Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ebay dan alisveris yapan arkadaslara ihtiyacim var

Motovento
    REKLAM ALANI
    sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Selam arkadaslar

Ebaydan alisveris yapan arkadaslara sormak istedigim bazi sorular var. simdi benim ebay da ve paypal da hesabim mevcut ama cesaret edipte alisveris yapmadim hic.paypal uzerinden para gondermek icin islem sirasina gore bir bilgi verebilecek arkadas varmi acaba.ben satici ile irtibata gectim fakat ebay uzerinde satin alirsak pahali satiyor paypal uzerinden gonderirsek daha ucuza satiyor.yanilmiyorsam ebay bunlardan komisyon aliyor o sebepten ebay store dan mal satisi yapmak istemiyorlar.. isin puf noktasini bilmedigim icin dolandirilmaktan tirsiyorum acikcasi.o sebepten bu konuyu actim .
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    E-bay ve Pay-pal den gözün kapalı alışveriş yapabilirsin. Yıllardır kullanırım bir sorun yok.
    Pay-Pal'in türkçe sitesi var. Orada seni adım adım yönlendiriyor. İngilizce varsa zaten sorun yok. rahat ol.
    Tek bir olay var,
    ilk defa alış veriş yapacaksan, kredi kartından 1 cent bir çekim yapar pay-pal, sonra bu işlemin provizyon kodunu girmeni ister
    internet bankacılığı kullanman lazım bu kodu almak için.
    iyice güvelik senin anlayacağın...

Pay-Pal'den dolandırılmazsın... rahat ol.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pay-Pal'den dolandırılmazsın... rahat ol.
    Evet öyle ama Ebay'i aradan çıkartınca Paypal'den gönderdiği paranın belirli bir ürün karşılığı olduğunu kanıtlayamayacağı için adam dolandırmak isterse dolardırır.
    Ama Ebay'de Paypal ile alışveriş yapılırsa dolandırılma ihtimali yok gibi bir şey. Ebay'in komisyon aldığı doğru zaten para kazanmasalar neden uğraşsınlar ama aldığı komisyon sadece %9. %9 ucuza getirecem diye riske girmenin bir anlamı yok.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ebay uzerinden alışveriş yapınca 30 gun içinde urun elıne ulaşmadığı zaman para iade ediliyor. Daha doğrusu satıcı mecburen iade ediyor cunku 30 gun sonunda (-) geribildirim bırakıyorsun ( bırakmazsan paran ucar gıder ) defalarca paramı bu sekılde gerı aldım. Nezaman satıcı ıle dırek ırtıbata gectım o zaman param uctu mesajlarıma bıle cavap alamadım.

Ebay uzerınden alısverısını yap paranı paypaldan gondertıyor zaten. sonrada kargonu bekle 30 gun ıcınde hala gelmemışse negatıf feedback ver.

Satıcı sana sıtem edecek ama, aldırma paran iade edılmeden geribildirimi revize etme.

Ucuz kargo yapan yada dolandırıcılık potansıyelı olan satıcılar urunu kargoya verdıklerınde kargo barkod numarası bıldırmıyorlar. Bu nedenle ıtırazın senı haklı cıkaıryor ve parayı ıade etmedıklerınde ebay o kısının magazasını kapatıyor.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    ebaydan urun alınca urun gumrukden gecmezse ne oluyor ? mesela ben bu aralar psp almak ıstıyorum gumrukden gecmedı dıyelım ne olacak ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebaydan urun alınca urun gumrukden gecmezse ne oluyor ? mesela ben bu aralar psp almak ıstıyorum gumrukden gecmedı dıyelım ne olacak ?
    Gümrükten geçmedi diyelime gerek yok. Zaten kesinlikle takılır gümrüğe. Takılmaması için gözden kaçması lazım. Gümrüğe takıldığında da 150€ gümrük sınırını aşan kısmı için, posta Avrupa'dan geliyorsa %18, Avrupa harici bir yerden gelyorsa %20 gümrük vergisi ödüyorsun. Ama Playstation gibi bazı gümrükten geçirilmeye çalışan popüler ve bilinen şeyler için vergi senin aldığın faturadaki tutara göre değil, ürünün Türkiye'deki fiyatına göre alınıyor. Mesela sen 400 TL'ye aldın diyelim. Normalde gümrük sınırını 50 TL aşıyorsun ve %18'i olan 9 TL gümrük vergisi ödersin. Ama Türkiye'de 500 TL'ye satılıyorsa, 500 TL üzerinden hesaplanıyor ve sınırı 100 TL geçmiş oluyorsun. Dolayısıyla 18 TL vergi ödemen gerekiyor.

Bunları ürünün fiyatını sadece tahmin ederek yazdım. Mesela PSP Türkiye'de 350-400 TL'ye satılan bir şeyse gümrüğe takılma ihtimali düşük olur. Takılırsa da az bir vergi ödeyerek alabilirsin.

