Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

internet bağlantınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Değerli arkadaşlar

Ben TTNET Adsl hizmetini kullanıyorum fakat daha ekonomik olan

avea jet ile nete girmek istiyorum kullanan varmı ? nasıl bağlantı hızı , kopma vb. şikayetiniz varmı ?
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avea jet mi? Şu 3g olanlardan mı? Onlardan ise şimdiden söyleyeyim 3g çok yaygınlaşmadığı için, olmadığı yerde 2g(gprs) ile internet alıyorsunuz. Teknik olarak bant genişliği vs bilgi vermek isterdim ama bende bilmiyorum. Ne kadar hızlı olduğunu kullanan arkadaşlar söylesin.
    112ciyiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    yürürken telefonu çekmeyen,nette ne eder kimbilir

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Ofisimde TTNET ofis dışında ve evimde laptop'um ile Vodafon 3G kullanıyorum.

3G bağlantım önce 5 GB kotalı 18 ay sözleşmeli ayda 49 TL idi. Sözleşmem bittikten sonra tarife değiştirerek 3 ay sözleşmeli 29 TL ve sonrasında 39 TL aylık ödemeli olarak devam ediyorum şimdi. Bunun kotası 4 GB.

Şimdi bazen daha 20. gün dolmadan aylık kotam doluyor. Bu durumda her 10 MB için 50 Krş faturaya yansıyor.

İnternette yoğun vakit geçiriyorsan sana hiç bir 3G tarifesi yetmeyecektir. Sadece bu MT sitesinde uzun süre vakit geçirmen, ana sayfayı defalarca açman bile sana günlük 30 - 50 MB olarak dönecektir. Web sitelerinde özellikle ana sayfalarda artık yoğun grafikler, animasyonlar mevcut ve muazzam kota harcanmasına neden oluyorlar.

Ancak bunun çözümü var, kullandığın browserda gerekli ayarları yaparak resim ve animasyonların gösterimini kapatarak kotadan tasarruf edebilirsin, ama sitelerde görsel kalmayacaktır ve bu da her zaman hoşuna gitmeyecektir.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    bir arkadasimin turkcell den vardi 3 aylik faturali(taahhutlu) hiz testi yapayim dedim downland hizi sn yede 20 kb/sn gecemedi ustelik sehir merkwzinde
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    doping adsl geçebilirsin ilk 7 ay sınırsız 20 TL sonraki aylar 45 TL gayet memnunum ...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doping adsl geçebilirsin ilk 7 ay sınırsız 20 TL sonraki aylar 45 TL gayet memnunum ...
    bende tt net ten vazgeçtim yeterince düdüklettim kendimi zeten şimdi seninkinden kullanıyorum çok memnunum

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    bende tt neti dün bıraktım süperonline fiber 10mb sınırsıza geçtim. internette gezmenin zevkini çıkarıyorum. hayabusa gibi oldu hahahaha
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 senedir smile kullanıyorum çok memnunum. 2mbit i 1 mbit parasına alıyorum benim için kafi.

Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tt neti dün bıraktım süperonline fiber 10mb sınırsıza geçtim. internette gezmenin zevkini çıkarıyorum. hayabusa gibi oldu hahahaha
    ben de "8Mb ye kadar" diye bir bağlantı kullanıyorum hiç hız testi yaptınız mı yada dosyaları hangi hızda indiriyor?
    bendeki veriler:
    hız testi= 6.90 Mbps
    dosya indirme=925kb/sn
    112ciyiz

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    ayda 55 tl oduyorum ttnet e 8 megabit e kadar kotasiz olan tarife downloadlarimi genelde torrent ile yaptigim icin download hizim yuksek seeder li linklerde 800mbps nin altina dusmuyor.
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

- Almayı düşündüğün aveajet; 1GB 9.- TL. ve kotayı

aştığında 4 GB 29.- TL. ye otomatik olarak geçmektesin.

1GB kuvvetle muhtemel sana yetmeyecektir..

Dolayısıyla hesaplamanı 29.* TL. yi baz alarak yapmanda yarar var..

- Avea ve vodafone'nin 3G çekim alanında sorunda olabilmekte..

