Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HP Notebook sorularım var yardımcı olacaklar >>>

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    1 hafta önce kendime HP G62 Notebook aldım.

Bazı sorularım olacak bilenler yardımcı olursa sevinirim.
    Şu an 1 tane RAM yuvası boş gösteriyor.Geçen gün HP destek hattıyla görüştüm ama telefonumda arıza olduğu için pek bir şey anlayamadım.Üstündeki 2 GB DDR3 RAM'mış.Bana dediği 2 GB DDR3 RAM daha taktırabilirsiniz.Bunu taktırırsam bilgisayarımda ne gibi işlemlerde hızlılık sağlarım?

Bir sorum da Windows 7 ile ilgili.Windows 7 Home Basic var üzerinde.Ben bu Home Basic'i hiç beğenmedim.Ne tema işliyor ne görüntü değişikliği.Arkadaşımda orjinal lisanslı Windows 7 Ultimate var onu yüklesem nasıl olur.Pek anlamadığım için Laptop'dan o CD'yi yüklerken sürücülerde driver'larda kaybolur mu bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Herkese iyi forumlar.
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar

Öncelikle notebookunuzu güle güle kullanın.Notebook larda harddisk,RAM sonradan kolaylıkla değiştirilebilir/yükseltilebilir parçalardır.Yani çift slot bir notebookta (sizinki gibi) tek slot boş ise yerine diğer RAM in frekansında (Mhz) bir RAM daha takılabilir.Bu size ofis uygulamalarında grafik içerikli işlemlerde gözle görülür şekilde hız artışı sağlar.
    Windows 7 sorununa gelince.Eğer tek yapmak istediğiniz tema değiştirmek ise internet üzerinden küçük bir program indirip bunu yapabilirsiniz.Ancak genel olarak formatlamak isterseniz söylediğiniz gibi driver'larınız silinir yeniden yüklenmesi gerekir.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı semi26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Öncelikle notebookunuzu güle güle kullanın.Notebook larda harddisk,RAM sonradan kolaylıkla değiştirilebilir/yükseltilebilir parçalardır.Yani çift slot bir notebookta (sizinki gibi) tek slot boş ise yerine diğer RAM in frekansında (Mhz) bir RAM daha takılabilir.Bu size ofis uygulamalarında grafik içerikli işlemlerde gözle görülür şekilde hız artışı sağlar.
    Windows 7 sorununa gelince.Eğer tek yapmak istediğiniz tema değiştirmek ise internet üzerinden küçük bir program indirip bunu yapabilirsiniz.Ancak genel olarak formatlamak isterseniz söylediğiniz gibi driver'larınız silinir yeniden yüklenmesi gerekir.
    Teşekkür ederim efendim.
    Yardımınız için teşekkür ederim ama bir konuyu anlayamadım.Windows 7 Ultimate yükseltmek format atmak gibi bir şey mi oluyor.Bir de ben hep Windows XP kullandım masaüstü bilgisayarımda daha alışmaya çalışıyorum Windows 7'ye.Şimdi yükseltmek istersek driverlar silinirse onların yüklemesi nasıl olacak Laptop'un içinden hiç CD çıkmadı driver CD'si :/
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

Windows 7 genellikle otomatik olarak yüklüyor driver'larınızı.Ancak istisnalar çıkıyor bazen.HP servisi muhtemelen bilgisayarınızın içerisine yedek olarak bir dosya açmıştır driver ların olduğu.Format atarken bu bölümü silmez/biçimlendirmezseniz tekrar yüklemek için elinizin altında bulunur.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı semi26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Windows 7 genellikle otomatik olarak yüklüyor driver'larınızı.Ancak istisnalar çıkıyor bazen.HP servisi muhtemelen bilgisayarınızın içerisine yedek olarak bir dosya açmıştır driver ların olduğu.Format atarken bu bölümü silmez/biçimlendirmezseniz tekrar yüklemek için elinizin altında bulunur.
    HP destek hattını arasam bu konuda yardımcı olurlar mı ? Geçenlerde bilgisayar ile ilgili bir problemde yardımcı olmuşlardı.Ama Windows'da onların garantisi altında mı?Arayıp sormak lazım atsak ne olur diye.Şimdi atmak da istemiyorum aslında.Keşke sadece Windows Ultimate yükseltse.

