Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Afrikaya yardım eden kaç kişiyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)

Konu açıldıysa kusura bakmayın aradım ama göremedm nyse arkadaşlar bildiğiniz üzere afrika kuraklıkla savaşıyor hergün çocuklar açlıktan ölüyor türk halkı olarak onlara el uzatmamız gerekiyor türkler zaten bu konuda duyarlılar çok sükür bu arada yardım yapan varmı? biz bugün 200tl yatırdık umarım çorbada bizimde tuzumuz olmuştur unutmadan yardım yapıcaksanız diyanet işlerinin sitesinden bilgi alabilirsiniz http://www.diyanet.gov.tr/turkish/dy...uru-11784.aspx

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    herkes kaç para yatırdığını yazsın.
    iyice saçmaladınız ha.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes kaç para yatırdığını yazsın.
    iyice saçmaladınız ha.
    utanma utanma
    yaz kaç pare yatırdığını
    yaz ki biz seni onore edelim
    ne işine yarayacaksa

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim buralarda yardımın afişe edilmeyeni daha makbul...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    BEN DE YARDIM YAPTIM, DÖTÜMÜ KALDIRIN
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    bu tarz meselelerde başa kakmadıkça yapılan yardımların miktarını açıklamak heveslendirici özelliği olması sebebi ile doğrudur diye düşünüyorum.
    ha sadaka verirsin o ayrı sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek denir o noktada.
    geçenlerde bir televizyon kanalında adamlar 5 000 10 000 diye yardım yapıyorlardı. 300 500 derken biri çıktı ben dedi 75 000 tl yardım yapıyorum. firmamın adı şu ismim şu. bundan sonra bağışların miktarı artmaya başladı. 40 000 - 50 000 ler uçmaya başladı. adamlar 24 saat içinde 26.000.000 tl topladılar.
    tabi sonradan ben bu kadar verdim benden kral yok gibi bir tavır takınırsa o o kişinin karaktersizliği olur.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ilk once insanin kendi kendine sunu sormasi lazim ,

Peki ya kendi ulkendeki ac cocuklar icin yardim etmeyi dusundukmu?

Afrikadaki acligi gormezlikten gelin demiyorum, ama bunu millet meselesine cevirmek yanlis. Turkiyenin dogusunda ciddi bir aclik ve gecim sikintisi var. Hali vakti yerinde kalbur ustu sinif gerekli yardimlari zaten yapacaktir. Ama acliga yardim konusu, millet meselesi olacak ise oncelik kendi evlatlarimizdir diye dusunuyorum. Ben daha billbordlarda yada yardim kuruluslarinda bunun icin bir yardim gormedim. Diyanet isleri cematine kendi ulkesini gostermeli bence. Ondan sonra biraksin insanlar vicdanina gore fitresini versin.

[COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet arkadaşımızın dediği gibi , yardımın afişe edilmeyeni makul.
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Kendi ülkemdeki insanlara yardım etmeyi daha çok tercih ederim.
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    200TL yatırana topic açmak bedava...
    kimse kusura bakmasın reklama gerek yok. 100.000.000 TL yardım yapıldı varsayalım, ne kadar süre yetecek bu onlara? yapılan yardımlar iyi organize ediliyor mu? alınan yiyecekler ya da her neyse iyi muhafa ediliyor mu? 3-5 yıl sonra ne olacak? o ülke kalkınacak mı? 10 yıl sonra herkez kendini doyuracak kadar üretken olacak mı? Taşıma suyla değirmen dönmez. biryerde afet/felaket varsa gidelim yardım edelim ben gönüllüyüm. Herşey düzelene kadar destek olalım. Ama bu kampanyada ben gelecek göremiyorum.
    Yardım edelim tamam ama kendi ülkemizi de görelim, sadece doğu yada sokaktaki çocuklar değil... engelliler için, lösemi hastaları, böbrek hastaları için birşeyler de yapalım. kaç kişi mahallesindeki fakir komşusunu akşam yemeğe çağırdı?.. 1 ay sonra okullar açılacak, kaç kişi fakir bir çocuğun okul masraflarını karşılayacak?
    112ciyiz

