Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HDIM kablosu ne işe yarar ... Yardım .

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Yeni bir laptop aldım. Laptop'da HDIM girişi var ama bir bilgim yok internette de çok farklı şeyler var bilgi sahibi olan arkadaşımız bana açıklama yapabilir mi ?
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    XVS 650 A
    Hdmi olmasın o.. http://tr.wikipedia.org/wiki/HDMI
    Ben bilgisayarı t.v.ye bağlayıp film,dizi izlemek amaçlı kullanıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    High Definition Multimedia Interface. Dijital olarak sesi ve görüntüyü birlikte iletmeye yarayan bağlantı şekli. Bir nevi SCART'ın çok gelişmişi.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Peki LAPTOP'u bağladık bilgisayara oyun falan oynayabilirmiyiz ? Ya da ne bileyim normal bir bilgisayar ekranı gibi kullanabilirmiyiz ?
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı BurakASLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki LAPTOP'u bağladık bilgisayara oyun falan oynayabilirmiyiz ? Ya da ne bileyim normal bir bilgisayar ekranı gibi kullanabilirmiyiz ?
    Laptop'ı bilgisayara bağlamak? Sanıyorum TV'ye bağlamak diyecektin. Eğer HDMI girişi olan bir televizyonun varsa mümkün.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Pardon sen doğru anlamışsın HDMI girişi sadece LAPTOP'ta var bağlanamaz mı scart'a falan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı BurakASLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon sen doğru anlamışsın HDMI girişi sadece LAPTOP'ta var bağlanamaz mı scart'a falan
    O şekilde kablo yok. Dönüştürücüler var ama fiyatları 150 TL civarında. Bağlayacağın televizyon LCD yada Plazma değilse zaten boşuna uğraşma görüntü kalitesi o kadar düşük olur ki yazıları falan okuyamazsın. Eğer LCD ise HDMI olması gerekir. Laptop'ı bağlamanın diğer yolu da varsa televizyondaki monitör girişini kullanmak.

hdmi girişli büyük bir Televizyonun varsa görüntüyü ona aktarabilirsin çok da güzel olur görüntüsü

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Tv de hdmı giriş yok, dvi veya vga varsa hdmi to dvi veya hdmi to vga aparatı kullanarak baglanabılırsınız. bunlarda yoksa Tv nızı degıstırın yada scarttan ızlemeye devam :D
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben de bir ara iyi sarmıştım HDMI kablolarına;

eğer laptop üzerinde HDMI çıkışı var ise, ve televizyonda da HDMI girişi var ise pc monitoründeki görüntüyü tv ye aktarabilirsin, ayrıca sesi de aktarabilirsin. ses olayını özellikle vurgulamamın sebebi ise şu;
    masaüstü pc leerdeki ekran kartları her ne kadar HDMI çıkışlı bile olsa, sadece görüntüyü tv ye aktarabilir ama ses olayını, yine bilgisayara takılı hoparlörlerden alabilirsin.
    ama laptop ekran kartlarındaki özellik daha farklı olduğu için, ayrıca ses sistemine gerek kalmadan direk tv hoparlöründen sesi alabilirsin ( bunu öğrenmek bana biraz pahalıya maloldu, bozuk diye kaç defa kablo yenilemiştim ) haa, bu arada ekran kartında çift monitör özelliğini de açmalısın. masaüstünde özellikler bölümünden ekran ayarlarından yapabilirsin veya google amcadan arattırıp bulabilir ya da bir elektronikçiden direk bilgi alabilirsin.

bir diğer konu ise, pc deki VGA çıkışı ve tv deki vga girişi ile de aynı işlemi yapabilirsin. yalnız, laptop klavyesinde bulunan fn tuşu ( genelde mavi olur ) ile F7 veya F8 tuşlarına da beraber basarak görüntüyü aktarabilirsin. aksi halde vga ile aktarımı başaramazsın. ses olayı ise laptop veya masaüstü pc de aynıdır, yani ayrıca hoparlör gerekir.
    benim tv sony bravia olduğu için VGA veya HDMI arasında pek görüntü farkı yok. düşük çözünürlükte nasıl bir sonuç elde edebilrsin bilmiyorum.

ben elektronik pazarda 5 metrelik HDMI ( mesafe uzadıkça bu sistemde görüntü kalitesi düşer. bu yüzden uzun kablo bulmak çok zor)kabloyu 30 tl ye, 5 metrelik vga kabloyu da 20 tl ye bulmuştum. büyük elektronik marketlerde 1,5-2 metrelikler 45-50 tl ye satılıyor.

bunları öğrenmek benim çok vaktimi almıştı. umarım sen benim kadar zorlanmazsın.
    bol şans

NOT : uzun süreli kullanımlarda laptopun pilini çıkartıp direk fişe takarak kullanırsan pil ömrünü yememiş olursun. seyahat durumunda ise pil takılı iken de şarjda kullanmanı pek tavsiye etmem )
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tv de hdmı giriş yok, dvi veya vga varsa hdmi to dvi veya hdmi to vga aparatı kullanarak baglanabılırsınız. bunlarda yoksa Tv nızı degıstırın yada scarttan ızlemeye devam :D
    tv de hdmi giriş yok he
    eminmisiniz

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tv de hdmi giriş yok he
    eminmisiniz
    yanlış anlaşılma olmuş gizli "eğer" var o cümledeki virgüllerden birinde

eğer Tv de hdmı giriş yok, dvi veya vga varsa
    Ninja

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz (: yeni televizyon alınca bağlarız biz de (:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)