Yakınınızda bu işten anlayan birileri varsa format atabilirsiniz.Model numarasıyla internete girdiğinizde driver'ların tümüne ulaşılabiliyor zaten.Endişeniz olmasın.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    selamlar cihazınızın Wİn 7 driverlerini ilgili web sitesinden bakabilir,sizin marka ve modele ait olan güncel sürücüleri alabilirsiniz..işletim sistemini değiştirmeden önce bunları edinmenizi tavsiye ederim.Win 7 de bir çok donanımı destekleyen windowsun tümleşik sürücüleri gömülü geliyor zaten. ancak istisnalar olabilir.. kolay gelsin..

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Sizin dediğiniz şu anlama geliyor galiba.Windows Ultimate yüklediğinde pc'ye format atılmış gibi olacak ve driverlar zaten model numarasıyla girdiğinde sürücüleri oradan yükleyebilirsin gibi bir şey yanlış anlamadım umarım.

Peki hangi sitede bu driverlar nasıl bulucam pek anlamadığım için bu işten :/

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    en iyisi az çok bilen bir tanıdığınız varsa yardım alın.. yoksa her yerde çokça bulunan PC donanım satan yerlerde az bir ücret karşılında 1 saatte yaparlar.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Yeni bilgisayarı da birinin eline bırakmak istemiyorum hazır elde orjinal lisanlı CD varken kendim yapabilirsem çok iyi olacak diye düşünüyorum.Format atma sürücü kaybetme olayı olmasa hiç düşünmicem de HP Destek Merkezi'yle konuştuktan sonra halledicem artık.
    Yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim iyi forumlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Öncelikle aynı frekansta (muhtemelen 1066 MHz'dir) DDR3 RAM takarak yükseltebilirsin ancak çok fazla RAM ihtiyacı olan programlar kullanmıyorsan gereksiz bir masraf olur sadece.

Windows 7 Ultimate yükseltme konusu ise, bilgisayarına format atmadan hatta herhangi bir CD/DVD kullanmadan Ultimate versiyona geçebilirsin. İhtiyacın olan sadece Ultimate verisyonun keyi. Başlat tuşuna basıp Windows Anytime Upragade yaz. Açılan pencere zaten seni yönlendirecek. Keyi yazacaksın. Yaklaşık 10 dk. sonra bilgisayarın Windows 7 Ultimate olarak açılacak. Herhangi bir dosya silinmesi ya da driver ihtiyacın da olmayacak.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aynı frekansta (muhtemelen 1066 MHz'dir) DDR3 RAM takarak yükseltebilirsin ancak çok fazla RAM ihtiyacı olan programlar kullanmıyorsan gereksiz bir masraf olur sadece.

Windows 7 Ultimate yükseltme konusu ise, bilgisayarına format atmadan hatta herhangi bir CD/DVD kullanmadan Ultimate versiyona geçebilirsin. İhtiyacın olan sadece Ultimate verisyonun keyi. Başlat tuşuna basıp Windows Anytime Upragade yaz. Açılan pencere zaten seni yönlendirecek. Keyi yazacaksın. Yaklaşık 10 dk. sonra bilgisayarın Windows 7 Ultimate olarak açılacak. Herhangi bir dosya silinmesi ya da driver ihtiyacın da olmayacak.
    Slayerrr bir tanesin abicimmm bir taneee yaaa.Allah razı olsun sizden iyiki varsınız iyikiii !

Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    merhaba kerdeşm bnde g 62 kullanıyorum aynen 3 gb ram vardı bendede 1 gb'ı söktürdüm yerine 2 gb daha taktıdrm 4 gb oldu canavar gibi oldu

tavsiye ederim 40 TL tutmuştu
    Hızlı Yaşa Genç Öl Cesedin Yakışıklı Olsn...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    arkadaşım format atmadan önce driver genius programını bulup ( full) indir güzelce driverleri yedekle formattan sonra geri yükleme yababilirsin cok zahmetsiz

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı baris4444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba kerdeşm bnde g 62 kullanıyorum aynen 3 gb ram vardı bendede 1 gb'ı söktürdüm yerine 2 gb daha taktıdrm 4 gb oldu canavar gibi oldu

tavsiye ederim 40 TL tutmuştu
    Valla işte üzerinde 2 GB DDR 3 RAM var.2 GB DDR 3 RAM daha ekleyebilirmişiz.Öyle dediler HP'den

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)