Motosikleti
    turkıyede 406tl turkcell kampanyası ıle hatta 346 tl yurtdısında dahada ucuz oldugu ıcın sordum . bır ara ebaydan htc desire hd alcakdım ama ıste olayı tam bılmedıgım ıcın almak ıstemedım :(

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Paypal saglam sitedir dolandırılmazsın

başka siteden dolandırılmış olsan bile ödemeyi paypalle yaptıysan ,eger site sahibiyle direk irtibata geçemiyosan yada yazdıklarına cevap gelmiyosa

paypale bi mesaj atıyosun onlar irtibata geçiyo öylede kolları uzun yani

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    tolga ebaydan telefon getirtemezsin heleki öle bi telefonu ben bi kere 8850 almıştım çinden ama gümrüğe bile takılmadan geldi elime bende bi anlam veremedim bu işe?
    ANGARAJ

motorlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 2006
    merhaba ,
    yıllardır bende EBAY den alışveriş yapıyorum. Hiç sorun olmadı. Ancak telefon,televizyon,bilgisayar,telefon alamazsın. Alsanda gümrük tarafından %100 el konur. BAzı malların ithalatı yasak çünkü. Bunlar yasak olmasa da bireysel olarak edinmemiz mümkün olmayan ürünler. Buna ilave olarak , hat takılabilen tüm cihazlar gümrüğe takılır. Şİmdi 1-2 arkadaş ben aldım birşey olmadı diyerbilir. Şanslılarmış ?

ben kamera aldım ve takılmadı ancak takılmayacak anlamına gelmez bu.

Benim tavsiyem satıcı değerlendirmesi %90 altındal olandan ışveriş yapma.

PSP nin gümrüğe takılacağını sanmıyorum ama istenabulda benzer fiyatlara psp alabileceğini düşünüyorum.

sevgiler
    1. öncelik :Güvenli,dikkatli , henüz motor kullanmayanlara örnek sürüş
    2.öncelik : eğlen,keyif al, sürekli yap
    3. öncelik : asla sevdiklerini unutma !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı motorlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna ilave olarak , hat takılabilen tüm cihazlar gümrüğe takılır. Şİmdi 1-2 arkadaş ben aldım birşey olmadı diyerbilir. Şanslılarmış ?
    Olaki gümrüğe takılmazsa -ki mümkün sayılır gözden kaçabiliyor. Telefon 1 ay içinde kullanıma kapatılır. Hangi hattı takarsan tak çalışmaz.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olaki gümrüğe takılmazsa -ki mümkün sayılır gözden kaçabiliyor. Telefon 1 ay içinde kullanıma kapatılır. Hangi hattı takarsan tak çalışmaz.
    40 tl ye halloluyor o kilitlenme işi
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 tl ye halloluyor o kilitlenme işi
    Ama illegal bir şekilde IMEI kopyalanarak?

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    arkadaslar mesajlariniz icin tesekkurler yasadigim ulkedeki bancacilik sistemi biraz farkli bankanin musteri temsilcileri ile irtibata gecmeden paypal kredi kartimi kabul etmiyor.yarin ola hayrola.aydinlatici bilgileriniz icin tesekkurler.
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Motosikleti
    merhaba ,
    yıllardır bende EBAY den alışveriş yapıyorum. Hiç sorun olmadı. Ancak telefon,televizyon,bilgisayar,telefon alamazsın. Alsanda gümrük tarafından %100 el konur. BAzı malların ithalatı yasak çünkü. Bunlar yasak olmasa da bireysel olarak edinmemiz mümkün olmayan ürünler. Buna ilave olarak , hat takılabilen tüm cihazlar gümrüğe takılır. Şİmdi 1-2 arkadaş ben aldım birşey olmadı diyerbilir. Şanslılarmış ?

PSP nin gümrüğe takılacağını sanmıyorum ama istenabulda benzer fiyatlara psp alabileceğini düşünüyorum.

sevgiler
    zaten amacım tel almak degıl. ben daha cok psp almayı dusunuyorum ankarada teknosada gnctrkcell lılere ındırımle 346tl ye gelıyor. spotcuya soruyorum oda aynı rakamı verıyor. bu hafta sonu ıstanbula gıtme dururmum var eger ole olursa dırek dogubanka ugramayı dusunuyorum cunkı 200tl ye kadar alan arkadaslarımı bılıyorum o yuzden cok para vermek ıstemıyorum. arada sırada uzun yola gıderken otobuste - ucakda bır oyun konsolu ıle zaman gecırmek amaclı almak ıstıyorum sadece.