- Kota aşımlarında ''turkcell wın'' çok yüksek tarife uygulamakta.

- Turkcell'in kardeş kuruluşu olan '' Superonline '' nın fiber interneti'nde
    ise; tarife ve hız daha uygun görünmekte.. Karar senin..

- 4GB kotalı , 10 Mbps hız : 29.- TL.
    - Kotasız , 10 Mbps hız : 49.- TL.
    - 8 GB kotalı , 20 Mbps hız : 39.- TL.
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de "8Mb ye kadar" diye bir bağlantı kullanıyorum hiç hız testi yaptınız mı yada dosyaları hangi hızda indiriyor?
    bendeki veriler:
    hız testi= 6.90 Mbps
    dosya indirme=925kb/sn
    O TTnet'in 8Mbit'e kadar tarifesindeki "e kadar" kısmı ben canım istediğimde 1 Mbit'e bile düşürürüm hiç sesini çıkaramazsın demek oluyor.(Hukuki olarak da) Ben, arkadaşım ve çalıştığım işyeri (2 şube, 2 bağlantı) bu tarifeye geçmiştik. Benim ve arkadaşımın 1 yıl sonra, işyerlerinden birisinin 6 ay sonra hızı sebepsiz bir şekilde 2 Mbit'e düşürüldü. Diğer işyeri 1,5 yıl sonra 2Mbit'e düşürülüyordu ki yalvar yakar 4Mbit'e anlaştık. Ayrıca mesela sizin 8Mbit'i 6,9 olarak almanız gibi biz de 2Mbit'i nadiren görüyoruz, özellikle yurtdışı bağlantılarda 1 Mbit civarı oluyor. Bu hız düşürme olayı da hernagi bir TTnet kaynaklı bağlantı kopma sorunundan sonra oluyor. Hattınız hızı desteklemesine rağmen bağlantı kopma sorunuyla arıza kaydı açtırırsanız, arızanın neden olduğuna bakmaksızın ilk çözüm yolu olarak hızı 2Mbit'e düşürüyorlar. Bu işe yarasa da yaramasa da tekrar hızı yükseltmek mümkün değil gibi. 8Mbit'e kadar demek, 1Mbit ile 8Mbit arasında bir hıza sahip olmakmış. Bu tamamen oradaki görevlinin insafına kalmış bir şey. Bana bunu yaptıklarından beri ben de her yerde doğru bilgilerle elimden geldiğimce kötülüyorum bu şirketi. Belki bir kaç kişi bağlantı şirketini değiştirir diye.

3G bağlantı olayına gelince. Ben 3G'yi telefondan bağlanmak için kullanıyorum ama en merkezi yerlerde bile 3G olarak bağlandığı nadiren oluyor. Genelde Edge ile bağlanıyor. Hatta GPRS'e kadar düştüğü bile oluyor. Yani şimdilik 3G yalan sayılır. Ayrıca en önemlisi herhangi bir DSL bağlantısında kota sadece download yapılan miktar üzerinden hesaplanır ancak 3G bağlantılarda download+upload olarak hesaplanıyor Yani DSL'de kullandığınız miktardan en az %30 fazlası olarak hesaplanıyor. Bu yüzden "benim zaten sabit bir internet bağlantım var ama ben laptopumla her canımın istediği yerde internete bağlanmak istiyorum" demiyorsanız bu şekilde bağlantı almanın pek avantajlı bir tarafı yok.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vodafone da sadece download hesaplanıyor yanlış bilgilendirmeyelim.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ttnet in Allah belasını versin 54 int 15 telefon her ay
    teli iptal edelim dedim nedeseler aylık 15 tl int bakım ücreti alınır dediler. şerefsizler

en iyisi;
    ucuz istiyorsan UYDUNET 1MB limitsiz 29 tl
    hızlı istiyorsan oturduğun yerde varsa superonline 10 MB limitsiz 49 tl fiber internet

ttneti herkes iptal ederse belki akıllanırlar
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vodafone da sadece download hesaplanıyor yanlış bilgilendirmeyelim.
    Vodafone internet sitesinden alıntıdır; Data kullanımında alınan ve gönderilen (download+upload edilen) veri paket limitinizden düşer.

