Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hırs yapmak? çalışma azmi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Merhabalar... sınavlarım yaklaşıyor ve benim ders çalışmam gerekli ancak bir türlü çalışasım gelmiyor... bu gidişle hayatta bir yere gelemeyeceğim herşey üniversite kazanmak değilmiş. hırs ve çalışma azmini elde etmek için ne yapmam gerekli??
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar... sınavlarım yaklaşıyor ve benim ders çalışmam gerekli ancak bir türlü çalışasım gelmiyor... bu gidişle hayatta bir yere gelemeyeceğim herşey üniversite kazanmak değilmiş. hırs ve çalışma azmini elde etmek için ne yapmam gerekli??
    reenkarnasyon.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    psikolog..
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    xciting250i
    motivasyon

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Sterilizasyon (kafa temiz ve rahat olsun )

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    seni gaza getirecek sevdiğin şeylere odaklan
    diğer şeyler seni gaza getirmiyorsa, "offf yapıcam lan yardırcam" filan demiyorsan demek ki değmiyor kısaca.
    bak ne güzel ne basit
    yol iyidir.

Motosikleti
    Alıntı kenrox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seni gaza getirecek sevdiğin şeylere odaklan
    diğer şeyler seni gaza getirmiyorsa, "offf yapıcam lan yardırcam" filan demiyorsan demek ki değmiyor kısaca.
    bak ne güzel ne basit
    teşekkürler

yorum yapan herkese teşekkürler. yapcam lan yardırcam iyimiş

Motosikleti
    gt250R Siyah
    önce azmet derslerine çalışta geresi yavaş yavaş gelir öle bol bol havuç yiyeyim gelsin olmaz bunlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:56 ----------

misal ben hareketli müzik eşliğinde bişeyi daha iyi yaptığımı düşünüyorum bu beni motive ediyor sende böle bişiler ekle dersin yanına
    İnsanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarınızı unutur! Ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmaz...

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    abi de şu var
    dünyada işini iyi yapan herkese ekmek var
    hem de diğerlerine göre biraz ve baya daha fazla var.
    sevdiğin şeyi yap zaten iyi yaparsın
    iyi yaptın zaten iyi kazanırsın. çok güzel denklem
    yol iyidir.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sen çalışma çalışma askere git gel iş bulamayınca neden derslerime çalışmadım diye kafanı taşlara vurursun ondan sonra çok iyi motive olursun merak etme
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    hırsla kalkan zararla oturur, isteyerek çalışmayı beklersen daha çok beklersin. istemeden de olsa çalışacaksın. bu kadar basit.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı sorun bended var ben bu yüzden 4sene dersaneye gidip 1kere bile evde test çözmedim
    Sonuç arkadaşlarımın hepsi örgün öğretimdeyken ben şimdi aöf ni bile sallamıyorum.Ders çalışmak beni dünyada en çok bunaltan birşey.Onun için çalışmadan geçerim yada geçmem liseyide 10dk bile ders çalışmadan geçtim hatta lise 1de falan bi kaç tane teşekkür almışlığımda vardı
    Şimdi çalış desem bişey farketmiyicek burdaki hiçkimsenin söylediğinin seni etkileyeceğini sanmıyorum bu durum biraz yapı meselesi ders çalışmaktan zevk alıyosan bi şekilde başarırsın ama olmuyosa olmuyor.Hani bütün eskiler derler ya imkanım olsa ben ne okullar bitirirdim.diye kusura bakmasınlar ama öyle göründüğü gibi bişey değil insanın içinden gelmiyosa bişey değişmiyor.İçinden geliyosada bi şekilde imkanlar seni buluyor
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Ogrenmek icin okumak gerek okumaya nasil baslayabilirsin bi kitap al sevdiginturden olsin polisiye dram romantik cok yada az farketmez baslarda bunalabilirsin ama kendini kitaba kaptirdinmi gerisi.zaten gelir birde kafanin bos oldugu dinlenik oldugun zamanlarda oku, sabah yada gece ortalik sakin ken.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen çalışma çalışma askere git gel iş bulamayınca neden derslerime çalışmadım diye kafanı taşlara vurursun ondan sonra çok iyi motive olursun merak etme
    Herkes müdür şef amir, vs olacak değil ya. Birilerinin de alt olması gerek değil mi ? .

