Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Galiba Bu Aşktan Vazgeçiyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    Herkse öncelikle selamlar. Motosikletimi alalı 1 ayı az bir zaman geçti. ve km side 3500 lerde.. Daha önceden motosiklet kullanmışlığım var. Ama ben artık çok af edersiniz geri zekalı sürücülerle önüme bir anda direksiyonu kıran yaratıklarla, kavşakta en sağ şeritte giderken beni gördüğü halde en sol şeride geçen öküzlerden bıktım usandım sıkıldım. Yine çok affedersiniz hayatımda etmediğim küfürleri o anlarda ettim. Şimdi ise motosikletimi satıp 5-6 bin lira civarı ayağımı yerden kesecek herkesin yaptığı gibi 4 teker almak istiyorum.. İyi mi yapıyorum kötü mü yapıyorum bilmiyorum. Ama arkadaş bende canımı sokakta bulmadım değil mi.. ?
    olumune bu sevda..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Doğru yapmışsın. Hayırlısı olsun...

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    trafiğin zevki bu işte
    gerizekalıyı önceden kestirmek ve ona göre davranmak
    harley is making love with davidson

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafiğin zevki bu işte
    :D :D :D :D

kaçınılmazdan zevk almayı öğrenmiş ben hayatımı tehlikeye attığı için değil de..nasıl bu kadar gerizekalı olabildiklerine sinirleniyorum..abi üstüne gelen motoru görürsün yine de niye çıkarsın yola :D
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    çift yönlü yolda, seni göre göre sollamaya çıkan tır gördün mü sen?
    selektör yapınca, sana geri selektör yaptı mı?
    canını kurtarmak için 3 parmak mıcıra salavat getirerek girdin mi?

bunlar olmadıysa, satma daha.. yaşacayacakların var
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Hayırlısı olsun ne diyelim
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Motosiklete devam etmek için yapılacaklar
    Yüksek cc fark edilebilir bir motosiklet alacaksın
    İleri sürüş teknikleri eğitimi alacaksın
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bütün suç devlette. Motosisklet kazalarına karışan otomobil sürücülerine her türlü cezayı iki üç kat fazla vereceksin, ayrıca belirli bir orandan fazla suçlu olması durumunda (mesela 6/8 gibi) direk 3 gün falan içeri atacaksın bak nasıl efendi efendi kullanıyorlar. Ayrıca motosiklet sürücüsü ile kazaya karışıp kaçmaya da yine kısa süre hapis cezası verilsin o zaman en ufak kazada hepsi gelip çevrende pervane olacak. Ama diğer yandan da apaçilerin, aynasız, kaskız ağzında sigara ile gezen, yaya geçitlerinde dolaşan tiplerin canına okuyacaksın, motorlarını alacaksın.

Bu işler cezasız düzelmez, eğitim falan hikaye. Siz cezayı verin 10 yıl içinde herkesin genetiğine işlenir, kendiliğinden eğitilir.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    takmayacaksın bunları, sen kendine dikkat edeceksin ve kullanmaya devam edeceksin arkadaşım.

araba alsan da çok şey farketmeyecek. kamyon, TIR kullanan öküz, yine üstüne sürecek çünkü kendine bir şey olmayacağını biliyor. onları geç, tıkalı trafikte makas atmaya çalışan dangalaklar da ortadan kaybolmayacak. motosiklet değil araba kullanıyorsun diye senden uzak durmayacaklar. o hızla yandan darbe almış bir arabada da (hele ki 4-5 milyara alacağın bir arabada) can güvenliğin sıfır.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş iyi akşamlar.

Öncelikle şunu vurgulamak isterim: motor sürmek bir konsantrasyon, tam dikkat ve bunlardan doğacak hazzı tadabilmek demektir. Bu saydıklarımdan biri bile eksik ise zaten motoru sürmemen gerekir. Aksi taktirde kazalara karışabilir hatta sebep olabilirsin. Anladığım kadarı ile yaşadığın sorunlara çözüm üretememek durumdasın ve en doğru kararı vermektesin
    Ama ikaz etmeden geçemem, popon bir kere o seleye oturdu ve artık bir zaman sonra mı olur iki zaman sonra mı bilemem ama aramıza döneceksin

Kazasız belasız keyifli bir yaşam dilerim.
    Poturdak

Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafiğin zevki bu işte

Motosikleti
    nx4 falkon
    Sonra araba alınca trfiğe sinirlenip motosiklete geri dönmece yok ama kabul etmeyiz.Hangisinden daha çok zevk alırsan onu kullan kardeş.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yüksek cc li bir motor daha iyi bir çözüm olur kaldı ki arbada da durum farksız yine gideceğin yol ve o yolda gidenler aynı onu da geçtim bu kez trafikde kalmakdan sinir olur hale geleceksin

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Beni bu Aşk tan ...bu lezzetten ,,bu zevkten hiçbişe vaz geçiremez.Herşeye çare var,,çözüm var,,tedbir var.biz iki teker heryere sığabilen,,girebilen ,,kaçabilen makinalarız..tedbirle herşeyin üstesinden geliriz.....