Kaynak: http://superinternet.vodafone.com.tr...i-vodemnet.php
    Sayfanın en altına doğru "Paketler için ortak koşullar" başlığı altında 2. madde.

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ttnet in Allah belasını versin 54 int 15 telefon her ay
    teli iptal edelim dedim nedeseler aylık 15 tl int bakım ücreti alınır dediler. şerefsizler

en iyisi;
    ucuz istiyorsan UYDUNET 1MB limitsiz 29 tl
    hızlı istiyorsan oturduğun yerde varsa superonline 10 MB limitsiz 49 tl fiber internet

ttneti herkes iptal ederse belki akıllanırlar
    Kablonet yıllardır yatırım yapmadığı için yan sokağından hat geçip de abone olamayanlar var. Benim bulunduğum ilçeye bile girmiyor. 500 mt. kadar sınırdan geçiyor hat Superonline gerçekten süper de sadece sitelere hizmet veriyor. Dolayısıyla 20 sene de beklesem gelmeyecek. Yani TTnet'e mahkum olan çok.

ttnet "8 Mb ye kadar" ifadesi, hat müsait oldukça 8Mb ye kadar çıkılabiliyor anlamında olduğunu biliyorum. Eğer doğruysa sık sık hız testi yapıyorum orada da 6900ün altına hiç düşmedi, umarım düşmez! Interneti Tek pc den kullanıyorum belki o yüzden pek hissetmem. Bende sinir olmaya başladım bu ttnet'e. Telefon hattını internet için aldım, telefon bağlı bile değil, 19.90 dan aşağı fatura gelemezmiş...
    112ciyiz

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ttnet "8 Mb ye kadar" ifadesi, hat müsait oldukça 8Mb ye kadar çıkılabiliyor anlamında olduğunu biliyorum. Eğer doğruysa sık sık hız testi yapıyorum orada da 6900ün altına hiç düşmedi, umarım düşmez! Interneti Tek pc den kullanıyorum belki o yüzden pek hissetmem. Bende sinir olmaya başladım bu ttnet'e. Telefon hattını internet için aldım, telefon bağlı bile değil, 19.90 dan aşağı fatura gelemezmiş...
    şerefsiz bunlar ya tamamen iptal ediceksin yada kullanacaksın. aynı dert bizdede tel iptal olsun dedik aylık int bakım ücreti dediler.
    benim tarifede 8 e kadar ama 1 i geçmiyor.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Bulunduğun yerde varsa kesinlike superonline quicknet.

10 Mbit sınırsıza 49 TL veriyorum, hızım daima yüksek. Bu smeajı yazmadan önce test yaptım 9,33 Mbit verdi.

Ayrıca ücretsiz olarak superonline telefon hizmeti de veriyor. Üstelik mevcut numaranı taşıyabiliyorsun. 0212 458 98 76 gibi bi numaran varsa hiçbir değişiklik olmadan sadece telefon hattını modemin arkasına bağlayarak normal telefon hizmetini çok daha ucuza kullanabiliyorsun.

Ayrıca 2011 sonuna kadar superonline telefon hizmeti kullanan diğer abonelerle konuşmak sınırsız bedava.

Verdikleri modem uzay gemisi gibi. Çok üst düzey bir modem. Ayrıca bir sorunun olduğunda hangi saat olursa olsun telefonda hiç beklemeden müşteri temsilcisine bağlanabiliyorsun. Modemin ayarları bozuldu diyelim, sen hiçbişey ellemeden adam senin modemine bağlanıp ayarları yapıyor uzaktan. Hizmet gerçekten çok güzel.

Şu anda da bi kampanya var sanırım, 6 ay 100Mbit bağlantı 9,99 TL. Başka bir kampanya da ilk 3 ay ücretsiz, son başvuru 30 Nisan!!! Yani bugün.

Detaylar için www.superonline.net

2 senedir TTNET teydim, bu ay BİRİ adsl e geçtim, hızı bağlantısı falan güzel, kablosuz modem verdiler bide iyi oldu. sınırli ilk 6 ay 7 tl, daha sonra 29 tl

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)