Motosikleti
    cbr 125r - Hysoung 250R
    merhaba ,

sevgiler
    Siz e-bay'dan nasıl alışveriş yapıyorsunuz bilmiyorum ama gerek telefon gerek psp gerek playstation gerek motor aksesuarları gereksede pc parçaları hatta sinema sistemleri üstelik bir defada değil bir kaç defa aldım işin püf noktası alışveriş yapacağınız kişiye karşı olan güven ben orada belli başlı mağazalardan alışveriş yapıyorum belki 3-5 dolar pahalı olabilir fakat atıyorum ki ses sistemi aldım adam ses sistemini tek tek parça parca yolladığında ne gumrüğe takılıyor ne vergi ödüyorsun bu ve bu tip bir çok ufak tefek ayrıntılar sayabilirim. Yeter ki satıcı ile sıkı fıkı olup onu iyi analiz edin. Ayrıca elin japonu yada çinlisi 50-100 dolar para için kimseyi dolandırmaz o art niyet sadece biz Türklere has bir duygu olsa gerek.
    [B]Pırasanın piştiği günlerde masada 3 kişi olurduk çocukken. ben, annem bir de oklavası.[/B]

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    uzakdoğudan 30-40gün sürüyor istanbula gelmesi amerikadan geliyorsa 15-20günde geliyor. pahalı elektronik almanızı tavsiye etmem taklit-replika mal çok geliyor. sistem olarak paypal kesinlikle güvenli.
    ürün gelmedigi icin satıcının para iade ettigi zamanlar oldu. çok ürün satmış, ve olumlu yorum seviyesi yuksek olan satıcılardan alın herzaman.

Motosikleti
    Alıntı BiZO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz e-bay'dan nasıl alışveriş yapıyorsunuz bilmiyorum ama gerek telefon gerek psp gerek playstation gerek motor aksesuarları gereksede pc parçaları hatta sinema sistemleri üstelik bir defada değil bir kaç defa aldım işin püf noktası alışveriş yapacağınız kişiye karşı olan güven ben orada belli başlı mağazalardan alışveriş yapıyorum belki 3-5 dolar pahalı olabilir fakat atıyorum ki ses sistemi aldım adam ses sistemini tek tek parça parca yolladığında ne gumrüğe takılıyor ne vergi ödüyorsun bu ve bu tip bir çok ufak tefek ayrıntılar sayabilirim. Yeter ki satıcı ile sıkı fıkı olup onu iyi analiz edin. Ayrıca elin japonu yada çinlisi 50-100 dolar para için kimseyi dolandırmaz o art niyet sadece biz Türklere has bir duygu olsa gerek.

gayet guzel yazmıssınız ıngılızcem cok ıyı olmadıgı ıcın cok fazla bu tarz seylere dıkkat edemıyorum eger bos zamanınız olursa benım ıcın psp 3004 yada psp go bakma sansınız olabılırmı psp 3004 tercıhımdır go modelıde olabılır ( tabı bakma sansınız olursa )

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Ama illegal bir şekilde IMEI kopyalanarak?
    şimdi o imei işine girmeyeleim hiç bedava yapılanı var 5 liraya yapılanı var 100 lira isteneni var hem ben evde kullanmadığım eski bir telefonumun imeisini attırıyorum hoş elimde jaf olsa kendim atarım orası ayrı tartışma konusu.ayrıca hala anlamış değilim o telefon nasıl geldi 50 tl dedim takılırsa takılsın ama hiçbirşey olmadan 1 ay ,içinde uzakdoğudan geldi ürün.

madem psp alacaksın ikinci el de almayı düşünmüyorsan eren sana benimde istanbuldan aldığım bakırköydeki elemanın yernin tavsiye edeyim şimdi kaça satıyor ne istiyor hiç bilmiyorum lakin ben aldığımda en ucuz ordaydı google da khalkedon yazarsan gerekli bilgilere ulaşırsın siteleri vardı pspvadisi.com diye orda da fiyatları vardı bak incele.
    ANGARAJ

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Evet öyle ama Ebay'i aradan çıkartınca Paypal'den gönderdiği paranın belirli bir ürün karşılığı olduğunu kanıtlayamayacağı için adam dolandırmak isterse dolardırır.
    Ama Ebay'de Paypal ile alışveriş yapılırsa dolandırılma ihtimali yok gibi bir şey. Ebay'in komisyon aldığı doğru zaten para kazanmasalar neden uğraşsınlar ama aldığı komisyon sadece %9. %9 ucuza getirecem diye riske girmenin bir anlamı yok.
    2000 yılından bu yana ebay dan alış veriş yapıyorum ve bir kez olsun dolandırılmadım.
    Satıcı peşin havale para isterse şüphelen ancak PayPal ödeme imkanını sunuyorsa o zaman dolandırılma diye bir şey kesinlikle söz konusu olmaz olamaz. Ebay ayrıca her satın aldığın malı garanti altına alıyor. eğer mal sana ulaşmadı ya da tariflenenden farklı bir gelirse, malı iade ve %100 para iadesi var...mal gelmediği taktirde de aynı koşul geçerli.

PayPal ile alış veriş veya birini hesabına her hangi bir hizmet ya da başka nedenle ödeme de yapa bilirsin.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler