeyin diyomiyorum maalesef tv lerde o kadar sölüyorlar şu kanserine yakalndım fln filan..onları görüpte bırakmıyorlarsa.UTANSINLAR ANNE BABALARIMIZ..BIRKATIĞINIZ ZAMANKİ CEBİNİZDE KALAN PARAYI DÜŞÜNÜN SADECE..O KADAR..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    önemli düşünceler yaşanmışlar yazılıyor sanırım ortak hepımızın sorunu fena alışmışız ben gece sıgaramı sayıyorum eğer 10 tane varsa yedek alıyorum eğer yedek paketım olmaz ise panık oluyorum bence bu pıskolojık bır hastalık olmuş bende ve ilerı düşüncelere sahıp mantıklı bır ınsan olduğum halde bu mantıksızlığa aptallığa nasıl düştüm orası uzun hıkaye ama burda genc yaşta aynen motosıklete özenen olduğu gıbı sıgarayada özenen arkadaşlar vardır .daha cok paylaşım yapalım yazalım hep bıldığımız tehlıkeler fakat yınede belkı genclere faydası olur .
    Evet genc arkadaşım hangı motosıkletı almalıyım nasıl başlamalıyım dıyecek kadar önemli bır konu hiç başlamayın ve hiç özenmeyın sıgara nın esırı olmayın

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süründürerek öldüren şeyler yerine direk öldüren şeyleri tercih edelim en azından son anılarımız güzel olur
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemli düşünceler yaşanmışlar yazılıyor sanırım ortak hepımızın sorunu fena alışmışız ben gece sıgaramı sayıyorum eğer 10 tane varsa yedek alıyorum eğer yedek paketım olmaz ise panık oluyorum bence bu pıskolojık bır hastalık olmuş bende ve ilerı düşüncelere sahıp mantıklı bır ınsan olduğum halde bu mantıksızlığa aptallığa nasıl düştüm orası uzun hıkaye ama burda genc yaşta aynen motosıklete özenen olduğu gıbı sıgarayada özenen arkadaşlar vardır .daha cok paylaşım yapalım yazalım hep bıldığımız tehlıkeler fakat yınede belkı genclere faydası olur .
    Evet genc arkadaşım hangı motosıkletı almalıyım nasıl başlamalıyım dıyecek kadar önemli bır konu hiç başlamayın ve hiç özenmeyın sıgara nın esırı olmayın
    o yedek tribi bendede çok yüksek derecede..
    Akşamüzeri eve giderken bakıyorum, yarım paketten az kaldıysa hemen yedek alıyorum.
    Yok unutmuşsam, eve geldiğimde farkedersem sinir yapıyorum bide, üşeniyorum gidip almaya.
    Babamla aynı marka içiyoruz, başlıyorum otlakçılığa.. E babamda sinir oluyo tabi bu duruma, kavga gürültü.. Yani sadece sağlığa, cüzdana değil zararı, aile ilişkilerinide etkiliyo

Bunları niye yazıyorum, sitede küçük yaşta kardeşlerimizde takılıyo. Onlar okusunda ne b..tan bi bağımlılıktır, ne kötü bi esarettir görsünler, anlasınlar yapmasınlar diye.. Zamanında bana da çok söylediler, ben ettim sen etme tarzı konuşmaları çok yaptılar.. Babam hala, "bak ben 30 senedir içiyorum, gel sen yol yakınken kurtul" diye yalvarır, annem kitaplar, resimler vs. alır gelir.. Ama tabi nafile.. İnsanın tek sevgilisi, tek dostuymuş gibi oluyo bi süre sonra. Ama yok, bu sene bitiricem bu işi, epeydir kendimi hazırlıyorum, koydum kafaya. Bırakınca da "ben bıraktııım" diye yazarım bu başlık altına belki böyle birbirimize destek olur, teşvik ederiz. Ben motora 55 yaşında da binmek istiyorum, sigara buna engel olursa o gün geldiğinde, nası kahrolurum siz düşünün...