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Senin yaşadıklarını aynen yaşadım ve eminimki diğer arkadaşlarımız da en azından sen ben kadar bu tip olumsuzluklarla karşılaşmışlardır.Motosikletle tanışalı yaklaşık 22 yıl oldu ve senin gibi düşünerek bu 22 yılın yaklaşık 10 yılını motorsuz geçirdim fakat sonra cıxx olmuyo beeh diyerek tekrar 2 tekere döndüm. Yazdıklarını okuyunca aynaya bakmış gibi geçmişimi hatırlayarak kendimi gördüm sanki Geri döneceksindir yani son söz olarak şunu söylüyorum şu zamanda motosiklet kullanmak hakikaten Güven Özveri Tecrübe istiyor
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu zamanda motosiklet kullanmak hakikaten Güven Özveri Tecrübe istiyor
    Katılıyorum... Hem de iskele kadar Güven, Özveri, Tecrübe...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    evet sat ve bir dört teker al...
    o vakit sağından solundan geçen kasksız motorcuların 4 ve daha fazlası tekerli araç sürücülerine neler yaptığına bak.
    heee, bu arada 4 teker alınca önüne hiçkimse kırmayacak, hatalı sollamayacak mı sanıyorsun?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sana vebileceğim tek tavsiye; (yukarıda da bahsetmiş bir arkadaşımız) ileri sürüş dersleri... Bence böyle bir eğitim al. Trafikteki sorunları çözmez, ancak senin için başka bir boyut katabilir. Baktın ki bu eğitimlerin sana kazandırdıkları bile çok bişey farkettirmiyor senin için, ozaman kararını kesinleştirirsin. Kazasız sürüşler diliyorum bu karar sürecinde.. ;)

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şunu vurgulamak isterim: motor sürmek bir konsantrasyon, tam dikkat ve bunlardan doğacak hazzı tadabilmek demektir. Bu saydıklarımdan biri bile eksik ise zaten motoru sürmemen gerekir. Aksi taktirde...
    Seni ayakta alkışlıyorum. Motor hakkında okuduğum en net-kısa ve doğru tespitlerden birisi.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sat ve bir dört teker al...
    o vakit sağından solundan geçen kasksız motorcuların 4 ve daha fazlası tekerli araç sürücülerine neler yaptığına bak.
    heee, bu arada 4 teker alınca önüne hiçkimse kırmayacak, hatalı sollamayacak mı sanıyorsun?
    Arkadaş önüne kıran sürücülerden şikayetçi değil. Motor sürerken bu tür durumlarda oluşabilecek tehlikelerden şikayetçi... Arabayla 50-60 ile giderken birisi önünüze kırsa, frenleyip yandan girseniz...yada o size yandan girse... Kolunuzun bacağınızın kıralma ihtimali..? Kaburgalarınızda çatlaklar mı oluşma ihtimali...? Arabaya çarptınız diye yere düşüp köprücük kemiğiniz kırılma ihtimali...? Yada araçtan fırlayıp sürüklenerek bariyerlere çarpıp organlarınızın kopma, belinizin yada boynunuzun kırılması yada başka bir aracın altında ezilme ihtimali..? Otobüs size çok yakın geçti diye kontrolünüzü kaybederek düz yolda arabayı devirip otobüsün altında kalma ihtimali... Trafikte sıkıştırılıp yol kenarına kaçınca, tekeriniz mıcıra girdi diye kontrolü kaybederek pencereden fırlayıp taklalar atarak yola 2.80 serilme ihtimali...? Motosiklet ile aynı mı? Arkadaş bir tavsiye sormuş, fikir danışmış.. Bir de dövseydiniz komboyu tamamlamış olurdunuz bence
    #sürenadam

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün suç devlette. Motosisklet kazalarına karışan otomobil sürücülerine her türlü cezayı iki üç kat fazla vereceksin, ayrıca belirli bir orandan fazla suçlu olması durumunda (mesela 6/8 gibi) direk 3 gün falan içeri atacaksın bak nasıl efendi efendi kullanıyorlar. Ayrıca motosiklet sürücüsü ile kazaya karışıp kaçmaya da yine kısa süre hapis cezası verilsin o zaman en ufak kazada hepsi gelip çevrende pervane olacak. Ama diğer yandan da apaçilerin, aynasız, kaskız ağzında sigara ile gezen, yaya geçitlerinde dolaşan tiplerin canına okuyacaksın, motorlarını alacaksın.

Bu işler cezasız düzelmez, eğitim falan hikaye. Siz cezayı verin 10 yıl içinde herkesin genetiğine işlenir, kendiliğinden eğitilir.
    Çok güzel keşke yapılsa,caydırıcı cezalar gerekli

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çift yönlü yolda, seni göre göre sollamaya çıkan tır gördün mü sen?
    selektör yapınca, sana geri selektör yaptı mı?
    canını kurtarmak için 3 parmak mıcıra salavat getirerek girdin mi?

bunlar olmadıysa, satma daha.. yaşacayacakların var
    Allah korumuşş

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)