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı ToLGa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi ülkemdeki insanlara yardım etmeyi daha çok tercih ederim.
    aslına bakarsanız bende ilk önce kendi ülkemin yoksul insanlarına yardım etmeyi düşnürüm,ama etrafıma bakıyorum pek yardıma muhtaç insan göremiyorum,geçen bayramlarda fitre ve zekatlarımı aracı ile başka yere göndermiştim.bu sefer niyetim Afrika'ya idi ne yalan söyleyeyim içim acıdı,benim ufak oglum bile soruyor baba onlar neden o kadar zayıf diye
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    kendi ülkendeki açları unutup deniz feneri gibi 3. kişilerden ben yardım yapmam sağolasınız.....
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200TL yatırana topic açmak bedava...
    kimse kusura bakmasın reklama gerek yok. 100.000.000 TL yardım yapıldı varsayalım, ne kadar süre yetecek bu onlara? yapılan yardımlar iyi organize ediliyor mu? alınan yiyecekler ya da her neyse iyi muhafa ediliyor mu? 3-5 yıl sonra ne olacak? o ülke kalkınacak mı? 10 yıl sonra herkez kendini doyuracak kadar üretken olacak mı? Taşıma suyla değirmen dönmez. biryerde afet/felaket varsa gidelim yardım edelim ben gönüllüyüm. Herşey düzelene kadar destek olalım. Ama bu kampanyada ben gelecek göremiyorum.
    Yardım edelim tamam ama kendi ülkemizi de görelim, sadece doğu yada sokaktaki çocuklar değil... engelliler için, lösemi hastaları, böbrek hastaları için birşeyler de yapalım. kaç kişi mahallesindeki fakir komşusunu akşam yemeğe çağırdı?.. 1 ay sonra okullar açılacak, kaç kişi fakir bir çocuğun okul masraflarını karşılayacak?
    Asıl, yardım eden kaç kişi? sorusunun cevabı

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:35 ----------

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslına bakarsanız bende ilk önce kendi ülkemin yoksul insanlarına yardım etmeyi düşnürüm,ama etrafıma bakıyorum pek yardıma muhtaç insan göremiyorum,geçen bayramlarda fitre ve zekatlarımı aracı ile başka yere göndermiştim.bu sefer niyetim Afrika'ya idi ne yalan söyleyeyim içim acıdı,benim ufak oglum bile soruyor baba onlar neden o kadar zayıf diye
    haklısınız tabi onlarda yardımı çok fazlasıyla hakediyor ve yardım edilmesi gerekiyor, ben burdan para göndereceksem afrikaya o paranın insanlara ulaşacağının garantisini istiyorum.
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

Motosikleti
    cb125R
    ya varya bir kerede bir konu açılmasında iki tane akıllı atlamasın ülkemizdekilere neden yardım edilmiyor!
    onada edin onada edin ama afrikanın konusunda gelipte ortalığı karıştırmayın!
    yardımın gizli olanı makbuldur kardeşim, elimizden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyoruz.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    G 8 denen kurum ne güne duruyor?? Bu adamların yeraltı kayaklarından trilyonlar kazanan sülükler neredeler??? Deniz fenerinin sahtekarlarına halen para verecekseniz devam edin.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Rızkın Allah'ın Taahhüdü Altında Olduğu Söyleniyor. Hâlbuki, Biz Bazı Ülkelerde Elli-Altmış Günlük Açlıktan Sonra Ölenleri Biliyoruz. Açıklar mısınız?

Rızkın Allah'ın taahhüdü altında olduğunu Kur'ân'da pek çok âyet anlatıyor. Meselâ "Yeryüzünde yürüyen, hareket eden hiçbir canlı yoktur ki, Allah onun rızkını taahhüt altına almış olmasın."[1]"Kuvvet ve metanet sahibi Hazreti Allah, Rezzak-ı Âlem O'dur."[2] Evet, rızkı veren O'dur. Kur'ân-ı Kerim'de aynı mealde daha pek çok âyet var.[3] Bunların hepsi de rızkın taahhüd-ü rabbânî altında olduğunu gösterir. Kimse acından ölmemektedir. Ancak, insanlar bilmelidirler ki, vücutlarının zarurî ihtiyacı olan rızıkları taahhüt altına alınmıştır ama; zarurî ihtiyaçlarının dışındaki rızık taahhüt altına alınmamıştır. Yani israfla, suiistimalle, suiitiyatla, kötü alışkanlıklarla rızık sayılmayan bir kısım şeyler, onun için zarurî rızık hâline gelmişse ve o insan, o türlü rızıksızlıktan ölüyorsa, böyle bir rızık, taahhüt altına alınmamıştır ki, bu ölen insanlara da, "Rızıksızlıktan ölüyorlar." diyelim...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunca para o insanların yararı için mi kullanılıcak? Yoksa bazıları o paraların üstüne çöküp ceplerini mi şişiricek?

Kısacası ben böyle yardım kampanyalarına hiç güvenmiyorum. Güvensem bile mesaj atmam zaten ben kendi ülkemde ki aç insanlar için yardım ederim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı lightoff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rızkın Allah'ın Taahhüdü Altında Olduğu Söyleniyor. Hâlbuki, Biz Bazı Ülkelerde Elli-Altmış Günlük Açlıktan Sonra Ölenleri Biliyoruz. Açıklar mısınız?