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    arkadaşlarını gözden geçirerek başlayabilirsin.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    keşke hayatta her şey öğrencilik kadar düz ve net, ders çalışmak kadar kolay olsa...!

gün gelir anlarsın, ama iş işten geçmiş olur. kraliyet ailesinden gelenlerin bile hayatta hep sevdiği, istediği şeyleri yapmak gibi bir lüksü yoktur. örnek istersen, sevdiği kadınla evlenebilmek için yıllarca beklemiş Prens Charles'ı düşün.

emek vermeden hiçbir şeye sahip olamazsın. iyi motor kullanmayı öğrenmek de, iyi top oynamak da, işinde başarılı olmak da emek ister. sanma ki, dersinde başarılı olanlar "ne kadar güzel bir gün, bugün canım acayip matematik çalışmak istiyor" diyerek yataktan kalkıyorlar. ve unutma, işin içine mecburiyet girince, en sevdiğin uğraş bile sıkıntı vermeye başlar. inanmazsan, bir süre motosikletli kuryelik yapmayı deneyip; paketi zamanında yetiştirme telaşının motor kullanma zevkini nasıl öldürdüğünü görebilirsin.

başarının sırrı, kendini zorlayıp çalışmaktır. kendine hedefler belirlemeyi ve hedefine ulaşınca bir ödül koymayı deneyebilirsin. örnek "şu sınavı geçince tatil yapacağım" veya "şu konuyu bitirmeden evden çıkmak yok" gibi... çalışmayı eğlenceli hale getirmek işe yarayabilir. arkadaşlarla birlikte ders çalışmak işe yarayabilir, birinizin motivasyonu bozulduğunda diğeri onu ikna eder, vs.

şunu da göz ardı etmemek lazım. robot değiliz, sabah dersin başına oturup gece yarısına kadar çalışmak mümkün değildir, fayda da getirmez. gününü planlayıp derse, dinlenmeye, eğlenmeye, diğer sorumluluklarına zaman ayırman seni başarıya ulaştırır.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Kardeşim ben yöntemi çözdüm kendi alın terinle kazanıpta okul paranı yeme içme paranı yol paranı kendin yapmadıktan sonra çokta fifi diyorsun ama bunları kendin yapınca sıka sıka çalışıyorsun benm hiç çalışasım gelmiyor. ama iki gün sonra sınava gircem yiyosa çalışmıyım

valla gururumu 5 paralık edeceğimi düşünerek giriyorum her sınava bu yöntem iyi oluyo

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    yumurta ve kapı.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke hayatta her şey öğrencilik kadar düz ve net, ders çalışmak kadar kolay olsa...!

gün gelir anlarsın, ama iş işten geçmiş olur. kraliyet ailesinden gelenlerin bile hayatta hep sevdiği, istediği şeyleri yapmak gibi bir lüksü yoktur. örnek istersen, sevdiği kadınla evlenebilmek için yıllarca beklemiş Prens Charles'ı düşün.

emek vermeden hiçbir şeye sahip olamazsın. . sanma ki, dersinde başarılı olanlar "ne kadar güzel bir gün, bugün canım acayip matematik çalışmak istiyor" diyerek yataktan kalkıyorlar. ve unutma, işin içine mecburiyet girince, en sevdiğin uğraş bile sıkıntı vermeye başlar.
    başarının sırrı, kendini zorlayıp çalışmaktır. kendine hedefler belirlemeyi ve hedefine ulaşınca bir ödül koymayı deneyebilirsin.

şunu da göz ardı etmemek lazım. robot değiliz, sabah dersin başına oturup gece yarısına kadar çalışmak mümkün değildir, fayda da getirmez. gününü planlayıp derse, dinlenmeye, eğlenmeye, diğer sorumluluklarına zaman ayırman seni başarıya ulaştırır.
    işte bu cümleler bana bayağı yön verdi. bakalım daha neler duyacağım motivasyon gerçekten önemliymiş...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi bende ders çalışmaktan hiç memnun değilim.
    Ama yapmak zorundayım geleceğimi düşünmek zorundayım.
    Ailemin beklentilerini boş çıkarmamalıyım diye düşünüyorum.
    Bu sene olmasa bile seneye yani bu iş olana kadar çabalamaya devam edicem.
    Acayip hırs yapmışım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)