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    bizim eleman bıraktı sigara parasını bi tarafa koyup geleckde çocuğunun okul v.s masrafını karşılayacak örnek olarak bende evlendikden sonra bırakacam ..sigara paketi en ucuzu 4.50.. günde bir paket içsen 135 lira yapar ayda ..12 ayda 1420 lira yapar iyi para bea

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Annem babam ana tarafı baba tarafı sigara içmeyen yoktur ama ben nedense hiç heves etmedim.Bir çok ortamda da al bir tane diye uzatılmasına rağmen.Anne ve babamın sabit fikirlerinden hiç haz etmem, onlara benzememek için elimden geleni yapacağım dedim kendime.Belki de bu nefret hep sigaradan uzak tuttu beni.İyi bir şey...

Ekleme: Avatar mesaj uyumsuzluğu

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasil basladigimdan ziyade nasil biraktigimi anlatayim, boyle bir konu acmak hep aklimdaydi hazir acilmisi varken yazayim.
    Bende saglikli nefes alamamaya baslamistim, yasim 30 ve 15 yildir sigara iciyordum. Maddi imkanlar cercevesinde motorumu satali 1.5 yili gecti sanirim. Elime imkan gectiginde de hep iyi birseyler alayim diye diye bugunlere geldik.
    Neyse uzatmayayim, ilac ismi versem kimseye bi zarari olmaz sanirim. 180 lira verdim ve champix aldim (saglik bakanligi ciddi hastalara ucretsiz veriyor, bana vermemisti 3 ay once)
    Zaten 1 ayda sigaraya o parayi veriyorum, denemeye karar verdim. Sigara ice ice biraktim. İlaci birakali 3 gun, sigara icmeyi birakali 20 gun oldu. Asla birakamam dedim, bu ilacla da birakamayacagim galiba diye dusundum, ama biraktim. Gercekten ise yariyor. Nette yorumlarini arastirip okuyun, merak ettiginiz seyler varsa burada bana sorun, gercekten birakmak istiyorsaniz hemen bu ilaca baslayin, ben hala inanamiyorum kendime.
    Neyse ilac firmasiyla herhangi bir ilgim ve alakam yok, onu belirteyim, ve yok iradeydi yok isteyeceksin yoksa ilac milac hikaye diyen arkadaslar icinde tek soyleyecegim sey; git iradenle birak o zaman arkadasim.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    abi nerden aldın ve günde kaç tane içiyordun o haplardan ve teseri kaç ay sürdü

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eczaneden (:
    Kutuda 1 aylik ilac var, kutunun icinden iki kutu cikiyo biri 1 ve 2. hafta icin, digeri 3 ve 4. hafta icin.
    Kutularda gunduz gece 1. gun 2. gun hepsi ayri ayri yazilmis, unutman, atlaman imkansiz yani. Dozu yarim miligram dan basliyo, 8. gunden sonra 1 miligrama cikiyo. 8 ile 14. gunler arasinda sigarayi birakin diyo. 4. gunden sonra sigara icmek zevk vermiyo, en fazla yarisina kadar icip attim sigaralari. 10. gunden sonra acayip bi sekilde canim hic sigara istemedi ama zorla ictim son gunlerim diye (: 12. gunu secmistim birakmak icin. 12. gun son sigarami feribotta tutture tutture ictim. Sabah kalktim, kahvaltimi ettim, hani kudururuz ya sigara icmek icin, kahvaltidan sonra, cay gazete keyfi vs. vs. Valla hic biri olmadi. Cayimi ictim, gazetemi okudum, sigara aklima bile gelmedi. Arada gelmiyor degil, ama psikolojik yani aliskanlik oldugu icin geliyor canim istedigi icin degil.
    1 ay verin sigara paranizi pesin pesin eczaneye, sonra kar etmeye baslayin, istediginiz montu, kaski yada motoru alin. 1 yilda edeceginiz kar ile en hizlisindan laptop alin. Her ay kaliteli bir ayakkabi alin. Ne istiosaniz alin iste (:

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sigara içenler -büyük ihtimalle- acılar içinde bir hastane yatağında ölecekler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)