Rızkın Allah'ın taahhüdü altında olduğunu Kur'ân'da pek çok âyet anlatıyor. Meselâ "Yeryüzünde yürüyen, hareket eden hiçbir canlı yoktur ki, Allah onun rızkını taahhüt altına almış olmasın."[1]"Kuvvet ve metanet sahibi Hazreti Allah, Rezzak-ı Âlem O'dur."[2] Evet, rızkı veren O'dur. Kur'ân-ı Kerim'de aynı mealde daha pek çok âyet var.[3] Bunların hepsi de rızkın taahhüd-ü rabbânî altında olduğunu gösterir. Kimse acından ölmemektedir. Ancak, insanlar bilmelidirler ki, vücutlarının zarurî ihtiyacı olan rızıkları taahhüt altına alınmıştır ama; zarurî ihtiyaçlarının dışındaki rızık taahhüt altına alınmamıştır. Yani israfla, suiistimalle, suiitiyatla, kötü alışkanlıklarla rızık sayılmayan bir kısım şeyler, onun için zarurî rızık hâline gelmişse ve o insan, o türlü rızıksızlıktan ölüyorsa, böyle bir rızık, taahhüt altına alınmamıştır ki, bu ölen insanlara da, "Rızıksızlıktan ölüyorlar." diyelim...
    Rizik sayilmayan ama zaruri rizik haline gelmis seyler nelerdir kardes?
    Biraz açsan, nasiplensek.
    Mc Donalds sube açmadi diyemi ölûyor bu çocuklar?
    Anlamadim ben mevzuyu????
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Şimdi bir kısım basit misallerle arz etmeye çalışalım. Meselâ bir afyonkeş, afyona alışıyor. Onu afyondan alıkoydukları zaman çıldırıyor. Belki de, alışkanlık derecesine göre ölüyor. Şimdi bu adam, afyon verilmediğinden ölüyor. Ölüyor ama evvelâ afyon alışkanlığından, sonra da o alışkanlığı usûlüne uygun olmayacak şekilde terk ettiğinden dolayı ölüyor. Keza, bir başkası sigaraya alışmış ve nikotik olmuş. Sigarayı usûlsüz bırakınca bir kısım a'razlar baş gösteriyor. Hatta bazen eli, yüzü, ayağı şişiyor ve doktorlar ona diyorlar ki: "Sen bunu bu şekilde terk edemezsin. Böyle münasebetsiz kesişin bir kısım komplikasyonları olabilir." Bundan dolayı eskiler "Âdetleri terk, öldürür." demişler... Daha başka alışkanlıklar da olabilir. Bir insanın vücudunun günlük ihtiyacı elli gramlık bir protein olmasına karşılık, o her gün bir iki kilo yemeye alışmışsa hatta bu arada, aynı şahıs bir kilo meyve, bir kilo baklava, bir kilo da et yiyorsa bu alışkanlığı terk edince sarsılabilir, hatta hastalanabilir ve bir daha da belini doğrultamaz. Hâlbuki bir insan normal olarak 50-l00 gram ağırlığında meyve almış ve o kadar da protein kullanmışsa, günlük ihtiyacını görmüş demektir. Belki bu aldığı şeyler -alışmaya bağlı- birkaç gün de yetebilir. Hücreler, şuhûm-u müdahhara hâlinde stoklarını alırlar. Ve sonra dıştan gıda gelmezse, o stoklardan azar azar kullanırlar ve böylece de vücut beslenir gider.

Bunun gibi, şurada, burada açlıktan ölen kimseler var. Bunlar eğer Cenâb-ı Hakk'ın kendilerine lütfettiği rızkı mukannen olarak alsalar; meselâ diyelim ki, Cenâb-ı Hak bir insana, bir çuval buğday veriyor. O ise, bu bir çuval buğdayı, hemen iki ayda bitiriyor. Ondan sonra on ay aç kalıyor ve bir müddet sonra da acından ölüyor. Ama o insan, o bir çuval buğdayı, mukannen kullanmak suretiyle, her gün birer avuç yese idi, bir sene ona yetecekti ve tabiî esbap açısından ölmeyecekti...

Demek ki, insanlar ölüyorlarsa, rızıksızlıktan, açlıktan ve ihtiyaçtan değil, belki Allah'ın verdiği rızık bir sene kendilerine yetecekken, çarçur ettiklerinden ve vücutlarında da suiitiyat hâsıl olduğundan ötürü, âdetlerini terk ediyor, dolayısıyla, şeriat-ı fıtriyenin kanunlarının mahkûmu olarak ölüyorlar, rızıksızlıktan ölmüyorlar...

A'raz: Hastalık belirtileri.
    Mukannen: Zamanı ve mikdarı belirli, düzenli.
    Şeriat-ı fıtriye: Yaradılışa ait, yaradılışla alâkalı kanunlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)